navigace: svět: Střední východ: Kuvajt

Kuvajský stát

státní vlajka vlajka: Kuvajt, Kuvajský stát státní znak znak: Kuvajt, Kuvajský stát státní hymna

Al-Nasheed Al-Watani

další mapy

Perry-Castañeda Library: Kuwait maps

oficiální/originální název země

Daulat al-Kuvajt

rozloha

17 800 km2

hlava státu

emír šeik Džabir al-Sabah

polit. systém

konstituční monarchie

územní uspořádání

5 okresů - Al Ahmadi, Al Farwaniyah, Al Asimah, Al Jahra, Hawalli

hlavní město

Kuwait City

jazyk

arabština, angličtina

náboženství, církve

převažuje islám (asi 85%), křesťanství, hinduismus

čas, časová pásma

GMT + 3

měna

1 kuvajtský dinár (KWD) = 1000 filů

elektrický systém

220V - 240V / 50Hz

plug_cg.gif tel. předčíslí

00965

aktualizováno: 17.01.2007 | nahoru

doklady, víza

Pro vstup do země potřebujete platný pas a vízum. Vízum musí být zajištěno ještě před vstupem do země, v žádném případě není možné získat vízum již na hraničním přechodu bez předchozího vyřízení. Zde platí pravidlo, že bez tzv. "sponzora", který dotyčného cizince zve a přebírá za něj veškerou odpovědnost po dobu jeho pobytu v zemi, nelze o udělení víza žádat.

Existuje možnost vyřízení víza prostřednictvím jednoho z pětihvězdičkových hotelů (Sheraton, Radisson SAS, Le Meridien, Safir, Regency, Crowne Plaza), který přebírá roli sponzora za své hosty. Tito jsou ovšem v tomto případě nuceni po celou dobu svého pobytu v zemi setrvat právě v tomto hotelu. (informace MZV ČR)

Kuvajt: ambasáda, zastupitelský úřad země v ČR:
Ambasáda Kuvajtského státu, Na Zátorce 26, 160 00 Praha 6 - Bubeneč, tel: 220 570 781-3, fax: 220 570 787, úřední hodiny: 09.00 - 15.00 (po-pá)

zastoupení ČR v zahraničí:
Embassy of the Czech Republic, Al-Muzha, Block 3, Street 34, House 13, Kuwait City, State of Kuwait, poštovní adresa: P.O.Box - 1151, ZIP CODE: 13012 Safat, Kuwait City, State of Kuwait, tel: 00965/2529018, fax: 00965/2529021, e-mail: kuwait@embassy.mzv.cz, web: http://www.mzv.cz/kuwait/

aktualizováno: 04.01.2006 | nahoru

bezpečnost

Vnitrostátní bezpečnost je poměrně vysoká, kriminalita je minimální. Největším nebezpečím v tomto smyslu jsou tedy spíše dopravní nehody způsobené neukázněnou jízdou vesměs místní mládeže vybavené silnými stroji a nerespektující (často však také neznající) dopravní předpisy.

POZOR: nepříjemnými zbytky po válce s Irákem je obrovské množství min a nevybuchlé munice!!! V případě cest do oblastí, které nejsou běžně navštěvovány se informujte u místních, jak vypadá situace a která místa mohou být nebezpečná. (informace MZV ČR)

aktualizováno: 04.01.2006 | nahoru

kultura

Při návštěvě Kuvajtu je potřeba respektovat několik základních pravidel, jejichž dodržování je velice přísně hlídáno a přestupky v tomto směru můžou vést až k uvěznění v místních nápravných zařízeních. Především je to požívání alkoholických nápojů (a drog) na veřejných místech, ale i v soukromí. Kuvajt byl donedávna ještě přísnější prohibiční zemí než Saúdská Arábie, neboť zde nebylo k dostání ani nealkoholické pivo. To se změnilo v březnu tohoto roku, kdy některé parlament prodeje tohoto druhu piva povolil a je k dostání ve vybraných prodejnách. Dalším přestupkem je propagace (dokonce i použití pro vlastní potřebu) jakéhokoliv tiskového anebo video materiálu s erotickým podtextem, o porno literatuře a videu ani nemluvě. Na všech hraničních přechodech je možno očekávat podrobnou (i osobní) prohlídku, včetně prohlížení záznamů na videokamerách.

Poslední zásada důležitá pro Evropany se týká chování a oblékání žen. Kuvajt je sice poměrně bezpečnou zónou pro volně se pohybující ženy v porovnání s jinými arabskými zeměmi, avšak přesto je vhodné, pokud možno, zajistit jim mužský doprovod. Co se týká oblečení, doporučují se zahalená ramena a nohy po kolena, ne vyzývavý dekolt. Všechna tato omezení se ještě vystupňují v průběhu svatého měsíce Ramadánu, kdy se na veřejnosti nesmí jíst, pít (cokoliv), ani požívat jiných požitků, jako například kouřit, líbat se, žvýkat žvýkačku atd. od východu do západu slunce. (informace MZV ČR)

aktualizováno: 04.01.2006 | nahoru

vaše zkušenosti

Máte k tématu co říci? Je něco jinak? Chcete něco doplnit? Dejte nám prosím vědět!

Před odesláním vašeho komentáře si prosím přečtěte pravidla pro psaní příspěvků. Dále prosím, nepoužívejte HTML formátování, nebude zohledněno!

přidat komentář

Vaše komentáře:

[1] suzan (2008-04-24 18:51:00 )
dobrý den.
nevím či můžu psát o mém problému..
jedná se o mého manžela který má kuvatský pas a koncem roku mu končí platnost, pracuje již 4 roky, a protože povode je z iránu ale žil v kuvajte a celá jeho rodina tam žiji, nemůže dostat nový pas na ambasade, tak jsme se dostali do beznádejné situaci, nemůže nám nikto poradit? pomoct?
děkují
[2] Roman Hanus (2009-07-08 06:33:27 )
Dobrý den, prosil bych o zaslání podrobných informací na vyřízení pracovních víz do Kuvajtu. Formulář na lékařskou prohlídku apod. Děkuji mnohokrát s pozdravem Roman Hanus.
[3] Pavel (2009-07-10 01:58:48 )
odpověď na komentář [2] autora: Roman Hanus:
Dobrý den, zkuste se s tímto požadavkem obrátit přímo na Kuwaitskou ambasádu, někdo tam by Vám mohl pomoci (kontaktní údaje najdete na této stránce nahoře nebo na webu MZV ČR). Další možností je kontaktovat zprostředkovatelskou agenturu, která organizuje práci v arabských zemích - zde zkuste třeba Eurostaff (http://www.eurostaff.cz/)
[4] Dr.ghanem (2012-05-21 01:19:48 )
The address of the czech Embassy is wrong...it should be Al-NUZHA not AL-MUZHA....

dekuji

Diashow Aljaska 2017