Spojené státy mexické

státní vlajka vlajka: Mexiko, Spojené státy mexické státní znak znak: Mexiko, Spojené státy mexické státní hymna

národní hymna

další mapy

Perry-Castañeda Library: Mexico maps

oficiální/originální název země

Estados Unidos Mexicanos

rozloha

1 964 375 km2

hlava státu

prezident Felipe Calderon (od prosince 2006)

polit. systém

federativní republika

územní uspořádání

31 států (Aguascalientes, Baja California, Baja California Sur, Campeche, Chiapas, Chihuahua, Coahuila, Colima, Durango, Guanajuato, Guerrero, Hidalgo, Jalisco, México, Michoacán, Morelos, Nayarit, Nuevo León, Oaxaca, Puebla, Querétaro, Quintana Roo, San Luis Potosí, Sinaloa, Sonora, Tabasco, Tamaulipas, Tlaxcala, Veracruz, Yucatán, Zacatecas) a distrikt hlavního města

hlavní město

Mexico City

jazyk

španělština

náboženství, církve

křesťané (římští katolíci - 90%, protestanti)

čas, časová pásma

(GMT - 6h) Mexico, (GMT - 7h) Baja California Sur, (GMT - 8h) Baja California Norte

měna

mexické peso

elektrický systém

127V / 60Hz

plug_a.gif tel. předčíslí

00 52

aktualizováno: 17.01.2007 | nahoru

doklady, víza

Občan ČR, držitel platného cestovního pasu či cestovního průkazu, může vstoupit na území Spojených států mexických bez víza a pobývat na něm po dobu nepřesahující 90 dnů ode dne vstupu, pokud se nejedná o výdělečnou činnost.V případě potřeby doby pobytu nad 90 dnů lze požádat Národní migrační institut o prodloužení maximálně na 180 dnů.

Mexiko: ambasáda, zastupitelský úřad země v ČR:
Mexické velvyslanectví, Nad Kazankou 8, Praha 7, Tel.: 283 061 530, 283 061 540, fax: 233 550 477, e-mail: embamex@rep-checa.cz, web: http://www.rep-checa.cz/

zastoupení ČR v zahraničí:
Embajada de la República Checa, Calle Cuvier 22, Colonia Nueva Anzures, Delegacion Miguel Hidalgo, 11590 México, D.F., Estados Unidos Mexicanos, tel: 00525/5312544, 5312777, fax: 00525/5311837, e-mail: mexico@embassy.mzv.cz
Consulado Honorario de la República Checa, Calle Morelos 476, Sector Hidalgo, 44100 Guadalajara, Estado Jalisco, Estados Unidos Mexicanos, tel: 00523/6147047, fax: 00523/6134867
Consulado Honorario de la República Checa, Calle Cornalina 5349, Paseo Residencial 5 Sector, 64920 Monterrey, Estado Nuevo León, Estados Unidos Mexicanos, tel: 005283/454534, 691650, fax: 005283/406541

aktualizováno: 07.01.2006 | nahoru

zdraví

Mezinárodní očkovací průkaz není při vstupu vyžadován. Dohoda o bezplatném poskytování zdravotní péče mezi Mexikem a ČR není uzavřena. Celkově je zdravotní péče ve Spojených státech mexických na dobré úrovni, je však finančně značně náročná. Zdravotní pojištění není při vstupu do země požadováno, naléhavě se však doporučuje. Veškeré náklady zdravotního ošetření je třeba zdravotnímu zařízení, případně ošetřujícímu lékaři, hradit na místě v hotovosti, přičemž následná refundace pojišťovnou je možná jen v případě, že k ošetření dojde ve smluvním zdravotnickém zařízení pojišťovny. (informace MZV ČR)

aktualizováno: 07.01.2006 | nahoru

bezpečnost

Bezpčnostní situace vcelku dobrá s výjimkou státu Chiapas, kde operují ozbrojení rebelové. Velký počet násilných trestných činů zejména v Mexico City, Tijuana a Ciudad Juarez. Cestovat autobusem by se mělo výhradně během dne. Turisté by měli nechávat cennosti v bezpečnostních schránkách v hotelech a neměli by sami chodit do odlehlých míst. Jezdit metrem v Mexiko City se silně nedoporučuje z důvodu přepadení a okradení turistů.

