navigace: svět: Afrika: Benin

Beninská republika

státní vlajka vlajka: Benin, Beninská republika státní znak znak: Benin, Beninská republika státní hymna

L'Aube Nouvelle

další mapy

Perry-Castañeda Library: Benin
GMT: Benin map
Benin map
Maps of World: Benin

oficiální/originální název země

République du Benin

rozloha

112622 km2

hlava státu

prezident Mathieu Kérékou (od dubna 1996)

polit. systém

parlamentní demokracie

územní uspořádání

12 departamentů: Alibori, Atakora, Atlantique, Borgou, Collines, Donga, Kouffo, Littoral, Mono, Oueme, Plateau, Zou

hlavní město

Porto Novo

jazyk

francouština, africké jazyky (Fon, Yoruba)

náboženství, církve

animismus 65%, islám 15%, křesťanství 20%

čas, časová pásma

GMT + 1

měna

1 CFA frank (XOF) = 100 centimů

elektrický systém

220V 50Hz - stejně jako v ČR - zásuvky a zástrčky typu E

plug_e.gif tel. předčíslí

00 229

aktualizováno: 12.01.2007 | nahoru

doklady, víza

Platným cestovním dokladem je pas platný minimálně 1 měsíc od data uděleného víza, platné vízum a mezinárodní očkovací průkaz s vyznačením očkování proti žluté zimnici.

Benin: ambasáda, zastupitelský úřad země v ČR:
Honorární konzulát Beninské republiky, Ke Kaménce 17, Praha 6 - Řepy, 163 00; tel: 235 312 218; fax: 235 312 216; e-mail: ben.con@seznam.cz; provozní hodiny úřadu: 09.00 - 14.00 (Po, Čt)

zastoupení ČR v zahraničí:
ČR nemá v Beninu konzulární zastoupení, země je pokryta českým velvyslanectvím v Nigérii:
Embassy of the Czech Republic, Zone 4, Asokoro District, Gnassingbe Eyadema Street, Plot No. 1223, Abuja, P.O. Box 4628, tel: 002349/3141245, fax: 002349/3141248, e-mail: abuja@embassy.mzv.cz

aktualizováno: 16.12.2005 | nahoru

zdraví

Nejčastějšími příčinami onemocnění cestovatelů v oblasti západní Afriky jsou infekce získané nedostatečnou hygienou (jídlo, pití) a infekce přenášené hmyzem. Tyto infekce se mohou projevovat růjmy a zvracením (E. coli, salmonela, cholera, a parazité), horečkou (tyfus, toxoplasmóza) nebo poškozením jater (hepatitida). V celé oblasti západní Afriky (včetně měst) se vyskatuje malárie. Při vstupu do některých zemí je nutno předkládat mezinárodní očkovací průkaz - vyžaduje se očkování proti žluté zimnici.

aktualizováno: 16.12.2005 | nahoru | zobrazit/skrýt podrobnosti »»

Před odjezdem kontaktujte místní hygienickou stanici, poradí vám, co a jak. Obecně se doporučuje se očkovat proti následujícím nemocem (očkování by měla být provedena 4-6 týdnů před odjezdem):

 • hepatitida A
 • hepatitida B - existuje-li možnost, že můžete přijít do styku s lidskou krví (např. zdravotnický personál nebo sami podstoupíte lékařský zákrok), nebo zůstáváte v oblasti déle než 6 měsíců. Očkovány by měly být všechny děti do 12-ti let.
 • žlutá zimnice - hodláte-li se pohybovat kdekoliv mimo města (nejste-li očkováni, většinou vás ani nepustí do země)
 • vzteklina - existuje-li možnost, že přijdete do styku s domácími nebo divokými zvířaty
 • tyfus
 • doporučuje se obnova očkování proti tetanu, spalničkám a dětské obrně
 • nutná je profylaxe proti malárii

Základní bezpečnostní doporučení:

 • Dodržujte základní hygienu, myjte si často ruce... :)
 • Pijte pouze vodu z bezpečných zdrojů - koupenou vodu v lahvích, minerálky. Nikdy nepijte nápoje s ledem, vyhýbejte se vodě z kohoutku. Není-li možno získat bezpečnou vodu, je nutno použít chemickou desinfekci spolu s fitrem (1 mikronový filtr). Je nutné pít dostatek tekutin (proti dehydrataci), používat ochranu proti slunci (klobouk, krémy, brýle, ...)
 • Jezte pouze jídlo, které je dobře tepelně upravené, nekupujte si jídlo u pouličních prodejců. Nejezte mléčné výrobky u kterých bezpečně nevíte, že byly pasteurizovány.
 • Antimalarika je nutno brát před cestou, během ní i po ní!!!!
 • Je nutno se chránit před hmyzem. V době mezi soumrakem a úsvitem noste dlouhé kalhoty a chraňte si i paže a ostatní odkrytá místa. Používejte repelenty, nanášejte opakovaně (co 4 hodiny). Spěte pod moskytiérami (opět impregnovanými repelentem). Repelent by měl být na bázi DEET - 30%–35% pro dospělé, 6%–10% pro děti. Hmyz přenáší kromě malárie i spavou nemoc, horečku denge, encefalitidu, filariázu, říční slepotu (onchocerciáza)...
 • Nedotýkejte se domácích ani divokých (obzvláště!) zvířat. Tato zvířata (opice, psi, kočky) mohou být přenašeči vztekliny a moru.
 • Udržujte si čisté a suché nohy!!! Existuje značné riziko chycení plísní. Nechoďte bosi!
 • Nikdy se nekoupejte se ve vnitrozemí ve sladkovodních jezerech či řekách. Může dojít k napadení parazity (schistosomiáza, bilharzie), kteří se pokožkou dostanou do krevního oběhu a napadají vnitřní orgány (játra, lymfatické uzliny,...).
 • Při pohlavním styku VŽDY používejte kondom jako ochranu před AIDS a ostatními pohlavními chorobami.

Onemocníte-li v době jednoho roku po návratu z tropické oblasti, vždy oznamte svému lékaři, kde jste byli - může se jednat o onemocnění spojené s vaším pobytem. (další info Center for Desease Control)

bezpečnost

Bezpečnostní situace v zemi je relativně dobrá, doporučuje se dbát normální opatrnosti - pozor na doklady a cennosti, peníze a cestovní doklady noste odděleně...

aktualizováno: 16.12.2005 | nahoru

svátky, události

1. srpen - Den nezávislosti

aktualizováno: 16.12.2005 | nahoru

vaše zkušenosti

Máte k tématu co říci? Je něco jinak? Chcete něco doplnit? Dejte nám prosím vědět!

Před odesláním vašeho komentáře si prosím přečtěte pravidla pro psaní příspěvků. Dále prosím, nepoužívejte HTML formátování, nebude zohledněno!

přidat komentář

Vaše komentáře:

[1] DaviesCZ (2008-12-15 08:59:51 )
Zdravim,
ja v Beninu bydlel od sestnacti let, ted jsem na skole v Ghane, ale porad se do Beninu vracim..kdyby jste potrabovali nekdo s necim poradit, tak se mi klidne ozvete..
Mejte se hezky, David
[2] Antonín Kolář (2009-03-27 12:11:28 )
odpověď na komentář [1] autora: DaviesCZ:
27.03.2009
Dobrý den.
Pane Davide,
jen takový drobný dotaz.
Již několik let se snažíme najít v Beninu nějakého seriózního obchodního partnera, ale vždy se z nich vyklube pouze banda podvodníků. Kteří zkouší tak primitivní podvody, že nerozumíme kdo jim na to může naletět a platit jim různé poplatky, které požadují.
Proto by nás zajímalo, jestli jsou v Beninu i nějaké seriozní obchodní firmy.

