Vychází průvodce JOTA Rough Guide Řecké ostrovy

Po průvodci Řecko vycházejí v Nakladatelství JOTA také Řecké ostrovy. Jde o výběr dnes velmi populárních a hojně navštěvovaných řeckých ostrovů, s podrobným popisem možností ubytování, stravování, kulturních i sportovních aktivit.

obálka: JOTA Rough Guide Řecké ostrovy

Do jednotlivých kapitol jsou přehledně rozděleny ostrovy severovýchodu Egejského moře, Jónské či Dodekanéské ostrovy, Kréta a další. Průvodce je ideálním pomocníkem pro nezávislé cestovatele, jimž nabízí přehled individuálních výletů k antickým a středověkým památkám, případně pobyty v přímořských letoviscích, vhodné i pro rodiny s dětmi.

V úvodní části jsou základní informace, které se týkají dopravy do daných destinací, pojištění, financí, cestování po konkrétních ostrovech a podobně. V závěru průvodce nechybí ani kapitola o dějinách, archeologii či velmi praktický řecký slovníček.

Řecké ostrovy v současnosti zažívají ohromný boom. Tato publikace rozhodně pomůže k lepší orientaci a k prožití krásné a bezproblémové dovolené. Bonus tvoří multimediální DVD s cestopisným filmem a kompletní program na úpravu digitálních fotografií Zoner Photo Studio 9 Xpress s podporou GPS.

Formát:132 x 197 mm
Vazba:brožovaná vazba šitá i lepená
Počet stran:640 + 40
Rok vydání:2007
Cena:748 Kč

Ocenění řady turistických průvodců JOTA

Průvodce Rough Guides získaly prestižní ocenění udělované společnostmi BAA a Expedia. Řada turistických průvodců Nakladatelství JOTA byla oceněna v soutěži TOURMAP 2006. Oceněno titulem nejlepší turistické průvodce na GOKAMERA.

Ukázka z knihy

KNÓSSOS, sídlo s největším mínojským palácem, dosáhlo největšího kulturního rozmachu před více než třemi tisíci lety a velký význam si udrželo až do římské éry. Palác leží na nízkém, uměle vytvořeném návrší asi 4 kilometrů od Iraklia; okolní svahy jsou bohaté na další památky z období delšího než 25 staletí, počínaje druhým tisíciletím př. n. l.

Ještě před sto lety palác existoval jen v řeckých mýtech. Knóssos byl dvorem bájného krále Mínoa, jehož choť Parsifé porodila Mínotaura, napůl člověka a napůl býka. Právě zde vybudoval Daidalos labyrint, ve kterém netvor žil, a Athény musely odevzdávat pravidelný kontingent mladíků a dívek, kteří byli Mínotaurovi obětováni. Pak přišel Théseus, netvora zabil a s pomocí Ariadny pak dokázal z jeho doupěte najít cestu a uprchnout. Objevení paláce a neuvěřitelná podobnost s tímto mýtem je jedním z nejúžasnějších příběhů archeologie. Již Heinrich Schliemann, německý objevitel Tróje, tušil, že pod zdejšími tumuly se skrývá významný mínojský palác, ale tehdejší turecké úřady mu zde na konci devatenáctého století nedovolily kopat. A tak objev musel počkat až na Sira Arthura Evanse, jehož jméno je tak navždy s Knóssem spjato.

Z Iraklia sem jezdí autobusy č. 2 a 4 každých deset minut (ze zastávky u nádraží A). Projíždějí ulicí 25-Avgoustou (se zastávkou kousek na jih od náměstí Venizelou) a ulicí Odos-1821 a Evansovou ulicí vyjíždějí z města. Tímto směrem také pojedete autem (z náměstí Eleftherias pojedete podle značek). Hned před vchodem pod kopcem je bezplatné parkoviště, čímž se vyhnete placení za soukromá parkoviště u silnice před Knóssem. Cesta taxíkem z centra přijde asi na 6 €. V Knóssu, mimo oplocený areál, stojí částečně zrekonstruovaný mínojský karavanseráj, kde za starověku odpočívali poutníci a napájeli svá zvířata. Když pojedete po silnici kousek dál, objevíte občerstvovací stanice pro novodobé poutníky - šňůru drahých taveren a stánků s lacinými suvenýry.