aktualizováno: 07.01.2006 | nahoru | zobrazit/skrýt podrobnosti »»

novinky 07.02.2007: Sedm mrtvých je výsledkem koordinovaných útoků zatím neznámých ozbrojenců na úřady a policejní stanici v mexickém plážovém středisku Acapulcu. Mexický prezident poslal do Acapulca minulý měsíc 8000 mužů speciálních policejních jednotek, kteří mají za úkol boj proti organizovanému zločinu, zejména boj proti drogovým kartelům.

novinky 30.10.2006: V jihomexické Oaxace došlo k dalším střetům mezi pořádkovou policií a protestujícími poté, co státní guvernér odmítl odstoupit ze své funkce i přes výzvu mexického senátu.

novinky 29.10.2006: Jihomexická Oaxaca je v obležení policejních sil (používající obrněné transportéry a vrtulníky), které zde poslal mexický prezident k obnovení pořádku. V Oaxace občané protestují proti již téměř 5 měsíců a během protestů a srážek mezi policií i mezi jednotlivými protestujícími skupinami již přišlo o život několik desítek lidí. Protestující se snaží dosáhnout odvolání státního guvernéra, kterého obviňují ze zneužití moci.

novinky 12.08.2006: Protesty učitelů a demonstrace spojené se snahou o odvolání guvernéra státu Oaxaca vyvrcholily pouličními nepokoji, při kterých zahynul minimálně jeden člověk. Politická a bezpečnostní situace na jihu Mexika je velmi nestabilní.

novinky 17.07.2006: Situace po prezidentských volbách v Mexiku není příliš klidná - prezidentský kandidát Andres Manuel Lopez Obrador vyzívá své stoupence k "občanským protestům". Ve velkých městech probíhají rozsáhlé demonstrace.

přírodní podmínky

Pobřeží je většinou nížinné a někde se vyskytují laguny. Největší část Mexika zabírá horská soustava Kordiller. Na severu se nachází Mexická plošina. Na jihu navazuje pás činných a vyhaslých sopek. Poloostrov Yucatán je tvořen vápencovou plošina, plnou krasových útvarů. Podnebí je tropické a na severu subtropické. Průměrné teploty dosahují v lednu na severu 10 °C a 25 °C na jihu.

aktualizováno: 07.01.2006 | nahoru

historie

Před 16. stoletím na území současného Mexika existovalo několik vyspělých indiánských civilizací: Olmékové, Toltékové, Zapotékové, Mayové a Aztékové. Španělský dobyvatel Cortés dobyl Tenochtitlán v roce 1521. Od roku 1535 se Mexiko stalo součástí vicekrálovství Nové Španělsko. V roce 1813 byla vyhlášena samostatnost. Dále následovala americko-mexická válka a potom občanská válka. Od osmdesátých let devatenáctého století až do roku 1911 existovala v Mexiku diktatura.

aktualizováno: 07.01.2006 | nahoru

zajímavá místa

Mexiko City , druhé největší město na světě nabízí vše - hluk, znečištěný vzduch, ale i spoustu paláců, zelených parků, muzeí a příležitostí na zábavu. Některé z tisíců atrakcí tohoto města jsou například: Plaza de la Constitución, což je historické centrum města vydlážděné kameny z aztéckých měst. Palacio Nacional je dnes sídlem prezidenta a mnoha muzeí. Catedral Metropolitana, aztécký Templo Mayor, bývalé indiánské tržiště Alameda, dnes příjemný park. Největším parkem města je asi Bosque de Chapultepec, kde naleznete spoustu muzeí a zábavných atrakcí. Nedaleko města je Teotihuacán - ruinny aztéckého města.

Velmi zajímavou zastávkou na vaší cestě může být třeba Guadalajara - město jež dalo Mexiku jeho symboly: tequilu, sombrero, mariachi a mexické rodeo. Světově proslulé Acapulco bylo největším mexickým přímořským letoviskem. V současné době ho však začínají zastiňovat letoviska na pobřeží Yucatanu - Cancún nebo ostrov Cozumel.

aktualizováno: 07.01.2006 | nahoru

přečtěte si...