Předem děkuji za odpověď.
S pozdravem.
Kolář
[3] Peter sk (2009-09-29 12:00:34 )
Zdravim chcel by som sa informovat dostal som meil z tejto krajiny ze som zdedil majetok chcu adresu co mam robit nieje to podvod
[4] Miro (2009-09-30 20:51:11 )
odpověď na komentář [3] autora: Peter sk:
Zdravim, podobný problém mam aj ja. Aj ja som dostal meil z tejto krajiny od advokatskej kancelarie z mesta Cotonou s obsahom podobným tvojmu. Nemohol by si trochu bližšie opisat tvoj prípad? Ak možeš, tak daj vediet. Dakujem
[5] Pavel (2009-09-30 22:39:30 )
odpověď na komentář [4] autora: Miro:
Vážení, samozřejmě že se jedná o pokus o podvod. Nikomu žádné svoje kontaktní údaje neposílejte, nebo spláčete nad výdělkem...
[6] Ivana (2009-12-08 23:59:33 )
odpověď na komentář [1] autora: DaviesCZ:
Zdravím, znám 2 měsíce přes internet jednoho pána, je z USA. Je v Beninu pracovně, má prý problém. Psal mi, že mu tam odcizili půjčené auto s veškerými doklady a že je v hotelu a nemá na zaplacení a ani na jídlo. Je tam už 2 měsíce. Já nemám možnost mu finančně pomoci. Nešlo by to nějak zařídit přes velvyslanectví? On psal, že ho z hotelu bez zaplacení ven nepustí, aby si to mohl zařídit a já to odsud udělat nemohu. Děkuji za jakoukoliv odpověď nebo pomoc s pozdravem Ivana.
[7] Pavel (2009-12-09 02:34:16 )
odpověď na komentář [6] autora: Ivana:
Prosím, nikomu nic neposílejte - jedná se o podvod! Proč ten pán nekontaktuje US ambasádu? Pokud může napsat Vám, může napsat i jim. Oni to navíc mají (mimo jiné) v popisu práce - vydají mu náhradní cestovní doklad a koupí mu letenku zpět do USA (kterou po návratu domů musí zaplatit)...

Více informací o tomto typu podvodu naleznete na stránkách http://www.419scam.org/
[8] olahova (2010-01-11 17:53:28 )
odpověď na komentář [4] autora: Miro:
ahoj zajimalo by me jak jsi dopadl se zdedenim majetku z africke republiky konkretne s toho cotonu.dosel mi take email ze jsem zdedila majetek. prosim napis. diky
[9] Petr (2010-01-17 00:51:42 )
odpověď na komentář [8] autora: olahova:
Lidi, delate si srandu nebo jste fakt tak natvrdli? Jak muzete proboha vubec uvazovat o duveryhodnosti e-mailu od naprosto cizich lidi odnekud z Afriky / Honkongu / Jizni Ameriky, kteri vam sdeluji, ze jste prave ted zdedili miliony?
Tenhle podvod existoval jeste pred tim, nez existoval internet (jenom tenkrat se pouzivaly faxy), navic se o tom neustale mluvi a pise (prosim vygooglujte si \"nigerian scam\" nebo \"419 scam\"). Prosim, predtim nez se takto zeptate, zkuste pouzit tu vec co mate mezi usima, nekdy to pomaha... Ufffffff.
Pokud vazne uvazujete o tom, ze na podobnou vyzvu odpovite, doporucuji vypnout pocitac a odhlasit pripojeni k internetu (a mozna i vratit ridicak), protoze jinak splacete nad vydelkem nejen vy, ale cele vase okoli.
Hodne stesti pri odesilani penez do ciziny...
[10] nik (2010-03-11 11:19:39 )
odpověď na komentář [1] autora: DaviesCZ:
Dobry den,

