navigace: svět: Afrika: Senegal

Senegalská republika

státní vlajka vlajka: Senegal, Senegalská republika státní znak znak: Senegal, Senegalská republika státní hymna

Pincez Tous vos Koras, Frappez les Balafons

další mapy

Perry-Castañeda Library: mapa Senegalu

oficiální/originální název země

République du Sénégal

rozloha

196 190 km2

hlava státu

Abdoulaye Wade

polit. systém

republika

územní uspořádání

11 regionů (Dakar, Diourbel, Fatick, Kaolack, Kolda, Louga, Matam, Saint-Louis, Tambacounda, Thiès, Ziguinchor), které jsou dále rozdělěny do 34 departamentů

hlavní město

Dakar

jazyk

francouština (úřední řeč), jazyky Wolof, Pulaar, Jola, Mandinka

náboženství, církve

islám (sunnité - 96%), přírodní náboženství 2%, křesťané 2%

čas, časová pásma

GMT

nedochází ke změně letního a zimního času

měna

1 frank CFA (XOF) = 100 centimů

elektrický systém

230V / 50Hz

plug_cd.gif tel. předčíslí

00221

aktualizováno: 03.02.2007 | nahoru

doklady, víza

Pro vstup do Senegalu je nutno předložit platný cestovní pas (s vízem) a očkovací průkaz s platným očkováním proti žluté zimnici. O vízum nelze žádat na hranici při vstupu do země, ani na letišti ani na hraničních přechodech. Vízum je možné obdržet na Velvyslanectví Senegalu v Berlíně (tel. 004930 8562190), nebo v kterékoli jiné zemi, kde má Senegal svůj zastupitelský úřad.

Senegal: ambasáda, zastupitelský úřad země v ČR:
Víza je možno získat na ambasádách v Německu a Rakousku:
Botschaft Senegal, Dessauer Strasse 28/29, 10927 Berlin, tel: 004930-856 21 90, fax: 004930-8562 1921
Botschaft Senegal, Karntnerringstrasse 11-13/272, 1010 Wien, úřední hodiny: Po, Út, Čt od 13:30 do 15:30, tel.: 0049-222-5128576, fax: 0043-222-5128523

zastoupení ČR v zahraničí:
ČR nemá konzulární zastoupeni v Senegalu, oblast je pokryta velvyslanectvím v Maroku:
Ambassade de la République Tcheque, 4,5 km Route des Zaers, Zankat Ait Melloul, villa Merzaa, Rabat-Souissi, B.P. 410, Morocco; tel: 00212/37755420-21, KO-37755421, fax: 0021237/754393, e-mail: rabat@embassy.mzv.cz, web: http://www.mzv.cz/rabat/

aktualizováno: 07.06.2006 | nahoru

zdraví

Nejčastějšími příčinami onemocnění cestovatelů v oblasti západní Afriky jsou infekce získané nedostatečnou hygienou (jídlo, pití) a infekce přenášené hmyzem. Tyto infekce se mohou projevovat růjmy a zvracením (E. coli, salmonela, cholera, a parazité), horečkou (tyfus, toxoplasmóza) nebo poškozením jater (hepatitida). V celé oblasti západní Afriky (včetně měst) se vyskatuje malárie. Dalším problémem je žlutá zimnice - ačkoliv očkování není vyžadováno, silně se doporučuje.

aktualizováno: 07.06.2006 | nahoru | zobrazit/skrýt podrobnosti »»

Před odjezdem kontaktujte místní hygienickou stanici, poradí vám, co a jak. Obecně se doporučuje se očkovat proti následujícím nemocem (očkování by měla být provedena 4-6 týdnů před odjezdem):

 • hepatitida A
 • hepatitida B - existuje-li možnost, že můžete přijít do styku s lidskou krví (např. zdravotnický personál nebo sami podstoupíte lékařský zákrok), nebo zůstáváte v oblasti déle než 6 měsíců. Očkovány by měly být všechny děti do 12-ti let.
 • žlutá zimnice - hodláte-li se pohybovat kdekoliv mimo města (nejste-li očkováni, většinou vás ani nepustí do země)
 • vzteklina - existuje-li možnost, že přijdete do styku s domácími nebo divokými zvířaty
 • tyfus
 • doporučuje se obnova očkování proti tetanu, spalničkám a dětské obrně
 • nutná je profylaxe proti malárii

