Čtení - články autora Vlastimil Tichý

Celkem byly nalezeny 3 články. Zobrazeny jsou články 1 - 3.

Nullarbor Plain - V jednom okamžiku se krajina ještě více mění. Míjíme ceduli: Nullarbor Plain – East End of Treeless Area (východní konec oblasti bez stromů). Vypadá to zajímavě, kam oko dohlédne je jen „placka s keříkama“. Ale po 25 km se vrátila krajinka s občasnými stromy, jako tomu bylo doposavad.

Výlet helikoptérou nad hory Bungle Bungle - Letěli už jsme letadlem? Samo. Letěli jsme malým vyhlídkovým letadlem? Ano. A co helikoptérou? Ještě nikdy!

Blue Mountains - výletní místo obyvatel Sydney - Takové krásné „romantično“ to ovšem nebývalo vždycky. Když byli koncem 18. století (od roku 1788) do oblasti Sydney přiváženi první odsouzenci, nevytáhli prvních deset let od pobřeží paty. Posléze jejich pokusy proniknout bariérou Modrých hor jednotlivými údolími končily jen ve slepých uličkách. Dokonce se začala mezi trestanci šířit fáma, že tam někde daleko na západ leží země svobody a blahobytu. Však tyhle představy dokonce zprvu vyhovovaly, neboť pro trestance se Modré hory staly jakousi přírodní nepřekonatelnou vězeňskou zdí...

Diashow Aljaska 2017