Vychází turistický průvodce JOTA - Izrael

Izrael je nádherná země dramatických, nesmírně malebných kontrastů, země bohaté a velmi dlouhé historie a rušné současnosti, politických a vojenských událostí, které světové veřejnosti bohužel poněkud zakrývají skutečný život pod mediálně transponovaným povrchem. Izrael vyniká přírodními krásami a osobitým stylem. Po zdejší půdě v minulosti kráčely mnohé významné osobnosti dějin, zrodila se tu světová náboženství, proběhly tu hrozivé bitvy mezi jejich zastánci a odpůrci.

Pokud si dáme trochu práce a nahlédneme pod povrch mediálního obrazu, který nám dennodenně nabízejí televizní kamery a fotoaparáty tisíců novinářů z celého světa, zjistíme, že Izrael je zemí nesmírně turisticky atraktivní, nedocenitelnou pokladnicí historických památek a rájem všech, kdo zajímají o kořeny nejen euroatlantické civilizace. Mnoho může nabídnout milovníkům přírody, kteří se mohou těšit na sněhem pokryté vrcholky hor a také zdánlivě nekonečné kamenité pouště tvořící přirozenou vstupní bránu do Egypta.

Ekonomickým, obchodním a diplomatickým centrem země je zcela jednoznačně kosmopolitní Tel Aviv. Je to město sekulární, nevázané a veselé, čímž se diametrálně odlišuje od důstojnějšího hlavního města Jeruzaléma. Na světě byste stěží našli město, které se Jeruzalému vyrovná bohatstvím a historickým vývojem. Jeruzalém leží v místě, kde se setkávala tři hlavní světová náboženství. To je také jeden z hlavních důvodů, proč tolik dráždí a láká. Ať návštěvník vyznává jakéhokoli boha, nikdy neodchází bez trvalých vzpomínek.

Izrael je veskrze moderní zemí zrozenou z mohutného přílivu imigrantů z celého světa, milionů lidí různé víry, kulturních tradic a zvyků.

Součástí průvodce je DVD s cestopisným filmem a kompletní program na úpravu digitálních fotografií Zoner Photo Studio 11 Xpress, verze určená pro cestovatele s podporou GPS.

Formát: 132×197 mm
Vazba: brožovaná vazba šitá i lepená
Počet stran: 414 + 16 stran
Rok vydání: červenec 2009
Cena: 598 Kč

Další informace ráda podá:

Mgr. Alžběta Nagyová
PR – průvodce a cestopisy
Nakladatelství JOTA, s.r.o.
Škárova 16, 612 00 Brno
Tel.: +420 539 086 594
Mob.: +420 733 534 143
nagyova@jota.cz
www.jota.cz

komentáře...

Máte k tématu co říci? Je něco jinak? Chcete něco doplnit? Dejte nám prosím vědět!

Před odesláním vašeho komentáře si prosím přečtěte pravidla pro psaní příspěvků. Dále prosím, nepoužívejte HTML formátování, nebude zohledněno!

přidat komentář

Diashow Aljaska 2017