Noční strašidlo

Včera jsem si zanedlouho všiml, že moje práskání dveřmi je tu někomu proti srsti. Usoudil jsem tak, z podivného nazlobeného hlasu, který mě pokaždé napomenul. Už jsem zapomněl, co je tohle za zvíře, že by nějaký pták? Ozývalo se to ze stromu, zvuk, který by se snad dal nejlíp popsat jako dlouhé pomalé krkání.

Jak tak po večerech v busu ťukám maily a popíjím vínko, musím zas tekutiny tělu nepotřebné často vynášet ven. Včera jsem si zanedlouho všiml, že moje práskání dveřmi je tu někomu proti srsti. Usoudil jsem tak, z podivného nazlobeného hlasu, který mě pokaždé napomenul. Už jsem zapomněl, co je tohle za zvíře, že by nějaký pták? Ozývalo se to ze stromu, zvuk, který by se snad dal nejlíp popsat jako dlouhé pomalé krkání. Jako když do sebe lupnete podchlazený půllitr, a když se kysličník v žaludku uvolní, velice zvolna a dlouze ho vykrknete.

Že nedal pokoj, a napomínal mě při každé cestě na čůrání, tak mi to už nedalo, a vytáhl jsem světlomet. Zamířil jsem ho do korun stromů, a málem se vylekal. Nazpátek na mě šajnily dvě světla, z nějakého balíku, co vypadal jak sova či co. Bylo to asi tak 8 m nad zemí, a sedělo to ve větvích jako pecka. Skočil jsem hned do busu pro videokameru, abych si zvíře líp prohlídnul zoomem. Ahá, tady ho máme, netušil jsem, že mám na pozemku koaly!!! A hned jsem si taky vzpomněl, jak mi kdysi na jedné farmě před lety půjčili do ruky koalí mládě, nalezence, kterého tam odkojovali. Přesně takhle se taky vyjadřoval. Umějí to krkání dělat docela pomalu, zrovna jako každý správný pivař to dovede, ale někdy zrychlí až tak, že zvuk zní skoro jako bručení.

Chvíli jsme tak na sebe svítili, než jsem ho z různých úhlů nafilmoval, a nechal ho jít si po svých. Nedošel zrovna daleko, hned ráno jsem se mrknul na strom, kde v noci večeřel, a seděl tam pořád. Přes den tihle lenochodi chrápou, zfetovaní eukalyptovým olejem, ale když jsem na něj hlasitě zakrkal, a zabručel, nedalo mu to a vzhlédl, aby prozkoumal okolí. Denní fotka není příliš unikátní, takhle je uvidíte v každé koalí rezervaci. Ovšem tu noční stvůru se svítícíma očima jen tak někde neuvidíte, rezervace jsou normálně v noci zavřené.

Tento článek je součástí seriálu Vanpacking. Nezapomeňte si přečíst i další články:

komentáře...

Máte k tématu co říci? Je něco jinak? Chcete něco doplnit? Dejte nám prosím vědět!

Před odesláním vašeho komentáře si prosím přečtěte pravidla pro psaní příspěvků. Dále prosím, nepoužívejte HTML formátování, nebude zohledněno!

přidat komentář

Diashow Aljaska 2017