Základní bezpečnostní doporučení:

 • Dodržujte základní hygienu
 • Pijte pouze vodu z bezpečných zdrojů - koupenou vodu v lahvích, minerálky. Nikdy nepijte nápoje s ledem, vyhýbejte se vodě z kohoutku. Není-li možno získat bezpečnou vodu, je nutno použít chemickou desinfekci spolu s fitrem (1 mikronový filtr). Je nutné pít dostatek tekutin (proti dehydrataci), používat ochranu proti slunci (klobouk, krémy, brýle, ...)
 • Jezte pouze jídlo, které je dobře tepelně upravené, nekupujte si jídlo u pouličních prodejců. Nejezte mléčné výrobky u kterých bezpečně nevíte, že byly pasteurizovány.
 • Antimalarika je nutno brát před cestou, během ní i po ní!!!!
 • Je nutno se chránit před hmyzem. V době mezi soumrakem a úsvitem noste dlouhé kalhoty a chraňte si i paže a ostatní odkrytá místa. Používejte repelenty, nanášejte opakovaně (co 4 hodiny). Spěte pod moskytiérami (opět impregnovanými repelentem). Repelent by měl být na bázi DEET - 30%–35% pro dospělé, 6%–10% pro děti. Hmyz přenáší kromě malárie i spavou nemoc, horečku denge, encefalitidu, filariázu, říční slepotu (onchocerciáza)...
 • Nedotýkejte se domácích ani divokých (obzvláště!) zvířat. Tato zvířata (opice, psi, kočky) mohou být přenašeči vztekliny a moru.
 • Udržujte si čisté a suché nohy!!! Existuje značné riziko chycení plísní. Nechoďte bosi!
 • Nikdy se nekoupejte se ve vnitrozemí ve sladkovodních jezerech či řekách. Může dojít k napadení parazity (schistosomiáza, bilharzie), kteří se pokožkou dostanou do krevního oběhu a napadají vnitřní orgány (játra, lymfatické uzliny,...).
 • Při pohlavním styku VŽDY používejte kondom jako ochranu před AIDS a ostatními pohlavními chorobami.

Onemocníte-li v době jednoho roku po návratu z tropické oblasti, vždy oznamte svému lékaři, kde jste byli - může se jednat o onemocnění spojené s vaším pobytem. (další info Center for Desease Control)

bezpečnost

Bezpečnostní situace na většině území Senegalu je relativně velmi dobrá. Výjimku tvoří jihosenegalský region Casamance, který je v důsledku působení separatistických rebelů stále potencionálně nebezpečný. Přetrvává nebezpečí ozbrojených útoků a některá území jsou zaminovaná. Turisté by neměli pobývat na západ od města Kolda a cestovat do Casamance silniční trasou z Gambie. Cestování letadlem z Dakaru do města Ziguinchor nebo z Dakaru do turistického komplexu Cap Skirring je možné. Bezpečná je rovněž silniční trasa mezi městy Ziguinchor a Bignona, Ziguinchor a Cap Skirring. V posledních měsících se po podepsání mírové smlouvy mezi vládou a separatisty bezpečnostní situace výrazně zklidňuje. Je však vždy nutné informovat se na aktuální bezpečnostní situaci na Velvyslanectví ČR v Dakaru.

V Senegalu, a to i ve vyhledávaných turistických letoviscích, se vyskytuje velké množství volně pobíhajících, polodivokých psů. Vzhledem k aktuálně prokázanému výskytu vztekliny je žádoucí vyhnout se jakémukoli kontaktu s nimi. V případě pokousání psem, a to i domácím, je nezbytné vyhledat kvalitní lékařské ošetření (nejlépe Hopital principal v Dakaru) a nechat se proti vzteklině očkovat. (informace MZV ČR)

aktualizováno: 07.06.2006 | nahoru

přírodní podmínky

Většina povrchu země představuje zvlněná rovina ležící v nadmořské výšce menší než 100 m. Na jihovýchodní hranici se však terén zdvihá až do výšek 500 m (předhůří Fouta Djallon). Hlavními řekami jsou Senegal (tvořící severní hranici země), Saloum, Gambia a Casamance.

