Vychází průvodce JOTA Rough Guide Argentina

Argentina se může pochlubit mnoha zajímavostmi, které by si mohly osobovat titul přírodní div světa: majestátní vodopády Iguazú, nádherný Glaciar Perito Moreno, úchvatné velrybí kolonie u Penínsuly Valdés nebo hory v okolí rekreačního letoviska Bariloche — a vlastně celá Patagonie jako taková.

Rough Guides: Argentina - náhled obálky

Avšak mnohé z nejvýznamnějších pamětihodností země patří také mezi ty nejméně známé, například Esteros del Iberá, rozlehlá rezervace plovoucích ostrovů nabízející blízká pozorování všemožných druhů ptáků a savců, nebo Antofagasta de la Sierra, odlehlá vesnice uprostřed zamrzlých lagun posetých růžovými skvrnami plameňáků, nebo Laguna Diamante, vysokohorské jezero, na jehož hladině se odráží divukrásný vulkán.

Pokud nejste v Argentině na návštěvě v rámci zájezdu po Jižní Americe, nejspíš pro vás bude vstupním bodem Buenos Aires. Je to nesmírně sympatické město, kde můžete v poklidu bloumat, pozorovat lidi, nakupovat nebo jen nasávat jedinečnou atmosféru. Skýtá jeden z největších urbanistických zážitků na světě.

Cestovat po Argentině je veliký zážitek. Rozsah a kvalita ubytování se v posledních letech výrazně zlepšily. Zdejší zvláštností jsou krásné ranče, známé jako estancie — nebo na severu fincas — přeměněné v rekreační zařízení. Na většině míst se budete moci spolehnout na služby prvotřídních turistických operátorů, kteří vám nejen ukáží památky, ale zároveň pro vás zajistí všechny druhy outdoorových aktivit, projížďky na koních, treking, rafting na bílé vodě, kajaking, lyžování či závěsné létání vedle různých vyžití více relaxačního rázu, jako jsou ochutnávky vín, pozorování ptactva nebo fotografování safari. Argentina je tak veliká a rozmanitá, že je těžké zvládnout všechno najednou — proto se nedivte, když budete mít nutkání vrátit se, abyste prozkoumali oblasti, do kterých jste se poprvé nedostali.

Součástí průvodce je multimediální DVD s cestopisným filmem o konkrétní zemi a Zoner Photo Studio 10 Xpress - kompletní program na úpravu digitálních fotografií - speciální verze určená hlavně pro cestovatele, kteří nejvíce ocení plně přístupnou funkci GPS support na svých cestách po světě.

Formát: 132×197 mm
Vazba: brožovaná vazba šitá i lepená
Počet stran: 840 + 44 stran
Rok vydání: únor 2009
Cena: 948 Kč

Bonusy zdarma

Součástí průvodce nakladatelství JOTA je 60 minutové multimediální DVD s cestopisným filmem o konkrétní zemi. Od února 2007 je součástí všech turistických průvodců JOTA Rough Guides Zoner Photo Studio 11 Xpress. Jedná se o kompletní program na úpravu digitálních fotografií – speciální verzi určenou hlavně pro cestovatele, kteří nejvíce ocení plně přístupnou funkci GPS support na svých cestách po světě.

Obecné informace k turistickým průvodcům Rough Guides

Tyto průvodce jsou v současné době nejobsáhlejšími publikacemi svého druhu na českém trhu. Jedná se o české překlady britské řady Rough Guides, která působí na trhu více než 25 let. V Nakladatelství JOTA již vyšlo téměř 80 různých turistických průvodců/zemí a destinací, které jsou pravidelně 2 – 4 roky aktualizovány.

Každý průvodce obsahuje:

 • základní a praktické informace /doprava, víza, pojištění, jídlo a pití, média, nákupy, sport, práce, kultura, co vzít sebou, zajímavá místa
 • popis pamětihodností
 • odborné informace o přírodě, historii a kultuře
 • popisy měst, místopisné řazení oblastí
 • barevné fotografie zajímavých míst a památek
 • užitečné rady, které může poskytnout pouze domorodec
 • desítky spolehlivých map
 • souvislosti

Na únor 2009 připravujeme vydání těchto průvodců

 • KOSTARIKA – novinka
 • POBALTÍ – aktualizované vydání
 • RUMUNSKO – aktualizované vydání

Další informace ráda podá:

Mgr. Alžběta Nagyová
PR – průvodce a cestopisy
Nakladatelství JOTA, s.r.o.
Škárova 16, 612 00 Brno
Tel.: +420 539 086 594
Mob.: +420 733 534 143
nagyova@jota.cz
www.jota.cz

Tématicky příbuzné články:

komentáře...

Máte k tématu co říci? Je něco jinak? Chcete něco doplnit? Dejte nám prosím vědět!

Před odesláním vašeho komentáře si prosím přečtěte pravidla pro psaní příspěvků. Dále prosím, nepoužívejte HTML formátování, nebude zohledněno!

přidat komentář

Diashow Aljaska 2017