Napříč Amerikou z komunismu do kapitalismu: Mexikem na kolech - Pozvání do Mexika jsme dostali od Renčiny kamarádky, která v Mexico City žije již několik let se svým mexickým přítelem. Náš mexický program pro nás byl dopředu naplánován a zorganizován, aniž bychom měli možnost něco výrazněji ovlivnit. Ale což, řekli jsme si. Tak se necháme překvapit. První dva dny trávíme vybalováním věcí po kubánské části expedice, poté odpočinkem a baštěním normálních jídel, ke kterým jsme se na Kubě nedostali. Hned první den nám naše hostitelka připravila výborné krůtí maso s bramborovým salátem. To byla ale bašta!!!

Nová nadílka turistických průvodců Rough Guide: Vietnam, Mallorca a Menorca, Mexiko - Jen málo zemí se za tak krátkou dobu změnilo tolik jako Vietnam. Pouhých třicet let po hrůzné válce se Spojenými státy plné neuvěřitelného násilí a pustošení krajiny je Vietnam opět rychle se rozvíjející zemí a zdejší lidé plni optimismu hledí do budoucna, aniž by se nechali nadměrně týrat vzpomínkami na krvavou lázeň, která poznamenala osudy zdejších rodin.

Inspirace mexickou indiánskou kulturou - Jak velmi mě toto místo připomíná Egyptskou Gízu nebo Sakkaru, pomyslím si při čtení těchto řádků z Nellsova průvodce. Suché konstatování archeologů zní, že Teotihuacán byl založen roku 150 před Kristem v úrodném údolí se strategicky výhodnou polohou. Počátkem našeho letopočtu dosáhl počet obyvatel již 10 000, žijících na území 6 km2. Ačkoliv obyvatelstvo muselo být podle předpokladů v počátcích čistě agrární, netrvalo dlouho, aby začalo být produktivní i ve výrobě. Obsidián byl zpracováván na mnoho předmětů a nástrojů a Teotihuacán se stal obchodním a kulturním centrem, až se rozrostl na 20 km2 s 30 000 obyvateli.

Mexiko - Belize - Guatemala - Tuto trasu vřele doporučuji všem nadšencům, kteří rádi poznávají nové kultury, mají rádi dobrodružství a nevadí jim trochu nepohody a nedostačující hygiena. Co si máte vzít s sebou, jaká potřebujete víza a kolik co stojí, se jistě dočtete na jakémkoli serveru o cestování nebo v průvodci. Nabízím Vám jen pár svých postřehů a zkušeností, abyste si mohli trochu představit, co Vás čeká. Nezapomeňte si s sebou vzít průvodce Lonely Planet, a pokud neumíte španělsky, i slovník...

Přepadení v Mexiku aneb Co Vás čeká, když přijdete o doklady - Místní autobus Colectivo, kterým jsme se vraceli z výletu, zastavili tři ozbrojení muži. Vzali všem cestujícím zavazadla, místním třeba košík s vejci nebo pytel se zeleninou, peněženky, pouzdra na doklady, některé cestující nechali i zout (moje sandály se jim naštěstí nelíbily) a zmizeli zpět v nekonečné džungli. Kromě toho, že v několika dalších dnech určitě netrpěli hlady, se dobře zálesácky a sportovně vybavili, protože my jsme s sebou měli v kvalitních batozích kompletní výbavu do džungle - pevné boty, pláštěnky, nepromokavé oděvy atd.

Na téma Mexiko je k dispozici celkem 9 článků. Zobraz všechny.

vaše zkušenosti

Máte k tématu co říci? Je něco jinak? Chcete něco doplnit? Dejte nám prosím vědět!

