navigace: svět: Střední východ: Katar

Stát Katar

státní vlajka vlajka: Katar, Stát Katar státní znak znak: Katar, Stát Katar státní hymna

As Salam al Amiri

další mapy

Perry-Castañeda Library: Qatar maps

oficiální/originální název země

Daulat al-Qatar
دولة قطر

rozloha

10 360 km2

hlava státu

Emir Hamad bin Khalifa Al Thani (od 27.6. 1995)

polit. systém

tradiční monarchie

územní uspořádání

9 municipialit - Ad Dawhah, Al Ghuwayriyah, Al Jumayliyah, Al Khawr, Al Wakrah, Ar Rayyan, Jarayan al Batinah, Madinat ash Shamal, Umm Salal

hlavní město

Dauhá

jazyk

arabština, angličtina

náboženství, církve

islám

čas, časová pásma

GMT + 3

nedochází k posunu zimního a letního času

měna

1 katarský riál (QAR) = 100 dirhamů

elektrický systém

240V / 50Hz

plug_dg.gif tel. předčíslí

00 974

aktualizováno: 15.01.2007 | nahoru

doklady, víza

Stát Katar začal vydávat turistická víza až v roce 1989, do té doby byl cizincům prakticky uzavřen. Dnes potřebují víza všichni turisté, kteří nemají britskou národnost nebo nejsou občany některého ze států Perského zálivu. K získání víza je zapotřebí místního sponzora - této úlohy se většinou ujímají místní hotely. Občané státu Izrael a cestovatelé s razítkem z některého z izraelských přechodů nebo s izraelským vízem nebudou do země vpuštěni. V případě, že se pokusíte získat vízum na vlastní pěst (např. na ambasádě v Londýně), musíte se prokázat platnou zpáteční letenkou a dostatečným (co je dostatečné není nikde specifikováno) množstvím peněz.

Katar: ambasáda, zastupitelský úřad země v ČR:
Embassy of the State of Qatar, 1 South Audley Street, London W1Y 5DQ, tel: 0171-4932200, fax: 0171-4932819, úřední hodiny ve všední dny 9:30 - 12:30

zastoupení ČR v zahraničí:
ČR nemá zastoupení v Kataru, oblast je pokryta ambasádami v Saudské Arábii a SAE:
Embassy of the Czech Republic, Saad Bin Gharir Street, Al-Nuzha Quarter, Riyadh, Kingdom of Saudi Arabia. Poštovní adresa: P.O.Box 94305, Riyadh 11693, Kingdom of Saudi Arabia, tel: 009661/4503617 až 19, fax: 009661/4509879, e-mail: riyadh@embassy.mzv.cz.
Embassy of the Czech Republic, Plaza Tower, P. O. BOX 27009, Corniche Plaza Building, tel: 009712-782800, fax: 009712-795716.

aktualizováno: 04.01.2006 | nahoru

zdraví

Zdravotní i bezpečnostní rizika mohou být spojena s cestami do (pro nás) nezvyklého prostředí pouště: vysoké teploty, dehydratace organismu, úpal, úžeh. Problémy také mohou nastat při častém střídání klimatizovaných a neklimatizovaných prostor (velká zátěž průdušek a plic) - lidé bývají náchylní k infekcím dýchacího traktu - záněty průdušek, zápaly plic, rýmy.

Zdravotnická péče je na vynikající úrovni, nejčastěji využívaná nemocnice je Hamad Medical Center v Dauhá. Veškeré lékařské ošetření je velmi drahé a většinou je nutné platit jej hotově, takže dobré zdravotní pojištění je nutností.

aktualizováno: 04.01.2006 | nahoru

bezpečnost

Země je velmi bezpečná, samozřejmě se nedoporučuje účastnit se politických mítingů nebo demonstrací.

aktualizováno: 04.01.2006 | nahoru

přírodní podmínky

Katarský poloostrov ve tvaru palce se vysouvá z východního pobřeží Arabského poloostrova na sever do Perského zálivu. Země je asi 160 km dlouhá a 55 km široká. Terén je celkově plochý, nejvyšší bod je pouze 40 m nad mořskou hladinou. Většina Kataru je tvořena kamenitou a štěrkovou pouští s naprostým minimem vegetačního pokryvu. Léto trvá od května do září a v této době se teplota průměrně pohybuje kolem 35°C. Vlhkost vzduch může dosahovat až 95%. Zimní měsíce jsou mnohem snesitelnější, ale na jaře se objevují písečné bouře. Přívalové deště, které se objevují v prosinci a lednu často způsobí naprostou neprůjezdnost cest.

