Vychází průvodce JOTA Rough Guide Řecko

Řecko - země s více jak stovkou obydlených ostrovů a územím, které se táhne od Egejského moře na jihu až k hranicím balkánských zemí. Řeckem můžete cestovat celé měsíce. Historická sídla stará až čtyři tisícovky let dodnes lákají milovníky historie k objevování dávných legend a oplývají tajemstvím. Členité pobřeží Řecka s nesčetnými plážemi je dlouhé jako pobřeží Francie a mezi mnoha ostrovy najdete idylická místa, kam loď zajíždí jen dvakrát denně, i kosmopolitní letoviska typická pro středomořský turistický průmysl.

JOTA Rough Guide - Řecko 2007

Turistický průvodce po Řecku z řady Rough Guides je úžasná příručka popisující nádhernou zemi. Seznámíte se v ní s Řeckem jako takovým, dozvíte se, která období jsou nejvhodnější k cestování a na co byste před cestou neměli zapomenout. Najdete v ní praktické rady týkající se dopravy, ubytování, stravování a další potřebné informace nezbytné pro přípravu cesty.

Samotný průvodce je rozdělen do kapitol, které do hloubky popisují jednotlivé regiony Řecka. Každá upoutá na nejzajímavější místa, seznámí čtenáře s vybranou lokalitou, nabídne také mapku, podle níž si mohou naplánovat trasu.

Seznámíte se v něm s řeckými dějinami, archeologií, přírodou, hudbou a literaturou a dozvíte se zajímavosti o řecké ortodoxní církvi, kuchyni a kultuře. Nechybí ani kapitola o řečtině s užitečnými radami jak číst řeckou abecedu a praktickým slovníčkem. Nezbytnou součástí jsou přehledné a jednoduché mapky, mnoho nádherných barevných fotografií.

Bonus tvoří multimediální DVD s cestopisným filmem o Řecku a dalšími bonusy.

Formát:132 x 197 mm
Vazba:brožovaná vazba šitá i lepená
Počet stran:1120 + 32
Rok vydání:2007
Cena:998 Kč

Bonusy zdarma

Součástí většiny průvodců našeho nakladatelství je 60 minutové multimediální DVD s cestopisným filmem o konkrétní zemi.

Od 14. února 2007 je součástí všech turistických průvodců Rough Guides Zoner Photo Studio 9 Xpress. Jedná se o kompletní program na úpravu fotografií - speciální verzi určenou hlavně pro cestovatele, kteří nejvíce ocení plně přístupnou funkci GPS support na svých cestách po světě.

V roce 2007 jsme také přestoupili na nový, modernější design obálek průvodců JOTA Rough guides.

Nedávno vyšlo: Jižní Afrika, Lesotho a Svazijsko (+DVD)

Autoři: McCrea B., Mthembu-Salter G. Pinchuck T. & Reid D.

Průvodce Jižní Afrika, Lesotho a Svazijsko nabízí cestovatelům podrobný průřez touto atraktivní krajinou. Je rozdělen podle destinací a čtenáři se rychle zorientují také díky celé řadě map. Každá kapitola poskytuje krátký vhled do historie oblasti, dále následuje popis krajiny s vyčerpávajícími seznamy ubytovacích zařízení, restaurací, klubů a dalších možností kulturního i sportovního vyžití. Zde jsou uvedeny aktuální otvírací doby i ceny (v randech — místní měna).

Důležitou součástí průvodce po Jižní Africe je samozřejmě detailní popis národních parků a přírodních rezervací. Dozvíte se, kam se vypravit za „velkou africkou pětkou“, kdy je nejlépe navštívit útočiště divoké zvěře nebo v čem spočívá atraktivita významného Krugerova národního parku. Rozhodně zajímavé jsou i informace o návštěvách černošských předměstí v Johannesburgu a dalších velkých městech, které si v itineráři cestovních kanceláří teprve hledají místo, o to jsou však rozhodně atraktivnější.

Všechny praktické informace, kontakty, ceny, otevírací doby apod. jsou plně aktualizovány a přizpůsobeny potřebám českého cestovatele.

Formát:132 x 197 mm
Vazba:brožovaná vazba šitá i lepená
Počet stran:970 + 40
Cena:948 Kč

Připravujeme

Připravujeme vydání průvodců:

  • THAJSKO – druhé, aktualizované vydání (květen 2007)
  • UKRAJINA - druhé, aktualizované vydání (červen 2007)
  • USA ZÁPAD - druhé, aktualizované vydání (červen 2007)
  • BULHARSKO - druhé, aktualizované vydání (červen 2007)

Další informace ráda podá:

MgA. Zuzana Slováková
PR – průvodce a cestopisy
Nakladatelství JOTA, s.r.o.
Křenová 19, 602 00 Brno
Tel.: +420 537 014 213
Mob.: +420 777 227 434
slovakova@jota.cz
http://www.jota.cz/

Tématicky příbuzné články:

komentáře...

Máte k tématu co říci? Je něco jinak? Chcete něco doplnit? Dejte nám prosím vědět!

Před odesláním vašeho komentáře si prosím přečtěte pravidla pro psaní příspěvků. Dále prosím, nepoužívejte HTML formátování, nebude zohledněno!

přidat komentář

Diashow Aljaska 2017