Klima je velmi proměnlivé. Na severu (oblast sahelu) je suché, převažujícím rostlinným pokryvem jsou savany, naopak na jižní hranici je klima tropické vlhké - vyskytují se zde mangrovové mokřady, těží se vzácné dřeviny jako mahagon a teak. Senegal je jedním z největších světových pěstitelů podzemnice olejné (arašídové oříšky).

aktualizováno: 07.06.2006 | nahoru

zajímavá místa

Turistická infrastruktura je relativně dobře rozvinutá, do země přijíždí mnoho turistů. Senegal je zajímavá země, přírodně zahrnující oblasti od začínající Sahary na severu až po deštný prales na jihu. Důležitým turistickým cílem je ostrov Gorée naproti Dakaru, nejstarší koloniální město v západní Africe Saint-Louis, písečné pobřeží jižně od Dakaru nebo přírodní park Niokolo-Koba na jihovýchodě země. (informace MZV ČR)

aktualizováno: 07.06.2006 | nahoru

kolik to stojí?

Měnou je frank CFA. Cestovní šeky v euro jsou přijímány často. Nejpraktičtější devizou je euro. Průměrná cena hotelu je asi 20.000 franků CFA za noc a pokoj, průměrná cena půjčení auta je asi 25.000 franků CFA denně, průměrná cena obědu v restauraci evropského typu je asi 3.500 franků CFA. (informace MZV ČR)

aktualizováno: 07.06.2006 | nahoru

vaše zkušenosti

Máte k tématu co říci? Je něco jinak? Chcete něco doplnit? Dejte nám prosím vědět!

Před odesláním vašeho komentáře si prosím přečtěte pravidla pro psaní příspěvků. Dále prosím, nepoužívejte HTML formátování, nebude zohledněno!

přidat komentář

Vaše komentáře:

[1] Miloslav REMSA (2010-12-31 02:01:55 )
Na techto strankach o Senegalu byly jeste v tomto mesici prosinci 2010 publikovany varovne prispevky, sestavene z dopisu a zaznamu telefonatu muzu ruznych zemi (tedy CR vcetne). Komunikace se tykala tzv.>SCAMMERS< . Byly to dopisy divek a zen -at jiz africanek v udajnych vaznych problemech anebo belosek, ktere se v nejake africke zemi (zejmena Senegalu) do vaznych problemu dostaly. Internetem zadaly financni pomoc anebo cislo bankovniho konta, aby byl na zajemce preveden velky obnos penez. Zacal jsem si rovnez psat s jednou odesilatelkoiu udajne z >Urchlickeho tabora< v Dakaru, po objeveni se jeji odpovedi (s typickym znenim a nespravnym prekladem z ciziho jazyka do cestiny)na muj seznamovaci inzerat na ces. intrnt.agenture >Seznamka< . Pozdeji se korespondence rozsirila take na udajneho reverenda z tohoto tabora. Jakmile jsem ale temto dvema odeslal kopii jiz zminenych zde predtim publikovanych dopisu a hovoru (pred 2 dny) nyni zjistuji, ze to vse k varovani slouzici zmizelo. Na pozadani mohu zneni textu tech mnou kopirovanych dopisu zaslat a jeste prilozit navic veskerou MOJI korespondenci s udajnym uprchlickym taborem >Mise Krista Spasitele.
Zajimalo by mne (a zcela urcite jine dalsi osoby rovnez) zda tento uprchlicky tabor tam v Dakaru vubec existuje (pozdeji mohu zaslat jmena tech 2 osob, se kterymi jsem si dopisoval a rovnez adresu udajneho reverenda, kam mely prijit me podpurne penize prostrednictvim >Western Union
[2] Aleš Splitek (2011-02-05 21:42:29 )
odpověď na komentář [1] autora: Miloslav REMSA:
Dobrý den-či večer, Vámi popisovaný případ se děje právě mě, dopisuji si s děvčetem - údajným - jménem Fina, která chce převést údajné peníze na můj účet, můžete mi poslat další informace a jak vše u Vás skončilo? S pozdravem Aleš Splítek.
[3] Michal (2011-02-21 15:17:08 )
odpověď na komentář [2] autora: Aleš Splitek:
Zdravím, mám naprosto stejný zážitek s dopisu jako vy který mi přišel dnes ráno n E-MAIL. Můžete mi prosím sdělit něco bliššího k této věci pokud jste se něco dozvěděl? Velice zajímavý dopis asi nějakého podvodníka jak vymámit určité informace od lidí ke svému prospěchu. Nevím co si mám o tom všem myslet. S pozdravem Michal
[4] Blogující Manželka (2011-04-04 05:21:47 )
odpověď na komentář [1] autora: Miloslav REMSA:
V Dakaru nejsou uprchlické tábory. Jediné uprchlické tábory byly pro uprchlíky z Mauretánie, ne pro milionářské dcerky z Pobřeží Slonoviny ani sirotky ze Súdánu atp. Tyto dopisy pocházejí většinou od Nigerijců, kteří jsou v Senegalu usídleni a specializují se na podvody. Píšete si s mužem, vydávajícím se za ženu (tzv. "reverend" - v Senegalu je ovšem křesťanů pomálu, a když už, jsou to katolíci, tedy žádní reveredi, ale otcové), který si v případě potřeby najde komplicku, kterou vám dá k telefonu. Podrobněji jsem o tom psala tady http://manzelka.bloguje.cz/ - a pro ty, které už okradli, tady...
[5] martin mestl (2011-06-08 00:48:28 )
odpověď na komentář [1] autora: Miloslav REMSA:
Dobrý den, není to miss Vera Saigbe odpovězte mi na email co nejrichleji - chce mi převést peníze na účet ale potrebuje souhlas od neviššícho soudu v Senegalu právník stojí 2070 euro přišli mi i potvrzení z banky barclays bank plc neakej chlap barry fergu chce potvrzení právníka soud umrtní list jejího otce a výpis účtu otce 2 už tam sou ale banka potřebuje celkem 4 potvzení aby mi peníze zaslala do 72 hodin od přijetí čtiř dokumentů.