aktualizováno: 04.01.2006 | nahoru

historie

Archeologické vykopávky dokazují, že katarský poloostrov byl obydlen již během doby kamenné - tehdejší klima bylo mnohem mírnější. S poněkud mladšími důkazy osídlení je to již horší - pokud zde nějací lidé žili, nezanechali po sobě téměř žádné stopy. Katar je také jediným místem v Perském zálivu, o který neměli zájem portugalci (kteří v oblasti zálivu měli zájem o cokoliv), což naznačuje, že od 16. století byl Katar téměř neobydlen.

Písemné záznamy, které existují dokazují, že zhruba od poloviny 18. století měl na život v Kataru velký vliv klan rodiny Al-Thani. V té době již byla oblast centrem lovců perel. Perly jako komodita velmi žádaná v Evropě, představovaly základní způsob obživy pro většinu obyvatelstva poloostrova. Rodina Al-Thani se zhruba v polovině 19. století stala vládnoucí silou a přestěhovala hlavní město ze Zubary (na severovýchodním pobřeží) do Dohy. Zubara byla mocenskou základnou rodiny Al-Khalifa (dnešní vládnocí rodina v sousedním Bahrainu) a od té doby je napětí mezi oběma rody konstatntou jak Katarské tak Bahrainské politiky.

Aby první emír z rodu Al-Thani upevnil svou mocenskou pozici, uzavřel roku 1867 mírovou dohodu s Británií. V roce 1872 emír uzavřel další smlouvu - tentokráte s turky. Výsledkem smlouvy bylo zřízení malé turecké vojenské posádky v hlavním městě. Postupem času se však přítomnost turků v oblasti jinak téměř ovládané brity stala spíše destabilizujícím faktorem a tak roku 1915, kdy Turecko vstoupilo (po boku Německa) do I. světové války, byla smlouva vypovězena a vojenská posádka zrušena. Po skončení války katarský emír podepsal s Británií exkluzivní smlouvu, ve které se zavázal nejednat se žádnými zahraničními silami bez vědomí Velké Británe. Britové slíbili na oplátku držet nad Katarem ochrannou ruku, zejména proti zakladateli a budoucímu králi Saudské Arábie, který v té době už dobyl většinu Arabského poloostrova.

Katar byl v době mezi válkami jednou z nejchudších zemí světa, na bohatství mu nepřidal ani pád cen perel v 30. letech 20. století. Bylo třeba hledat jiný zdroj obživy. Alternativa se nabízela - ropa. První koncese byly uděleny v roce 1935, ropa byla nalezena v roce 1939. I když její zásoby nebyly tak velké, jako u sousedů, na malé množství obyvatel Kataru byly i tak docela dostačující. Bohužel, začala II. světová válka a těžba ropy se ve velkém rozběhla až na začátku 50. let 20. století. Ropné peníze znamenaly konečně možnost modernizace země.

Když britové ohlásili svůj úmysl stáhnout se z oblasti Arabského poloostrova, Katar společně s Bahrainem a emíry budoucích SAE vstoupily do jednání o vytvoření společného státu. K dohodě však nedošlo a Katar vyhlásil nezávislost k 1. září 1971. Obrovský vzestup cen ropy během krize v roce 1974 znamenal další příliv peněz do již tak bohaté země a možnost vytvořit takové sociální podmínky občanům, jako málokde na světě.

Od vyhlášení nezávislosti Katar udržoval blízké kontakty jak s Británií, tak se Spojenými státy a Francií. Katar byl také první zemí z oblasti Perského zálivu, která navázala diplomatické vztahy se státem Izrael (1993). V roce 1995 došlo v zemi k nenásilnému převzetí moci - emírův syn Hamad se svými příznivci provedl "palácový převrat", když byl jeho otec na zahraniční cestě po evropských kasínech. Tento krok byl však přivítán jak katarskou vládnoucí elitou, tak občany a měl obecně velmi dobrý dopad na chod země. Hamad oficielně zrušil cenzuru a pomalu se snaží "modernizovat" katarskou společnost (od historických voleb v roce 1999 ženy nejenom mohou volit, ale mohou být i voleny).

aktualizováno: 04.01.2006 | nahoru

zajímavá místa

Co se týče přírodních krás, nemá Katar moc co nabídnout. Chcete-li si užít u hotelového bazénu, spát v luxusním pokoji s klimatizací (a chytit zánět průdušek), bude se vám hlavní město Dauha pravděpodobně velmi líbit. Milovníci historie mohou navštívit Národní muzeum (s mořským akváriem), Etnografické muzeum nebo zábavní park (jediný v oblasti Perského zálivu) Alladinovo království.

aktualizováno: 04.01.2006 | nahoru

vaše zkušenosti

Máte k tématu co říci? Je něco jinak? Chcete něco doplnit? Dejte nám prosím vědět!