Před odesláním vašeho komentáře si prosím přečtěte pravidla pro psaní příspěvků. Dále prosím, nepoužívejte HTML formátování, nebude zohledněno!

přidat komentář

Vaše komentáře:

[1] Monika (2007-08-02 12:57:44 )
Dobrý den, žiju v Mexicu 2 roky a nemyslím si, že je tak nebezpečné jak se propaguje. Vzhledem k tomu, že jen samotné hlavní město,Mexico D.F., je velké jako 2 české republiky, tak nebezpečí tu je, nicméně je vše daleko více střežené nežli u nás. Doslova na každém rohu stojí policie, byť zkorumpovaná, zajišťující však vaši bezpečnost.
Mexico je neskutečně krásná země a ne jen přímořská města jsou tím hlavním co se dá v mexicu obdivovat. Na samotné mexico d.f. a okolí byste potrebovali 3 týdny, abyste vše shlédli.
Pokud zavítáte do Mexica, navštivte první cestovní kancelář, která vám doporučí zájezdy, při kterých shlédnete nádhery na které jen těžko zapomenete.
[2] Iva (2007-10-22 10:48:38 )
odpověď na komentář [1] autora: Monika:
Dobrý den Moniko, dneska jsem najela na tyto stránky abych se něco víc dověděla o Mexicu, hlavně mě zajímá obyčejný život lidí , zdravotnictví a školství a taky práce. Jedná se mi o to že moje dcera s vnučkou /3roky/ se chtějí přestěhovat do Mexica odkud pochází její manžel. Nyní žijí v Londýně. Jelikož o Mexicu nic moc nevím , jenom to že manžel mé dcery odešel v 18 letech za prací a posílá domů peníze , tak si dovede představit jaké mám obavy , když mi dcera sdělila že uvažuje o tom se přestěhovat do Mexica. Snažím se více dovědět o životě obyčejných lidí a o uplatnění na trhu práce.. no prostě co možná nejvíce. Byla bych moc ráda jestli byste mi něco napsala a hlavně i to nepříjemné co je všude a v každém státě. Moc vám děkuji Iva
[3] Dan (2007-11-09 09:49:56 )
Dobry den, zil jsem v Mexicu 3 a pul roku a moc se mi tam libilo. No ze zacatku, nez si clovek na vsechno tak obrovskeho zvykne, tak to chvili trva. Napr. do skoly jsme s kamaradem jezdili 3 a ctvrt hodiny a to je porad jedno mesto...nekonecne zacpy stridaji cervene svetla na semaforech. Jinak skola byla o mnoho lepe a moderneji vybavena nez v republice ceske. Velke parkoviste u skol je samozrejmosti, v mojem pripade bylo u skoly ctyr podlazni parkoviste. Jinak mexicani jsou moc prijemni lidi a obecne mi ta latinskoamericka kultura prisla mnohem pratelstejsi nez v CR.
[4] Věra (2008-01-14 08:45:52 )
Dobrý den,žila jsem v Mexiku rok,a udělala jsem tu největší chybu a to že jsem se vrátila,nyní toho moc lituji.Velice se mě tam líbilo a na rozdíl od Česka tam demokracie opravdu je.Tím chci říct,že nikdo nikoho neotravuje hloupými dotazy a také se nikdo nikomu neposmívá.Za celý rok jsem s tímto neměla nejmenší problémy a taktéž s povolením k pobytu.Našla dost lidí kteří byli ochotny mě pomoci(zde jsem bohužel takové štěstí neměla)a vůbec jsem se necítila cize.Ráda bych se tam opět dostala,bohužel nenacházím způsob,jak to udělat.Jsem totiž od svého návratu bez práce,a to i přes nemalé zkušenosti,které jsem si přivezla.Například zdokonalila jsem se ve španělštině,pracovala jsem jako pom.kuchařka v hotelu(ovšem nemyla jsem nádobí a neuklizela kuchyň,tak jako je to zde),měla jsem na starost přípravu jídel a také jejich výdej,poznala jsem jejich kulturu(indiany).Ve své naivitě jsem si myslela,že to zde uplatním,ale bohužel se mě to do dnešního dne nepovedlo.Přesto nezoufám a věřím,že se tam jednou vrátím.
Věra
[5] Ana Cristina Castillo de Gajda (2008-05-08 16:12:43 )
Muy buenas tardes, Vivimos aqui en la Republicka Checa, mi esposo es de aqui de la Republicka Checa, somos de Guatemala. Mi hija y yo viajaremos a GUATEMALA pasando por MEXICO, es necesario obtener la visa mexicana al solo pasar por Mexico? y mi hija que viaja conmigo tiene pasaporte Americano, queria saber si tambien necesitaria visa de Mexico, solo pasando por Mexico, para volar directamente a Guatemala??? Muchas gracias, que tenga muy buen dia! Esperando su respuesta! Atentamente Ana Cristina Gajdová
[6] Eva Zelenkova (2008-08-26 01:09:04 )
odpověď na komentář [5] autora: Ana Cristina Castillo de Gajda:
Hola Ana Cristina,

