Čtení - články v kategorii zápisky z cest

Celkem bylo nalezeno 418 článků. Zobrazeny jsou články 16 - 30.

Napříč Tasmánií - národní parkyNový Zéland a Austrálie: Napříč Tasmánií - národní parky - V druhé části svého tasmánského pobytu jsem navštívil další dva národní parky (Mount Field NP a Cradle Mountain Lake St Clair NP) a druhé největší město Tasmánie, Launceston. Také jsem viděl ježury a possumy a hady a desítky klokanů a klepal jsem se zimou na zdejší vysočině.

Napříč Tasmánií – Hobart a východní pobřežíNový Zéland a Austrálie: Napříč Tasmánií – Hobart a východní pobřeží - Z hobartského letiště jsem se nejdříve vydal na jihovýchodní a východní pobřeží Tasmánie, kde jsou nádherné pláže, historická místa, krásné hory i vysoké mořské útesy. Také jsem zde spatřil svého prvního klokana. Teprve pak jsem se vydal do hlavního města Tasmánie, Hobartu.

Do TasmánieNový Zéland a Austrálie: Do Tasmánie - Konečně v Austrálii! Prvním australským státem, který jsem navštívil, byla Tasmánie. Letěl jsem sem z města Christchurch (Nový Zéland – Jižní ostrov), cestou jsem ovšem přesedal v Sydney.

Autostopem kolem Nového ZélanduNový Zéland a Austrálie: Autostopem kolem Nového Zélandu - Na Novém Zélandu jsem strávil téměř 6 týdnů, čili daleko více času než v jakékoliv jiné zemi v Oceánii, tak mi to nedá, abych sem nenapsal svoje celkové dojmy z této krásné země.

Christchurch – v nebezpečné zóněNový Zéland a Austrálie: Christchurch – v nebezpečné zóně - Posledním městem, které jsem na Novém Zélandu navštívil, byl Christchurch. Největší město Jižního ostrova je v poslední době také městem dosti nebezpečným – jedno zemětřesení tu stíhá druhé.

DunedinNový Zéland a Austrálie: Dunedin - Z Curio Bay, kde jsem strávil dva dny, jsem si to namířil na východní pobřeží novozélandského Jižního ostrova. Nejdříve jsem se zastavil ve městě Dunedin. Dunedin založili skotští vystěhovalci a nejen město, ale i okolní příroda, Skotsko dosti silně připomíná.

Stopem kolem Jižního ostrova – jihNový Zéland a Austrálie: Stopem kolem Jižního ostrova – jih - Druhá část mého putování po Jižním ostrově Nového Zélandu mě vedla od ledovce Franz Josef Glacier směrem na jih. Zde se nacházejí klasická až legendární turistická místa, jako například město Queenstown, nejznámější novozélandský fjord Milford Sound či půvabná zátoka Curio Bay.

Stopem kolem Jižního ostrova – severozápadNový Zéland a Austrálie: Stopem kolem Jižního ostrova – severozápad - Konečně jsem se přesunul na Jižní ostrov Nového Zélandu. Měl bych tu strávit delší dobu než na ostrově Severním, neboť je zde mnohem více přírodních krás a i vzdálenosti jsou větší. První fáze mého stopování mě vedla z Pictonu (kam jsem dorazil trajektem z Wellingtonu) k ledovci Franz Josef Glacier, čili poznával jsem severozápadní částí ostrova.

Wellington – nejjižnější hlavní město světaNový Zéland a Austrálie: Wellington – nejjižnější hlavní město světa - Wellington je hlavním městem Nového Zélandu, nejjižnějším hlavním městem světa, nejvzdálenějším hlavním městem od Prahy a navíc leží při cestě na Jižní ostrov a jezdí odtud trajekt přes Cookův průliv. Sem jsem prostě zavítat musel!

NP TongariroNový Zéland a Austrálie: NP Tongariro - Peter Jackson, režisér slavné filmové trilogie Pán prstenů, dobře věděl, kam umístit podstatnou část tohoto příběhu. V národním parku Tongariro jako kdyby sama příroda vytvořila filmařům ty nejkrásnější kulisy, jaké si lze představit. Navíc zde vede klasický trek Tongariro Alpine Crossing, který je považován za nejkrásnější jednodenní túru na Novém Zélandu.

Jezero TaupoNový Zéland a Austrálie: Jezero Taupo - Taupo je název největšího novozélandského jezera a zároveň města, které leží na jeho březích. Jezero leží takřka přesně uprostřed Severního ostrova. Cestou k jezeru jsem však zavítal i na farmu, kde jsem oslavil pravé kiwivánoce.

Rotorua – vítejte v novozélandském pekle!Nový Zéland a Austrálie: Rotorua – vítejte v novozélandském pekle! - Rotorua a okolí je bezesporu působivou oblastí. V okolí tohoto města, ležícího v severní části Severního ostrova, všechno syčí, bublá a smrdí. Odborníci tyto jevy přiřkli geotermální energii a vulkanické činnosti, romanticky zaměřený laik však musí konstatovat, že to je ve skutečnosti brána do pekla.

Deštivý AucklandNový Zéland a Austrálie: Deštivý Auckland - Prvním místem, které jsem na Novém Zélandu navštívil, byl Auckland. Největší město tohoto ostrovního státu leží na Severním ostrově a žije v něm asi 1.4 milionu obyvatel. Mojí hlavní starostí zde bylo dát se materiálně, psychicky a hlavně fyzicky do pořádku před další fází Cesty. Tenhle článek je tedy i o Aucklandu, ale taky to bude taková netradiční psychedelická slátanina… Tahle Cesta je sice super, ale někdy není až zase tak moc super… To není povzdech, ale konstatování, že život přináší i trudné chvíle.

Sbohem, Oceánie!Tichomořská plavba: Sbohem, Oceánie! - Tonga byla poslední zemí Oceánie, kterou jsem navštívil. Pravda, Nový Zéland, a v jistém smyslu i Austrálie, patří také do Oceánie, ale přece jenom, ta “pravá“ Oceánie to není. Skončila tak jedna docela dlouhá etapa mé Cesty a mně to opět nedá, abych si trochu nezabilancoval.

Tonga – Vava’uTichomořská plavba: Tonga – Vava’u - Vava’u je souostroví v severní části Tongy, které je oblíbené především jachtaři a milovníky velryb. Také je to ovšem nejdeštivější oblast celého Království Tonga. A v období dešťů tu prší hodně a často.

Zobraz další stránky:   1 - 15    16 - 30    31 - 45    46 - 60    61 - 75    76 - 90    91 - 105    106 - 120    121 - 135    136 - 150    151 - 165    166 - 180    181 - 195    196 - 210    211 - 225    226 - 240    241 - 255    256 - 270    271 - 285    286 - 300    301 - 315    316 - 330    331 - 345    346 - 360    361 - 375    376 - 390    391 - 405    406 - 420  

Diashow Aljaska 2017