Před odesláním vašeho komentáře si prosím přečtěte pravidla pro psaní příspěvků. Dále prosím, nepoužívejte HTML formátování, nebude zohledněno!

přidat komentář

Vaše komentáře:

[1] Eva Masatova (2006-12-10 21:59:55 )
Srdecne zdravim vsechny ze servru dalky.cz!

Zila a pracovala jsem nekolik vice let v Qataru. Desne me stve, ze ... mozna podle arabske vyslovnosti se rika Dauhaaaaaaaaa, ale zadny Qatarcan nerekne o svem hlavnim meste jinak nez "tvrde" DO-HA. Ale my, Cesi, jsme uz asi takovi v nasem jazyce. Stejne tak nechapu, proc se pise Katar s "K" kdyz je to Qatar s "Q". Domaci respektuji anglicky Qatar!!! Stejne jako nechapu dansky Copenhagen - Kodan atd, atd... nazor nechavam na kazdem!!! Ale to je problem pro jazykove odborniky.
V kazdem pripade je skvele zit nekolik let v takove, pro nas postkomunisticke stredoevropany, exoticke zemi. Odzite zkusenosti jsou skutecne k nezaplaceni! Pokud by nekdo chtel nejakou novou destinaci hodnotit napr. z 14 ci 21 denniho pobytu, tak je to prusvih. Musite v te zemi zit a pracovat!!! To je hodne dulezite. A navic napr. v takove profesi, jako jsem mela ja ..physiotherapeutky. Kazdodenni styk s lidmi jednak v zamestnani a jednak v soukrome praxi, kdy jsem pracovala pro kralovskou rodinu a VIP rodiny.

Mit tam hodne mistnich pratel /muzu i zen/ ale i tech "auslanders", jak rikame my, zapadocesi. Pak si teprve muzete o te zemi utvorit nejaky nazor.

Vase firma-server prezentuje tu kterou zemi, ze? A jiste ziskavate informace od cestovatelu...?

Co se tyce klimatizace v domech, obchodech, hotelich atd... tak to je take kapitola sama pro sebe!!! V obchodech, bankach, public sectors a pod. je clovek jen nekolik hodin. Ale pobyvat a spat v takto klimatizovanych mistnostech je pro "novice" hruzne. Pamatuji se, jak jsem prevzala 160 m2 prekrasny byt pro moji osobu, kde byla centralni klimatizace, nastavena pro 3 byty spolecne. Z me prvni vyplaty jsem si zakoupila ve znackove sportovni prodejne teplou teplakovou soupravu Lacoste za smesny peniz, teple ponozky a v tom pobyvala v byte! Mnoho dalsich problemu s dychanim a pod. Inu, sverila jsem se v zacatcich s problemy svym kolegum /pracovala jsem v nemocnici/. A oni me s usmevem pravili: co delas, kdyz ti v Evrope v zime je v byte vedro? Ja rikam "otevru okno a pustim cerstvy vzduch!!!" No a oni na to, tak tady to udelej opacne a pust do bytu, ktery se ti zda velice vychlazeny / na 24st.C...venku bylo ve stinu 49!!!!/ a vpust teply a vlhky vzduch na chvili!! Vlhkost vzduch tam byva vetsinou mezi 80-99%/ Tak jsem jim podekovala a bylo vystarano! Jak jsem pak zjistila, v kazdem hotelu a bytech a domech jde nejake to okno otevrit a timto zpusobem zlepsit "klima" v byte!!! Mozna rada i pro CESTOVATELE na kratkodobe cesty ????....... Neni zac! Rada poradim!!! Kazdeho cestovatele z nasi destinace to ale nenapadne, ze?

