navigace: svět: jižní Amerika: Ekvádor

Ekvádorská republika

Ekvádor je jihoamerickým klenotem, který dodnes zůstává nedoceněn. Možnosti jsou nekonečné - krásné pláže, horské pásmo And se spoustou sopek i hustá zelená džungle Amazonie. A nezapomeňte na unikátní Galapágy!

státní vlajka vlajka: Ekvádor, Ekvádorská republika státní znak znak: Ekvádor, Ekvádorská republika státní hymna

Salve, Oh Patria

další mapy

Ecuador: Perry-Castañeda Library
Ecuador map centre: EcuadorExplorer

oficiální/originální název země

República del Ecuador

rozloha

283560 km2

hlava státu

prezident Rafael Correa (leden 2007)

polit. systém

republika

územní uspořádání

22 provincií: Azuay, Bolívar, Caňar, Carchi, Chimborazo, Cotopaxi, Esmeraldas, Galápagos, Guayas, Imbabura, Loja, Los Ríos, Manabí, Morona-Santiago, Napo, Orellana, El Oro, Pastaza, Pichincha, Sucumbíos, Tungurahua, Zamora-Chinchipe

hlavní město

Quito

jazyk

španělština, kečujština

náboženství, církve

převažuje křesťanství

čas, časová pásma

GMT - 5

nedochází k posunu zimního a letního času

měna

US dolar

elektrický systém

190V 60Hz

plug_ab.gif tel. předčíslí

00 593

aktualizováno: 21.06.2007 | nahoru

doklady, víza

Vyžaduje se cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců, turistická víza jsou udělována automaticky při vstupu do země, až do 90-ti dnů pobytu. Přihlašovací povinnost u turistických víz není. Při vstupu do země se vyplňuje statistický lístek, který je nutno při odjezdu odevzdat. Turistická víza nad 90 dnů jsou udělována rovněž na hraničních přechodech. (Informace MZV ČR))

zastoupení ČR v zahraničí:
Kromě honorárního konzulátu v Guayaquilu nemá ČR v Ekvádoru ambasádu, země je pokryta velvyslanectvím v Kolumbii:
Embajada de la República Checa, Avenida 7, No. 115-33, Edificio ABN AMRO BANK, 6° piso, Oficina 603-604, Bogotá D.C., Colombia; tel: 00571/6400600, 6400601, 6400602, fax: 00571/6400599, e-mail: bogota@embassy.mzv.cz, web: http://www.mzv.cz/bogota
Consulado Honorario de la República Checa, Av. Tercera 520 y Calle Cuarta, Los Ceibos, Guayaquil; e-mail: guayaquil@honorary.mzv.cz, tel: 00593/4/354613, 353191, 353904, fax: 00593/4/353190, úřední hodiny: pondělí až pátek od 9,00 do 12,00 hodin

aktualizováno: 12.05.2007 | nahoru

zdraví

Doporučené očkování: hepatitida A+B (3 dávky x cca 1 500 Kč, poté vám hepatitida A platí minimálně 10 let, hepatitida B doživotně); žlutá zimnice - platnost 10 let; tyfus - platnost 3 roky. Zkontrolujte si také platnost vašeho očkování proti tetanu (přeočkování je zdarma). Aktuální ceny očkování a další informace si určitě zjistěte na příslušné hygienické stanici (při každém kraji).

Na hygienické stanici vám také předepíšou potřebné léky. Určitě budete s sebou potřebovat antimalarika - na většině území Ekvádoru stačí Delagil (jedno balení stojí necelých 40 Kč, ale je na předpis), pouze do části Ekvádoru (severozápad - provincie Esmeraldas) se doporučuje jiný typ antimalarik - Lariam (cena jednoho balení 720 Kč). Dále doporučuji nechat si předepsat nějaká širokospektrá antibiotika, kdyby se vám něco stalo (nemoc neznámého původu, zánět...). Na hygienické stanici Vám rádi poradí.

Pro někoho může být náročný pobyt ve větších výškách – prosím uvědomte si, že průměrná nadmořská výška ve vnitrozemí je 2000 - 3000 metrů. Zde pomůže pouze aklimatizace, dopřejte si alespoň pár dnů bez větší fyzické námahy. V horách dále pozor na počasí – velmi nebezpečné je prochladnutí, pozor na slunce, používejte opalovací krém na obličej a na ruce, noste sluneční brýle. V Ekvádoru jste v tropech (na rovníku) – je velmi důležité dodržovat pitný režim.

