Čtení - články autora Martin Stiller

Celkem bylo nalezeno 25 článků. Zobrazeny jsou články 1 - 15.

Festival Cyklocestování - jaro 2013Festival Cyklocestování - jaro 2013 - Za nedlouho tu máme opět tradiční festivaly Cyklocestování, které se uskuteční: 2.-3.2.2013 v Hradci Kralové - kino Bio Central a 9.-10.2.2013 ve Frýdku-Místku - kino Nova Scéna Vlast. Hlavním programem bude projekce legendárních cyklodobrodruhů manželů Herveových z Francie, kteří nám povypráví o neuvěřitelném, 14 let dlouhém, cykloputování, při kterém se jim narodila dcerka, se kterou pak ještě dalších 6 let cestovali na kolech.

Festival CYKLOCESTOVÁNÍFestival CYKLOCESTOVÁNÍ - Tradiční specializovaná přehlídka cestopisných besed a promítání o „cyklocestování“ a cykloturistice. Tato nevšední akce je určena nejen pro všechny „cyklocestovatele“, kteří vyrážejí na své cesty po světě s kolem, ale i pro všechny příznivce nenáročné cykloturistiky, cestování a pohybu v přírodě.

Cyklocestování - podzim 2010Cyklocestování - podzim 2010 - Cyklocestování probíhá od 9. 10. do 10. 10. 2010 jako jedna z akcí na veletrhu Bike Brno (brněnské Výstaviště).

Kolmo přes Texas, New Mexico až do ArizonyNapříč Amerikou z komunismu do kapitalismu: Kolmo přes Texas, New Mexico až do Arizony - V této reportáži projedeme na kolech 1500 km dlouhý úsek počínající v texaském El Paso, dále pošlapeme Novým Mexikem po nekonečných prériích a pouštích jako třeba White Sands, následně se před hory dostaneme do Arizony, kde navštívíme národní zajímavosti Chiricahua Mountains, Saguaro NP nebo třeba úžasný region Sedony a Oak Creek Canyon.

Mexikem na kolechNapříč Amerikou z komunismu do kapitalismu: Mexikem na kolech - Pozvání do Mexika jsme dostali od Renčiny kamarádky, která v Mexico City žije již několik let se svým mexickým přítelem. Náš mexický program pro nás byl dopředu naplánován a zorganizován, aniž bychom měli možnost něco výrazněji ovlivnit. Ale což, řekli jsme si. Tak se necháme překvapit. První dva dny trávíme vybalováním věcí po kubánské části expedice, poté odpočinkem a baštěním normálních jídel, ke kterým jsme se na Kubě nedostali. Hned první den nám naše hostitelka připravila výborné krůtí maso s bramborovým salátem. To byla ale bašta!!!

Jihovýchodní KubaCyklotoulky Kubou: Jihovýchodní Kuba - Po absolvování prvních téměř dvou týdnů v sedle kol na ostrově svobody zjišťujeme, že tu asi nezvládneme najet tolik, kolik jsme si mysleli. Důvodů je více – hodně velká horka, kdy mnohdy několik hodin denně se schováváme ve stínu. Občas nás trápí horší kvalita silnic a v neposlední řadě se projevuje nedostatek tréninku předem, neboť zima nám to moc v Evropě nedovolila. A tak se rozhodujeme, že se na opačnou stranu ostrova přesuneme autobusem a další dva týdny uděláme nějakých okruh tam a podle toho kam dojedeme, tak odtamtud se zase nějak vrátíme do Havany.

Severozápadní KubaCyklotoulky Kubou: Severozápadní Kuba - Přilétáme z německého Frankfurtu přímo do hlavního města Kuby, tedy do Havany. Z letiště se ihned s našimi obrovskými zavazadly (sbalenými koly v krabicích) přesouváme do tzv. casa particulares, což je taková kubánská obdoba „zimmer frei“. Paní domácí nás přijímá velmi přátelsky a hned se s ní domlouváme na prodloužení našeho pobytu v Havaně z původních plánovaných 2 dnů na tři. To abychom získali více prostoru na skládání kol, nákup zásob na cestu, ale hlavně na prohlídku samotné Havany, o které jsme strašně moc slyšeli.

