Rušné dny

Nejdřív se stavili na pokec dva cestovatelé, Štefan s Martinem, a zkejsli tu hned pár dní, aby se setkali s Frantou vracejícím se z jeho spanilé jízdy. Po roce pobytu a cestování, byl pro ně cennou studnicí čerstvýchých informací. Bohužel neměli dříve tušení o těchto stránkách, takže chudáci koupili v Sydney obyčejný station wagon, ve kterém museli denně přehazovat bágly zezadu dopředu na noc, aby měli místo na spaní, a ráno zase nazpátek, aby mohli řídit. Když člověk neplánuje cestu na dlouho, dá se tak také přežít, momentálně ovšem by bývali mohli za stejné peníze mít Frantův van, a užívat si daleko většího pohodlí...

Jak si možná někteří z vás všimli, moje dodávky materiálů do stránek trochu vázly celý poslední měsíc. Měl jsem tu, na zdejší poměry, trochu rušněji.

Nejdřív se stavili na pokec dva cestovatelé, Štefan s Martinem, a zkejsli tu hned pár dní, aby se setkali s Frantou vracejícím se z jeho spanilé jízdy. Po roce pobytu a cestování, byl pro ně cennou studnicí čerstvýchých informací. Bohužel neměli dříve tušení o těchto stránkách, takže chudáci koupili v Sydney obyčejný station wagon, ve kterém museli denně přehazovat bágly zezadu dopředu na noc, aby měli místo na spaní, a ráno zase nazpátek, aby mohli řídit. Když člověk neplánuje cestu na dlouho, dá se tak také přežít, momentálně ovšem by bývali mohli za stejné peníze mít Frantův van, a užívat si daleko většího pohodlí.

Na výzvu na stránkách, kde jsem upozorňoval, že Franta bude van prodávat na konci cesty, za to co do něj vrazil, tedy $1600.-, se nám nikdo nepřihlásil, tak jsme tu během pár dní dodělali drobné opravičky závad, co se během jeho putování projevily, a cestou na letiště se Frantovi podařilo van prodat za dva a půl tácu. Na to, že jsme to vozidlo kupovali i prodávali docela narychlo, nebyl na něm ten výdělek (přes $500.- čistého) zas tak špatný. Jeden ze zájemců, švýcarský student, na kterého se Frantova vanu už nedostalo nakonec koupil kdesi VW camper, a když se chtěl přijet s ním pochlubit, vybila se mu zničeho nic baterka. Naštěstí jsem nebyl daleko, a tak domlouvaje se přes SMS vzkazy, jsem ho vyhledal, a pomohl vozidlo nastartovat. Hned jsme pro jistotu do něj nainstalovali záložní baterii za dvacku, s oddělovačem z klaksonového relé, aby se podobný renonc nemohl opakovat.

Do toho všeho se našli na místním kempu kluci z Anglie, kteří projevili zájem o van, co jsem zrovna dokončoval, a jelikož měli naspěch, koupili ho se slevou s tím, že už si ho sami dodělají. Bylo kolem toho také trochu zmatku, u stejšna, co do té doby používali, propadla registrace, a co čert nechtěl, pár dní na to, je s tím chytli policajti. Jen vana dodělali, a vyrazili na cesty, objevila se další návštěva, kterou na mě odkázal Tomáš, co tu byl v prosinci. Bohužel jim nedal adresu stránek, takže taky cestovali stejšnem, který pořídili znatelně dráž, než zač právě odjel můj, daleko prostornější, van. Stejšna koupili od firmy, která zaručuje, že vozidlo po několikaměsíčním používání koupí za polovinu nazpátek, a musím říct, že podobnou nabídku, rád udělám kdykoliv komukoliv s vozidlem ode mne také. Není nad to, vydělat něco přes tisícovku, jen za nějakou tu drobnou údržbu. Takže z výhodných koupí vozidel, které jsem doufal dohodit krajanům, se zatím dnes těší jen Irové a Angličani.

Nakonec do všech návštěv, se na nás nějak sesypalo několik darů z nebe. Nejdřív jsem narazil na člověka, který se potřeboval zbavit hromady garážových vrat a rolet, takže se s Jonem dodneška tumlujeme, abychom všecko natahali na pozemek, než to přijde vniveč. K tomu se na smeťáku najednou objevila hromada izolačních panelů, stejných, jako ty, co jsme z nich postavili telefonní a internetovou boudu. Byly za pakatel, a vydaly na dvě slušné fůry. Aby se to nepletlo, tak ještě minulý týden dostal Jon zdarma velikou hromadu beden ze zásilky lékařskýchch přístrojů, jako scany, rentgeny, a podobně, z nemocnice, kde pracuje. Bylo ovšem nutno vše odvézt hned, nebo ještě rychleji. Budou perfektní na celou spoustu věcí, dokonce i na přístavní molo do našeho rybníka.

Ve volných chvilkách, když nějaké zbydou, se z cihel, co mi tu návštěvníci ochotně oklepali, snažím zbudovat bar-b-cue pec s troubou a udírnou vedle telefonní boudy, kde by se pod přístřeškem, dalo jednou trochu i posedět, a popít. S vyplazeným jazykem, jsem to na víkend jen tak tak stihnul na Anenskou zábavu v klubu, a v neděli konečně vystřízlivěl. Teď jen sháníme nějaký šikovný van, který s Jonem rychle zmáknem během jeho dovolené, abychom schrastili peníze na buldozer, nebo jinou hrabací mašinku. Tu budem nutně potřebovat, abychom připravili terén na stavbu velké garáže/dílny. Moc bych si přál to nějak připravit do Vánoc. Místo, kde má stát, máme sice už z větší části zbuldozerované do roviny, ale hrabání tu bude ještě pořád spousta třeba.

Tento článek je součástí seriálu Vanpacking. Nezapomeňte si přečíst i další články:

komentáře...

Máte k tématu co říci? Je něco jinak? Chcete něco doplnit? Dejte nám prosím vědět!

Před odesláním vašeho komentáře si prosím přečtěte pravidla pro psaní příspěvků. Dále prosím, nepoužívejte HTML formátování, nebude zohledněno!

přidat komentář

Diashow Kuba