Čtení - články v kategorii zdraví a bezpečnost

Celkem bylo nalezeno 5 článků. Zobrazeny jsou články 1 - 5.

Jižní Amerikou: Jak mě v Chile okradli - Sedím si takhle na autobusovém nádraží v chilské Calamě vedle svých batohů. Kouknu jen tak zběžně vedle sebe - a malý batoh nikde! Nemohu uvěřit svým očím, ale je to tak. Byl jsem okraden!

Pohřešujeme kamarádaPohřešujeme kamaráda - Pomozte prosím při pátrání po Leoši Klimešovi ztraceném v Ladakhu během letošního srpna nebo září. Leoš Klimeš je 45 letý vědec s velkým zaujetím pro rostliny, který se nevrátil ze svého výletu. V srpnu a září letošního roku cestoval po horách v Ladakhu a jeho rodina o něm nemá žádné zprávy.

Nebezpečná místa - 2003/09 - Cestování s sebou nese určitá rizika, ať již bezpečnostní, nebo zdravotní. Vždy je dobré vědět o místech, kam cestujeme co nejvíce. Nejen o místních památkách, ale také o místních zvycích a o tom, kde se můžeme dostat do nějakého průšvihu (a proč). Samozřejmě že jsou mezi námi někteří, kteří nebezpečí a riziko vyhledávají záměrně (ať už je to jejich povoláním, nebo zálibou), považuji však za zbytečné a hloupé dostat se do problémů jenom díky své neznalosti nebo ignorantství. Takže? Jako vždy, je to jen na vás...

Hluboká tepenná trombóza - V souvislosti s leteckým cestováním se kromě termínu jet lag, označujícím problémy organismu při posunu časových pásem setkáváme i s termínem novým... Co je to onen tajemný "syndrom dlouhých letů"? Úmrtí spojená s leteckým cestováním nás nutí k zamyšlení - jak při dlouhotrvajícím cestování chránit své zdraví?

Zelené nebezpečí: poison ivy - Poison ivy je reálie související s Amerikou stejně jako socha svobody, Mickey Mouse nebo Coca Cola. Záležitost běžná a naprosto samozřejmá všem američanům do té míry, že pokud se o ní zmíní, řeknou něco jako “... tam nelez, je tam poison ivy“ bez jakéhokoliv dalšího vysvětlování. Jim je vše jasné, předpokládají tedy, že i vám. Pak se chvíli nic neděje a najednou, ani nevíte jak, sedíte v autě které směřuje na nejbližší pohotovost a vypadáte jako po chemickém plynovém útoku, při kterém byl použit yperit. Protože vy jste vlezli tam, kam jste lézt neměli...

Diashow Aljaska 2017