Určitě se také nechte pojistit, případný pobyt v nemocnici nebo převoz z Ekvádoru do Evropy by Vás také mohl ekonomicky zruinovat.

aktualizováno: 12.05.2007 | nahoru

bezpečnost

Nedoporučuje se chodit sám po horách (s výjimkou NP Cotopaxi, park je oplocen a hlídán), občas dochází k přepadení turistů. Také ve velkých městech je lépe být opatrný. V Quitu se nedoporučuje chodit na některá místa, zvláště v noci to někde vypadá docela drsně. Nejnebezpečnějším městem je údajně Guayaquil. V Quitu pozor na kapsáře v MHD.

Obecně je doporučováno nenosit cenné předměty a vyšší částky peněz. Doporučuje se využívat hotelových bezpečnostních schránek (především v dražších hotelích) pro uložení cenností, cestovních dokladů a letenek a dále pořídit fotokopie dokumentů a letenek a originály podle možností uložit na bezpečném místě. V případě krádeže je nutno se ihned obrátit na policii a sepsat příslušný protokolů pro likvidační řízení škody u pojišťovny.

Celkově se Ekvádor jeví jako velmi bezpečná země, i když některé části nočního Quita nepůsobily úplně přívětivým dojmem (ale to je asi ve všech velkých městech stejné, okolí Hlavního nádraží v Praze také vypadá jinak ve dne a jinak v noci). Pokud ale nebudete sami courat po nocích v odlehlých čtvrtích, nic by se vám nemělo stát.

MZV ČR doporučuje při cestách do vnitrozemí informovat o svém cestovním programu konzulát ČR a eventuelně tam ponechat itinerář cesty.

Lonely Planet varuje před pohybem v příhraničním pásmu podél hranic s Kolumbií, kde je vysoká zločinnost a existuje zvýšené nebezpečí únosů. V oblasti Cordillera del Cóndor se můžete narazit na nášlapné miny - pozůstatek pohraničních šarvátek se sousedním Peru.

aktualizováno: 18.06.2007 | nahoru

přírodní podmínky

Ekvádor leží na severozápadě jižní Ameriky na pobřeží Tichého oceánu. Země hraničí s Kolumbií na severu a s Peru na východě a na jihu. Ekvádor je zemí nesmírně rozmanitou a bohatou na přírodní krásy. Ekvádor patří mezi země s obrovskou biodiverzitou, žije zde asi 1600 druhů ptáků (38 druhů je endemických pro Galapágy), 106 endemických druhů plazů, 138 endemických druhů obojživelníků, 6000 druhů motýlů a roste zde přes 25000 druhů rostlin. Z geografického hlediska se Ekvádor dělí na čtyři oblasti. Tyto oblasti se zároveň odlišují od sebe navzájem i podnebím.

aktualizováno: 13.05.2007 | nahoru | zobrazit/skrýt podrobnosti »»

Pobřežní oblast – La Costa

- je v našem létě spíše sušší, více srážek spadne v "zimním" období (to jest od prosince do února, i když zima Vám tu rozhodně nebude, navíc většina Ekvádoru leží na jižní polokouli, takže je tu vlastně spíš léto). Směrem od severního pobřeží k jižnímu vlhkost celkově klesá, u hranic s Peru už má krajina téměř polopouštní charakter. V Guayaquilu (přístav, nadmořská výška 0 m.n.m.) je průměrná denní teplota v lednu 26°C, v červenci 24°C a spadne tu asi 1100 mm srážek ročně.

Andy – La Sierra

- tvoří střední část země. Probíhají severojižním směrem a oddělují pobřežní nížiny od Amazonie. Andy tvoří na území Ekvádoru dvě výrazná pásma - Východní a Západní Andy. Mezi nimi se nachází náhorní plošina s průměrnou nadmořskou výškou 2000 - 3000 metrů, na které leží i hlavní město Quito. V západní části And jsou nejsušší letní měsíce (červen-srpen), naopak v zimě prší. Ale ve východní části And, která leží blíže Amazonii, je to přesně obráceně a od června do srpna je tu vlhké období.