Ya has recibido alguna respuesta a tu problema?
Yo soy Checa y mi novio es de Guatemala... estamos viviendo en México... si aun tienes alguna duda en respeto a la visa ponte en contacto conmigo.
Espero poderte ayudar ya que mi novio sabrá todo sobre las visas para pasar por México.
evazelenkova@hotmail.com

Saludos,
Eva
[7] Eva (2009-04-16 12:40:21 )
odpověď na komentář [1] autora: Monika:
Dobrý den Moniko, chtěla bych se zeptat jak je to se shanenim prace v Mexicu? Chystáme se vyrazit se sestrou do Cancúnu, ale mám trochu obavy, jak tam berou cizince. Moc děkuji za odpověď.
[8] MONIKA (2009-05-21 20:22:57 )
Dobry den Evo, vzkaz jsem si precetla az dnes, kdy jsem nahodou opet zavitala na tyto stranky. Stale ziji v Mexicu a na a vasi otazku co e tyce prace, bych odpovedela si takto. Vzhledem k tomu, ze hlupaci co nikdy nezavitali do Mexica, mozna ani nevedi kde to je se rozhodli psat hruzostrasne veci o tak zvane Mexicke chripce, tak Mexico se dostalo do mensi krize, obrvlaste tak vyznamna mista jako Cancun, Acapulco atd....Myslim si tedy, ze praci tu asi ted nenajdete, spoustu hotelu se zavrelo, zkrachovalo a otevrou az pomine toto silenstvi. Urcite vsichni daji prednost mexicanum, nezli ciincum, bohuzel.

Jinak k te tzv praseci chripce, ci mexicke chripce. Ve skutecnosti tati infekce se zrodila v USA, kteri se k tomu jiz priznali, byli to u nich, kde zemrel prvni cloek na tuto chripku, jenze spojene staty to nepokladali za dulezite a neudelali zadna opatreni. Narozdil od Mexica, situace v mexicu nebyla tak kriticka, rozhodlo se vsak predejit riziku rosireni teto chripky, proto se zavreli na 14dni skoly a na tyden restaurace, lide vice dbali na cistotu, nosili rousky a presne dnes vlada vyhlasila, ze jiz definitib¿vne nehrozi zadne nebezpeci. Vse to bylo nafouknute, me to hodne mrzi, kdyz jsem cetla ceske stranky a denniky, bylo mi do vzteku, co hlupaku se najde, bohuzel cechu, co pisi o necem o cem nemaji nejmensi predstavu. Pripada mi, jako by v dnesni dobe kazdeho zajimaly jen ty spatne zpravy, takze kdo napise tu nejhorsi zpravu bude povysen.
Hruza.
Nicmene, mexico zustava pro me tou nejkrasnejsi zemi co jsem potkala, lide jsou prijemni, pratelsti, pohostinni.... Kazda zem ma sve plus i minus, pokud porovnam klady a zapory Ceske zeme a Mexica, bezkonkurencne vyhrava mexico. Nenam krasnejsi a zajimavejsi zemi, plnou patriotu, co narozdil od Cechu(pohledme jen do nasi politiky)se rici neda. Je treba to videt, neda se vse napsat.
[9] Jiri (2009-09-06 12:13:32 )
Čau lidičky. Může mi někdo poradit leteckou spolecnost do Mexika (nekam pobliz Tulum nebo Cancun) - odkud litaji atd.??? Pravdepodobne nejlevnejsi zpusob bude z Londyna...
Diky moc, preju hezkej den George
[11] David (2009-09-15 22:35:42 )
odpověď na komentář [1] autora: Monika:
Ahoj Moniko,
jsem rád že žiješ v mexicu a mám na tebe prozbu?! Chtel bych si otevřít restauraci a to mexickou a chtěl bych poradit a pomoci s nápady které by se dali použít v restauraci...typ...cokoliv beru tak jestly budeš mít chut a nééé jenom ty ale kdokoliv by se chtěl zapojit, budu velmi rád! Děkuji ti moc za jakou koliv odpověd:-D
Děkuji David
solja@seznam.cz
tel. 603 435 372
ahojky všem
[12] Daniela (2009-10-14 21:42:48 )
odpověď na komentář [11] autora: David:

Ahoj Davide
Ja taky ziju v Mexicu.Takovy napad jsem taky mela,ze bych si otevrela mexickou restauraci,kdybych se nekdy vratila do Ceska,ale asi se nevratim.Nicmene mexicka kuchyne patri mezi nejlepsi na svete,ale neni jednoducha.Ja sama umim jen jedno jidlo.Muj manzel je Mexican,ale porad mu varim ceske jidlo,ale i kdyz sni vsechno,tak mu v tom chybi palive.Kdybych chtela udelat to same,co ty,tak bych asi na tvem miste jela do Mexica na nejakou dobu a do Ceska bych si pak rovnou privezla s sebou i nejakeho mexickeho kuchare.To by pak ta kuchyne byla autenticka.Jde ale o to,abys taky v Cesku sehnal vsechno potrebne na vareni,protoze s tim si nejsem tak moc jista,je spostu veci,ktere tady pouzivaji a u nas nejsou.
Daniela
[13] eva (2010-02-09 20:08:47 )
odpověď na komentář [4] autora: Věra:
Ahoj Věro,dnes jsem si přečetla tvůj příspěvek,tak jak ty o tom píšeš,tak ty samé zkušenosti mám já,ale s tím rozdílem,že já jsem žila v Americe,také jsem si myslela,také jsem doufala,taky jsem pracovala v kuchyni,no úplně to samé o čem píšeš.Chtěla jsem se tě zeptat,protože já se narozdíl od tebe vrátit do Ameriky nemohu,protože jsem překročila pobyt,tak mi dali 10 let zákazu,strašně chci odjet tady odsud,zvykla jsem si sice na jinou práci,třeba uklízet,ale aspon mi tam nikdo neponižoval,tady jsem byla jako servírka a co dneska, rok už nemohu sehnat práci,ráda bych se tě zeptala jak je to tam s prací?Jestli budeš mít zájem se se mnou spojit,prosím napiš mi na mail.Kdyby jsi měla zájem o info zase o Americe,ráda ti je zodpovím,měj se hezky a děkuju Eva
[14] Niki (2010-04-25 18:32:29 )
ahoj všem :-) Měla bych dotaz, byla jsem na dovolené ve stř. Karibiku, hrozně se mi tam líbilo a tak jsem se rozhodla, že bych zkusila změnit práci a přestěhovat se. Jsem ráda že hodně Čechů právě žije v Mexiku a v okolních státech nebo ostrovech, protože tak můžete napsat Vaše poznatky. No ale ať se nevykecávám zbytečně chtěla bych se zeptat jestli je možné se uchytit po pracovní stránce, jak s bydlením, pracovním povolením a jinými úředními věcmi? Za každou odpověď budu hrozně vděčná, proto jestli tady ještě někdo chodí na tenhle web moc bych Vás prosila o vaše postřehy :-) klidně mi to napište do mailu Gollova.n@seznam.cz Předem moc děkuju a všem Vám přeju ať se Vám daří a p.s. latinoameričané jsou fakt skvělí lidé!
[15] Ladislav Líbal (2010-06-09 13:23:17 )
odpověď na komentář [14] autora: Niki:
Ahoj všem,,,,Nedávno jsem se vrátil z Caracasu. Odhadoval jsem,že nejkrásnější život musí býti v Latinské Americe,protože hudba a tanec prozrazuje o životě lidí hodně. Mé očekávání se naplnilo. Obdivuji každého Čecha,který se rozhodl zde žít a obdivuji každého jenž se snaží o to samé. Četl vaše prozby a odpovědi,ale nikdo z vás se nezmínil o možnosti pracovní agentury,at na pevnině,nebo na ostrovech v Karibiku. Všude jinde se tak to začíná. Dočetl jsem se,že Dom. rep. přijímá emigranty z celého světa,ale o jistotách nikdo nic. Existují ?? Děkuji Líbal
[16] Šárka z Brna (2010-10-19 16:12:26 )
Ahojte žijící Češi v Mexiku, chtěla bych se zeptat, je to až troufalé, ale po novém roce chci vypadnout z Česka, zkušenosti s prací v zahraničí mám, ale nějak mě to láká tam - samořejmě pracovně..dělat v nějaké kavárničce nebo restauraci, nevíteo někom z Mexika, kdo shání posilu k sobě do podniku?...byla bych ráda za kontakt. Kontaktujte mě na uvedený e-mail...Děkuji Šárka
[17] ivana (2011-06-12 19:55:14 )
odpověď na komentář [1] autora: Monika:
Dobry den Moniko. Ja ziji v Mexiku jiz 12 let, a ver mi, ze je dulezite, aby si turiste davali velky pozor. Me, behem tech 12 let - zitych v Mexiku D.F. v jedne z nejlepsich zon mesta- me skoro znasilnili.Na Reforme u zamku 2metry od policisty me prepadli a okradli, a na Insurgentes, kde jsem 2 roky bydlela se nam vloupali do bytu. Ver mi Moniko, az budes zit 12 let v Mexiku jako ja, tak si take zacnes davat pozor.S pozdravem Ivana
[18] Daniel (2011-07-20 20:22:20 )
odpověď na komentář [17] autora: ivana:
Dobrý den Ivano, hledám informace týkající se bezpečnosti ve městě Monterrey a narazil jsem na Váš příspěvek zde ve foru. Přítelkyně tam míří na semestr studovat, ale všechny ty zprávy, které o Mexicu kolují po světě mě znepokojují. Dokáže se o sebe postarat, ale bude tam sama a je to dívka.. Nemáte nějaký informace, jaká situace opravdu v Monterrey panuje? Váš příběh o přepadení atd. je vážně šílený!:(
Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.
[19] Lenka (2011-09-11 21:09:27 )
odpověď na komentář [18] autora: Daniel :
Zdravím všechny,

