Čtení - aktuální články

Celkem bylo nalezeno 595 článků. Zobrazeny jsou články 346 - 360.

Přijďte na cestovatelský festivalPřijďte na cestovatelský festival - Přichází podzim a s ním i divácky oblíbená prezentace českých cestovatelů. Kulturní dům Ládví Vás již tradičně zve do svých prostor, kde se během soboty a neděle 10.-11. listopadu 2007 odehraje Cestovatelský festival, který je největším setkáním cestovatelů v České republice. Jedná se o rozmanitou sérii přednášek, cestopisných filmů a živě komentovaných projekcí téměř z celého světa. Všechny přítomné návštěvníky, přednášející i samotné organizátory festivalu spojuje nezkrotná touha cestovat a poznávat cizí kultury.

Pohřešujeme kamarádaPohřešujeme kamaráda - Pomozte prosím při pátrání po Leoši Klimešovi ztraceném v Ladakhu během letošního srpna nebo září. Leoš Klimeš je 45 letý vědec s velkým zaujetím pro rostliny, který se nevrátil ze svého výletu. V srpnu a září letošního roku cestoval po horách v Ladakhu a jeho rodina o něm nemá žádné zprávy.

Vardzia - aneb jak se pije v GruziiVardzia - aneb jak se pije v Gruzii - Jedním z nejkrásnějších míst Gruzie je určitě jeskynní komplex Vardzia. Nachází se v pohoří Malý Kavkaz na jihu Gruzie, kousek od tureckých hranic. Na mapě to vypadá, že to je celkem významné městečko. Ve skutečnosti to není ani vesnice, spíš samota v horách, kde je jeden „hotel“ a několik obytných stavení. Za sovětských dob sem jezdilo asi turistů docela dost, poněvadž je tu k vidění i velikánský chátrající hotelový komplex ze starých časů. Po rozpadu SSSR sem moc turistů nezavítalo. Ale dnes je opět Vardzia často navštěvovaným místem. Jezdí sem turisté z Gruzie i ze zahraničí.

Horní Orava – TvrdošínHorní Orava – Tvrdošín - V dolině řeky Oravy na rozhraní Oravské Magury a Skorušinských vrchů leží středisko Horní Oravy, okresní město Tvrdošín. Nachází se ve výšce 575 metrů nad mořem a má přibližně 9500 obyvatel.

Íránské putování: Na cestě - Příletová hala istanbulského letiště zela ve čtvrt na jednu v noci prádnotou. O to více vynikla její rozlehlost, postrádající teplou přívětivost vítající náruče. Batoh kupodivu dorazil také v pořádku a i deštník, připevněný postraními popruhy byl na svém místě. Ověšen zavazadly zepředu i zezadu jsem se pomalu vydal na průzkum. Času mám dost, protože hledat nějakou cestovní agenturu přepravující klienty do Íránu, se vydám až ráno. Čeká mne několik dlouhých hodin, než se nad Bosporským zálivem objeví první sluneční paprsky.

Na Pag nejen za lehkým sportemNa Pag nejen za lehkým sportem - V minulých letech jsem si řekla, že by nebylo od věci příjemně si zasportovat v krásném a čistém prostředí, blízko u moře. Zvolila jsem dva roky po sobě Jadranské ostrovy - nejdříve Krk, následující rok Pag.

SvanetieSvanetie - Možná nejkrásnější část celé Gruzie se nachází na severozápadě země a nazývá se Svanetie. Je to nádherná oblast vklíněná mezi nejvyšší hřebeny Velkého Kavkazu, z nichž některé jsou vyšší než 5 000 metrů. Svanové jsou národ, který tuto oblast obývá. Jejich řeč je vzdáleně příbuzná gruzínštině a řadí se spolu s ní do jazykové rodiny kavkazských jazyků.

Íránské putování: Jak to všechno začalo... - Proč jsem se letos v polovině května rozhodl navštívit Írán, mělo několik důvodů. Mé první setkání se starodávnou Persií, se odehrálo již před mnoha lety. Byl jsem ještě docela malý kluk, když den co den Televizní noviny informovaly o zuřících bojích mezi Íránem a Írákem. Sledoval jsem záběry vybuchujících granátů, v poušti bojujících vojáků a ničemu z toho jsem nerozumněl. Snad jsem v té době ještě nedovedl rozlišit mezi hraným filmem a tragickou skutečností.