Nejvyšší horou Ekvádoru je vyhaslá sopka Chimborazo (6310 m.n.m.) Její vrchol je nejvzdálenějším bodem od středu Země, takže v tomto ohledu je to vlastně nejvyšší hora na světě. Může za to zploštění Země - Chimborazo leží téměř přesně na rovníku, kde je poloměr Země největší.

Nejznámější horou je ale asi Cotopaxi (5897 m.n.m.), druhá nejvyšší ekvádorská hora. Jednak je často Cotopaxi považována za nejvyšší činnou sopku světa, jednak leží poměrně blízko hlavního města Quita, odkud je za dobrého počasí vidět jeho zasněžený vrchol z okolních kopců. V Ekvádoru však leží spousta dalších činných sopek, namátkou pětitisícovky Cayambe (5790 m.n.m.), Antisana (5704 m.n.m.), Illinizas (dvě sopky - "dvojčata" - vyšší z obou hor má 5263 m.n.m.) či Sangay (5230 m.n.m.) a samořejmě mnoho čtyřtisícovek. Pokud pojedete z Quita na jih po "dálnici" Panamericana, naskytnou se Vám za dobrého počasí nezapomenutelné výhledy na okolní vulkány.

Quito, hlavní město Ekvádoru, leží na náhorní plošině mezi oběma hlavními andskými hřebeny. S nadmořskou výškou 2800 m.n.m. (střed města) je druhým nejvýše položeným hlavním městem světa (první je La Paz v Bolívii - 3600 m.n.m.) Proto i když jste přesně na rovníku, neočekávejte zde žádné velké vedro! Přes den je přijatelných 20-25°C, ale noci a rána jsou chladná, takových 5°C nad nulou. Průměrná denní teplota v červenci i v lednu je 13,6°C (pro srovnání Praha má v červenci 19,1°C), takže pokud sem zavítáte v našem létě, určitě nepojedete za teplem! Roční úhrn srážek v Quitu je 1200 mm, prší spíš v zimě.

Ekvádorská Amazonie – El Oriente

- východní předhůří And a nížina na východě Ekvádoru už patří do povodí Amazonky. Sama Amazonka ovšem Ekvádorem neprotéká. Pramení zde významný přítok Amazonky Napo, další významný přítok Putumayo tvoří část hranice mezi Ekvádorem a Kolumbií. V Amazonii prší naopak nejvíc v našem létě (červen - srpen). Ovšem není to tak hrozné. Při našem pobytu sice jednou lilo asi 24 hodin v kuse, ale dalších několik dnů nepršelo vůbec.

Galapágy - Región Insular

Galapágy – souostroví tvořené ostrovy vulkanického původu, ležící na rovníku asi 960 km východně od ekvádorského pobřeží. Souostroví se skládá z 13 velkých a 6 malých ostrovů (a velkého množství skalisek, která jsou výbornými hnízdišti mořských ptáků).

kolik to stojí?

Oficiální měnou v Ekvádoru je americký dolar. Což je dvojnásob příjemné - jednak nemusíte měnit dvakrát a jednak kurs dolaru vůči koruně neustále klesá (v roce 2005 jsme tuším počítali dolar asi za 25-26 Kč a dnes - v květnu 2007 - je dolar za nějakých 21 Kč). Dolarové bankovky jsou v oběhu klasické (s americkými prezidenty), jen mějte na paměti, že rozměnit někde třeba jen desetidolarovku už může být dost problém a na padesátidolarovky či dokonce stodolarovky rovnou zapomeňte - vemte si drobné.

Kovové mince - platí i klasické americké dolary i centy, ale v oběhu převažují centavos - staré mince, které dali Ekvádorci znovu do oběhu (100 centavos = 100 centů). Většina jednodolarových mincí má pak na sobě sice nápis "United States of America", ale v USA se nepoužívají a od "pravých" amerických dolarů se dost vzhledově liší. Ekvádorci se své původní měny sucre vzdali v roce 2000 ve prospěch dolaru, aby zastavili obrovskou inflaci. To se sice podařilo, ale většina Ekvádorců na změnu nadává - ceny se prý po zavedení dolaru znatelně zvýšily.

