Diashow turné - Kalifornie 2008

Do Kalifornie zavede diváky svého letošního jarního diashow turné cestovatel a fotograf Martin Loew. Během večera plného barevných diapozitivů slibuje Martin Loew přiblížit nejen známá americká velkoměsta, ale také národní parky, hory i pouště.

diashow California 2008

Z Hollywoodu se nejprve vydáme do oblasti s roztodivnými kaktusy Joshua Tree i do hor Sierra Nevady k největším stromům světa - k sekvojím. Ze San Francisca pak podnikneme výlet do světoznámého Yosemitského parku, kde se z impozantních žulových masivů řítí do údolí mohutné bělostné vodopády. Pořadem budou jako vždy prolínat hudebně obrazové pasáže, kterými Loew rád přibližuje i autentickou náladu navštívené oblasti. Více informací najdete na www.promitani.cz.

Letos je navíc jako doplněk k celému turné připravena soutěž o nejzajímavější komentář k Loewovým fotografiím v jeho internetové fotogalerii. Takto se všichni mohou veřejně vyjádřit k uveřejněným obrázkům a podělit se s ostatními o své poznatky či zážitky. Nejlepší komentáře budou po skončení turné odměněny zajímavými cestovatelskými cenami, například průvodcem Lonely Planet v češtině dle vlastního výběru. Více o soutěži na http://fotobanka.promitani.cz/vice/soutez.php.

Ke své nové diashow o Kalifornii cestovatel Martin Loew říká: „Kalifornie je země plná krás. Na nevelkém území najdete moderní a elegantní americká velkoměsta, stejně jako jedny z nejhezčích přírodních scenérií naší planety. V tomto diashow jsem se věnoval právě i městům, protože koho by nezajímala například ona pověstná továrna na sny zvaná Hollywood? Navštívil jsem zde nejen filmová studia, ale i místa, kde se tradičně předávají filmoví Oscaři či nedalekou luxusní čtvrť Beverly Hills. A další město – San Francisco - je doslova ikonou celé Kalifornie. Vždyť obrázek visutého mostu Golden Gate viděl už někdy snad každý a o vězení Alcatraz také leckdo již asi slyšel.

Ale i přes lákavé pozlátko kalifornských měst zůstává těžiště mého nového diashow v obdivování přírodních krás. V tom je Kalifornie jedinečná. Národní parky tu nabízejí takovou přírodu, jakou si my středoevropané ani neumíme představit. Hory Sierra Nevady jsou hotovou pokladnicí přírodních divů. V národním parku Sequoia rostou stromy, jejichž velikost se nedá popsat ani vyfotit. Člověk si vedle obří sekvoje připadá jen jako mraveneček. A divoké vodopády Yosemitského parku nejsou o nic méně monumentální. Výčet divů by mohl pokračovat, Kalifornie je skutečně „zlatým pokladem“. Přijďte se přesvědčit na vlastní oči.“, zve diváky cestovatel Martin Loew.

Program celého diashow turné „Kalifornie 2008“

14. 2. Čt - Plzeň, Západočeské muzeum - 18:00
5. 3. St - Chrudim, Městské kino - 18:00
10. 3. Po - Liberec, Experimentální studio - 19:30
13. 3. Čt - Ústí nad Labem, Aula PF UJEP - 19:00
19. 3. St - Pardubice, KD Hronovická - 18:00
26. 3. St - České Budějovice, Kino Kotva - 20:00
27. 3. Čt - České Budějovice, Kino Kotva - 17:00 a 20:00
31. 3. Po - Trutnov, Kino Vesmír - 19:00
3. 4. Čt - Jihlava, Divadlo Na Kopečku - 19:00
4. 4. Pá - Mladá Boleslav, Škoda Auto Muzeum - 19:00
7. 4. Po - Olomouc, U-klub - 19:30
8. 4. Út - Brno, Kino Art - 18:00
9. 4. St - Ostrava, DK Akord - 19:00
15. 4. Út - Praha, KC Novodvorská - 19:00
16. 4. St - Praha, KC Novodvorská - 19:00

komentáře...

Máte k tématu co říci? Je něco jinak? Chcete něco doplnit? Dejte nám prosím vědět!

Před odesláním vašeho komentáře si prosím přečtěte pravidla pro psaní příspěvků. Dále prosím, nepoužívejte HTML formátování, nebude zohledněno!

přidat komentář

Diashow Aljaska 2017