Čtení - aktuální články

Celkem bylo nalezeno 578 článků. Zobrazeny jsou články 331 - 345.

Jaký byl podzimní Cestovatelský festival v PrazeJaký byl podzimní Cestovatelský festival v Praze - V Praze v kulturním domě Ládví se ve dnech 10.-11. listopadu 2007 konal již 9. Cestovatelský festival. Více než 40 předních českých cestovatelů a fotografů vystoupilo v širokém programu festivalu, který se konal paralelně ve třech tématicky rozdělených sálech. Ve velkém sále s kapacitou 500 míst k sezení a dalších 200 míst k stání probíhaly projekce z exotických krajin a další dva malé sály byly tématicky zaměřeny na Evropu a na expedice.

Jak se neztratit v ÁzerbajdžánuJak se neztratit v Ázerbajdžánu - Když se řekne Ázerbájdžán, mnoho z nás si představí velice exotickou, nepřístupnou a ortodoxně islámskou zemi. Opak je pravdou. Ázerbájdžán je díky svému ropnému bohatství nejbohatší ze tří zakavkazských zemí. Téměř všichni obyvatelé Ázerbájdžánu jsou muslimové.

Egejské pobřežíVe stínu Araratu: Egejské pobřeží - Následující řádky jsou stručným přehledem nejméně známých a turisty zatím prakticky vůbec nenavštěvovaných hor na území Turecka. V knižních průvodcích, včetně Lonely Planet, je o těchto lokalitách nanejvýše zmínka nebo se tady o nich nepíše vůbec. Ani na internetu nelze zatím v českém ani anglickém jazyce nalézt více nežli údaje o jejich výšce a poloze. To vše je samozřejmě pro každého dobrodružně založeného cestovatele zárukou skutečně objevitelských zážitků!

KandovanÍránské putování: Kandovan - Jestliže jsem řekl, že Tabríz příliš neoplývá tím, pro co jste do Íránu přijeli, pak toto tvrzení rozhodně neplatí o malé, horské vesnici Kandovan. Stojí za to ji spatřit a projít se jejími ulicemi. Na tento výlet jsem se vydal se Siou a jeho dvěma přáteli. Domluvili jsme se, že se sejdeme druhý den v pravé poledne u mého hotelu. Sám jsem byl zvědav, nakolik je v Íránu možné věřit slovu muže.

Horování 2007 - V sobotu 24. listopadu proběhne v Domě kultury Šumperk tradiční Horování - setkání horolezců, dobrodruhů, turistů a milovníků extrémních sportů i přírody.

Jak se neztratit v ArméniiJak se neztratit v Arménii - Na světě nenajdeme moc zemí, v nichž by národní identita byla tolik svázána s náboženstvím tak jako v Arménii. Arménie byla první zemí na světě, která přijala křesťanství za státní náboženství. Stalo se tak již roku 301 našeho letopočtu, o něco dříve než v Gruzii a římské říši. Arméni a Gruzínci byli obklopeni samými muslimy, a tak není divu, že křesťanská víra se pro ně měla mimořádný význam.

Diashow turné HavajDiashow turné Havaj - Cestovatel a fotograf Martin Loew opět připravil další ze svých celovečerních diashow, se kterou se na přelomu letošního podzimu a zimy rozjíždí na turné po českých i moravských městech. Tentokrát divákům přiblíží daleké a exotické souostroví – tropickou Havaj. Během večera plného barevných diapozitivů uvidíme nejen palmové pláže a azurové moře, ale také hory, tropické pralesy i aktivní sopky.

Netušené krásy tureckých horVe stínu Araratu: Netušené krásy tureckých hor - Do Turecka lákají turisty především azurově modré pláže. Tato orientální země je však ideální - leč zatím neobjevenou - destinací i pro milovníky trekingu a vysokohorské turistiky. Pokud jste také toho názoru, že na Slovensku a ani v Rumunsku již to není, to co bývalo, pak zamiřte právě sem a nebudete litovat. Najdete tu dosud panenské hory mnoha tváří. Nikde v nich nenarazíte na tabulky přikazující neopouštět značené cesty či zakazující táboření. Naopak, cestu zde budete mnohdy marně hledat a spoléhat se v noci můžete pouze na vlastní stan či pohostinnost domorodců.

