Ireland PhotoMap

Česko-irský neziskový projekt českého fotografa Mika Hermana je svým rozsahem a záměrem v Irsku výjimečný. Byl spuštěný na adrese www.irelandphotomap.com a na profesionálních fotografiích zde spatříte známá, ale i neznámá zajímavá místa Irska, ale i další informace potřebná k jejich návštěvě.

Obsah fotoportálu Ireland PhotoMap, který již dnes obsahuje na 1500 fotografií, je rozdělený do části: History, People, Landscape a Towns and Villages. Každá z nich se bude postupně dělit na další části. Aby navštěvníci získali přehled o přesné lokalizaci míst, je zde také interaktivní mapa, na které si můžete zapnout populární StreetView nebo si nechat ukázat trasu do nasnímaného místa či přepnout na fotografickou flashovou prezentaci, z nichž některá budou pojata jako audiovizuální slideshow.

Součásti fotoportálu Ireland PhotoMap bude rozšiřující se nabídka videí a postupně budovaná virtuální travelshowmap, podle které si mohou noví návštěvnící naplánovat svoji cestu po různých památkách, měst a jiných zajímavých místech. Portál Ireland PhotoMap je průběžně doplňován jak knižními tituly z historie Irska, tak zajímavými cestopisy a ukázkami irské hudby. Přestože je portál Ireland PhotoMap v angličtině, nebude problém i pro české návštěvníky, neboť součásti portálu je i překladač.

Vzniká tak bezesporu zajímavý webový projekt, který systematicky budou moci v budoucnu doplňovat i další vyzvaní fotografové tak, aby se v budoucnu stal zajímavým dokladem kulturního a historického dědictví Irska.

komentáře...

Máte k tématu co říci? Je něco jinak? Chcete něco doplnit? Dejte nám prosím vědět!

Před odesláním vašeho komentáře si prosím přečtěte pravidla pro psaní příspěvků. Dále prosím, nepoužívejte HTML formátování, nebude zohledněno!

přidat komentář

Diashow Aljaska 2017