Čtení - články autora Petr Daubner

Celkem bylo nalezeno 169 článků. Zobrazeny jsou články 1 - 15.

Nový Zéland a Austrálie: Sbohem, Austrálie! - V Austrálii jsem strávil celkem 77 dní a navštívil jsem všechny státy a teritoria, takže je co bilancovat, i když na druhou stranu jsem hrozně moc věcí nestihnul. V tomto článku se tedy pokusím zhodnotit to, co jsem viděl na vlastní oči.

Nový Zéland a Austrálie: Perth – konec Austrálie - Z Perthu je to do Evropy mnohem blíže než ze Sydney. Z hlediska celkového osídlení Austrálie je však Perth konec světa. A hlavně jsem zde zakončil svoje putování po klokaním kontinentu já. Takže ačkoliv to možná někomu může znít divně, pro mě je Perth prostě konec Austrálie.

Nový Zéland a Austrálie: Indian Pacific, aneb jak jsem objel zeměkouli - Druhým legendárním australským vlakem, Indian Pacifikem, jsem se tentokrát dopravil z Adelaide do Perthu, kde jsem svůj australský pobyt zakončil. Tentokrát jsem jel o něco déle, 1.5 dne, neboť trasa je dlouhá téměř 2700 kilometrů. Projel jsem i nejdelším rovným úsekem železnice na světě, navštívil jsem poslední australský stát a v neposlední řadě jsem po necelých pěti letech objel celou zeměkouli!

Nový Zéland a Austrálie: Adelaide - Hlavní město Jižní Austrálie, Adelaide, se pro mě stalo jedinou zastávkou v tomto horkém státě. I když v dubnu tu zase takové horko není. Strávil jsem tu docela dost času, protože vlak do Perthu jezdí jen jednou týdně.

Ghan – velbloudím expresem z Alice Springs do AdelaideNový Zéland a Austrálie: Ghan – velbloudím expresem z Alice Springs do Adelaide - Z autostopaře jsem se změnil v železničního pasažéra. Neboť stop v poslední době nešel zrovna nejlépe a přitom Austrálii protínají dvě nádherné transkontinentální železnice, spojující jih se severem a západ s východem. Rozhodl jsem se tedy nakonec projet obě dvě. První na řadě byl Ghan, kterým jsem jel z Alice Springs do Adelaide.

Uluru – rudý zázrak v srdci AustrálieNový Zéland a Austrálie: Uluru – rudý zázrak v srdci Austrálie - Na návštěvu Darwinu a národního parku Kakadu jsem z časových a klimatických důvodů rezignoval, ale druhý hlavní turistický tahák Severního teritoria, rudou skálu Uluru neboli Ayers Rock, tu jsem si samozřejmě nemohl nechat ujít. A řeknu vám, stálo to za to! Neboť v jinak dosti fádním australském vnitrozemí působí tento obrovský skalní monolit skoro jako zázrak. Kata Tjuta a Kings Canyon jsou ovšem také nádherné.

Stopem do outbackuNový Zéland a Austrálie: Stopem do outbacku - Z Hervey Bay jsem se vydal na dlouhou cestu do australského outbacku. Mým dalším cílem bylo město Alice Springs, vzdálené 2882 kilometrů. Na outback jsem se hodně těšil. Neboť tato krajina se od té východoaustralské i od Tasmánie značně liší.

Fraser Island – největší písečný ostrov světaNový Zéland a Austrálie: Fraser Island – největší písečný ostrov světa - Fraser Island je považován za jedno z nejkrásnějších míst celé Austrálie. Leží při pobřeží jihovýchodního Queenslandu, asi 300 kilometrů na sever od Brisbane. Ostrov je pěkný, ale řeknu vám na rovinu, že trmácet se sem s obrovským báglem s cílem prochodit ostrov pěšky, to věru nebyl nejlepší nápad…

BrisbaneNový Zéland a Austrálie: Brisbane - Vzhůru do Queenslandu! Do metropole tohoto státu, Brisbane, jsem dojel samozřejmě stopem. Kromě samotného města jsem navštívil i nedaleký písečný ostrov North Stradbroke Island.

SydneyNový Zéland a Austrálie: Sydney - Sydney je největším a nejstarším městem Austrálie a hlavním městem Nového Jižního Walesu. V roce 2000 se tu konaly letní olympijské hry. Dvě zdejší stavby, Opera House a Harbour Bridge, jsou pravděpodobně nejslavnějšími architektonickými skvosty Austrálie. V Sydney jsem strávil dva dny.

Mount Kosciuszko a CanberraNový Zéland a Austrálie: Mount Kosciuszko a Canberra - Při putování zemí protinožců jsem si samozřejmě nemohl nechat ujít příležitost vylézt na Mount Kosciuszko (2228 m.n.m), nejvyšší horu pevninské Austrálie. Zároveň jsem navštívil třetí australský stát, Nový Jižní Wales. Z hor jsem se potom vydal do Canberry, hlavního města Australského svazu.

Melbourne – v tramvajovém městěNový Zéland a Austrálie: Melbourne – v tramvajovém městě - Možná vám prostý fakt, že v nějakém městě jezdí tramvaje, nepřipadá nijak zvlášť zajímavý. Ale v Melbourne jezdí tramvají opravdu hodně a navíc jsem regulérní tramvaj neviděl už ani nepamatuji. Melbourne bylo také prvním městem, které jsem navštívil přímo na australské pevnině.

Victoria, aneb vzhůru na Australský kontinentNový Zéland a Austrálie: Victoria, aneb vzhůru na Australský kontinent - Druhým státem Austrálie, který jsem zhlédnul, byla Victoria. Navštívil jsem Melbourne a nedaleké městečko Warrandyte, a poprvé jsem stopoval na australském kontinentu.

Napříč Tasmánií - národní parkyNový Zéland a Austrálie: Napříč Tasmánií - národní parky - V druhé části svého tasmánského pobytu jsem navštívil další dva národní parky (Mount Field NP a Cradle Mountain Lake St Clair NP) a druhé největší město Tasmánie, Launceston. Také jsem viděl ježury a possumy a hady a desítky klokanů a klepal jsem se zimou na zdejší vysočině.

Napříč Tasmánií – Hobart a východní pobřežíNový Zéland a Austrálie: Napříč Tasmánií – Hobart a východní pobřeží - Z hobartského letiště jsem se nejdříve vydal na jihovýchodní a východní pobřeží Tasmánie, kde jsou nádherné pláže, historická místa, krásné hory i vysoké mořské útesy. Také jsem zde spatřil svého prvního klokana. Teprve pak jsem se vydal do hlavního města Tasmánie, Hobartu.

Zobraz další stránky:   1 - 15    16 - 30    31 - 45    46 - 60    61 - 75    76 - 90    91 - 105    106 - 120    121 - 135    136 - 150    151 - 165    166 - 180  

Diashow Kuba