Čtení - články o zemi Rumunsko

Celkem byly nalezeny 3 články. Zobrazeny jsou články 1 - 3.

Po stopách hraběte DrákulyPo stopách hraběte Drákuly - Stále více nadšenců z celého světa se vydává do Rumunska hledat stopy slavného upíra Drákuly. Může se to zdát poněkud ztřeštěné, ale rozhodně to není zcela nesmyslný podnik. Bram Stoker se totiž při psaní svého bestselleru nechal inspirovat skutečnou postavou rumunských dějin, jež se stala ve své době symbolem krvežíznivosti. A tak jsme také vyrazili a zjistili, že na cestu není ani tak potřeba česnek a krucifix, jako spíše zdravý rozum a seriozní zdroje informací.

Muntii Apuseni - Prošel jsem a navštívil desítky pohoří a velehor, prožil jako každý jiný kouzelné pocity a radosti z nespoutané přírody a úchvatných horských scenérií. Ale radost největší, radost z snad nejromantičtějších zákoutí horských luk, potoků lesů… mi dělá vždy pobyt v jednom z největších krasových pohoří Evropy, v rumunském Apuseni. Příznačně jsem toto pohoří pojmenoval v našich zájezdech „pastorále rumunského krasu“.

Indie 95: Rumunsko, Bulharsko, Turecko - aneb všude dobře, na Balkáně nejlépe - Teď na chvíli přeruším, poučený čtenáři, tuto rumunskou idylu, kterou sis právě jistě představoval a popíšu ti náš aktuální stav: Právě si tu sedmo sedím, levým palcem ve spolupráci s ukazováčkem téže levé ruky přidržuji závěs autobusový okenní, by nefoukalo mi do uší a na krk můj. Pravou rukou (tou na opačné straně) uchopuji stejným způsobem propisovací pero, asi z 2/3 vypsané, píši tyto řádky a uháním si to přenádhernou tureckou krajinou v solidním iránském autobusu s otevíracími okénky spolu se svými dvěma přáteli. Ptáš se, čtenáři, kam že to uháním? Odpovím ti: “Do Tehránu.“

Diashow Aljaska 2017