New York: město přistěhovalců i mezinárodních společností

New York je největší a nejlidnatější město Spojených států amerických a nachází se na východním pobřeží země ve stejnojmeném státě. Tato metropole je především obchodním, hospodářským a finančním centrem, navíc má ale celosvětový vliv i v jiných oblastech, například politice, umění nebo módě.

New York. Autor: S. J. Pinkney, publikováno pod CC licencí (CC BY 2.0) - http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.cs. Originál fotografie: http://www.flickr.com/photos/spinkney/4742074137/sizes/l/in/photostream/ Pohled na Manhattan - Empire State Building. Autor: S. J. Pinkney, publikováno pod CC licencí (CC BY 2.0) - http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.cs. Originál fotografie: http://www.flickr.com/photos/spinkney/4760427122/sizes/l/in/photostream/ Socha svobody - Ellis Island. Autor: Celso Flores, publikováno pod CC licencí (CC BY 2.0) - http://creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.cs. Originál fotografie: http://www.flickr.com/photos/celso/4066613879/sizes/l/in/photostream/

V této galerii je 3 obrázků. Zobraz celou galerii

New York zaujme téměř každého.Toto kosmopolitní velkoměsto je domovem pro spoustu imigrantů a lidí nejrůznějších kultur a stylů, zrodila se zde navíc řada kulturních hnutí, od abstraktního expresionismu až po hip hop nebo punk. Stejně tak ale NewYork představuje sídlo pro prestižní mezinárodní organizace a společnosti, sídlí zde například Organizace spojených národů nebo spousta mediálních, ale i jiných společností.

New York ročně navštíví 40-50 milionů turistů. Přijedou sem za památky, na nákupy, na studium v USA nebo třeba za uměním. K vidění toho tu je víc než dost. Asi nejznámější atrakcí celého města je Socha svobody, 93 metrů vysoká socha, kterou Američané dostali od Francouzů po získání nezívislosti. Vystoupat můžete buď do čelenky nebo až k pochodni, kterou socha svírá. Dalším významným místem je Empire State Building, jeden z nejvýznamějších mrakodrapů na světě, ve své době bývala tato budova dokonce nejvyšší na světě. Z Brooklynského mostu zase spatříte okouzlující výhled na celý Manhattan, finanční centrum celého města. Na Manhattanu pak kromě již zmíněné Empire State Building najdete i Central Park, Madison Square Garden nebo dějiště teroristických útoku Ground Zero. Také zde můžete trochu provětrat peněženku, Manhattan je totiž ráj k nakupování a oblečení je zde několikanásobně levnější než v České republice. Kromě značkového oblečení za levné ceny zde navíc najdete i prosulé butiky s návrhářskými skvosty.

New York zkrátka nabízí pro každého něco. Užijete si zde jak divoký noční život, tak i dny strávené v galeriích a muzeích. Češi se do New Yorku rádi vypravují na jazykové pobyty USA. Na nich si totiž máte možnost zdokonalit vaši angličtinu, navíc ale budete moci každý den prozkoumávat New York a proniknout tak i do toho nejméně turistického kouta tohoto města. Jazyková škola navíc organizuje odpolední program a výlety do okolí, rozhodně se proto nebudete nudit. Řada turistů zde také navštíví jeden z významných festivalů, pořádají se zde například Halloween Parade nebo Tribeca Film Festival.

Fotografie via Flickr. Autoři: S. J. Pinkney a Celso Flores. Originály fotografií zde: 1, 2, 3. Publikováno pod Creative Commons licencí (CC BY 2.0).

komentáře...

Máte k tématu co říci? Je něco jinak? Chcete něco doplnit? Dejte nám prosím vědět!

Před odesláním vašeho komentáře si prosím přečtěte pravidla pro psaní příspěvků. Dále prosím, nepoužívejte HTML formátování, nebude zohledněno!

přidat komentář

Vaše komentáře:

[1] Markéta (2012-03-06 13:08:13 | 78.105.152.132)
New York jsem si loni zamilovala. Návštěvu opravdu doporučuju!

Diashow Aljaska 2017