poznate firmu: STE CASHCROPS FOODS AND BEVERAGES SARL CARRE C/2123-2125 HAVIVE COTONOU REPUBLIC OF BENIN. Je ok?
[11] Jaroslav (2010-03-15 20:39:55 )
odpověď na komentář [10] autora: nik:
Dobrý den, Havive v Cotonou existuje, je to nejbohatší čvrt z Cotonou, kde jsou ambasády, nejdražší restaurace a nejdražší bydlení. Žiji v Cotonou skoro 3 roky a jsem schopen vám zajistit řadu informací. Pokud chcete realizovat nějaký obchod či business s místní firmou, musíte si ji ověřit nejdříve osobně či přes svého člověka. Z 90% lze však předpokládat, že jde o podvodníky. Hezký den
Jaroslav
[12] Dave (2010-07-17 20:39:26 )
odpověď na komentář [11] autora: Jaroslav:
Dobry den,mohl by jste mi na Vas poslat kontakt?Potreboval bych zjistit nejake informace z Beninu.
Diky David
[13] Anthony (2010-09-21 16:54:06 )
odpověď na komentář [11] autora: Jaroslav:
Ahoj Jaroslav
Mohol by si mi poslat na seba kontakt,potrebujem zistit informacie oministerstve spravodlivosti v Benin a Banke of Afrika Benin
Dakujem.
[14] Mirek (2010-12-17 19:48:12 )
odpověď na komentář [11] autora: Jaroslav:
Dobrý den,Jaroslave,měl bych dotaz,prosím. Naše firma, která se zabývá exportem potřeb pro laboratoře, byla oslovena Hospital Teaching University of Benin, že nám na účet pošlou 1,5 mil.EUR a za ně si budou odvolávat laboratorní sklo. Domníváme se, že je to podvod, i když vystupují poměrně seriózně, chtěli vystavit pro-forma fakturu, teď nás ale odkázali na jakéhosi právníka, který s námi má vyřítit Clearance Certificate, což nikdo nevíme, co to je :). Díky za radu, pokud s tím máte nějaké zkušenosti. Ta univerzita je v Cotonou. Díky, Mirek
[15] Vlastik (2011-01-09 17:38:15 )
odpověď na komentář [1] autora: DaviesCZ:
Prosím potřeboval bych kontakt na nějaký úřad v republice Benin kde bych mohl nahlásit podvod.
[16] Pavlína (2011-01-12 12:17:02 )
odpověď na komentář [11] autora: Jaroslav:
Dobrý den,
prosím o radu. Obdrželi jsme poptávku na minerální vody. Obchodník Yusuf Ogwomo, který údajně vyhrál konkurz úřadu WAWDB s naší nabídkou. Objednávku jsme obdrželi, ale pro uskutečnění musíme mít povolení od FOOD & DRUGS ADMINISTRATION AND CONTROL MINISTRY. Zasláním poplatku, že obdržíme licenci pro umožnění dodávat min. vody do Toga. Existuje vůbec nějaký takový úřad, který by tyto licence vystavoval? - licence má platit pro dovoz západních států Afriky.
Vím, že náš obchodní partner v Ghaně něco podobného vyřizoval, ale tam uváděl na trh výrobek on, tak moc informací nevím - tam se obchod realizova.
Děkuji za odpověď.
[17] anonym (2011-11-29 15:14:11 )
su to sami podvodnici
[18] anonym (2011-11-29 15:16:00 )
este som zabudol cest vynimkam cca.1,5percenta
[19] Jarda (2011-12-15 09:17:32 )
odpověď na komentář [2] autora: Antonín Kolář:
Dobry den,

narazil jsem na vasi starou zpravu, nicmene vam mohu nabidnout jakousi pomoc ci spolupraci,pokud jeste mate zajem. Jsem v Beninu jiz ctvrtym rokem a podnikam zde. Mam zkusenosti s mistnimi firmami. Urcite jsou zde i seriozni firmy, nicmene musi byt clovek velice obezretny.