Cyklocestování - jaro 2010Cyklocestování - jaro 2010 - Tradiční specializovaná přehlídka cestopisných besed a promítání o „cyklocestování“ a cykloturistice. Tato nevšední akce je určena nejen pro všechny „cyklocestovatele“, kteří vyrážejí na své cesty po světě s kolem, ale i pro všechny příznivce nenáročné cykloturistiky, cestování a pohybu v přírodě.

Jarní cyklocestování 2009Jarní cyklocestování 2009 - Přijďte se podívat na specializovanou přehlídku cestopisných besed a promítání o cyklocestování a cykloturistice. Tato nevšední akce je určena nejen pro všechny cyklocestovatele, kteří vyrážejí na své cesty po světě s kolem, ale i pro všechny příznivce nenáročné cykloturistiky, cestování a pohybu v přírodě.

Cyklocestování 2008Cyklocestování 2008 - Přijďte se podívat na specializovanou přehlídku cestopisných besed a promítání o cyklocestování a cykloturistice. Tato nevšední akce je určena nejen pro všechny cyklocestovatele, kteří vyrážejí na své cesty po světě s kolem, ale i pro všechny příznivce nenáročné cykloturistiky, cestování a pohybu v přírodě.

Sydney a cesta domůKolmo napříč Austrálií: Sydney a cesta domů - Po úspěšném zakončení cykloexpedice už nám zbyl pouze jeden týden na to, abychom si prohlédli tuto největší australskou metropoli, vykoupali se na vyhlášených plážích v okolí Sydney a pomalu se začali připravovat na odlet domů.

Z hlavního do největšího městaKolmo napříč Austrálií: Z hlavního do největšího města - Po předchozích deštivých dnech ve Sněžných horách se rozhodujeme zůstat několik dní u našich fantastických litevských hostitelů Mindaugase a Rasy na okraji Canberry. Během prvního dne provádíme nutnou údržbu kol, pereme prádlo, sušíme promočené věci z předchozích dní a zbytek času odpočíváme. Venku je stejně šeredně, tak toho aspoň využíváme. Snažím se také sehnat nové pláště na mé kolo...

Z Melbourne do Canberry přes střechu AustrálieKolmo napříč Austrálií: Z Melbourne do Canberry přes střechu Austrálie - Po návratu z Tasmánie do Melbourne se rozhodujeme zůstat ještě dvě noci u našich vánočních hostitelů Prue a Marka. Během té doby navštěvujeme ještě starší pár Australanů, které jsme potkali v Západní Austrálii a kteří nás též k sobě pozvali. Je to příjemné setkání po několika měsících. Celkové nás Melbourne opravdu zaujalo a nechce se nám ani dále. Ale nedá se nic dělat, musíme šlápnout do pedálů.

Křížem krážem TasmániíKolmo napříč Austrálií: Křížem krážem Tasmánií - Naše pravé cykloputování po Tasmánii začalo hned 2. ledna, kdy jsme opustili maďarskou farmu a vydali se směrem k východnímu pobřeží a pak podél pobřeží na jih. Hned na prvních kilometrech se nám do cesty postavil celkem slušný kopec, ale protože byl na asfaltu, bylo to v pohodě. Navečer volíme trasu přes přírodní rezervaci Mt. Victoria, kde chceme navštívit dva vodpády. Odbočujeme tedy z hlavní asfaltové cesty a vydáváme se na štěrkovou cestu, která začíná nepříjemě stoupat.

Vánoce v Melbourne a Silvestr na TasmániiKolmo napříč Austrálií: Vánoce v Melbourne a Silvestr na Tasmánii - K našim hostitelům Prue a Markovi jsme dorazili den před Štědrým dnem. Jen tak tak jsme to tedy stihli. Na Štědrý den jsme téměř celý den odpočívali, neboť jsme měli za sebou dlouhý úsek, kde jsme museli hodně spěchat, aby jsme na Vánoce dojeli včas.

Zobraz další stránky:   1 - 15    16 - 30  

Diashow Kuba