Cesta do Santiaga de Compostela, byla uctívána celá tisíciletí Kelty, Římany i křesťany. Tato poutní cesta skrývá tajemství mnoha kultur a kultů a dozajista má svou osobitou energii. V roce 1993 byly všechny poutní trasy zařazeny mezi památky UNESCO. O cestě do Santiaga se zmiňují ve svých dílech i britští esoterikové Tim WallaceMurphy a Trevor Ravanscroft. Někteří autoři popisují svou osobní zkušenost v románech, jako třeba Paulo Coelho v knize Poutník – Mágův deník nebo Pavla Jazairiová v knize Cestou hvězdy.

Evropská Unie nechala na důležitých rozcestích vystavět označení.

Evropská Unie nechala na důležitých rozcestích vystavět označení.

Další obrázky v této galerii:

vaše zkušenosti

Máte k tématu co říci? Je něco jinak? Chcete něco doplnit? Dejte nám prosím vědět!

Před odesláním vašeho komentáře si prosím přečtěte pravidla pro psaní příspěvků. Dále prosím, nepoužívejte HTML formátování, nebude zohledněno!

přidat komentář

Vaše komentáře:

[1] Jan Sucháček (2015-04-05 13:10:00 | 81.162.192.99)
Děkuji za hezké fotky , zážitky a rady na poutní cestě sv. Jakuba do Compostely ve Španělsku. Prosím o informaci,o cestovce,která se zaměřuje na starší lidi v důchodovém. věku. Rád bych toto krásné poutní místo navštívil. Jít pěšky do vzdálenosti 100-150 km ,asi25km denně, není problém. Přeji všem, kteří se na cestu chystají, nebo již absolvovali pěkné prožití svátků velikonočních. JAN.

Diashow Aljaska 2017