chystám se do Mexika a potřebuji poradit.
Nejlépe vše, co mi můžete říci. Oblast kde žijete, zvyklosti, na co si dávat pozor, jak je to s lékařským ošetřením - mám mít pojištění nebo je to zbytečné apod.
Moc díky
Lenka
[20] Michal (2012-01-23 15:52:57 )
Časem se chci odstěhovat do mexika ale nevim co na to potřebuji od 1- do xxxx všechno chci vědět :D napiště co ktomu potřebuju.
[21] Jana Kramářová (2012-03-07 10:36:01 )
Dobrý den, chystám se na měsíc do Mexika na expedičně poznávací cestu. Zajímá mně tedy vše kolem Mexika. Prosím, kdo má zkušenosti a kdo tam už byl nebo tam dokonce i žije, poraďte. Cesta je od 1.4., tedy za pár dní. Zajímá mně vše, počasí v té době obvyklé, jídlo, ceny,lidé,kultura v té době, atd... Moc děkuji. Jana
[22] Věra (2012-03-11 13:03:38 )
odpověď na komentář [13] autora: eva:
Ahoj Evo,nevím,jestli si moji odpověď přečteš,ráda bych se s Tebou spojila.Nejdříve Ti děkuji za reakci na můj příspěvek s tím,že má pokračování.Chci říct,že se mě podařilo odjet podruhé a tento týden jsem se vrátila.Také jsem překročila povolení pobytu,ale na rozdíl o Tebe,jsem žádný zákaz nedostala,takže se můžu kdykoliv vrátit.Pokud budeš mít zájem napiš na můj email:borovacova.vera@seznam.cz a probereme to.Zatím se měj a budu se těšit.Věra
[23] marcel novotný (2012-05-07 21:26:46 )
odpověď na komentář [3] autora: Dan:
Dobrý den,jsem studentem MUP v Praze,připravuju se na bakalářskou práci na téma Mexico.(zahraniční obchod)Sháním potřebný materiál k této práci,nejlépe khihy v čj,španělsky hovořím velmi málo zatím.A tak každá rada dobrá.Myslíte že se dá v tomto na vás obrátit?díky Marcel
[24] Jana (2012-10-23 09:44:42 )
Dobrý den Moniko.Jmenuji se Jana a chceme se s manželem odstěhovat do Mexika.Můžete mi prosím napsat co vše k tomu potřebujeme a co musíme podstoupit? Jeli to možné múžeme se spojit i po skypu.Moc Vám děkuji za odpověď na mou emailovou adresu ryzner.j@seznam.cz S pozdravem Jana z Čr.
[25] Mar y Orbe (2012-10-29 10:57:27 )
odpověď na komentář [24] autora: Jana:
Dobry den vsici cesi a cesky mluvici :)
Na konci listopadu odjizdim se svym pritelem do Mexica...oblast colem Cancun, Cozumel, Tulum. Tak 3-4mesice pruzkumneho pobytu za ucelem budouciho usazeni se. Ja jsem fyzioterapeut a muj pritel muzikant.
Vitame jakekoliv info a kontakty :) ...ohledne uradu, bydleni, prace....a treba nashle v Mexiku :)