s pozdravem JH
[20] Pavla Brázdová (2012-03-06 20:02:39 )
odpověď na komentář [1] autora: DaviesCZ:
Dobrý den, chodí mi často email. dotaz (v angličtině) o navázání obchodního styku s republikou Benin, naše firma se zabývá výrobou vína, našli nás na webu, nevím, jak na takový email reagovat, byl by obchod vůbec reálný? Já sama jsem v Africe nikdy nebyla, spíše se toho obávám, poraďte, napište Vaše zkušenosti, předem moc děkuji za Váš čas.
Pavla Brázdová
[21] Sylva Krčmová (2012-05-23 13:11:42 )
odpověď na komentář [19] autora: Jarda:
Dobrý den,
můžete se mi prosím ozvat na výše uvedený e-mail, potřebovala bych poradit ohledně existence či důvěryhodnosti firmy z Beninu - Cotonou.
Děkuji moc
[22] jindrich prochazka (2012-12-27 10:33:37 )
odpověď na komentář [19] autora: Jarda:
Dobrý den,
Dostal jsem jakýsi email od občana Beninu jakého si právníka"GREGORI GORDON",že zastupuje právní záležitost pozůstalosti občana stejného jména po jeho ůmrtí.Nevím jak reagovat určitě posílat žadné finance ,ale nebudu.Děkuji za případnou odpověď Prochazka
PS dotyčného email.attorneygregory94@yahoo.com