Krk a Bašská hlaholská stezkaKrk a Bašská hlaholská stezka - Pokud se rozhodnete strávit pár dní nebo pár týdnů na největším ostrově Jadranu určitě nebudete litovat. V Bašce jsou možnosti ubytování skutečně pro každého, jak dobré hotely, např. Corinthia nebo Zvonimir, tak splní jakékoli vaše nároky tamní penziony a různé soukromé apartmány, kterých je tu takřka bezpočet. Pro mladé a nepříliš dobře situované rodiny s malými dětmi je na pobřeží blízko největší a nejkrásnější pláže rozlehlý a levný kemp.

Vychází průvodce JOTA Rough Guide FloridaVychází průvodce JOTA Rough Guide Florida - Díky cenově výhodným zájezdům a spoustě fotografií s opálenými lidmi a Mickey Mousem, které neustále plní stránky katalogů cestovních kanceláří, je jisté, že o podobě Floridy má představu snad každý, ačkoliv tento obraz je jen zřídkakdy přesný či úplný

Kolmo napříč Austrálií: Podél pobřeží jihozápadní Austrálie - Od našich přátel z Perthu vyrážíme po jednom a půl dni volna směrem na jih. Nějakou dobu jsme váhali, kterým směrem se vydat, neboť z Perthu do Norsemanu vede cest několik. Nakonec zvítězila varianta podél pobřeží jihozápadní Austrálie. Doporučilo nám to hned několik lidí (nejen Australanů).

Rytmy Afriky 07Rytmy Afriky 07 - Festival RYTMY AFRIKY opět po roce představí skupiny hrající si s africkými rytmy a současně upozorní na některé z možností smysluplné pomoci Africe. Na letošním ročníku vystoupí Laboratoire Dubois (Berlín), Tiditade + Mohamed Bangoura (Guinea), Tubabu, Kurangbé, Pararingapatam, Camara.

Jak se neztratit v BrisbaneJak se neztratit v Brisbane - Pokud se řekne Austrálie, průměrný středoevropan si vybaví budovu opery v Sydney, impozantní Ayers Rock a Velký bariérový útes. A právě při cestě za posledně jmenovaným divem přírody většina turistů musí projet hlavním městem Queenslandu – nenápadným a neokázalým Brisbane.

KazbegiKazbegi - Kazbegi je malé horské městečko nebo spíše vesnice v severní Gruzii poblíž hranice s Ruskem. Leží přímo pod nádhernou horou Kazbek (5033 m.n.m.). Atraktivní horská poloha pod hřebenem Velkého Kavkazu přímo předurčuje Kazbegi k turistice. A skutečně, turistů je tu spoustu, Gruzínců i zahraničních návštěvníků. Narozdíl třeba od Svanetie je tato oblast lehce dostupná maršrutkou přímo z Tbilisi.

Vyhrejte vstupenky na Cestovatelský festival v PrazeVyhrejte vstupenky na Cestovatelský festival v Praze - Zúčastněte se naší čtenářské soutěže a odpovězte na jednoduchou otázku. Ti z vás, kteří odpoví správně budou zařazeni do slosování o volnou vstupenku na pražský cestovatelský festival.

Zobraz další stránky:   1 - 15    16 - 30    31 - 45    46 - 60    61 - 75    76 - 90    91 - 105    106 - 120    121 - 135    136 - 150    151 - 165    166 - 180    181 - 195    196 - 210    211 - 225    226 - 240    241 - 255    256 - 270    271 - 285    286 - 300    301 - 315    316 - 330    331 - 345    346 - 360    361 - 375    376 - 390    391 - 405    406 - 420    421 - 435    436 - 450    451 - 465    466 - 480    481 - 495    496 - 510    511 - 525    526 - 540    541 - 555    556 - 570    571 - 585    586 - 600  

Diashow Aljaska 2017