Fotosoutěž: Domov objektivem cestovatelů

Rádi fotografujete, nejen na svých cestách, ale i na toulkách po České republice? Právě pro Vás jsme připravili fotosoutěž „Domov objektivem cestovatelů“. Tématem soutěž jsou památky a příroda české a slovenské republiky. Pro účast v soutěži je potřeba zaslat snímek včetně vložených popisků a geografických souřadnic. Kromě radosti ze hry, vítězství a atraktivních cen se můžete účastí v soutěži zviditelnit. Velké finále soutěže bude vyhlášeno v průběhu Invexu na stánku hlavního partnera soutěže, brněnské firmy ZONER software. A z vítězných fotografií bude uspořádána putovní výstava.

Pravidla soutěže

Téma soutěže: Památky a příroda Česka a Slovenska. Na snímku musí být zachycena památka nebo přírodní zajímavost z České nebo Slovenské republiky. Soutěžní fotografie zasílejte na adresu: fotosoutez@ces­tovatel.cz

Parametry soutěžní fotografie

Velikost snímku: Fotografie připravená na web maximálně 700×700px (delší strana max. 700) s jednoduchým rámečkem (nepovinný) do maximální celkové šířky 10px. Formát JPEG do 150kB, nebo RGB TIFF. Fotografie zasílejte upravené (zmenšené, doostřené,…), bez barevného profilu (převeďte na sRGB). pro tisk fotek finalistů je zapotřebí min. 2000px delší strana, pokud nemáte k fotografii originál o potřebné velikosti, tak snímek raději ani neposílejte.

EXIF (metadata ve fotografii): Název fotografie a věcný popis, který památku nebo zajímavost poutavě představí. Data (letopočty, rozloha,…) v popisu by měla být pravdivá a ověřitelná. Fotografie zasílejte podepsané (v podpisu může být i e-mail, nebo web autora). Ke každé fotografii musí být přiřazeny geografické souřadnice (GPS), nadmořská výška není povinný údaj. Pokud nevíte, jako do EXIFu přidat GPS souřadnice, ptejte se v diskuzi pod článkem, nebo napište do redakce. Není to nic, co by vás mělo odradit od soutěžení, právě naopak, mělo by vám to ukázat jednu bezva funkci.

Organizace soutěže

  • Základní kola soutěže budou probíhat od května do září. O vítězi kola a 3 postupujících budou hlasovat návštěvníci stránek. Dalšího finalistu vybere porota.
  • Během října vybere odborná porota celkového vítěze soutěže, kterému bude na Invexu předána cena. Návštěvníci budou moci z finalistů zvolit svého vítěze.
  • Uzávěrka fotografií je vždy 28. dne v měsíci, poté bude zveřejněna galerie s možností hlasování, které se uzavře 25. dne následujícího měsíce (poslední kolo bude patrně o týden zkráceno).
  • U každé fotografie bude zveřejněno jméno soutěžícího (včetně případného odkazu na web).
  • Každý soutěžící může poslat maximálně 5 fotografií do prvního kola. Snímky se ale musí podstatně lišit námětem. Limit počtu zaslaných fotografií se může v dalších kolech změnit, nikoliv však v průběhu kola.

Více informací na stránkách cestovatel.cz

komentáře...

Máte k tématu co říci? Je něco jinak? Chcete něco doplnit? Dejte nám prosím vědět!

Před odesláním vašeho komentáře si prosím přečtěte pravidla pro psaní příspěvků. Dále prosím, nepoužívejte HTML formátování, nebude zohledněno!

přidat komentář

Diashow Aljaska 2017