Čtení - články o zemi Bolívie

Celkem bylo nalezeno 5 článků. Zobrazeny jsou články 1 - 5.

La Paz a Silnice smrtiJižní Amerikou: La Paz a Silnice smrti - La Paz je jedním ze dvou hlavních měst Bolívie. Je nejvýše položeným hlavním městem světa. Z La Pazu do Coroica vede také silnice, která se říká Silnice smrti. Je považována za nejnebezpečnější silnici světa a dnes je hojně navštěvována turisty.

Salar de UyuniJižní Amerikou: Salar de Uyuni - Nejvíce jsem se těšil v Bolívii na výlet na Salar de Uyuni. Tato největší solná pláň světa vypadá na fotkách naprosto fantasticky. Bude taková i ve skutečnosti? – říkal jsem si. Byla!

Sucre – červenobílé hlavní město BolívieJižní Amerikou: Sucre – červenobílé hlavní město Bolívie - Po Potosí jsem navštívil první hlavní město Bolívie, Sucre. Sucre leží v nadmořské výšce 2750 m n.m., nehrozí zde tedy výšková nemoc jako v Potosí. Je to město velmi krásné a plné historických památek. Téměř všechny budovy v Sucre jsou červenobílé.

Potosí – smrt, stříbro a karnevalJižní Amerikou: Potosí – smrt, stříbro a karneval - Bolívie byla poslední kontinentální zemí Jižní Ameriky, která mi ještě scházela do mé „sbírky“. Přijel jsem sem z argentinské Purmamarky a první město, které jsem navštívil, bylo Potosí, které leží v nadmořské výšce přes 4,000 m.n.m.

Jihoamerická Amazonie - Z bolivijského Atiplana jsme sestoupili do amazonské nížiny po nejnebezpečnější silnici na světě. Často jen 3,5 metru úzká cesta vytesaná do skály nezná ani patníky, ani svodidla. Krajnice tvoří jen hluboké strže, vysoké skalnaté stěny a potoky, které jako vodopády přepadávají přes jedoucí autobusy a kamiony dolů podél příkrého svahu. Na 200 kilometrech jsme sestoupili o více jak 4 výškové kilometry do města Rurrenabaque (250 m n.m.), které poskytuje výbornou základnu pro výpravy do amazonskeho pralesa a rozlehlých travnatých pamp.

Diashow Aljaska 2017