Festival cyklistiky 2008

Festival cyklistiky letos slaví své první malé kulatiny. Ano, již po páté se otevřou pomyslné brány festivalového areálu na úpickém náměstí, abychom si společně mohli užít víkend plný sportu a zábavy. Hlavním bodem programu je již tradičně MTB Maratón Apache Jestřebí hory, který je opět součástí Českého poháru a iVelo série. Sekundovat mu bude čím dál populárnější orientační závod dvojic, dětské závody, King Kong BMX Jam Session, MTB sprint a silniční časovka, která celý festival zahájí.

Apache Jestřebí hory – maratónská klasika

Po čtyřech předešlých ročnících lze tento náročný, ale krásný maratón řadit mezi českou maratónskou klasiku. Na výběr je ze tří délek tras 103 a 58 km a 32 km Buď fit jízda, stálé značení trasy, armáda pořadatelů, kvalitní zázemí festivalového centra, občerstvovačky kde jsou nejvíc potřeba, stejně jako zdravotní hlídky. To jsou aspekty, které závodník ocení nejvíce. Navíc pamětní cena pro každého, kdo dojede do cíle, DVD festivalu pro každého, kdo odstartuje a festivalová čapka pro každého, kdo se včas přihlásí. Samozřejmostí je také volná víkendová vstupenka na večerní doprovodný program. A to vše za lidový účastnický poplatek 450,- Kč

Orientační závod dvojic – aneb po stopách loupežníka Lotranda

O dva roky mladší sourozenec maratónského závodu má již také své pevné místo na festivalovém programu. Závod není zdaleka určen MTBO specialistům, ale všem, kteří si chtějí prověřit své orientační a taktické schopnosti a přitom se projet krásnou přírodou kraje Bratří Čapků. A v čem tato „disciplína“ spočívá? Každá dvojice dostane běžnou turistickou mapu, do které si zakreslí kontrolní stanoviště, za jejichž následné najití v terénu získá body. Část kontrol bude zakreslena na vzorové mapě a část musí závodníci najít podle souřadnic. Těsně před startem, který je intervalový, se dozví, jak jsou které kontroly bodově ohodnoceny a je jen na závodnících, jakou strategii zvolí. Na objetí co možná největšího počtu kontrol je stanoven pětihodinový limit, po jehož překročení se za každou minutu strhne jeden bod. Vyhrává ten, kdo získá nejvíce bodů, v případě rovnosti rozhoduje čas v cíli.

Tím to ale nekončí

Vedle těchto dvou závodů jsou na programu i další disciplíny. V pátek na rozjetí před sobotním maratónem silniční časovka na 18 km nebo večerní vyřazovací závod ve sprintu na 100m. Mládeži bude patřit sobotní dopoledne při dětském cross country. Na neděli je pak naplánován King Kong BMX Jam Session, který se uskuteční v místním parku Monkey Area Úpice. Nejlepší borci z celé ČR i zahraničí zde předvedou to nejlepší ze svého arsenálu triků, při kterých tuhne krev v žilách. Domluvená je také beseda s Martinem Stillerem a Renátou Lorišovou, kteří na přelomu roku projeli křížem krážem Austrálií a přijedou se s vámi podělit o své nevšední zážitky.

Úpice bude opět bujará

Jak je již na festivalu cyklistiky zvykem, večery budou patřit kultuře, nebo spíš zábavě. Do davu cyklistů se vmísí nejen místní omladina a při koncertech více či méně známých interpretů začne vřít festivalový kotel. Letos budou do ohně přikládat Vypsaná Fixa, Sto Zvířat, Švihadlo, slovenští Polemic, či legenda českého big beatu Vladimír Mišík se skupinou ETC, které doplní místní méně známé a neméně kvalitní formace. Vedle toho vystoupení sličných tanečnic a mažoretek, BMX exhibice Monkeybikes teamu, King Kong fashion show a různé soutěže, aby se pořád něco dělo…

Program festivalu, rozpisy jednotlivých závodů, on-line registrační formulář a aktuální informace nadjete na www.festivalcyklistiky.cz.

Pokud rádi trávíte čas aktivně ve společnosti svých přátel, nejste jen polykači kilometrů, ale rádi si dáte dobré jídlo a pití a poslechnete kvalitní muziku a nedejbůh ještě k tomu nemáte o víkendu 20. – 22. června co na práci, pak je Festival cyklistiky tou pravou volbou!

Trénujte, těšte se bude to jízda!

- Apaches

komentáře...

Máte k tématu co říci? Je něco jinak? Chcete něco doplnit? Dejte nám prosím vědět!

Před odesláním vašeho komentáře si prosím přečtěte pravidla pro psaní příspěvků. Dále prosím, nepoužívejte HTML formátování, nebude zohledněno!

přidat komentář

Diashow Aljaska 2017