Výuka němčiny v zahraničí

Pokud zvažujete jazykové kurzy němčiny, možná vás napadlo sousední Rakousko jako jedna z možností. Míst, kde se dá studovat němčina je v Rakousku celá řada. Samozřejmě můžete za studiem vyrazit přímo do hlavního města a jistě nebudete zklamáni, proč ale nevyrazit mimo hlavní město a objevit něco jiného než někdy trochu hektickou a přelidněnou Vídeň? Proč nevyrazit třeba do spolkové země Štýrsko?

Štýrsku se někdy přezdívá zelené srdce Rakouska a barva štýrských kopců tomu bezpochyby odpovídá. Hlavním městem této spolkové země je Graz, někdy také nazýván Štýrský Hradec. Má čtvrt milionu obyvatel a je tak druhým největším městem v Rakousku. Graz je také městem studentů, sídlí zde šest univerzit, na kterých studuje téměř padesát tisíc studentů. Graz nabízí příjemné klima, protože je ze severozápadu chráněn Alpami, a proto ho neovlivňuje studené proudění od Atlantiku. Má mezinárodní atmosféru, nabízí bohaté kulturní vyžití, spoustu veřejných parků a hustu síť cyklostezek, které vás bezpečně dovedou až do centra, a pokud nemáte v plánu jazykový kurz, měli byste zvážit alespoň návštěvu tohoto města, které je zapsané na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Prohlídku města je určitě nutné začít v centru. Dominantou města je věž Uhrturm, která se tyčí nad městem na kopci Schlossberg, který z části pokrývá park a z části stará pevnost. Najdete samozřejmě i několik restaurací a kaváren, odkud si můžete užívat výhled na město, zatímco budete popíjet kávu. Kamenné schodiště, které najdete na sklanaté straně kopce, vás dovede na malebné náměstíčko Schlossbergplatz, odkud se můžete vydat dále do města. Odsud se můžete vydat na Murinsel, umělý ostrov vystavěný uprostřed řeky Mur, kde se konají přednášky a různé kulturní akce. Další dominantou města, kterou nelze nepřehlédnout, je místní Kunsthaus, která byl postaven v rámci Evropské města kultury v roce 2003. Patří se do stylu tzv. blobů. Centrem města je náměstí Hauptplatz, kterému dominuje radnice a Landeshaus.

Pokud vás zajímají nákupy, vyražte po Herrengasse až na blízký Jakominiplatz, nebo do některé z postranních uliček, kde můžete ochutnat místní Schlossbergkugeln, které chutnají podobně jako známé Mozartkugeln. Architektura ve městě je především barokní, nicméně dřevěné okenice a další prvky na domech vám mohou připomenout nedaleké Středomoří. Celé město má atmosféru křižovatky kultur a vliv sousedních zemí se odráží i místní kuchyni, která jistě stojí za ochutnání. Zajímavé jsou ale i další čtvrtě města, například Eggenberg, kde najdete známý zámek, nebo třeba Mariatrost s barokním chrámem a lesoparkem, který je perfektním místem pro víkendový jogging.

Graz je zkrátka dobrá volba pro krátkou návštěvu, ale nabídne spoustu věcí k objevování i pro delší pobyt. Pokud tedy zvažujete kurzy němčiny, toto město může být dobrá volba.

Jazykové pobyty v zahraničí nabízí:

ESL Education s.r.o.
Šafaříkova 24
CZ-120 00 Praha 2

Telefon: +420 222 251 500
Fax: +420 222 250 998
Mail: info@esl-jazykovky.cz
Web Site: http://www.esl-jazykovky.cz

komentáře...

Máte k tématu co říci? Je něco jinak? Chcete něco doplnit? Dejte nám prosím vědět!

Před odesláním vašeho komentáře si prosím přečtěte pravidla pro psaní příspěvků. Dále prosím, nepoužívejte HTML formátování, nebude zohledněno!

přidat komentář

Diashow Kuba