Čtení - články autora Marek Matušík

Celkem byly nalezeny 3 články. Zobrazeny jsou články 1 - 3.

Jak jsme ujeli přílivuFraser Island: Jak jsme ujeli přílivu - Auto ale v hlubokém písku zpomaluje čím dál víc až najednou… zastaví úplně - zapadli jsme! Zrovna tady a v tak nevhodnou chvíli, kdy bouřící vlny jsou už už u nás a my potřebujeme zoufale pryč! Před očima máme zářezy o počtech utopených autech v místní hospodě a v myslích jen jednu myšlenku - rychle se odsud nějak dostat.

Champagne poolsFraser Island: Champagne pools - Dnes máme v plánu prozkoumat severnější část ostrova, a tak si to po přejetí centrem ostrova zpět na východní pláž zase upalujeme po pláži ve směru včerejší cesty. Nejsevernější dostupný bod ostrova, kde je ještě něco k vidění, jsou tzv. Champagne pools, Šampaňská jezírka...

Rainbow BeachFraser Island: Rainbow Beach - Tak to je on. První dojem z ostrova není příliš valný. Je pod mrakem a ostrov vypadá poměrně pochmurně. Nic dobrého nevěští ani davy turistů, opouštějící ve svých 4WD trajekt. Přidáváme se tedy k davu aut a vyrážíme podél moře na sever. Nálada se nám trochu spravuje po přejezdu na hlavní pláž. Tohle je jedna ze specialit Fraseru, že se tu jezdí auty po pláži. U nás něco nepředstavitelného, ale tady nejrychlejší způsob, jak se po ostrově pohybovat.

Diashow Aljaska 2017