Ekvádor obecně je velice levná země, hlavně doprava a jídlo je mnohem levnější než u nás. Doporučená částka pro cestování po dobu 1 měsíce je 500 – 900 USD.

aktualizováno: 12.05.2007 | nahoru | zobrazit/skrýt podrobnosti »»

Ceny ubytování: Nejčastější cena ubytování (dvoulůžkový pokoj) v nejlevnějších hotelech byla 5 USD na osobu, někde se dá cenu usmlouvat i na 3-4 USD. Smlouvat se doporučuje. Výhodou je, že není většinou problém sehnat i samotný jednolůžkový pokoj za poloviční cenu. V pokoji je někde i televize a koupelna se sprchou a WC, někdy je ale sprcha na chodbě. Nechte si vždy ukázat konkrétní pokoj.

Ceny jídla - malé krámky, jídlo ve stánku na ulici:

 • láhev coly (místní značka, 3 litry) - 1 USD
 • menší menu v místním fastfoodu - 1,65 USD
 • cigarety (místní značky - Lark, Lider, též Marlboro) - 1 - 1,5 USD
 • hot dog (klasický párek v rohlíku - není tak běžný jako u nás) - 0,50 USD
 • banány (tržiště - 4 kusy, normální velikost)- 0,20 USD, banány většinou lepší než u nás - čerstvé, ne nedozrálé
 • láhev rumu (0,375 litru, místní značka, pravý třtinový rum) - 2 USD
 • seco - 1 USD - seco znamená doslova "suchý", je to ale jídlo ve velkém kelímku i s umělohmotnou lžící nebo vidličkou, často se prodává v autobusech. Většinou je to kousek kuřete s rýží a kouskem vařeného banánu, moc nám to chutnalo a bylo to vydatné.

Ceny jídla - restaurace:

 • večeře v rybí restauraci (Puerto López) - ryby na česneku + spousta hranolek = 3 USD + pivo (láhev 0,58 litru) 1 USD. I když nejsem ctitel rybích pokrmů, tak ryby v Puerto López, vytažené před chvílí přímo z moře, byly opravdu vynikající!!!
 • churrasco (hovězí maso + volské oko + rýže + hranolky) - 3 USD (Baños)
 • velké menu ve fastfoodu (čtvrtka kuřete + hranolky + rýže + kola) - 2,10 USD (Quito)

Cena doprava - autobus:

 • Ambato - Baños - 50 kilometrů- 0,80 USD
 • Riobamba - Cuenca - 6 hodin jízdy - 6 USD
 • Loja - Vilcabamba (mikrobus) - 48 kilometrů, 75 minut jízdy - 1,15 USD
 • Tena - Coca - 150 kilometrů, 7 hodin jízdy (!) - 7 USD

doprava

Do Ekvádoru se dostanete letecky. Letenka (v závislosti na společnosti a sezóně) může stát 25000 až 35000 Kč. Letět můžete buďto z Prahy (pak k ceně letenky připočtěte dalších 5-6000 Kč) nebo z jakéhokoliv velkého evropského letiště (Vídeň, Frankfurt, Paříž,...). Nezapomeňte, že v Quitu musíte přímo na letišti před odletem zaplatit letištní poplatek, který není v ceně letenky! V roce 2005 to bylo 25 USD, zjistěte si před odletem aktuální výši poplatku!

aktualizováno: 12.05.2007 | nahoru | zobrazit/skrýt podrobnosti »»

Pro cestování v Ekvádoru je doporučován autobus. Železniční síť je naprosto nedostatečná a nesouvislá a jako klasický dopravní prostředek nepoužitelná. Někde ovšem fungují železnice jako vyhlídkové vlaky pro turisty - např. z Ibarry do San Lorenzo, nebo na trase Riobamba - Alausí přes průsmyk Nariz del Diablo. Autobusy nejsou většinou žádný luxus, ale ujdou. Ceny jsou velice nízké - dá se říci, že ceny jsou zhruba 1 USD za 1 hodinu jízdy.