Jinak je velice dobre a mozna i nutne, aby lide, kteri do techto islamskych zemi cestuji, at kratkodobe, ale hlavne dlouhodobe "neco" vedeli o islamu!!!! Ja jsem dostala pred odjezdem od sveho skveleho syna Koran, ktery jsem si precetla, nastudovala a kontaktovala se s lidmi z medii a take z Orientalniho ustavu /nebudu jmenovat bajecneho pana, asi by tuto medializaci nechtel!!!/ a ziskala mnoho ruznych informaci, nazoru a pod. Vsichni, ktere jsem tenkrat oslovila, me velice ochotne podali veskere informace. Vrele diky jim za to!!! Take jsem mela velke stesti.... ze muj velky sef take lekar, byl Slovak, ktery zil nekolik let v Kuvajtu a ustedril me se svoji manzelkou mnoho, mnoho velice dobrych rad. Skvele diky za to!!! Jak je znamo, a to jiste potvrdi i mnoho nasich byvalych emigrantu, ze nejlepsi jsou ty spravne rady...vic nez penize!!!

A jako dalsi rada je: ziskat si absolutne domaci lidi vstricnym postojem k islamu....tomuto nabozenskemu smeru. A vubec to neni zadna pretvarka, budete-li vsechna jejich konani, cineni, zvyky, nazory a pod. absolutne respektovat a souhlasit s nimi. Ziskate si tak skvele pratele! Budete-li tvrdit, ze jste krestane /nebo zide - jen tato monoteisticka nabozenstvi oni plne respektuji/, pak mate uspech zajisteny!! Respekt k jejich nabozenstvi spolu s vasi virou /at pravdivou, ci ne/ vam zajisti mnoho skvelych pratel, krasnych zazitku a pochopeni v teto krasne zemi.

V zadnem pripade, domaci obyvatelstvo je prevazne velice bohate...kralovska rodina cita nekolik desitek tisic mistnich, spolu s bohatymi nekralovskymi rodinami, ktere ovladaji napr. trh se zlatem a pod... a rodinami byvalych beduinskych rodu,vlastnicich stada velbloudu, ovci a datlovych plantazi, taktez velice majetnych, vam nebudou v osobnim styku davat najevo svoje bohatstvi a budou se k vam chovat velice pratelsky.

V Qataru me spise vadili ti cizinci, kteri tam zili a pracovali. Udelala jsem si svuj vlastni nazor na Palestince, Egyptany, Indy, Pakistance, Bangladezany a ost. Araby. A pak na Brity, kteri umi skvele reprezentovat svoji zemi a dlouholetou zkusenosti z mnoha zemi - kolonii, protektoratu atd...vi, jak na "domaci", a ostanich cizince. Je skoda, ze zemi pomalu, ale jiste zahrnovali lide z byvalych zemi SSSR, ti skutecne ve valne vetsine reprezentuji opravdu spatnou sortu lidi!!! Prekupnici, pasaci, lepsi prostitutky a pod.

Ale protoze jsem uz nejaky ten rok zpet tady doma, tak ackoliv sleduji stav na netu, a mam cily styk s prateli pres email, tak musim konstatovat, ze Qatar se velice modernizuje... ke sve "skode". Ty "stare" zlate casy z 80-90 let se nevrati... a z tech "novych" ...It makes me sick...

I kdyz si myslim, ze ted, kdy Qatar pripravuje...je uz OK ...na Asijske Olympijske Hry pripraven mu musime prat jen to NEJ.....

Srdecne, With love

EVA
[2] Laďka (2007-03-27 12:48:23 )
odpověď na komentář [1] autora: Eva Masatova:
Ahoj Evo,
se zájmem jsem přečetla Tvůj příspěvek, protože můj syn dostal nabídku práce v Doha Careefoure, tady v ČR pracoval ve stejném podniku jan na Moravě tak v Čechách. Bude se ženit a chtěl vyzkoušet tuto nabídku zároveň s manželkou. A tady vzniká trochu problém, myslíš že je šance práce i pro ženu, navíc mluví spíše německy a jen trochu anglicky. Pak ještě mají v ČR malou čivavu, je reálné ji vzít s sebou?
Píši Ti jako matka, která samozřejmě se strachuje možná více než je nutné, ale jestli jsi taky matkou tak mě pochopíš. Mohla bys mi prosím sdělit nějaké užitečné rady, nebo problémy se kterými ses setkala a jak jsi je vyřešila. Syn má 26 a budoucí snacha 24 - jsou plní elánu a optimismu, který s nimi moc nesdílím. Prosím Tě odepiš mi. Laďka

[6] Eva Masatova (2007-09-09 15:45:49 )
odpověď na komentář [1] autora: Eva Masatova:
Dobry den,

pro dalsi a uzitecne informace je tahle web stranka moc pekna.Prikladam jeste dalsi...
Tak hodne stesti, Zdenku!!!