Jano, vam se ozvu rovnou na mail. Muj mail je pilates@centrum.cz

Hodne stesti vsem!
God bless you!

Mar y Orbe
[26] Jitka (2013-03-05 14:31:00 )
odpověď na komentář [3] autora: Dan:
Dobrý den Dane,

chci se zeptat, jestli byste mi mohl doporučit zajímavá místa v Mexiku - něco netradičního, co se neobjevuje často v nabídkách cestovních kanceláří. Něco, co stojí za vidění.

Děkuji.

Jitka
[27] Jitka (2013-03-05 14:36:50 )
odpověď na komentář [1] autora: Monika:
Dobrý den Moniko,

chci se zeptat, zda mi můžete doporučit zajímavá - netradiční místa, která se nevyskytují často v nabídkách cestovních kanceláří.

Děkuji za odpověď.

Jitka
[28] Filip (2013-06-02 21:20:27 )
odpověď na komentář [12] autora: Daniela:
Cau, byl jsem v Mexiku, v oaxace a aguascalientes pred tremi lety, chtel jsem tam zustat, ale asi po mesici jsem to vzdal, ted toho lituju a planuju, tam odjet, nejlepe na trvalo. Potom jsem skoro dva roky zil v kostarice, ted jsem dva mesice v cesku a akorat me to tady deprimuje, tak se chci zeptat, jestli by mi nekdo mohl poradit jak je to tam s povolenim k dlouhodobemu pobytu aniz bych se musel zenit. Diky za odpoved
[29] Monika (2013-08-26 15:16:02 )
Ahoj, jedu do mexika sama (zatím) a poprvé a chtěla bych se zeptata na nějaké rady a tipy na cestu, jak je to s tím pojištěním, má smysl si dělat, nebo je lepší když se něco stane kontaktovat ambasádu a ti to vyřeší. a co se týče lékařské pomoci? Letím v březnu 2014 na 3 týdny a chci být týden v MC a po zbytek pobytu někde na pobřeží, zatím nejsem rozhodnuta zda Karibské pobřeží nebo Pacifik. Budu ráda za každou radu. M.
[30] Joel (2014-10-17 21:47:15 )
Hello everybody! if you are interested in any information or traveling for vacation to Cancun, let us know as we have services in English, Spanish and Cezch. If for Czech you can see www.mexikocesky.cz

Hola a todos! si están interesados alguna informacion o en viajar de vacaciones a Cancun, déjanoslo saber ya que contamos con servicio en Ingles, Español y Checo. mas información en www.mexikocesky.cz

Diashow Kuba