Zatímco po hlavní ekvádorské silnici, Panamericaně, jezdí autobusy dost rychle, v Amazonii jsou silnice neuvěřitelně rozbité, často bez asfaltu, takže autobusy se nekonečně vlečou "rychlostí" 10-15 kilometrů za hodinu. Občas autobus zastaví, řidič nebo jeho pomocník chvilku něco opravují a jede se dál.

A ještě jedna technická poznámka - nevím, jestli Ekvádorci trpí nějakou anatomickou zvláštností co se týče močového měchýře, ale autobus jede třeba 6-7 hodin a ani jednou by nám nezastavil na WC, pokud bychom si o to důrazně neřekli. Takže nedoporučuji před jízdou busem moc pít, pokud nechcete trpět.

Panamericana je nejdelší silnice na světě a vede napříč celým americkým dvojkontinentem od Aljašky až po Ohňovou zemi. Většinou se tato komunikace označuje jako "dálnice", což Vás ovšem nesmí zmást! Dálniční charakter má Panamericana jen v okolí Quita, kde je dokonce víceproudová. Dále od hlavního města je to stále většinou solidní široká asfaltová silnice, rozhodně nejkvalitnější v Ekvádoru. Ovšem i zde se najdou místa, kde asfalt na kratších úsecích chybí a autobus drkotá po štěrkovité cestě. Ve srovnání s Amazonií je ovšem Panamericana hypermoderní rychlostní silnice.

MHD v Quitu - trolejbusy a autobusy. MHD je poměrně kvalitní. Údajně se v ní hodně krade (kapsáři), my si ale dávali pozor a žádné zloděje jsme nezaregistrovali. Trolejbusů je méně a jezdí jen po hlavních trasách, jsou v průměru o něco pohodlnější než autobusy. Cena za jednu jízdu je 0,25 USD.

svátky, události

 • 1 leden - Nový rok - Año Nuevo
 • březen - duben - Zelený čtvrtek - Jueves Santo - pohyblivý svátek
 • březen - duben - Velký pátek - pohyblivý svátek
 • 1 květen - svátek práce - Dia del Trabajo
 • 24 květen - výročí bitvy o Pichinchu - Batalla del Pichincha
 • 24 červenec - narození Simona Bolívara - El Natalicio de Simón Bolívar
 • 10 srpen - den nezávislosti - El Primer Grito de Independencia
 • 9 říjen - osvobození Gayaquilu - Independencia de Guayaquil
 • 2 listopad - svátek zemřelých - Dia de los Difuntos
 • 3 listopad - osvobození Cuency - Independencia de Cuenca
 • 6 prosinec - osvobození Quita - Dia de Quito
 • 25 prosinec - Vánoce - Navidad
 • 31 prosinec - konec roku - Año Viejo

aktualizováno: 12.05.2007 | nahoru

přečtěte si...

Jak se neztratit v Ekvádoru - V roce 2005 jsme se s kamarádem rozhodli, že pojedeme do Ekvádoru. Proč zrovna tam? Chtěli jsme jet někam do Latinské Ameriky, a jelikož jsme oba učitelé, máme čas v létě. Jenže v létě je například ve střední Americe období dešťů, takže Kostarika, Panama a spol. nepřicházely v úvahu. A v červenci a srpnu je zase na jižní polokouli zima, pročež jsme nemohli jet třeba do Chile nebo Argentiny, kde bychom tou dobou v horách asi zmrzli. Rovník se tedy zdál dobrým kompromisem.

Ekvádorské střípky - Opět se pokusím popsat pár zážitků a míst, která by nevydala na samostatný článek, což ovšem rozhodně neznamená, že by nestála za vidění.

Puerto Lopez - Z ekvádorské Amazonie jsme podnikli dlouhý přesun na tichomořské pobřeží. Z Quita jsme do přístavu Puerto Lopez jeli asi nejluxusnějším autobusem v celém Ekvádoru. Slečna nás před vstupem na palubu dokonce prohledávala, jestli u sebe nemáme zbraň. Do Puerto Lopez jsme dorazili večer po deseti hodinách jízdy v autobuse a ubytovali jsme se v hotelu s honosným názvem Acapulco. K pobřeží Tichého oceánu je to z hotelu přijatelných 200 metrů.

