Diashow turné Mongolsko 2009

Do nekonečných stepí Mongolska zavede diváky cestovatel a fotograf Martin Loew během svého letošního jarního diashow turné. Jde o vůbec první Loewovu diashow zpracovanou digitální technikou. Ta umožní použití mnohých dříve nemyslitelných efektů, které nabídnou atraktivní podívanou doplněnou autentickou mongolskou hudbou.

Nosným však tradičně zůstává živé a poutavé cestovatelovo vyprávění, ve kterém není nouze ani o netradiční zážitky z nejméně obydlené země světa. Více informací na http://www.promitani.cz/mongolsko.

Z hlavního města Ulánbátaru se vydáme za písečnými dunami a velbloudy do pouště Gobi. Uvidíme nedozírné pláně, osamělé kočovníky, jejich domácké jurty i pasoucí se stáda. Navštívíme i několik buddhistických chrámů, které se po útlumu z období socialismu pomalu probouzejí zpět k životu. Perlou celé cesty pak bude účast na mongolském festivalu Nádam, kde mimo jiné soupeří místní siláci v tradičním zápase.

Ke své nové diashow o Mongolsku cestovatel Martin Loew říká:

„Mongolsko je země, kterou jsem si předem vůbec nedovedl představit, takže snad ani nemohu říct, že vybočuje všem představám. Je to země, kam civilizace v našem pojetí zatím stále nedorazila. A přitom se nezdá, že by tam někomu chyběla. Skoro polovina obyvatel sice žije v hlavním městě, ale většina té druhé poloviny velkou část roku kočuje se svými stády krajinou. Takže je jasné, že města podobná těm našim v Mongolsku téměř nenajdete. Stejně jako nezahlédnete asfaltovou silnici. Bohatství Mongolska však tkví v něčem jiném. Mongolové mají to, co my Evropané vlastně už ani neznáme. Zdejší lidé mají nekonečný prostor s volným a čistým obzorem všude kolem. Ve dne mají nad hlavou opravdově modré nebe s úžasnými mraky a v noci oblohu černou jako uhel, posetou tolika hvězdami, že nechápete, kde se jich tolik vzalo. Při nocování v jurtách zažijete v mongolských stepích východy a západy slunce, na které nezapomenete…“ zasnil se nad vzpomínkami na Mongolsko cestovatel Martin Loew.

Program celého diashow turné Mongolsko 2009

27.1. Út – Police nad Metují, Sál Pellyho domů – 19:00
12.2. Čt – Plzeň, Západočeské muzeum – 18:00
12.3. Čt – Ústí nad Labem, Aula PF UJEP – 19:00
16.3. Po – Liberec, Experimentální studio – 19:30
18.3. St – Pardubice, KD Hronovická – 18:00
25.3. St – České Budějovice, Kino Kotva – 17:00 a 20:00
26.3. Čt – České Budějovice, Kino Kotva – 17:00
30.3. Po – Brno, Sál B. Bakaly – 19:00
1.4. St – Jihlava, Divadlo Na Kopečku – 19:00
2.4. Čt – Chrudim, Městské kino – 18:00
6.4. Po – Ostrava, DK Akord – 19:00
8.4. St – Mladá Boleslav, Škoda Auto Muzeum – 19:00
14.4. Út – Praha, KC Novodvorská – 19:00
15.4. St – Praha, KC Spořilov – 19:00
16.4. Čt – Olomouc, U-klub – 19:00

komentáře...

Máte k tématu co říci? Je něco jinak? Chcete něco doplnit? Dejte nám prosím vědět!

Před odesláním vašeho komentáře si prosím přečtěte pravidla pro psaní příspěvků. Dále prosím, nepoužívejte HTML formátování, nebude zohledněno!

přidat komentář

Diashow Aljaska 2017