Čtení - články o zemi Nový Zéland

Celkem bylo nalezeno 10 článků. Zobrazeny jsou články 1 - 10.

Autostopem kolem Nového ZélanduNový Zéland a Austrálie: Autostopem kolem Nového Zélandu - Na Novém Zélandu jsem strávil téměř 6 týdnů, čili daleko více času než v jakékoliv jiné zemi v Oceánii, tak mi to nedá, abych sem nenapsal svoje celkové dojmy z této krásné země.

Christchurch – v nebezpečné zóněNový Zéland a Austrálie: Christchurch – v nebezpečné zóně - Posledním městem, které jsem na Novém Zélandu navštívil, byl Christchurch. Největší město Jižního ostrova je v poslední době také městem dosti nebezpečným – jedno zemětřesení tu stíhá druhé.

DunedinNový Zéland a Austrálie: Dunedin - Z Curio Bay, kde jsem strávil dva dny, jsem si to namířil na východní pobřeží novozélandského Jižního ostrova. Nejdříve jsem se zastavil ve městě Dunedin. Dunedin založili skotští vystěhovalci a nejen město, ale i okolní příroda, Skotsko dosti silně připomíná.

Stopem kolem Jižního ostrova – jihNový Zéland a Austrálie: Stopem kolem Jižního ostrova – jih - Druhá část mého putování po Jižním ostrově Nového Zélandu mě vedla od ledovce Franz Josef Glacier směrem na jih. Zde se nacházejí klasická až legendární turistická místa, jako například město Queenstown, nejznámější novozélandský fjord Milford Sound či půvabná zátoka Curio Bay.

Stopem kolem Jižního ostrova – severozápadNový Zéland a Austrálie: Stopem kolem Jižního ostrova – severozápad - Konečně jsem se přesunul na Jižní ostrov Nového Zélandu. Měl bych tu strávit delší dobu než na ostrově Severním, neboť je zde mnohem více přírodních krás a i vzdálenosti jsou větší. První fáze mého stopování mě vedla z Pictonu (kam jsem dorazil trajektem z Wellingtonu) k ledovci Franz Josef Glacier, čili poznával jsem severozápadní částí ostrova.

Wellington – nejjižnější hlavní město světaNový Zéland a Austrálie: Wellington – nejjižnější hlavní město světa - Wellington je hlavním městem Nového Zélandu, nejjižnějším hlavním městem světa, nejvzdálenějším hlavním městem od Prahy a navíc leží při cestě na Jižní ostrov a jezdí odtud trajekt přes Cookův průliv. Sem jsem prostě zavítat musel!

NP TongariroNový Zéland a Austrálie: NP Tongariro - Peter Jackson, režisér slavné filmové trilogie Pán prstenů, dobře věděl, kam umístit podstatnou část tohoto příběhu. V národním parku Tongariro jako kdyby sama příroda vytvořila filmařům ty nejkrásnější kulisy, jaké si lze představit. Navíc zde vede klasický trek Tongariro Alpine Crossing, který je považován za nejkrásnější jednodenní túru na Novém Zélandu.

Jezero TaupoNový Zéland a Austrálie: Jezero Taupo - Taupo je název největšího novozélandského jezera a zároveň města, které leží na jeho březích. Jezero leží takřka přesně uprostřed Severního ostrova. Cestou k jezeru jsem však zavítal i na farmu, kde jsem oslavil pravé kiwivánoce.

Rotorua – vítejte v novozélandském pekle!Nový Zéland a Austrálie: Rotorua – vítejte v novozélandském pekle! - Rotorua a okolí je bezesporu působivou oblastí. V okolí tohoto města, ležícího v severní části Severního ostrova, všechno syčí, bublá a smrdí. Odborníci tyto jevy přiřkli geotermální energii a vulkanické činnosti, romanticky zaměřený laik však musí konstatovat, že to je ve skutečnosti brána do pekla.

Deštivý AucklandNový Zéland a Austrálie: Deštivý Auckland - Prvním místem, které jsem na Novém Zélandu navštívil, byl Auckland. Největší město tohoto ostrovního státu leží na Severním ostrově a žije v něm asi 1.4 milionu obyvatel. Mojí hlavní starostí zde bylo dát se materiálně, psychicky a hlavně fyzicky do pořádku před další fází Cesty. Tenhle článek je tedy i o Aucklandu, ale taky to bude taková netradiční psychedelická slátanina… Tahle Cesta je sice super, ale někdy není až zase tak moc super… To není povzdech, ale konstatování, že život přináší i trudné chvíle.

Diashow Aljaska 2017