[23] DaviesCZ (2014-08-31 12:51:09 )
Dobry den, omlouvam se ze jsem nereagoval na jediny z komentaru, zacal jsem pouzivat jinou e-mailovou adresu. Pokud nekdo mate zajem o jakoukoli spolupraci po zapadni Africe, nebo treba jen turistickeho pruvodce, tak mi urcite dejte vedet. Jinak Cesi a Slovaci kteri ziji v Beninu nebo kdekoli v zapadni Africe, take me muzete kontaktovat na muj e-mail: Mrlanger89@yahoo.com nebo Instagram davidlanger
[24] David Langer (2014-08-31 12:53:06 )
odpověď na komentář [19] autora: Jarda:
Dobry den, chtel jsem se zeptat jestli jeste zijete v Beninu. S pozdravem Langer
[25] Marian (2014-09-03 21:05:11 )
odpověď na komentář [11] autora: Jaroslav:
Zdravím Jaroslave chcel by som sa spýtat či existuje alebo žije v cotone istý pán Jesko Jan ktorý dáva požičky nakolko priatelka našla na internete a prišla jej mailom zmluva na požičku a to poverené sudom v cotone 5900 Priečinok 115204/AB51278 ktorá už bola podpísaná tým pánom a notárom ktorého meno tam nebolo uvedené len podpis kod zmluvy MEF/AB N 00451/DRFM rád by som dostal info o tomto pánovi alebo je to len nejaký podvodník za odpoved vopred dakujem
[26] marek babiar (2014-09-15 12:03:59 )
Dobry den,
neviem, ci je tato komunikacia este aktivna, potreboval by som vsak pomoc ohladom prace v Benine. Neviem, ci sa nejedna o podvod.Reagoval som na jeden inzerat "Praca vo Francuzsku".Jedna sa o pracu osobného sofera pre jednu francuzsku rodinu. Problem je v tom,ze mam nastupit do prace v Benine, nakolko momentalne je tam ten pan na pracovnej ceste.Pisem si mailom s jednym Cechom, ktory mu robi sofera a hlada nahradu za svojho odchadzajuceho kolegu. Pyta odo mna 384 Eur, ktore mam uhradit na c. uctu,ktore mi poslal - do Beninu. Je to poplatok za viza + poistenie v kanadskej poistovni Excellence. Pisal mi, ze letenku budem mat zadarmo. Nechcempremarnit sancu na dobru pracu, avsak blika mi kontrolka,ked mam niekomu poslat na ucet peniaze + chce fotokopiu pasu na vybavenie viz. Bojim sa, ze pridem o peniaze, alebo budu nejakym spôsobom zneuzite moje osobne udaje. Vedel by mi niekto, kto tam zije, preverit tel. c., pripadne dalo by sa nejakym spôsobom zistit, komu ten ucet v Benine patri? Prosim, poslite mi odpoved na mail :marekbabiar@azet.sk. Vdaka za pomoc. Marek
[27] vlado (2014-09-15 19:01:15 )
odpověď na komentář [26] autora: marek babiar:
Praca osobneho ridice Benin!!!Je to podvodnik,ktory hlada na ceskych strankach sofera od roku 2012/na slovenskych od jula2014.ziaden Benin,ziadne 4000tis eur,len Vasa tuzba po peniazoch za malo prace Vas vyjde 384 eur ak mu ich poslete.Radsej sa zamestnajte doma za menej a uvazujte naco by potreboval francuz z luxusu osobneho sofera zo Slovenska,alebo Ceska.NENALETTE !!!
[28] anonym (2014-10-10 21:23:37 )
odpověď na komentář [25] autora: Marian:
samozřejmě , že to je podvod. Rychle na to zapomeňte. V dalším kroku bude po vás chtít nějaké poplatky ... a pak zase poplatky a k nějaké půjčce se nikdy nedostanete.
[29] Anna (2015-03-22 11:29:19 )
odpověď na komentář [25] autora: Marian:
mne prisla ponuka takejto pozicky. je to realne? ako ste dopadli. mozte mi odpovedat? dakujem Anna
[30] Anna (2015-05-05 20:25:26 )
odpověď na komentář [25] autora: Marian:
Prepacte. Aj mne prisla podobna ponuka pozicky. Ako vam to dopadlo ak mi mozte odpovedat. Uz som raz naletela a tak neverim. Dakujem Vam Anna
[31] Peter (2015-09-21 09:16:04 )
odpověď na komentář [27] autora: vlado:
Zdravim Ta Vlado. Chcem sa ta opytat ci sa jedna o Martina Baar z Cz ktory udajne teraz pracuje v Benine ako osobny sofer v Benine. Ak ano odkial mas taku informaciu o nom? Velmi mi pomozes .Ja som mu totiz na to naletel a minuly tyzden som mu poslal v stredu 268eu. Udajne na Kanadsku poistovnu a na Laieser pass Mal som udajne povodne nastupit do prace 1.10 do Beninu ako osobny sofer pre Francuzsku firmu pre ktoru pracuje .Zaslal som mu vsetky moje osobne udaje pas cislo uctu atd .AK som mu naletel tak som velmy hluuupy!!!! Ludia prosim Vas nerobte to isteee co som urobil ja!!!Je to smutne ze ludia ktory si chcu vyriesit svoju financnu situaciu taky ludia ako je Martin Baar vedia a chcu pripravid ludi o to malo co maju.Fuuuujjj Hamba mu.Ono ho to dostihne Vsetko sa mu vrati.Peter