Zdravi Eva

http://www.explore-qatar.com/
http://www.qatarliving.com/
http://www.hmc.org.qa/hmcnewsite/
[7] Pavel Houfek (2008-02-03 23:01:56 )
Mohl by my někdo zodpovědět dotaz? Letíme na Seyschely s přestupem v Kataru, kde budeme 13 hodin v tranzitní zóně. Potřebujeme i vtomto případě vízum.

Děkuji za odpověď
Pavel Houfek
[8] Soňa Diartová (2008-03-24 14:00:45 )
odpověď na komentář [1] autora: Eva Masatova:
Ahoj Evo, jsem ráda, když takoví lidé jako Ty sdělují své zkušenosti ze života v arabských zemích. Pracuji pro arabské země pět let a občas jsem smutná, jak málo lidé o arbském světě vědí. Děkuji za názor, ráda bych si více popovídala.
[9] Soňa Diartová (2008-05-27 16:01:24 )
Katar je zcela nudné místo. Můžete se zde procházet pouze v obch. centrech. Najdete tu ale všemožný luxus, po kterém toužíte. Krásné hotely, luxusní obchodní centra. Největší hitem je zde Islámské muzeum v Doha, které opravdu stojí za to vidět. V Kataru poznáte, že si za vydělané peníze opravdu pořídíte větší životní úroveň než v CR, neplatí se zde daně, školství a zdravotnictví je zde zdarma. Podnikat v Kataru je opravdu pohádka, jen musíte najít dobrého sponsora - local. Práce je v Kataru opravdu dost a místní vláda podporuje podnikání. www.gov.qa
[10] Dagmar (2008-06-21 22:12:09 )
odpověď na komentář [1] autora: Eva Masatova:
Ahoj Evo,

prosim mozna ze bys me mohla pomoci, muj pritel ma jed na tri roky pracovat do Doha a chtel by abych sla s nim coz bych i ja chtela ale nevime jak to je s viza a praci pro me mluvim nejake reci mam skusenost v IT ale jsem ochotna i jinou praci vzit. ale jak to udelat
muzes me nejak pomoct ?

dekuju Dasa
[11] zuzana (2008-08-05 12:34:02 )
ahoj, taky bych se chtěla zeptat, jestli je možné najít práci v Qataru, končím právnickou fakultu a nevím jestli by pro mě bylo nejaké uplatnění, arabské země mě zajímají a docela ráda bych měla zkušenost na pár let.
[13] Petra Caislova (2008-12-02 18:26:09 )
odpověď na komentář [7] autora: Pavel Houfek:
Dobry den, muzu se zeptat, jestli se vam podarilo zjistit nejakou informaci? Mam zarezervovanou letenku do Nairobi s prestupem v Kataru, kde budeme cekat 10 hodin - je treba mit vizum? Kde se sezene? A kolik stoji?
Dekuju moc za odpoved.
PC
[14] Filip Dušek (2010-11-16 08:49:45 )
15.12.2010 letím z Mnichova do Bangkoku a v
Kataru mám mezipřistání.Na zdejším letišti budu čekat cca 5 hodin na další letadlo.Může mi někdo poradit jestli budu potřebovat vízum?
Předem děkuji
[15] Dušek (2010-11-16 08:56:29 )
odpověď na komentář [7] autora: Pavel Houfek:
Dobrý den, řeším podobný problém jako Vy.Také budu čekat několik hodin v Doha v tranzitní zóně na letadlo a nevím zda potřebuju vízum a pokud ano, jak ho sehnat.
Mohl by jste mi poradit?
Předem díky.
[16] Helena (2011-10-19 14:50:20 )
odpověď na komentář [15] autora: Dušek:
Dobry den, sice pozde, ale doufam ze me zkusenosti s cekaci dobou v na letisti v Doha pomohou alespon ostatnim kteri budou diskuse procitat. V Lete 2010 jsem letela pres Dohu s cekaci dobou mezi spoji 13 hodin.[ Oficialni stanovisko qatarskych uradu je max 8 hodin jinak je potreba tranzitni vizum]. Snazila jsem se ziskat informace kde se dalo: MZV - pry muzu mit problem, ale vic o tom nevedi, qatarska ambasada v Madarsku to vyresila po arabsku- at vam viza vyda letecka spolecnost, ktera vam prodala tak blbou letenku a na email s zadosti primo na service for costumer na Doha airport nikdo neodpovedel. Takze nezbyvalo nez to risknout. Bylo to naprosto v pohode, pokud neopustite po celou dobu taranzitni prostor, tak po vas nikdo nebude chtit ani pas natoz aby studoval vas cas odletu. Navic tranzitni zona je perfektne vybavena vcetne mistnosti na spani, mesity a pro kuraky tam maji i kurackou sekci, takze nemate sebemensi duvod ji opoustet a cestovat nekam do hotelu do mesta.
Preji vsem cestovatelum hodne zdaru a krasnych zazitku. Helena
[18] kveta (2011-10-26 21:12:57 )
odpověď na komentář [1] autora: Eva Masatova:
měla bych zájem dostat se za prací do této země nevím jak se vám to podařilo hlásím se přes prahu g plus dá se tam dostat nějak jinak přímo, chtěla bych si tam později vzít manžela i syna jsem zdr sestra mám zkušenosti z lybie což bylo za totality opravdu hrozné nedovede si vůbec představit kam nás poslali pak jsem byla v anglii kde jsem dřela opravdu za pár korun u domácí péče jestli máte nějaké kontakty či radu děkuji všechno cpou do saudské arábie kam nikdo nechce dělaali na mě nátlak ale tam bych to nezvládla je to ortodoxní muslimská země kam by se nedostal za mnou nikdo to vy víte děkuji za jakoukoliv radu a pomoc chtěla bych si opravdu vydělat peníze
[19] Simona B. (2012-01-02 02:57:47 )
odpověď na komentář [15] autora: Dušek:
Hezky vecer, mam tu samou zkusenost...letela jsem na SriLanku a v Doha jsem mela mezipristani, cekala jsem v tranzitni zone temer 6 hodin..vse naprosto v poradku, cistota, bary, shops, fajn lidi.. a nikdo si Vas nevsima :-) pokud cekate vice jak 5 hodin, letecka spolecnost Qatar A. Vam poskytne voucher na obed ci veceri!

