Čtení - aktuální články

Celkem bylo nalezeno 595 článků. Zobrazeny jsou články 226 - 240.

Süphan - nejsnadnější čtyřtisícovkaVe stínu Araratu: Süphan - nejsnadnější čtyřtisícovka - Vyhaslý vulkán Süphan je třetí nejvyšší kótou Turecka. Tento zatím nepříliš známý vrchol byl dlouho nedostupný kvůli své poloze na okraji neklidného Kurdistánu. Teprve v posledních několika letech začínají první turisté objevovat krásy této majestátní sopky, jež se může pochlubit nádhernou polohou u jezera Van a pověstí „nejsnadnější čtyřtisícovky“. Obzvláště rušno bylo na Süphanu letos v létě. Kvůli dočasnému uzavření Araratu se stala totiž tato hora pro mnoho zahraničních výprav náhradním cílem.

Vychází průvodce JOTA Rough Guide Bretaň a NormandieVychází průvodce JOTA Rough Guide Bretaň a Normandie - Mezi mnoha velmi osobitými oblastmi Francie patří Bretaň a Normandie k těm nejzajímavějším. Obě se hrdě hlásí ke své dlouhé historii a udržují si pocit jednotné identity, a to v oblasti kulturní, společenské, ale také zeměpisné. Během cesty po Bretani a Normandii se setkáte s tím nejlepším, co vám může Francie nabídnout: divokým pobřežím lemovaným dobře krytými plážemi; drsnými vřesovišti a hustými lesy; středověkými přístavy a početnými prehistorickými památkami; půvabnými, pečlivě udržovanými městy a zajímavými muzei a — pro mnohé možná především — skvělou kuchyní nabízející hlavně ryby a plody moře.

Bačkovský monastýrBulharské dobrodružství: Bačkovský monastýr - Je nádherná, slunečná neděle 13.8.2006 a mne čeká výlet na jedno z nejromantičtějších míst, které jsem v Bulharsku navštívil. Bačkovský monastýr v pohoří Rodopi. Vstával jsem s radostí, i když notně zkalenou včerejšími neshodami s mými domácími.

Výstup na Kilimanjaro, hakuna matata!Výstup na Kilimanjaro, hakuna matata! - Výstup na nejvyšší horu černé Afriky se pro každého turistu zaručeně stane nezapomenutelným a jedinečným zážitkem. Důležité je, že na vrchol Kilimanjara – Kibo (5895 m) lze vystoupit bez jakýchkoli horolezeckých zkušeností, jedná se „pouze“ o vysokohorský trek, který navíc vede čarokrásnou přírodou v pěti vegetačních pásmech – pralesem, vřesovištěm, alpskou a sopečnou krajinou, ledem. Po pětidenní trase Marangu tedy dobyla Kilimanjaro i naše dvoučlenná skupina. Kilimanjaro, hakuna matata – Kilimanjaro, žádný problém!

Prázdninové dialýzy - Ojedinělý projekt Prázdninové dialýzy zlepšuje pacientům s těžkým onemocněním ledvin kvalitu života. Prázdninové dialýzy společnosti B. Braun Avitum je nekomerční program určený všem pacientům v České republice s onemocněním ledvin, kteří jsou závislí na dialyzační léčbě, a jejich blízkým. B. Braun Avitum je jedinou společností v České republice, která organizuje pro dialýzované pacienty a jejich doprovod hromadné zájezdy do zahraničí se zajištěnou nezbytnou dialýzou.

Na skok v San MarinuNa skok v San Marinu - San Marino je jedním z nejmenších států Evropy i světa. Má rozlohu 61 km2 (asi jako větší pražský obvod) a přibližně 30,000 obyvatel. Z historického hlediska se vlastně jedná o jakýsi relikt z doby sjednocení Itálie - San Marino bylo jediným územím, které nebylo v 19. století zahrnuto do Italského království.

PlovdivBulharské dobrodružství: Plovdiv - Dnešní den, pátek 11.8.2006 je docela náročný. Vstávám před pátou ráno, protože mne čeká cesta do Plovdivu. A ta právě není jednoduchá. Existuje několik variant. Tou první je odjet v 6.00 ráno z Melniku do Sofie a odtud přímo do Plovdivu. Je to ale poměrně velká zajížďka. Druhá varianta je odjet tím samým autobusem z Melniku pouze do Blagoevgradu a odtud do Banska, kde je možné využít úzkokolejné železnice do Septemri a zde přestoupit na klasický vlak do Plovdivu. Jak je vidět, ani jedna varianta není časově právě nejvýhodnější a zabere celý den.