Národní park Cotopaxi - Národní park Cotopaxi dostal jméno podle stejnojmenné hory, okolo níž se rozkládá. Cotopaxi (5 897 m.n.m.), druhá nejvyšší hora Ekvádoru, je často považována za nejvyšší činnou sopku světa. Leží asi 50 kilometrů jižně od ekvádorského hlavního města Quita, odkud je za dobrého počasí pěkně vidět z okolních kopců.

Quito - Quito je hlavní město Ekvádoru. Je o něco větší než Praha, má asi 1,4 milionu obyvatel. Není ovšem největším městem Ekvádoru, tím je Guayaquil. Quito je zajímavé už svou polohou a rozlohou. Leží v nadmořské výšce kolem 2800 metrů (střed města) nad mořem a je druhým nejvýše položeným hlavním městem světa (první je La Paz v Bolívii - 3600 m.n.m.). Nadmořská výška už je poměrně značná, takže první 2-3 dny se nedoporučuje moc se namáhat, aby si tělo zvyklo a aklimatizovalo se. Tvar města je také netypický, Quito je vklíněno mezi okolní andské hřebeny a jeho průměrná šířka je odhadem tak 5-10 kilometrů, ale na délku tak 30 - 50 kilometrů (těžko poznat, co je ještě vlastní Quito a co už je předměstí). Město je protaženo severojižním směrem.

vaše zkušenosti

Máte k tématu co říci? Je něco jinak? Chcete něco doplnit? Dejte nám prosím vědět!

Před odesláním vašeho komentáře si prosím přečtěte pravidla pro psaní příspěvků. Dále prosím, nepoužívejte HTML formátování, nebude zohledněno!

přidat komentář

Vaše komentáře:

[1] milena chroustova (2008-09-15 17:22:57 )
Otevrel se me vas prispevek kdyz jsem dnes hledala jaka je situace US dollaru prave v Ecuadoru, kde ziji uz treti rok. Je to moc krasne zeme a klima rovnez i kdyz se tento rok hodne zmenilo vice prsi a pod. Zdravi Milena - kdyz budete stat o kontakt, piste...
[2] Alena (2009-06-21 13:49:51 )
odpověď na komentář [1] autora: milena chroustova:
Dobrý den, prosím chtěla bych se zeptat odkud přesně z Ekvádoru jste (město) a chtěla bych Vás moc poprosit o email. V červenci 2009 letím do Ekvádoru a ráda bych zjistila pár informací. Děkuji moc. Můj email je AluskaP@seznam.cz
[3] Sergej Burdasov (2009-09-24 00:10:26 )
odpověď na komentář [1] autora: milena chroustova:
Dobry den, kdyz muzu, rad by jsem se zeptal Vas , jaky je zivot v Ekvadoru? jaka je tam zivotna uroven? kolik stoi tam nehnutelnosti?, Dom, alebo byt.
[4] Tomáš Stark (2010-02-20 14:16:30 )
odpověď na komentář [1] autora: milena chroustova:
Dobrý den, rád bych poznal zemi kde momentálně žijete a byl bych Vám velmi vděčen za jakékoliv informace, která mi usnadní poznání této určitě krásné země.Zajímaly by mne informace typu: co určitě vidět, čemu se vyhnout ap. Rád bych jel bez cestovní kanceláře, Děkuji za odpověď T. Stark
[5] Nataša Dekanová (2011-06-21 14:43:53 )
odpověď na komentář [1] autora: milena chroustova:
Dobry den, tiez mame zaujem zit v Ekvadore. Boli sme tam raz a velmi sa nam pacilo. Nevieme ale presne, ake je skutocne tam "zit". Mohla by som Vas poprosit o kontakt? natash@seznam.cz
[6] Sylvia (2011-12-29 10:55:57 )
Strašně by jsem chtěla jet do Ekvádoru, mám přítele který z Ekvádoru pochází. Problém jsou samozřejmě letenky, z Prahy je to zbytečně drahé, a chtěla by jsem odjíždět z Vídně. Taky by jsem chtěla se zeptat odkud jste letěli, jaké máte zážitky a jestli by jste se chtěli vrátit :) E-mail mám vložený nahoře, předem děkuji :)
[7] Petr (2012-06-14 19:23:02 )
odpověď na komentář [6] autora: Sylvia:
Pokud chcete nejake info tak zkuste skrze skype: Petr_Leicester
Mam z Ecuadoru zenu a letos se stehujeme uz natrvalo. Budeme bydlet v meste Chaguarpamba, nebo Loja.
[8] Patricia (2012-07-06 11:27:15 )
Dobry den,
V prosinci se chystame s pritelem do ekvadoru a zajimalo by me jaka je tam zivotni uroven,z ktereho mesta jste,byla bych vdecna za jakekoliv informace o teto zemi.diky patricia
[9] Alena (2012-09-28 15:22:01 )
Dobrý den,já taky jedu do ekvádoru,jedu tam za přítelem se vdávát a žít tam,samozřějmě napřed zkusit,protože nevím jaký to tam je žít a tak bych chtěla tady vás všechny poprosit co tam byli,žijí,jedou ... o kontakt email či skype,prosím o informace,jedu tam i se svýma 2 dětma,děkuji.
[10] Martin (2012-11-14 23:31:14 )
Dobrý den!
Mám na Vás takový dotaz, dá se tam dostat i jinak než letecky? a od kud se dá sehnat levnější letenka? (A ještě mám takový postřeh... to si tam opravdu všichni někoho nacházíme?)
děkuji za odpověď s pozdravem martin
[11] Josef Archleb (2013-02-22 12:46:17 )
odpověď na komentář [1] autora: milena chroustova:
Dobrý den,
mám možnost jít bydlet do Ekvádoru..
Rád bych věděl pár informací,kdyby to nevadilo
napište...,předem děkuji

