Vychází průvodce JOTA Rough Guide Kanada

Chcete-li poznat Kanadu, vydejte se tam s námi s pomocí naprosto spolehlivých map, jaké v jiných průvodcích nenajdete. Vyberte si místa, která chcete navštívit, a nechejte se přitom inspirovat desítkami fotografií. V průvodci najdete poučný výklad o historii a životě místních obyvatel a především úchvatné kanadské krajině.

JOTA Rough Guide - Kanada 2008 - knižní průvodce

Dozvíte se v něm vše o vysokých přílivech v Bay of Fundy či opevněném Starém městě v Québecu. Nechybí v něm ani rozsáhlé seznamy nejlepších míst k pobytu a stravování pro různě náročné turisty.

Podnebí je v Kanadě velmi rozmanité, ale v zásadě se dá říct, že oblast poblíž pobřeží a Velkých jezer má mírnější zimy a chladnější léta než místa ve vnitrozemí. Červenec a srpen jsou spolehlivě teplé měsíce v celé Kanadě, a to dokonce i na vzdáleném severu, takže letní sezona je pochopitelně nejrušnější částí roku. Období od listopadu do března je velmi nepříjemné, prakticky všude se musíte připravit na teploty pod bodem mrazu, snad s výjimkou západního pobřeží. V mnoha oblastech jsou zimy jasné a suché a všechna velká města jsou na chlad velmi dobře nachystaná: najdete tu kryté průchody a vytápěná nákupní centra, kde se dá ukrýt před nejhorším počasím.

Přímořské provincie a východní Kanada mají čtyři jasně definovaná roční období: mrazivé zimy s množstvím sněhu; krátká, mírná jara; teplá léta (kratší a chladnější než na severu a ve vnitrozemí) a dlouhé, velmi čerstvé podzimy. Léto je hlavní turistickou sezonou, ale září a říjen jsou rovněž oblíbené měsíce, zejména v Novém Brunšviku, který se na podzim krásně vybarví. Pobřežní části trpí během celého roku hustými mlhami.

V Ontariu a Québecu jsou roční doby rovněž dosti jasně oddělené, ale setkáte se tu s většími extrémy, velmi chladnými, vlhkými a zamračenými zimami typickými hlavně pro jižní Ontario (je tu ale sušeji a chladněji než v Québecu) a dlouhými, vlídnými jary trvajícími obvykle od dubna do června. Letní měsíce mohou být velmi horké a často nepříjemně vlhké, zvláště ve městech, která opustí stálí obyvatelé, jež nahradí turisté. Dlouhý podzim tu bývá nejlepší částí roku: teploty jsou vyrovnané a ulice prázdnější.

Centrální provincie Manitobu, Saskatchewan a Albertu sužují největší klimatické rozdíly. Zimy jsou dlouhé, ale léta velmi jasná a teplá, běžně s množstvím bouřek. V zimě se hodně lidí vydává za lyžováním do Skalistých hor, ale nejrušnější dobou je přece jen léto, kdy se můžete vydat i na delší výlet, aniž byste se museli bát dešťů – bouřkám se ale uniknout nedá a bývají stejně prudké jako zimní vánice.

Jižní část Britské Kolumbie je v kanadských poměrech oblastí mírných klimatických poměrů: výkyvů je tu méně a průměrná teplota je snesitelnější. Velká část provincie ale trpí vlhkými větry od Tichého oceánu: největší naději, že se vyhnete lijákům, máte na konci jara a počátkem podzimu.

V Yukonu, v Severozápadních teritoriích a v Nunavutu jsou zimy pochopitelně velmi mrazivé, rtuť se často dlouhé měsíce nevyšplhá nad bod mrazu, ale zato zde bývá velmi málo srážek – jde o jednu z nejsušších částí Kanady. Léta jsou krátká, zato překvapivě teplá. Jaro přichází pozdě, ale přináší s sebou záplavu divokých květů, které pokryjí celou tundru.

Formát: 132×197 mm
Vazba: brožovaná vazba šitá i lepená
Počet stran: 1312 + 36 stran
Rok vydání: listopad 2008
Cena: 1298 Kč

Bonusy zdarma

Součástí průvodce nakladatelství JOTA je 60 minutové multimediální DVD s cestopisným filmem o konkrétní zemi. Od února 2007 je součástí všech turistických průvodců JOTA Rough Guides Zoner Photo Studio 11 Xpress. Jedná se o kompletní program na úpravu digitálních fotografií – speciální verzi určenou hlavně pro cestovatele, kteří nejvíce ocení plně přístupnou funkci GPS support na svých cestách po světě.

Obecné informace k turistickým průvodcům Rough Guides

Tyto průvodce jsou v současné době nejobsáhlejšími publikacemi svého druhu na českém trhu. Jedná se o české překlady britské řady Rough Guides, která působí na trhu více než 25 let. V Nakladatelství JOTA již vyšlo téměř 80 různých turistických průvodců/zemí a destinací, které jsou pravidelně 2 – 4 roky aktualizovány.

Každý průvodce obsahuje:

  • základní a praktické informace /doprava, víza, pojištění, jídlo a pití, média, nákupy, sport, práce, kultura, co vzít sebou, zajímavá místa
  • popis pamětihodností
  • odborné informace o přírodě, historii a kultuře
  • popisy měst, místopisné řazení oblastí
  • barevné fotografie zajímavých míst a památek
  • užitečné rady, které může poskytnout pouze domorodec
  • desítky spolehlivých map
  • souvislosti

Ocenění

Průvodce řady JOTA ROUGH GUIDES byly za svoji kvalitu, aktuálnost a podrobnost informací oceněny společnostmi BAA a Expedia, titulem NEJLEPŠÍ TURISTICKÉ PRŮVODCE na festivalu GO KAMERA a v soutěži Tourmap 2006.

S průvodci Rough Guides také cestují
Miloslav Stingl, Jiří Kolbaba, Steve Loveček Lichtag, Miroslav Náplava, Petr Horký

Připravujeme

  • Východ USA– aktualizované vydání
  • Tanzánie- novinka

Další informace ráda podá:

MgA. Zuzana Slováková
PR – průvodce a cestopisy
Nakladatelství JOTA, s.r.o.
Škárova 16, 612 00 Brno
Tel.: +420 539 086 583
Mob.: +420 737 259 004
slovakova@jota.cz
www.jota.cz

Tématicky příbuzné články:

komentáře...

Máte k tématu co říci? Je něco jinak? Chcete něco doplnit? Dejte nám prosím vědět!

Před odesláním vašeho komentáře si prosím přečtěte pravidla pro psaní příspěvků. Dále prosím, nepoužívejte HTML formátování, nebude zohledněno!

přidat komentář

Diashow Aljaska 2017