Od eukalyptových lesů k pouštiKolmo napříč Austrálií: Od eukalyptových lesů k poušti - Od poslední písemné zprávy vedla naše cesta z eukalyptových lesů v okolí Pembertonu dále přes městečka Northcliffe, Walpole a Denmark až do přímořského letoviska Albany. Odtud jsme pokračovali na sever do vnitrozemí do pohoří Stirling Range a dále znova k pobřeží do Esperance. Zde se naše cesta otočí na sever do vnitrozemského Norsemanu, okraje pouště Nullarbor plain.

TabrízÍránské putování: Tabríz - Bylo 01.30 místního času a přesně 14.5.2007. Nikdy tyto údaje nezapomenu, protože přesně v tu dobu mým ramenem zatřásla obrovitá ruka řidiče našeho autobusu a v perštině mi vzrušeně vysvětloval, alespoň tak jsem si obsah jeho slov domýšlel, že prvního cíle mé cesty Tabríz, jsem právě dosáhl.

Přijďte na cestovatelský festivalPřijďte na cestovatelský festival - Přichází podzim a s ním i divácky oblíbená prezentace českých cestovatelů. Kulturní dům Ládví Vás již tradičně zve do svých prostor, kde se během soboty a neděle 10.-11. listopadu 2007 odehraje Cestovatelský festival, který je největším setkáním cestovatelů v České republice. Jedná se o rozmanitou sérii přednášek, cestopisných filmů a živě komentovaných projekcí téměř z celého světa. Všechny přítomné návštěvníky, přednášející i samotné organizátory festivalu spojuje nezkrotná touha cestovat a poznávat cizí kultury.

Pohřešujeme kamarádaPohřešujeme kamaráda - Pomozte prosím při pátrání po Leoši Klimešovi ztraceném v Ladakhu během letošního srpna nebo září. Leoš Klimeš je 45 letý vědec s velkým zaujetím pro rostliny, který se nevrátil ze svého výletu. V srpnu a září letošního roku cestoval po horách v Ladakhu a jeho rodina o něm nemá žádné zprávy.

Vardzia - aneb jak se pije v GruziiVardzia - aneb jak se pije v Gruzii - Jedním z nejkrásnějších míst Gruzie je určitě jeskynní komplex Vardzia. Nachází se v pohoří Malý Kavkaz na jihu Gruzie, kousek od tureckých hranic. Na mapě to vypadá, že to je celkem významné městečko. Ve skutečnosti to není ani vesnice, spíš samota v horách, kde je jeden „hotel“ a několik obytných stavení. Za sovětských dob sem jezdilo asi turistů docela dost, poněvadž je tu k vidění i velikánský chátrající hotelový komplex ze starých časů. Po rozpadu SSSR sem moc turistů nezavítalo. Ale dnes je opět Vardzia často navštěvovaným místem. Jezdí sem turisté z Gruzie i ze zahraničí.

Horní Orava – TvrdošínHorní Orava – Tvrdošín - V dolině řeky Oravy na rozhraní Oravské Magury a Skorušinských vrchů leží středisko Horní Oravy, okresní město Tvrdošín. Nachází se ve výšce 575 metrů nad mořem a má přibližně 9500 obyvatel.

Íránské putování: Na cestě - Příletová hala istanbulského letiště zela ve čtvrt na jednu v noci prádnotou. O to více vynikla její rozlehlost, postrádající teplou přívětivost vítající náruče. Batoh kupodivu dorazil také v pořádku a i deštník, připevněný postraními popruhy byl na svém místě. Ověšen zavazadly zepředu i zezadu jsem se pomalu vydal na průzkum. Času mám dost, protože hledat nějakou cestovní agenturu přepravující klienty do Íránu, se vydám až ráno. Čeká mne několik dlouhých hodin, než se nad Bosporským zálivem objeví první sluneční paprsky.

Zobraz další stránky:   1 - 15    16 - 30    31 - 45    46 - 60    61 - 75    76 - 90    91 - 105    106 - 120    121 - 135    136 - 150    151 - 165    166 - 180    181 - 195    196 - 210    211 - 225    226 - 240    241 - 255    256 - 270    271 - 285    286 - 300    301 - 315    316 - 330    331 - 345    346 - 360    361 - 375    376 - 390    391 - 405    406 - 420    421 - 435    436 - 450    451 - 465    466 - 480    481 - 495    496 - 510    511 - 525    526 - 540    541 - 555    556 - 570    571 - 585  

Diashow Madeira