[20] Jirka (2012-05-30 12:05:20 )
odpověď na komentář [1] autora: Eva Masatova:
Dobrý den, paní Masatová.
Vím, že je to již dávno, co jste sem psala komentář ale stejně bych Vás rád zkusil kontaktovat. Jsem také fyzioterapeut a rád bych se optal na pár věcí. Můžete se mi, prosím, ozvat na email? Já jsem Váš nikde nenašel. Děkuji.
(nevím, zda se zobrazí, tak pro jistotu ho sem napíši. jiri.zemen@gmail.com ) Hezký den.
[21] SANDRA (2012-09-05 12:11:23 )
DOBRY DEN,CHTELA BYCH SE ZEPTAT LETIME 5LIDI DO INDIE ZE SOFIE PRES KATAR KDE CEKAME 22HOD.NA PRESTUP A KLIDNE BUDEM CEKAT NA LETISTI POTREBUJEME V TOMTO PRIPADE VIZUM A POKUD ANO KOLIK STOJI A JAK DLOU SE CEKA NA UDELENI?.LETIME S QATAR A. JO A TAKY TEN VOUGER NA JIDLO DOSTENE KAZDY KDO S NIMI LETI A MUSI SI O NEJ ZAZADAT A POKUD ANO TAK KDE?
MOC PREDEM DEKUJI ZA PODANE RADY NA CESTU
[22] Lucie Nešpůrková (2012-11-04 00:20:37 )
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, respektive poprosit o pomoc, zda je nějká možnost a jak postupovat, když si chci najít práci v Kataru?
Předem mockrát děkuji
[23] Qatari Czech Therapy Center (2013-09-11 07:44:54 )
Nabídka zaměstnání pro fyzioterapeuty v Qataru: www.alhakeemcenter.com
[24] patrik (2014-06-26 07:21:33 )
Dobry den chci se zeptat chtel bych vycestovat do kataru ale nechapu jak se udeluji visa pomocí hotelu jestli to je slozite nebo jestli by jste me nerekla k tomu vice . dekuji patrik kastner
[25] TOMÁŠ (2016-07-07 17:44:55 )
Ahoj vsem, chtěl bych vycestovat za prací do Qataru, poradi mi někdo jaka agentura zprostředkovává praci v teto zemi nebo jestli jsou jine možností vycestovat? Dík Tom.

Diashow Kuba