Vychází průvodce JOTA Rough Guide Maroko

Knižní průvodce Marokem z edice Rough Guide je prakticky rozdělen do dvanácti hlavních kapitol. První kapitola poskytuje konkrétní informace o dopravních prostředcích, typech a cenách ubytování, o stravování, zásadách jednání s domorodci, o zdraví na cestách… Následných devět místopisných kapitol se věnuje jednotlivým regionům. A na závěr se dostanete k souvislostem (převážně historickým) a slovníčkům - a to jak francouzskému a arabskému, tak i berberskému, což oceníte na územích, kde převažuje berberské obyvatelstvo.

JOTA Rough Guide Maroko

Průvodce obsahuje široký soubor map usnadňujících návštěvu země. Jsou zastoupeny podrobné mapky měst s vyznačeným ubytováním, restauracemi, muzei a památkami a rovněž zjednodušené mapky pro turistiku. Pro cestovatele, který poprvé přijíždí do neznámého města, poskytuje průvodce velmi cenné seznamy míst k ubytování a k občerstvení a spoustu dalších užitečných adres z nabídky turistické infrastruktury. Seznamy obsahují zaručená doporučení, a tak si své místo snadno najdou baťůžkáři i ti, co oplývají penězi a touží po luxusu a výborném jídle. Zkrátka spolehněte se na náš výběr nejlepších hotelů, restaurací a zábavy, ve všech cenových kategoriích.

Poutavá příloha s barevnými fotografiemi vás inspiruje při výběru, kam jet a co vidět. Tato kvalitně nafocená kolekce vás pro Maroko doslova nadchne - pro neopakovatelnou atmosféru měst, úchvatnou přírodu, seznámí vás s jeho obyvateli, jejich kulturou a zvyky, jedinečnými místními výrobky. Navnadí i vaše chuťové buňky, neboť vás upozorní i na typické marocké pokrmy. Vyčerpávající informace o tom všem najdete nejen v místopisné části průvodce, ale také v poslední kapitole, nazvané Souvislosti. Bude tak pro vás hračkou dopředu si naplánovat poznávací okruh.

Velmi užitečná jsou doporučení na místní průvodce. Bývají to zasvěcení a znalí lidé, většinou plni elánu ukázat vám ze své země maximum. Spoluprací s místními lidmi se tak zisky z cestovního ruchu dostávají do rukou místním komunitám. Je to ta nejlepší forma turistiky, protože obohacuje obě zúčastněné strany.

S průvodcem Rough Guide se vám bude cestovat stejně snadno, jako kdyby vás na cestě doprovázel starousedlík. Rough Guide poskytuje jasné, praktické informace bez příkras, objektivní a kvalifikované.

Součástí průvodce je také DVD s cestopisným filmem a program na úpravu digitálních fotografií Zoner Photo Studio 10 Xpress, verze určená speciálně pro cestovatele s podporou GPS.

Autor:Ellingham M., Jacobs D., Brown H., McVeigh S.
Formát:132 x 197 mm
Vazba:brožovaná vazba šitá i lepená
Počet stran:753 + 36
Rok vydání:duben 2008
Cena:878 Kč

Průvodce Rough Guides získaly prestižní ocenění udělované společnostmi BAA a Expedia. Řada turistických průvodců Nakladatelství JOTA byla oceněna v soutěži TOURMAP 2006.

Další informace ráda podá:

MgA. Zuzana Slováková
PR – průvodce a cestopisy
Nakladatelství JOTA, s.r.o.
Škárova 16, 612 00 Brno - Královo Pole
tel.: +420 539 086 583
mob.: +420 737 259 004
slovakova@jota.cz
http://www.jota.cz/

komentáře...

Máte k tématu co říci? Je něco jinak? Chcete něco doplnit? Dejte nám prosím vědět!

Před odesláním vašeho komentáře si prosím přečtěte pravidla pro psaní příspěvků. Dále prosím, nepoužívejte HTML formátování, nebude zohledněno!

přidat komentář

Diashow Aljaska 2017