Čtení - aktuální články

Celkem bylo nalezeno 595 článků. Zobrazeny jsou články 316 - 330.

Arabské emiráty - orient plný přepychuArabské emiráty - orient plný přepychu - Spojené Arabské Emiráty jsou cílem českých turistů teprve posledních několik let. Vydávají se sem ti, kterým už je Evropa malá a chtějí poznat něco exotického. Dosud neexistuje žádný knižní průvodce v českém jazyce po této zemi, a tak mnozí naši cestovatelé nemají do poslední chvíle jasnou představu, co je vlastně na vzdáleném Arabském poloostrově čeká, a na cestu se vydávají tak trochu s obavami. Malý pouštní stát však nakonec všechny velmi příjemně překvapí.

Cestovatelský žebříček aneb kolik zemí jste navštívili? - Počítáte si, kolik zemí jste navštívili? Já tedy ano. Jak jsem zjistil v cestovatelských diskusích, do kterých jsem se několikrát zapojil, jsou na to různé názory. Jedni si nadšeně počítají žebříčky a jednotlivé země, druzí touto statistikou pohrdají řkouce, že pravý cestovatel se nepozná podle „počtu položek na seznamu“.

EsfahánÍránské putování: Esfahán - O Esfahánu se říká, že je v něm skryta polovina světa. Ze všech íránských měst je právě tento skvost architektury nejznámější. Bylo pondělí, kolem osmé hodiny ranní, když jsme s Ištvánem vystupovali na autobusovém nádraží a vzdorovali náporu obchoduchtivých taxikářů.

Salzburger SaalachtalSalzburger Saalachtal - Vydali jsme se na týdenní dovolenou do Rakouska. Začátky našeho pobytu provázelo trvale plačící nebe, které pokašlávalo silným větrem a nepřízeň počasí byla takřka jednoznačná (a tentokrát také jednoznačně předpovězená) po několik dlouhých dní. Vytrvale pršelo celé noci a déšť zvolna ustával kolem poledne. To jsme se plni nadšení vydali na velmi lehké odpolední výlety do tří nedaleko sebe ležících lokalit.

Procházka po SofiiProcházka po Sofii - Sofie není právě hitem cestovních kanceláří. Přesto se rozhodně nejedná o město, kterému by scházel jistý půvab. A už vůbec není pravda, že je to jen shluk panelových sídlišť, kde není nic zajímavého k vidění, jak tvrdí často turistům v přímořských letoviscích sami Bulhaři.

Aran a AbyanehÍránské putování: Aran a Abyaneh - V neděli 21.5.2007 jsme vstávali poměrně brzy. Čekal nás výlet do Aranu a horské vesnice Abyaneh společně se Sepidou a jejím přítelem. Po návratu do Kašanu bylo domluveno, že nás taxikář odveze přímo na autobusové nádraží, ze kterého odjedeme přes noc do Esfahánu. A tak bylo nutné se brzy ráno kompletně zabalit a se všemi zavazadly opustit hotel. Sraz se Sepidou jsme měli v osm hodin před hotelem.

KitzbühelKitzbühel - Kitzbühel leží mezi Salcburgem a Insbruckem na úpatí masívu Kitzbüheler Alpen. Vyrostl na řece Kitzbühler Ache v nadmořské výšce 762 metrů. Město je situováno mezi známými horskými vrcholy Hahnenkamm s výškou 1712 metrů a Kitzbüheler Horn 1996 metrů a patří k exkluzivním a prestižním střediskům Alp.

Kars - na konci TureckaKars - na konci Turecka - Požádáte-li na nádraží v Istanbulu o lístek do nejvzdálenější zastávky, obdržíte zcela určitě jízdenku do městečka Kars. K cíli se potom budete harcovat dva dny napříč celou „zemí obráceného půlměcíce“. Návštěva Karsu však rozhodně stojí zato. Tahle svérázná obec leží totiž nejen na konci Turecka, ale tak trochu i na konci světa.