Josef
[12] Jirina (2013-12-26 01:55:28 )
odpověď na komentář [1] autora: milena chroustova:
Dobry den.
Ja bych mela zajem o vas kontakt.
Dekuji.
A.J.
[13] Michal Rudolsky (2013-12-28 20:04:13 )
odpověď na komentář [1] autora: milena chroustova:
Dobrý večer,našel jsem toto diskuz.forum v době kdy se chystám s přítelkyní přesídlit jistě více než na delší čas jako běžný návštěvník..možná i na pořád do této země. Mohl bych znát z Vaší zkušenosti více info.o reálném životě v Ecuadoru? poprosím o kontakt.
Mnohokráte děkuji

Přeji mnoho zdraví a úspěšný Nový rok !

Michal Rudolsky
rudolsky@email.cz
www.rudolsky.cz
[14] ales krouzecky (2014-01-24 04:59:21 )
Ziju tady uz osmym rokem a abych rek pravdu, je to tady pekne na houby. Pozemky v Cuence jsou drazi nez v centru Prahy, lidi se vas tady na vsem snazeji natahnout, okrast a tak dale. Pred necelyma 4 rokama se to tady tak zmenilo jidlo je tady drazi nez v Cesku. Veskera auta (napriklad Skoda Octavia v Cesku stala priblizne 2007 2008 150 000 az 200 000 kc tady bude radi jesli ji vubec sezenete 400 000 kc - proste dvojnasobek). Moje doporuceni na ziti v Ekvadoru je nulovy mi se asi budeme vracet do Ceska. Jesli nekdo chce detail info tak napiste na ales1818@hotmail.com.
[15] ales krouzecky (2014-01-24 05:18:02 )
odpověď na komentář [12] autora: Jirina:
ales1818@hotmail.com jsem vnuk mileny chroustovy jesli mate nakou otazku tak napiste
[16] Mark (2015-01-31 20:26:57 )
odpověď na komentář [1] autora: milena chroustova:
Jak se vam zije v ekvadoru a co by jste me doporucila k navsteve.
[17] Jindra (2016-05-05 19:48:22 )
odpověď na komentář [1] autora: milena chroustova:
Prosim o vas kontakt....dekuji
[18] eiline (2016-09-28 12:40:30 )
odpověď na komentář [1] autora: milena chroustova:
Dobrý den, zajímal by mě život v Ekvádoru. S manželem bychom se tam rádi podívali a byla bych Vám velmi vděčena za jakékoliv informace, která mi usnadní poznání této určitě krásné země. Jaká je možnost se tam usadit natrvalo? Děkuji. S pozdravem Eileen

Diashow Aljaska 2017