Archeologická organizace British School v Athénách má užitečnou webovou stránku (www.bsa.gla.ac.uk/knossos/vrtour) věnovanou Knóssu s detailními informacemi o jeho historii a objevech, včetně virtuální procházky.

Nedávno vyšlo

  • Bulharsko - turistický průvodce řady Rough Guide Bulharska je jedním z nejpropracovanějších a nejucelenějších knižních průvodců po zemi, o které se toho v Evropě ví jen velmi málo.
  • Londýn - průvodce Londýnem řady Rough Guides je aktuální příručkou, představující toto město jeho návštěvníkům zcela jedinečným způsobem. Najdete v něm živé popisy všech pamětihodností a atrakcí od Národní galerie až po Windsor. Nechybí hodnocení hotelů, restaurací a kaváren všech cenových kategorií, rozsáhlý přehled nejlepších londýnských obchodů, sportovišť či míst atraktivních pro děti ani zasvěcený výčet hudebních, uměleckých a divadelních událostí a festivalů v hlavním městě. Nezbytnou součástí průvodce jsou mapy Londýna a podzemní dráhy a řada barevných fotografií.
  • Thajsko + DVD - Průvodce přináší kvalitní a cenné rady pro odvážné cestovatele - od raftingu na divoké vodě k cestování severními oblastmi země až po potápění v hlubinách Andamánského moře a Thajského zálivu. Nechybí v něm průřez historií a kulturou. Dozvíte se mnohé o ruinách starobylých khmerských klášterů, moderních buddhistických chrámech i o odlehlých a zapadlých vesničkách domorodého obyvatelstva.
  • Řecko + DVD - Zemí s více jak stovkou obydlených ostrovů a územím, které se táhne od Egejského moře na jihu až k hranicím balkánských zemí, můžete cestovat celé měsíce. Historická sídla stará až čtyři tisícovky let dodnes lákají milovníky historie k objevování dávných legend a oplývají tajemstvím. Členité pobřeží Řecka s nesčetnými plážemi je dlouhé jako pobřeží Francie a mezi mnoha ostrovy najdete idylická místa, kam loď zajíždí jen dvakrát denně, i kosmopolitní letoviska typická pro středomořský turistický průmysl.
  • Jižní Afrika + DVD - Průvodce Jižní Afrika, Lesotho a Svazijsko nabízí cestovatelům podrobný průřez touto atraktivní krajinou. Je rozdělen podle destinací a čtenáři se rychle zorientují také díky celé řadě map. Každá kapitola poskytuje krátký vhled do historie oblasti, dále následuje popis krajiny s vyčerpávajícími seznamy ubytovacích zařízení, restaurací, klubů a dalších možností kulturního i sportovního vyžití. Zde jsou uvedeny aktuální otvírací doby i ceny (v randech — místní měna).

Připravujeme vydání průvodců

  • CHILE – novinka
  • JORDÁNSKO - novinka
  • UKRAJINA - druhé, aktualizované vydání
  • USA ZÁPAD - druhé, aktualizované vydání

Další informace ráda podá:

MgA. Zuzana Slováková
PR – průvodce a cestopisy
Nakladatelství JOTA, s.r.o.
Křenová 19, 602 00 Brno
Tel.: +420 537 014 213
Mob.: +420 777 227 434
slovakova@jota.cz
http://www.jota.cz/

komentáře...

Máte k tématu co říci? Je něco jinak? Chcete něco doplnit? Dejte nám prosím vědět!

Před odesláním vašeho komentáře si prosím přečtěte pravidla pro psaní příspěvků. Dále prosím, nepoužívejte HTML formátování, nebude zohledněno!

přidat komentář

Diashow Aljaska 2017