navigace: svět: střední Amerika a Karibik: Anguilla

Anguilla

Pláže, pláže, pláže, klid a pohoda - Anguilla je i přes svou snahu podpořit turistický průmysl stále jedním z nejméně navštěvovaných ostrovů v Karibiku. Vypadá to na poslední šanci toho využít...

státní vlajka vlajka: Anguilla, Anguilla státní znak znak: Anguilla, Anguilla
další mapy

Perry-Castaneda Library
Caribbean On Line: Anguilla
Caribbean On Line: The Valley

oficiální/originální název země

Anguilla

rozloha

102 km2

hlava státu

britská královna Alžběta II zastupovaná jmenovaným guvernérem (Alan Huckle). Politickým představitelem je min. předseda Osbourne Fleming

polit. systém

závislé zámořské území Velké Británie

územní uspořádání

9 ostrovů: Anguilla, Anguillita Island, Dog Island, Little Scrub Island, Prickly Pear Cays, Sandy Island, Scrub Island, Seal Island, Sombrero

hlavní město

The Valley

jazyk

angličtina

náboženství, církve

anglikánská církev (40%), metodisté (33%), adventisté sedmého dne (7%), baptisté (5%)

čas, časová pásma

GMT - 4

nedochází k posunu zimního a letního času

měna

1 východokaribský dolar (XCD) = 100 centů; od r. 1976 fixní kurz k USD (1 USD = 2.6882 XCD)

elektrický systém

110 V / 60 Hz - zástrčka typu A - stejné jako v kontinentálních USA a Kanadě

plug_a.gif tel. předčíslí

00 264

aktualizováno: 11.01.2007 | nahoru

doklady, víza

Pro vstup je nutný pas platný déle než 6 měsíců od předpokládaného odjezdu ze země. Je vyžadováno prokázání dostatečného množství finančních prostředků a letenka (lodní lístek) ze země. ČR není na seznamu zemí, které potřebují vízum, přesto však doporučujeme kontaktovat se s ambasádou Velké Británie a vyžádat si aktuální informace.

Anguilla: ambasáda, zastupitelský úřad země v ČR:
Anguilla nemá konzulární zastoupení v ČR. Informace by měla podat britská ambasáda.

zastoupení ČR v zahraničí:
ČR nemá konzulární zastoupení v Anguille

aktualizováno: 02.11.2005 | nahoru

zdraví

Zdravotní rizika může představovat místní strava, zejména hygienické podmínky její přípravy. Buďte tedy opatrní při nákupu jídla u pouličních prodejců. Pozor na nápoje, snažte se pít pouze tekutiny z hygienicky nezávadných zdrojů (balená voda), snažte se vyhýbat ledu v nápojích. Pozor na slunce!!! Hrozí úpal, úžeh a dehydratace. Neusněte na pláži!. Původně bledí evropané (a američané) se velmi často poznají podle rudého zabarvení kůže - spáleniny od slunce zcela jistě nepřidají na pohodě a příliš zdravé také nejsou. Snažte se vyhýbat se klimatizovaným místům, náhlé přechody mezi klimatizovanou místností a rozpáleným venkem mohou vést k problémům s vaším dýchacím ústrojím - záněty průdušek, angíny a zápaly plic.

Velmi nebezpečný je místní manchineel tree (Hippomane mancinella) - jedovatý strom rostoucí na pobřeží. Má šedavou kůru, leskle zelené listy a zelené (žluté) měkké plody velikosti asi vlašského ořechu. Dorůstá výšky až 15 metrů. Všechny části rostliny jsou jedovaté - kontakt kůry nebo listů s pokožkou může vyvolat velmi prudké alergické reakce (vznik vodnatých puchýřů), požití plodu může způsobit smrt. Nechoďte ke stromům blízko, nelehejte si pod ně na pláži, neschovávejte se pod ně při dešti. Více informací zde: 1, 2, 3.

aktualizováno: 02.11.2005 | nahoru

bezpečnost

Kriminalita je nízká, přesto se chovejte zodpovědně a opatrně: nenoste u sebe velké množství peněz, mějte cestovní doklady a peníze oddělené, informujte se, kde jsou problematické oblasti a nechoďte tam sami (a v noci)...

aktualizováno: 02.11.2005 | nahoru

přírodní podmínky

Stát Anguilla se skládá z několika nízkých ostrovů a korálových atolů v Karibském moři, asi 150 km východně od Portorika. Nejvyšším místem ostrova Anguilla je Crocus Hill - 65 m. Klima je tropické, mírně ochlazované pasátními větry. Většina původních stromů byla spálena na dřevěné uhlí.

aktualizováno: 02.11.2005 | nahoru

historie

Ostrov byl kolonizován britskými osadníky, kteří přišli z ostrova Svatý Kryštof v roce 1650. Ostrov byl v přímé správě Velké Británie až do 19. století, kdy se stal součástí britského závislého území Svatý Kryštof a Nevis. Tato situace trvala až do roku 1980, kdy se Anguilla stala "samostatným" závislým územím.

aktualizováno: 02.11.2005 | nahoru

zajímavá místa

Hlavním (a jediným) městem ostrova je The Valley. Kromě drahého ubytování a velkého množství obchodů tu naleznete i Anguilla National Trust Museum. Hlavním lákadlem ostrova jsou pláže a vodní sporty. Tutisticky nejnavštěvovanější je pravděpodobně Shoal Bay East, možností je i plavba, koupání, potápění a šnorchlování u menších ostrůvků (Prickly Pear Cays).

aktualizováno: 02.11.2005 | nahoru

vaše zkušenosti

Máte k tématu co říci? Je něco jinak? Chcete něco doplnit? Dejte nám prosím vědět!

Před odesláním vašeho komentáře si prosím přečtěte pravidla pro psaní příspěvků. Dále prosím, nepoužívejte HTML formátování, nebude zohledněno!

přidat komentář

Diashow Aljaska 2017