Vychází průvodce JOTA Rough Guide Bulharsko

Nakladatelství Jota vydává druhé aktualizované vydání turistického průvodce Rough Guide Bulharsko, tentokrát s bonusy ve formě DVD a grafickým programem Photo Studio 9.

obálka: JOTA Rough Guide Bulharsko

Turistický průvodce řady Rough Guide Bulharska je jedním z nejpropracovanějších a nejucelenějších knižních průvodců po zemi, o které se toho v Evropě ví jen velmi málo. Průvodce obsahuje: přesné a aktuální informace o městech, vesnicích, pohořích a dalších oblastech, počínaje Sofií, Balkánským pohořím, Dunajskou nížinou, Sredna gorou, Údolím růží, Tráckou nížinou, Černomořským pobřežím a zapadlými osadami konče. Uvedeny jsou podrobné seznamy ubytování a stravovacích zařízení ve všech cenových rozmezích, včetně adres. Velmi zajímavý je i historický přehled, v němž je zachycena bohatá kultura země. Dočtete se nejen o malbách v klášterech, ale i o lidových zvycích a slavnostech. Zvláštní pozornost je věnována i pěší turistice, trekům, cykloturistice, lyžování a černomořským letoviskům. Publikaci doplňují barevné fotografie a více než třicet map.

Bonus tvoří multimediální DVD s cestopisným filmem a kompletní program na úpravu digitálních fotografií Zoner Photo Studio 9 Xpress s podporou GPS. Druhé aktualizované vydání s DVD vychází 28. 6. 2007.

Autoři:Jonathan Bousfield a Dan Richardson
Formát:132 x 197 mm
Vazba:brožovaná vazba šitá i lepená
Počet stran:480 + 40
Rok vydání:2007
Cena:678 Kč

Ocenění řady turistických průvodců JOTA

Průvodce Rough Guides získaly prestižní ocenění udělované společnostmi BAA a Expedia. Řada turistických průvodců Nakladatelství JOTA byla oceněna v soutěži TOURMAP 2006. Oceněno titulem nejlepší turistické průvodce na GOKAMERA.

Nedávno vyšlo

  • Londýn - průvodce Londýnem řady Rough Guides je aktuální příručkou, představující toto město jeho návštěvníkům zcela jedinečným způsobem. Najdete v něm živé popisy všech pamětihodností a atrakcí od Národní galerie až po Windsor. Nechybí hodnocení hotelů, restaurací a kaváren všech cenových kategorií, rozsáhlý přehled nejlepších londýnských obchodů, sportovišť či míst atraktivních pro děti ani zasvěcený výčet hudebních, uměleckých a divadelních událostí a festivalů v hlavním městě. Nezbytnou součástí průvodce jsou mapy Londýna a podzemní dráhy a řada barevných fotografií.
  • Thajsko + DVD - Průvodce přináší kvalitní a cenné rady pro odvážné cestovatele - od raftingu na divoké vodě k cestování severními oblastmi země až po potápění v hlubinách Andamánského moře a Thajského zálivu. Nechybí v něm průřez historií a kulturou. Dozvíte se mnohé o ruinách starobylých khmerských klášterů, moderních buddhistických chrámech i o odlehlých a zapadlých vesničkách domorodého obyvatelstva.
  • Řecko + DVD - Zemí s více jak stovkou obydlených ostrovů a územím, které se táhne od Egejského moře na jihu až k hranicím balkánských zemí, můžete cestovat celé měsíce. Historická sídla stará až čtyři tisícovky let dodnes lákají milovníky historie k objevování dávných legend a oplývají tajemstvím. Členité pobřeží Řecka s nesčetnými plážemi je dlouhé jako pobřeží Francie a mezi mnoha ostrovy najdete idylická místa, kam loď zajíždí jen dvakrát denně, i kosmopolitní letoviska typická pro středomořský turistický průmysl.
  • Jižní Afrika + DVD - Průvodce Jižní Afrika, Lesotho a Svazijsko nabízí cestovatelům podrobný průřez touto atraktivní krajinou. Je rozdělen podle destinací a čtenáři se rychle zorientují také díky celé řadě map. Každá kapitola poskytuje krátký vhled do historie oblasti, dále následuje popis krajiny s vyčerpávajícími seznamy ubytovacích zařízení, restaurací, klubů a dalších možností kulturního i sportovního vyžití. Zde jsou uvedeny aktuální otvírací doby i ceny (v randech — místní měna).

Připravujeme vydání průvodců

  • ALBÁNIE - druhé, aktualizované vydání
  • ŘECKÉ OSTROVY – novinka
  • CHILE – novinka
  • JORDÁNSKO - novinka
  • UKRAJINA - druhé, aktualizované vydání
  • USA ZÁPAD - druhé, aktualizované vydání

Další informace ráda podá:

MgA. Zuzana Slováková
PR – průvodce a cestopisy
Nakladatelství JOTA, s.r.o.
Křenová 19, 602 00 Brno
Tel.: +420 537 014 213
Mob.: +420 777 227 434
slovakova@jota.cz
http://www.jota.cz/

Tématicky příbuzné články:

komentáře...

Máte k tématu co říci? Je něco jinak? Chcete něco doplnit? Dejte nám prosím vědět!

Před odesláním vašeho komentáře si prosím přečtěte pravidla pro psaní příspěvků. Dále prosím, nepoužívejte HTML formátování, nebude zohledněno!

přidat komentář

Diashow Aljaska 2017