Konečně bohatej...

Aby se peníze náhodou nedostaly nějak do špatných rukou, honem jsem za ten zbytek nakoupil pár drobností, jako 65W solární panel na boudu, abych nemusel startovat denně generátor, náklaďákovou baterku, aby tu elektriku střádala, Invertor, aby z baterky dělal 240V a nový malý generátor.

Tak tedy konečně po všech těch úpravách a “vylepšeních“ jsem v únoru uveřejnil inzerát na bus, a když jsem po dvou týdnech, ve zmatku (došly mi peníze), snížil cenu o dva tisíce, úspěšně jsem ho prodal. Byl jsem teda na chvilku docela boháč, pravda, nepamatuju se, že bych někdy měl tolik peněz najednou pohromadě v ruce, ale netrvalo dlouho, jen co jsem zaplatil letité i čerstvé dluhy, a obnos v kapse se jevil mnohem střízlivěji. Aby se peníze náhodou nedostaly nějak do špatných rukou, honem jsem za ten zbytek nakoupil pár drobností, jako 65W solární panel na boudu, abych nemusel startovat denně generátor, náklaďákovou baterku, aby tu elektriku střádala, invertor, aby z baterky dělal 240V a nový malý generátor. Ten starý včetně invertoru jsem prodal s busem. Nový starý generátorek jsem hned druhý den zadřel, sice mi prodejce říkal, abych občas kontroloval olej, ale netušil jsem, že tím myslí asi tak každou hodinu. On ale stejně potřeboval vyměnit kroužky, tak to jen budu muset udělat o něco dřív.

Peníze vystačily ještě na další velký van, Toyota Commuter, stejný typ jako mám, ale novější. Trochu rezavý a pomačkaný, ale dřív než za dva měsíce by z něj měl být fešák ještě lepší než můj. Tak kdybyste se někdo chystal na zájezd sem, můžete se přihlásit. Pro krajany samozřejmě bude se slevou, něco mezi $2000.- a $2500.- podle vybavení. Jede jak dráha, vezl jsem ho domů nějakých 140km, kolem těch velikých přehradních jezer, co tu nedaleko máme. Neodolal jsem, a vyfotil vám kousek jezera na Sommerset Dam, ráj vodních lyžařů, rybářů, a jiných sladkovodních nadšenců. Už delší dobu si říkám, že bych měl trochu procestovat tady okolí s kamerou, a sdělit světu, jsou-li tu, a jaká, zajímavá místa. Když nadhodím některým cestovatelům ze staré vlasti, nechtějí-li se zajet ke mě podívat, ptají se, zda je tu něco zajímavého. Zatím jsem jen z druhé ruky mohl říct: “Ehm, no, je tam nějakej národní park, pak jezdím kolem jedné z nejstarších železničních stanic Queenslandu, a maj tam i minaturní železnici, na které se dá povozit, no, pak ty veliký přehradní jezera, Wivenhoe je asi 60 km dlouhý, a hned nad ním je trochu menší Sommerset, s elektrárnou z roku 1-2, hmmm, no a tak...“

Bez propagace jako se dělá pro Uluru nezní moje informace každému dost přesvědčivě, a tak v honbě za oficiálně propagovanými krásami někdy i přehlídnou, že je tady (příliš blízko) největší žulový masiv, (větší než celé Ulluru) v národním parku Giraween, nebo desítky nádherných vodopádů přímo pod nosem, cestou ze Sydney na Brisbane. Kdosi se mě i zeptal, když jsou to takové zajímavosti jak se říká, proč o nich nejni zmínka v oněch průvodcích co viděli v knihovně? Věřím, že vysvětlení je poměrně snadné. Za vydání průvodcovské brožůrky někdo platí, a tak se dozvíte hlavně o zajímavostech “politicky správných“ jinými slovy ve správě domorodých organizací, nebo v těsné blízkosti nějakého výdělečného podniku. Na inzerování přírodních krás tam, kde se neplatí vstupné, nebo tam někdo aspoň neprodává kafe s koláčky a plyšové koaly, nejsou většinou moc fondy.

Tak jsem se těšil, že mi ještě zbyde na nový počítač, který by uměl editovat moje videa z cest, ale ten co mi kamarád slíbil za poloviční cenu od zbankrotované firmy už vyprodali. Nejspíš budu muset počkat, až prodám tohohle vana. :-( Jo, mimochodem, asi za 3 - 4 měsíce bude k mání Frantův van, co si tu dělal, prý pro krajany jen za to co ho stál, což je asi $1600.-, podle mě láce, kdyby měl někdo zájem.

Tento článek je součástí seriálu Vanpacking. Nezapomeňte si přečíst i další články:

komentáře...

Máte k tématu co říci? Je něco jinak? Chcete něco doplnit? Dejte nám prosím vědět!

Před odesláním vašeho komentáře si prosím přečtěte pravidla pro psaní příspěvků. Dále prosím, nepoužívejte HTML formátování, nebude zohledněno!

přidat komentář

Diashow Aljaska 2017