Čtení - články o zemi Izrael

Celkem byly nalezeny 3 články. Zobrazeny jsou články 1 - 3.

Poušť a její krásaPoušť a její krása - Cítili jste někdy poušť a chutnali ji, milovali jí a zase nenáviděli pro její krásu i pro její vyprahlost? Možná to zní trochu přehnaně pro těch pár chvil, které jsem zatím mohla strávit v poušti. Myslím, že někdy stačí jen chvilka na to se zamilovat a to platí jak o lidech, tak o místech.

Vychází turistický průvodce JOTA - IzraelVychází turistický průvodce JOTA - Izrael - Izrael je nádherná země dramatických, nesmírně malebných kontrastů, země bohaté a velmi dlouhé historie a rušné současnosti, politických a vojenských událostí, které světové veřejnosti bohužel poněkud zakrývají skutečný život pod mediálně transponovaným povrchem. Izrael vyniká přírodními krásami a osobitým stylem. Po zdejší půdě v minulosti kráčely mnohé významné osobnosti dějin, zrodila se tu světová náboženství, proběhly tu hrozivé bitvy mezi jejich zastánci a odpůrci.

Mrtvé mořeMrtvé moře - Na hranici Izraele, Jordánska a Palestiny leží jeden z přírodních divů světa - Mrtvé moře. Leží více jak 400 metrů pod hladinou světového oceánu a je daleko nejhlubší proláklinou na Zemi. Prolákliny, místa na zemské souši se zápornou nadmořskou výškou, vznikají většinou ve velice suchých oblastech. Ve vlhčím klimatu je proláklina velice rychle zalita vodou a vznikne zde jezero, obvykle sladké. Mrtvé moře je také jezero, ale slané. Velice slané! Jedno z nejslanějších na světě...

Diashow Aljaska 2017