Vychází turistický průvodce JOTA Německo

V Nakladatelství JOTA právě vychází další z řady průvodců Rough Guides - Německo. Navštívíte-li Německo, objevíte přátelský, kosmopolitní a multikulturní národ, který se z velké většiny vyrovnal se svou minulostí.

Německo si po sjednocení konečně vybudovalo lepší profil jako turistická destinace, z nemalé části díky pozoruhodné obnově Berlína, jednoho z nejúžasnějších a nejzajímavějších měst v Evropě. Rozmanitost Německa vysvětluje svébytný historický vývoj regionů. Své stopy zanechala na Německu i reformace a její důsledky - na severu země převládá protestantismus, zatímco jih je spíše katolický.

Německý příspěvek v oblasti vážné hudby je sám o sobě skvělou záminkou pro návštěvu země, ať už si chcete na vlastní uši vychutnat umění Berlínské filharmonie nebo se chcete vydat po stopách slavných skladatelů. Pověst Německa jako kolébky modernismu je také zasloužená a cesta k budově Bauhausu v Desavě nebo na stuttgartské sídliště Weissenhof jistě potěší všechny fanoušky designu.

Německému modernismu předcházely starší tradice románské, gotické, renesanční, barokní a rokokové, z nichž každá po sobě zanechala bohatý odkaz uměleckých a architektonických pokladů.

V zimě se do Německa sjíždějí zahraniční návštěvníci, které lákají Alpy s těmi nejlepšími sjezdovkami. Německo se pyšní také lázněmi, a pokud se chcete uvolnit v solných nebo horkých pramenech, máte na výběr z mnoha lázeňských měst po celé zemi.

Zapomenout nesmíme ani na přírodní krásy. Bavorské Alpy, Černý les a údolí Rýna a Mosely se již za hranicemi proslavily dávno, ale hedvábně jemný písek na plážích ostrova Rujána, elegantní resorty severomořského ostrova Sylt, osamělá krása Meklenburských jezer nebo nedotčená příroda biosférické rezervace Rhön na své místo v itinerářích zahraničních cestovních kanceláří stále čekají.

Formát: 132×197 mm
Vazba: brožovaná vazba šitá i lepená
Počet stran: 940 + 32 stran
Rok vydání: únor 2010
Cena: 998 Kč

Bonusy zdarma

Bonus tvoří počítačový program Zoner Photo Studio 12 X press, ucelený soubor nástrojů pro správu, editaci a publikaci digitálních fotografií. Jedná se o kompletní program na úpravu digitálních fotografií – speciální verzi určenou hlavně pro cestovatele, kteří nejvíce ocení plně přístupnou funkci GPS support na svých cestách po světě.

Obecné informace k turistickým průvodcům Rough Guides

Tyto průvodce jsou v současné době nejobsáhlejšími publikacemi svého druhu na českém trhu. Jedná se o české překlady britské řady Rough Guides, která působí na trhu více než 25 let. V Nakladatelství JOTA již vyšlo téměř 80 různých turistických průvodců/zemí a destinací, které jsou pravidelně 2 – 4 roky aktualizovány.

Každý průvodce obsahuje:

 • základní a praktické informace /doprava, víza, pojištění, jídlo a pití, média, nákupy, sport, práce, kultura, co vzít sebou, zajímavá místa
 • popis pamětihodností
 • odborné informace o přírodě, historii a kultuře
 • popisy měst, místopisné řazení oblastí
 • barevné fotografie zajímavých míst a památek
 • užitečné rady, které může poskytnout pouze domorodec
 • desítky spolehlivých map
 • souvislosti

Připravujeme vydání těchto průvodců

 • ŠVÉDSKO – aktualizované vydání
 • ANGLIE a Wales – aktualizované vydání
 • NEPÁL – aktualizované vydání
 • JAPONSKO – novinka

Další informace ráda podá:

Lucie Horská
manažerka propagace
Nakladatelství JOTA, s.r.o.
Škárova 16, 612 00 Brno
Tel.: +420 539 086 584
Mob.: +420 733 534 143
propagace@jota.cz
http://www.jota.cz

komentáře...

Máte k tématu co říci? Je něco jinak? Chcete něco doplnit? Dejte nám prosím vědět!

Před odesláním vašeho komentáře si prosím přečtěte pravidla pro psaní příspěvků. Dále prosím, nepoužívejte HTML formátování, nebude zohledněno!

přidat komentář

Diashow Aljaska 2017