Prázdninové dialýzy

Ojedinělý projekt Prázdninové dialýzy zlepšuje pacientům s těžkým onemocněním ledvin kvalitu života. Prázdninové dialýzy společnosti B. Braun Avitum je nekomerční program určený všem pacientům v České republice s onemocněním ledvin, kteří jsou závislí na dialyzační léčbě, a jejich blízkým. B. Braun Avitum je jedinou společností v České republice, která organizuje pro dialýzované pacienty a jejich doprovod hromadné zájezdy do zahraničí se zajištěnou nezbytnou dialýzou.

Dialýzovaní pacienti musí na vyšetření docházet v průměru třikrát týdně, přičemž jedno vyšetření běžně trvá cca. 3 – 5 hodin. Při této frekvenci jsou fakticky vázáni jen na okolí svého bydliště a okolí místního dialyzačního střediska. Prázdninové dialýzy jsou skvělou možností, jak se vymanit ze zaběhlé rutiny obdenní dialýzy a bez obav se v klidu zrekreovat, či se oddávat poznávání cizích krajů. Zájezdy jsou tématicky koncipovány buď jako rekreační nebo sportovní pobyt u moře, lázeňské pobyty i poznávací turistika. Destinacemi hromadných zájezdů jsou Francouzská riviera, Chorvatsko, Slovensko či vyhlášená maďarská lázeňská střediska.

Pacienti mají během pobytu v pro ně exotickém prázdninovém prostředí zajištěnu pravidelnou dialýzu v těch nejlepších střediscích s odpovídající špičkovou technikou a profesionálním personálem. Složitou agendu sjednávání dialyzační péče v zahraničí pacientům zařizuje společnost B. Braun Avitum na základě uzavřených smluv s pojišťovnami a jednotlivými dialyzačními středisky. Společnost se stará i o takové drobnosti jako je pravidelná doprava pacientů z hotelu do dialyzačního střediska a zpět.

Pan Jaroslav Strejc, pacient dialyzačního střediska B. Braun Avitum v Plzni, ke své zkušenosti s Prázdninovými dialýzami říká: „Během těch tří let, co se neobejdu bez dialýzy, jsem cestoval akorát tak mezi domovem a dialyzačním střediskem. Letos poprvé jsem byl na Prázdninových dialýzách. Já a moje manželka jsme strávili příjemný týden na Francouzské riviéře ve městě Antibes. Hlavně moje manželka ocenila skvělou organizaci zájezdu, díky které si mohla odpočinout a nemusela o mě celý týden tak pečovat, jako to dělává doma.“

„Pacienti navštěvující dialyzační střediska jsou klienty jejich provozovatelů, a proto se snažíme poskytnout všem tu nejlepší péči a služby, kterých jsme schopni,“ říká MUDr. Martin Kuncek, výkonný ředitel společnosti B. Braun Avitum a jedním dechem dodává: „V projektu prázdninových dialýz se snažíme co možná nejvíce zpestřit život dialýzovaných pacientů, kteří se musí vyrovnat s tímto dlouhodobým handicapem, vytrhnout je alespoň občas z každodenní monotónnosti a vrátit jim radost v podobě „jedu a těším se na dovolenou“. A protože se říká, že sdílená radost je dvojitá radost, jsou naše Prázdninové dialýzy otevřeny nejen všem dialýzovaným pacientům, ale i jejich příbuzným.“

Více informací naleznete na: www.prazdninove-dialyzy.cz.

O ledvinách a dialýze

Pacienti s chronickou nedostatečností ledvin mají dvě možnosti: transplantaci nebo dialýzu. Každý desátý člověk má problémy s ledvinami, ale jen jeden z deseti postižených o tom ví. Nemocné ledviny ovlivňují stav cév a tito lidé desetkrát častěji umírají na mrtvici nebo infarkt. Ledviny přefiltrují a vyčistí každý den 200 litrů krve. Pomáhají udržovat správnou hladinu chemických látek v těle, především sodíku, fosforu a draslíku. Vyrábějí hormony, které podporují tvorbu červených krvinek v kostní dřeně, regulují krevní tlak a pomáhají udržovat kosti v dobrém stavu. Pravidelná dialýza plně nahrazuje funkci ledvin a udržuje tak nemocné při životě. V současnosti je v České republice asi 5 000 pacientů závislých na dialyzační léčbě.

O B. Braun Avitum

Divize B. Braun Avitum se zaměřuje na problematiku mimotělního ošetření krve, především pak na oblast technologií a zdravotnických prostředků určených k akutní a chronické dialýze a terapeutické aferéze. B. Braun Avitum provozuje jednu z nejrozšířenějších sítí soukromých dialyzačních středisek v České republice a na Slovensku.

Další informace k této tiskové zprávě vám rádi poskytnou:

Martin Kalina
Tel: +420 271 091 660
E-mail: martin.kalina@bbraun.com

Jaroslav Beznoska
Tel: +420 283 890 139
E-mail: bbraun@colin.cz

komentáře...

Máte k tématu co říci? Je něco jinak? Chcete něco doplnit? Dejte nám prosím vědět!

Před odesláním vašeho komentáře si prosím přečtěte pravidla pro psaní příspěvků. Dále prosím, nepoužívejte HTML formátování, nebude zohledněno!

přidat komentář

Diashow Aljaska 2017