ŠerpovéŠerpové - Kdo řekne A, musí říci i B. Kdo řekne Himaláje, musí říci taky Šerpové. Původně jsem plánoval pobýt v Himaláji 4 týdny a chtěl jsem se pokusit dostat se někam přes pět tisíc výškových metrů, třeba do onoho slavného základního tábora pod Everestem. Je to cíl mnoha cestovních kanceláří, na který lákají turisty. Rád bych se dnes nějakého znalce zeptal, kolik z těch účastníků tento cíl tak v průměru skutečně dosáhne? Dobrá vůle na to v žádném případě nestačí.

MelnikBulharské dobrodružství: Melnik - Je středa 9.8.2006 těsně před sedmou hodinou ranní. V 8.20 odjíždí autobus od brány Rilského monastýru zpět do moderního světa a moje cesta se posune zase o kousek dál. Je třeba se sbalit, nasnídat, absolvovat turecký záchod a co především, rozloučit se s místem, kde mi bylo nesmírně dobře. Opustit náruč kláštera je nutné, ale ještě chvíli se hřeji ve stínu jeho zdí, než se za mnou definitivně zavřou dveře autobusu a odveze dolů do Rily.

Vychází průvodce JOTA Rough Guide KorsikaVychází průvodce JOTA Rough Guide Korsika - Právě vychází třetí aktualizované vydání turistického průvodce Rough Guide z nakladatelství JOTA - Korsika. Průvodce Korsikou je nepřekonatelnou příručkou k návštěvě jednoho z nejúchvatnějších středozemních ostrovů.

Sežer klokana, zachraň světSežer klokana, zachraň svět - aneb Australský způsob boje s globálním oteplováním. Cože? Globální oteplování již není in? Tak tedy pardon – s globální změnou klimatu.

Vychází průvodce JOTA Rough Guide SardinieVychází průvodce JOTA Rough Guide Sardinie - Průvodce britské řady ROUGH GUIDES Sardinie je nepostradatelnou příručkou při poznávání jednoho z nejúchvatnějších středomořských ostrovů - Sardínie.

Vzhůru na Ararat!Ve stínu Araratu: Vzhůru na Ararat! - Výstupem na biblický Ararat jsme se v našem seriálu dosud podrobně nezabývali, neboť jde o záležitost, která byla mnohokrát popsána jinde. Nyní nabízíme zcela aktuální a pro někoho možná i překvapivé informace o dramatickém začátku letošní sezóny na této nejvyšší hoře Turecka. Dále pár řádků o česko-íránské expedici, která dosáhla tajně vrcholu 19. 7. 2008. Navíc připojujeme malé ohlédnutí do minulosti, neboť letos v létě je to mu právě čtyřicet let, co Ararat dobyla česká výprava vedená Arnoštem Černíkem, jehož kniha Výprava na Ararat patří dodnes k tomu nejlepšímu, co bylo u nás na toto téma napsáno.

Rilský monastýrBulharské dobrodružství: Rilský monastýr - Je pondělí 7.8.2006 půl osmé ráno a já s plně naloženým batohem směřuji na tramvaj č. 5, která mne doveze na autobusové nádraží Ovča kupel, odkud jezdí autobusy směr Rilský monastýr. V noci docela silně pršelo, což bylo na ranní obloze ještě znát, ale modrá barva už místy nadějně prosvítala. Autobus odjíždí v 10.20, stojí 6 Leva a jede do Rily, kde bude třeba přestoupit na menší, starší, mnohem, mnohem starší rachotinku, která má ovšem neskutečnou výdrž a ta nás odveze až k branám slovutného kláštera.

Anatolské obrukyVe stínu Araratu: Anatolské obruky - Tento díl seriálu o netušených krásách tureckých hor nepopisuje na rozdíl od předchozích příspěvků zdolání žádné z velehor Malé Asie, ale naopak výpravu hluboko pod okolní reliéf, k tajemným jezerům na dně obrovských propastí bizarního vzhledu, jež se nacházejí uprostřed jinak fádní anatolské náhorní plošiny. Berte jej jako tip, kam se vydat za skutečně objevitelskými zážitky. Málo známé propadliny zvané „obruk“ jsou totiž stále destinací naprosto panenskou, o které se nezmiňují ani ty nejpodrobnější turistické průvodce.

Zobraz další stránky:   1 - 15    16 - 30    31 - 45    46 - 60    61 - 75    76 - 90    91 - 105    106 - 120    121 - 135    136 - 150    151 - 165    166 - 180    181 - 195    196 - 210    211 - 225    226 - 240    241 - 255    256 - 270    271 - 285    286 - 300    301 - 315    316 - 330    331 - 345    346 - 360    361 - 375    376 - 390    391 - 405    406 - 420    421 - 435    436 - 450    451 - 465    466 - 480    481 - 495    496 - 510    511 - 525    526 - 540    541 - 555    556 - 570    571 - 585    586 - 600  

Diashow Aljaska 2017