Do Egypta i Řecka míří po roce zase statisíce turistů

Egypt se po loňské slabší sezóně chystá na rekordní příliv turistů. Dovolená last minute do Egypta?. Místní letoviska dlouho okupovala přední příčky v žebříčcích nejnavštěvovanějších turistických destinací. Pak ale nespokojení Egypťané začali svoji vlast okupovat a turisté odjeli. Loni přijelo do státu, kde se psala historie starověkých civilizací, o třetinu méně turistů než v minulých letech. Politická situace se ale uklidnila a letos se návštěvníci vrací. A to ve velkém.

Masivní nárůst zájmu o Egypt hlásí i české cestovky. „Oproti loňsku se prodává přibližně o 30% více super last minute zájezdů. Je to dáno tím, že se v Egyptě uklidnila situace a lidé nejsou denně bombardováni mnohdy zkreslenými zprávami z médií. V Egyptě turismus roste neustále, zájemce čeká perfektní komfort. Egypťané si turistů ohromně váží, vždyť jsou jedním z hlavních zdrojů financí,“ uvedl zástupce jedné z největších českých cestovek. Pyramidy, Káhiru a letoviska u Rudého moře si podle statistik každý rok vychutná 200 tisíc Čechů. Letos by jich mělo být ještě mnohem víc.

Co lidi do Egypta láká? Počasí, komfort a ceny. Pokud někoho již otravuje česká kotlina s nevyzpytatelnými rozmary počasí, v Egyptě zažije jistotu slunce a nadprůměrných teplot. Podle analytiků navíc ceny zájezdů letos klesly až o 15%, což se pozitivně projeví na dostupnosti luxusní dovolené. Letos si zkrátka ani vy nebudete muset balit řízky a konzervy, ale užijete si all-inclusive režim v nějakém z mnoha pohádkových resortů.

Letoviska Hurghada či Marsa Alam u Rudého moře pak lákají na panenské pláže s průzračnou vodou a jedním neocenitelným bonusem pro sportovce. Kolem pobřeží se linou úžasné korálové útesy, do kufru si proto nezapomeňte přibalit šnorchl, brýle a ploutve. Byla by škoda možnosti potápění nevyužít, Rudé moře se totiž řadí mezi nejčistší vodní plochy na planetě. Ošizeni ale nezůstanou ani milovníci nočního života a zábavy.

Pokud mluvíme o Egyptě jako o místě, kam se po krizovém roce vrací turisti s větší intenzitou než kdy předtím, sluší se zmínit i Řecko. To sice nečelilo radikálním politickým převratům, stále však bojuje s dluhovou krizí. Na turismu se to ale nijak neprojevilo, maximálně pozitivně. Řecko a jeho ostrovy patří mezi stálice letních dovolených. Dovolená last minute? Řecko se i letos chystá s otevřenou náručí na statisíce návštěvníků.

komentáře...

Máte k tématu co říci? Je něco jinak? Chcete něco doplnit? Dejte nám prosím vědět!

Před odesláním vašeho komentáře si prosím přečtěte pravidla pro psaní příspěvků. Dále prosím, nepoužívejte HTML formátování, nebude zohledněno!

přidat komentář

Diashow Kuba