[32] ivan (2015-11-22 11:42:10 )
odpověď na komentář [11] autora: Jaroslav:
Zdravim dosel mi z cotonou ze mi nabizeji uver 100.000kc kdyz sem vse podepsal nakonec chteli najednou poplatek za prevod 80$je to podvod?dekuji
[33] Pavel (2015-11-23 05:17:26 )
odpověď na komentář [32] autora: ivan :
Lidi, prosim vas, neblbnete!! Vetsina nabidek pujcek/uveru/obchodnich styku atd jsou pokusy o podvod! Nikomu zadne penize neposilejte. V pripade pochyb se obratte mailem na cesky zastupitelsky urad (nebo konzulat), Ti by meli mit s danymi praktikami nejake zkusenosti.
[34] Peter (2016-02-10 13:46:32 )
odpověď na komentář [26] autora: marek babiar:
Zdravim.ja som tiez naletel tomu soferovi...neplatil som vsak nic ale podla noveho sa vola Jirka Strnad a dokonca mi aj telefonoval...mam 2 cisla na toho pana...ja som mu poslal len zivotopis,chvalabohu ziadne peniaze...dufam ze moje osobne udaje nebudu zneuzite...dnes mi prisla dokonca aj pracovna zmluva z francuzska :) vsetky mozne mena co mi povedal som pozeral na facebooku...zial nikto taky tam neni a aj ked to vyznie komicky-kto neni na fb,neexistuje-....zial sa mi to podla tychto clankov aj potvrdilo...dakujem vam
[35] Zulu (2016-02-11 20:57:35 )
Prace os.ridice. Pozor na podvod. Je fakt dobry klamar. Klobuk dole. Ale nenaletel som. Pokial mate zaujem o pracu tak nebudete zato platit!
[36] Věra Prochazková (2016-04-03 20:16:07 )
odpověď na komentář [22] autora: jindrich prochazka:
Dobrý den,momentalně řeším to samé...také pozustalost po vysoce postaveném pánovi. Právník Max Barr Ubecherem. Jsem z toho špatná. Prosím mohl byste mi sdělit více??Děkuji V.P.
[38] F (2016-05-06 23:16:18 )
odpověď na komentář [34] autora: Peter:
A ako si dopadol,lebo podobnú ponuku som dostal aj ja len to je ponuka práce na ochranu jednej francúzskej rodiny.
[39] Kamila Hornová (2016-06-10 16:07:45 )
všem pozor!!!!!!!!!!
všichni co dostáváte emaily a z Beninu, Cotonau, to je podvodník za podvodníkem. Jsou držky černý a podvádí.
dejte si pozor na všechny, kdo vám polou z beninu emaily, nebo půjšky atak!
benin je velmi chudá země, a nikdo nemá peníze, tak jak by Vám někdo mohl poskytnout půjčky nebo dědictví........akorát z vás vymámí peníze na svoje živobití....mám to z první ruky, byl jsem se ptát na ambasádě v Praze a tak mi vše sdělili tak jak je to!
Takže od těchto emailu a od těchto černých dršek ruce pryč. Přeji jim smrt
[40] Viki (2016-08-02 00:26:17 )
odpověď na komentář [11] autora: Jaroslav:
Este stale zijete v benin? Mozte sa mi ozvat?
[42] Julia Kuczmanova (2016-11-09 18:36:39 )
odpověď na komentář [15] autora: Vlastik:
Dobry den aj ja by som chcela adresu kde by som mohla zahlasit podvod z pozickami vela som uz vyplatila do BENIN hcem to poslat na policii aby uz niekto stimi podvodnikmi skoncil.Ked viete adresu napiste prosim kde to mozem zahlásit.Dakujem.
[43] Julia Kuczmanova (2016-11-09 18:36:56 )
odpověď na komentář [15] autora: Vlastik:
Dobry den aj ja by som chcela adresu kde by som mohla zahlasit podvod z pozickami vela som uz vyplatila do BENIN hcem to poslat na policii aby uz niekto stimi podvodnikmi skoncil.Ked viete adresu napiste prosim kde to mozem zahlásit.Dakujem.
[44] Julia Kuczmanova (2016-11-09 18:38:36 )
odpověď na komentář [15] autora: Vlastik:
Dobry den aj ja by som chcela adresu kde by som mohla zahlasit podvod z pozickami vela som uz vyplatila do BENIN hcem to poslat na policii aby uz niekto stimi podvodnikmi skoncil.Ked viete adresu napiste prosim kde to mozem zahlásit.Dakujem.

Diashow Kuba