Čtení - články autora Petr Daubner

Celkem bylo nalezeno 169 článků. Zobrazeny jsou články 31 - 45.

Samoa – ApiaTichomořská plavba: Samoa – Apia - Z ostrova Savaii jsem přejel na ostrov Upolu. Mojí první destinací zde byla samojská metropole Apia, kterou jsem navštívil celkem dvakrát.

Samoa - ostrov SavaiiTichomořská plavba: Samoa - ostrov Savaii - Samoa je souostroví v Polynésii, které je rovněž známo pod historickým názvem Plavecké ostrovy. Dnes se zde nacházejí dva státní útvary. Východní část, Americká Samoa, patří USA, zatímco západní část je nezávislým státem. Dříve se tento stát nazýval Západní Samoa, pak však bylo slůvko „Západní“ z názvu státu vypuštěno. Tento (a následující) článek o Samoi pojednává o Nezávislém státě Samoa (jak zní celý oficiální název státu).

Fidži - Vanua Levu a LevukaTichomořská plavba: Fidži - Vanua Levu a Levuka - Ostrov Vanua Levu je druhým největším ostrovem Fidži. Od Taveuni je oddělen poměrně úzkou úžinou Somosomo Strait. Nebylo tedy nic snazšího než tuto úžinu přeplout a zdržet se na Vanua Levu pár dní. Z Vanua Levu jsem se pak přeplavil na ostrov Ovalau, kde leží Levuka, bývalé hlavní město Fidži.

Fidži  – Ostrov TaveuniTichomořská plavba: Fidži – Ostrov Taveuni - Ostrov Taveuni není jen tak ledajaký ostrov! Protíná ho totiž 180. poledník. A to znamená, že leží zároveň na východní i západní polokouli. Taveuni navíc oplývá mnohými přírodními krásami na zemi i pod vodou. A tak jsem se tam vypravil.

Fidži – Viti LevuTichomořská plavba: Fidži – Viti Levu - Mezinárodní letiště neleží kupodivu u hlavního města Suvy, ale na druhé straně ostrova Viti Levu, u města Nadi. Nadi a Suva tedy byly prvními destinacemi, které jsem v této ostrovní zemi navštívil. Po objetí dalších ostrovů jsem pak na Viti Levu zavítal podruhé.

Magický ostrov TannaTichomořská plavba: Magický ostrov Tanna - Ostrov Tanna není to pravé místo pro plážové povaleče a turisty, kteří mají rádi dovolenou s veškerým myslitelným komfortem. Zato tu můžete navštívit soptící vulkán, jezdit po kamenitých cestách na korbách náklaďáků, popíjet kavu, obdivovat mohutné banyány a poznávat zdejší úžasnou kulturu. Nejzajímavější jsou však místní obyvatelé. Ačkoliv jsou většinou hodně chudí, jsou to snad ti nejpohostinnější lidé na světě.

Ostrov Espiritu SantoTichomořská plavba: Ostrov Espiritu Santo - Nepočítám-li krátkou zastávku ve Vile při cestě lodí na Vanuatu, pak prvním ostrovem, který jsem procestoval, byl Espiritu Santo, což je ostrov největší, nejvyšší a z historického hlediska pro Vanuatu pravděpodobně nejdůležitější.

Cesta na VanuatuTichomořská plavba: Cesta na Vanuatu - Teprve po třech měsících, strávených v Oceánii, jsem navštívil první nezávislý stát, ležící v tomto světadíle, a tím bylo Vanuatu. Toto souostroví leží v Melanésii, asi 500 kilometrů na severovýchod od Nové Kaledonie, a cestoval jsem sem lodí.

Stopem kolem KaledonieTichomořská plavba: Stopem kolem Kaledonie - Po čtyřech dnech, strávených v Nouméa, jsem se konečně sebral a jal jsem se poznávat krásy ostrova. A stejně jako na Tahiti, i zde jsem objel celý ostrov stopem. Nová Kaledonie je ovšem podstatně větší a hlavně delší než Tahiti – z jednoho konce ostrova na druhý je to po silnici 500 kilometrů.

Tichomořská plavba: Jak bylo na moři? - V tomto článku bych se s vámi chtěl rozdělit o svoje dojmy z jachetního výletu. Moje „námořnická kariéra“ na jachtě Oahu trvala přesně 5 měsíců a 1 den. Za tu dobu jsme ujeli po moři 6,688 námořních mil (12386 kilometrů). Cestování po moři přináší ve srovnání s pozemními či leteckými přesuny mnoho výhod i nevýhod.

Státy s bezvízovým stykem pro občany ČRStáty s bezvízovým stykem pro občany ČR - Tento článek je pokusem o sestavení seznamu států s bezvízovým stykem (platí pro občany ČR). V druhé části článku pak uvádím i státy, kam sice vízum potřebujeme, je však vydáváno bez problémů na letištích a hraničních přechodech. V tomto druhém seznamu se snažím uvádět i aktuální víza. Seznam bude aktualizován. Budu Vám vděčný za jakékoliv informace o změnách!

Nouméa - aneb zpět na východní polokouliTichomořská plavba: Nouméa - aneb zpět na východní polokouli - Z Francouzské Polynésie jsem se nakonec vydal do Nové Kaledonie. Toto francouzské území se nachází již na východní polokouli, kde jsem byl naposledy více jak před rokem. Poprvé v životě jsem překročil datovou hranici, což v praxi znamenalo, že jsem za jeden den prožil kalendářní dny dva.

Napříč Francouzskou PolynésiíTichomořská plavba: Napříč Francouzskou Polynésií - Po návštěvě Gambier jsme zavítali i do dalších částí Francouzské Polynésie. Na naší jachtě jsme jeli přibližně z jihovýchodu na severozápad a postupně jsme navštívili ostrovy Hao, Tahiti, Moorea a Huahine. Francouzská Polynésie byla zároveň poslední zemí, kterou jsem navštívil na palubě Oahu. Po pěti měsících námořního života jsem se rozhodl, že budu opět cestovat sám a „klasicky“ – letadly a pozemní dopravou. Závěr pobytu ve Francouzské Polynésii však nebyl veselý – opět jsem byl okraden.

Gambiery – vstupní brána do Francouzské PolynésieTichomořská plavba: Gambiery – vstupní brána do Francouzské Polynésie - Další zemí, kterou jsme v Pacifiku navštívili, byla Francouzská Polynésie. Jelikož jsme sem přijeli z Pitcairnu, tedy od východu, byly prvním souostrovím, u kterého jsme zakotvili, Gambiery. Tyto ostrovy leží od hlavního města Papeete hodně daleko a klasičtí turisté je moc nenavštěvují. Spíše jsou oblíbenou zastávkou jachtařů, kteří plují podobným směrem jako my.

PitcairnTichomořská plavba: Pitcairn - Kdo by neznal slavný příběh o vzpouře na lodi Bounty? Potomci vzbouřenců stále žijí na ostrově Pitcairn. Díky vzbouřencům drží paradoxně Velká Británie dodnes své jediné zámořské území v Oceánii. Pitcairnovy ostrovy se skládají ze čtyř ostrovů, přičemž my jsme s Oahu navštívili ostrovy dva – jediný obydlený Pitcairn a Henderson, největší ostrov souostroví.

Zobraz další stránky:   1 - 15    16 - 30    31 - 45    46 - 60    61 - 75    76 - 90    91 - 105    106 - 120    121 - 135    136 - 150    151 - 165    166 - 180  

Diashow Aljaska 2017