Nezapomeňte se ohlásit...

Jinak jsem jednou tento týden vyplašil hada, který mi na ponku hlídal vercajk, to už mě tolik srandovní nepřipadalo. Začalo být teplo, a plazi se vyhrnuli z doupat. Ten co mi hlídal vercajk byl šedohnědý, prý se na jeho uštknutí neumírá, jen je člověku hodně blbě. Děkuju pěkně, raději bych nainstaloval něco, co by je odpuzovalo.

Pár týdnů uběhlo, a můj nový starý van se blíží dohotovení. Postavili jsme boudu na krámy a nářadí. Podle stavebních pravidel můžeme postavit bud kolik chceme, jen ve velikosti 3x3m, takže abychom mohli připojit telefon, postavíme další boudu blízko silnice (výkop na kabel musíme až k silnici udělat sami), kde konečně budu mít nějaký počítač po drátě, abych mohl kdykoliv brouzdat po netu. Zatím jediné vhodné místo k táboření je na vybuldozerované plošince nad rybníčkem, kde je naše první bouda, a můj soukromý tábor. Ten jsem vám tedy vyfotil.

Nějaký nábytek, jsme zatím rozestavili na téhle plošině, kde občas vaříme i jíme. My přes den, a divá zvěř v noci. Minule jsem zapomněl půl bochníku chleba na stole přes noc, a zmizel i s igelitovým pytlíkem. Ani stopy po chlebu i pytlíku. Jen zloděje jsem ještě ráno stačil zahlédnout. Dokonce si drze panáčkoval, a klidně počkal, až vytáhnu kameru a vyfotím ho. Asi si myslí, že s černou maskou na obličeji ho policie nepozná.

Jinak až k nám pojedete, všimněte si farmy, kde pěstují Emu, je nějakých 20km před odbočkou k nám. Jakmile se zmůžu na pořádný plot, stavím se tam koupit pár kuřat. Emu totiž mají vynikající masíčko, nedávno na to přišli dokonce už i australáci. Co se týče nějakého poloprovozu naší základny, nebude asi ready dříve než za rok, nicméně kdykoliv i dříve jsem tady připraven pomoci radou, nebo místními informacemi, zrovna minulý týden jsem zachránil před vyhladověním dobrodruha, který zvláštní shodou okolností přistál v Sydney s pouhou stovkou v kapse. Nejen, že jsem mu poradil, jak v Sydney jíst naprosto zadarmo, ale nakonec díky kontaktům ode mne našel i nějakou práci. Samotného mě to překvapilo.

Hlavně se prosím vás před příjezdem k nám nezapomeňte ohlásit předem. Máme tu totiž celou řadu zabezpečovacích opatření a hlídačů. Bude bezpečnější, když o vás budou vědět předem, a vy o nich. Hned u vjezdu je strážní budka zamaskovaná jako schránka na dopisy, ve které žije jeden z našich nejnebezpečnějších strážců, pavoučice Berta. Je z rodu zde proslulého druhu, který tká pavučiny ve tvaru trychtýře, podle čehož je Australani pojmenovali „Funelweb“. Ve zbytku světa je spíš známa jako „Černá vdova“. Asi proto, že pantáta tohoto druhu je docela maličkej, a tak po splnění své první manželské povinnosti, pokud včas nezdrhne, je drahou žínkou použit navíc jako svatební večeře. Bertino uštknutí může být osudné i člověku.

Další garda zde sestává z víc jak půlmetrových ještěrů, kteří se vám hrdě postaví přes cestu, a svou pózou přímo vyzývají: „Jen přes mou mrtvolu“. Občas to tak zkoušejí i na silnici před auty, a pokud je řidič včas nezahlídne, na jejich slova bohužel dojde. Tenhle kusan se mi postavil před autobus, když jsem zrovna chtěl odjet z pozemku, a tak mezitím, než mu došlo, že ta vrčící hranatá bestie by mu mohla být snad i nebezpečná, jsem v klidu vystoupil, rozbalil kameru, ofilmoval si ho ze všech stran, a dokonce se dočkal akce, když se nakonec rozhodl, že mě jako domácího může pustit dál, a odešel.

Jinak jsem jednou tento týden vyplašil hada, který mi na ponku hlídal vercajk, to už mě tolik srandovní nepřipadalo. Začalo být teplo, a plazi se vyhrnuli z doupat. Jednoho asi dvoumetrového jsme tenhle týden přejeli autem, jen pár set metrů od pozemku. Ten co mi hlídal vercajk byl šedohnědý, prý se na jeho uštknutí neumírá, jen je člověku hodně blbě. Děkuju pěkně, raději bych nainstaloval něco, co by je odpuzovalo. Neměl by někdo dobrou radu?

Tento článek je součástí seriálu Vanpacking. Nezapomeňte si přečíst i další články:

komentáře...

Máte k tématu co říci? Je něco jinak? Chcete něco doplnit? Dejte nám prosím vědět!

Před odesláním vašeho komentáře si prosím přečtěte pravidla pro psaní příspěvků. Dále prosím, nepoužívejte HTML formátování, nebude zohledněno!

přidat komentář

Vaše komentáře:

[1] Martin (2010-06-25 15:07:54 | 88.81.65.195)
Ještě jste v Austrálii? Ptám se.protože vaše příspěvky jsou z roku 2000. Díky za odpověd Martin

Diashow Aljaska 2017