KašanÍránské putování: Kašan - Dostat se z Qomu do Kašanu není nijak složité. Ostatně stejné je to v celém Íránu. Hustá síť autobusových linek propojuje snad všechna místa, která stojí za to navštívit. A pokud se snad někde vyskytne problém nedostupnosti, vždycky zde existuje možnost tzv. „share taxi“. Co to je? S několika dalšími cestujícími si pronajmete taxík a vydáte se do místa určení. Je to levné a rychlé.

Zpátky do civilizaceKolmo napříč Austrálií: Zpátky do civilizace - Od předchozí reportáže utekly zase asi dva týdny, během kterých jsme definitivně opustili méně obydlenou, divočejší a dobrodružnější půlku naší cyklocesty a nyní už nás bude čekat více obydlená jihovýchodní a východní půlka Austrálie.

Vychází průvodce JOTA Rough Guide ChorvatskoVychází průvodce JOTA Rough Guide Chorvatsko - Díky svému dlouhému, výrazně členitému pobřeží a více než tisícovce ostrovů je Chorvatsko jedním z nejvyhledávanějších cílů všech, kdo touží po dovolené na sluncem zalitých plážích u průzračně čistého moře. Chorvatsko ale nabízí množství dalších zážitků. Najdete zde divoce vyhlížející horské štíty, ostrůvky hustě porostlé lesy, mokřiny plné ptáků a mnoho dalších pozoruhodných míst.

Nedobytný SolymosVe stínu Araratu: Nedobytný Solymos - Alexandr Veliký dobyl při svém slavném tažení starověkým světem každé město, které se mu připletlo do cesty. Mnoho tehdejších osad také ani nenašlo odvahu bojovat s tímto obávaným vojevůdcem a raději se vzdalo. Jedno město však slavný Makedonec nikdy nepokořil. To město se jmenuje Termessos, leží na vrcholu 1500 m vysoké hory v dnešním jihozápadním Turecku a pro svou polohu bývá někdy nazýváno „Orlím hnízdem“.

QomÍránské putování: Qom - Cesta vlakem z Andimešku do Qomu proběhla hladce. Spali jsme v lehátkovém kupé s ještě třemi dalšími muži. Jeden z nich byl policista v civilu a druhý inženýr přes těžbu ropy. Všichni kromě mne a Ištvána měli namířeno přímo do Teheránu. Než jsme usnuli, docela pěkně jsme si v rámci jazykových možností popovídali a nakonec se oddali sladkému snění. Já si dosyta užíval možnosti ležet, protože několik předchozích nocí jsme strávili v sedě v autobusech.

Slovenská termální koupalištěSlovenská termální koupaliště - Většina žen miluje horkou vodu, ani já nejsem výjimkou. Obzvlášť, když si stačí zajet nedaleko k našim sousedům na Slovensko. Ale to musí člověk vědět, jaké až neskutečné možnosti a vyžití nejen koupání a relaxování v bazénech, ale i dalších aktivit v komplexech termálů se dají vyzkoušet. A věřte, mnohdy se budete pohybovat opravdu v komfortu.

Divoký východVe stínu Araratu: Divoký východ - Východní Turecku bývá často nazýváno „Divokým Kurdistánem“. Snad právě pro tuto nálepku sem zatím míří jen velmi málo turistů. Není přitom žádný důvod se cesty do této části světa obávat. Kurdové jsou stejně přátelští a pohostinní lidé jako Turci a potencionálně nebezpečné mohou být pouze některé odlehlé regiony u Iráckých hranic. Nicméně kvůli preventivním bezpečnostním opatřením ze strany tureckých orgánů lze zatím vysokohorskou turistiku na východě země provozovat pouze omezeně.

Zobraz další stránky:   1 - 15    16 - 30    31 - 45    46 - 60    61 - 75    76 - 90    91 - 105    106 - 120    121 - 135    136 - 150    151 - 165    166 - 180    181 - 195    196 - 210    211 - 225    226 - 240    241 - 255    256 - 270    271 - 285    286 - 300    301 - 315    316 - 330    331 - 345    346 - 360    361 - 375    376 - 390    391 - 405    406 - 420    421 - 435    436 - 450    451 - 465    466 - 480    481 - 495    496 - 510    511 - 525    526 - 540    541 - 555    556 - 570    571 - 585    586 - 600  

Diashow Aljaska 2017