Tu banku jsem hledal a skutečně ředitel je Barry Fergus. Email z banky je poslán z londína. Poradte prosím estli je to podvod její otec byl údajně generální ředile zabilí jí rodinu a ona o účtu nikomu neřekla bála se že jí okradou udajně tam je 3,7 milionů dolarů.
[6] Pavel (2011-06-08 05:52:00 )
odpověď na komentář [5] autora: martin mestl:
Vazeny pane, prosim, prectete si predchozi prispevek [4] a vlozene odkazy. Nikomu nic neposilejte, samozrejme ze se jedna o podvod. Pokud si i pres veskera varovani myslite, ze Vam nekdo chce poslat penize, smele do toho, poslete dotycne "dame" co po Vas pozaduje. Velmi by me pak zajimal vysledek Vaseho snazeni. Diky!!!
[7] Zdeněk Firla (2011-06-23 09:48:30 )
Dobrý den všem. Mám jen pár poznámek a varování. Rovněž jsem obdržel 3 nezávislé mejly od dívek z údajného uprchlického tábora v Dakaru. Hned tu první jsem požádal o fotografii, přišla do půl hodiny (zvláštní, kde ji tak rychle vzala), zbývající dvě ji poslaly automaticky. Kontaktoval jsem i banku v Londýně, vše vypadá legálně. Kdybych obdržel jen jeden takovýto mejl, asi bych do toho šel, leč jsou tři a nápadně si podobné. Tohle přece není normální, Takže zpátečka!! Nyní už ani nevěřím, že vůbec existuje tato Londýnská banka. Ještě jména údajných uprchlic: Marian Mabou - 6,5 MIL USD, Favor Koneh - 4,7 MIL USD, Marget Baby - 14,4 MIL USD. Takže všichni POZOR!!!!!! Tohle smrdí.
[8] jirka (2011-07-06 16:51:48 )
Dostal jsem podobný email, takže asi už nato reagovat nebudu. Zjištoval jsem si taky nějaké informace ale nebudu volat do Londýna. Stejně nevím kdo to tam vezme...
[9] Jiří Račák (2011-08-03 18:06:18 )
odpověď na komentář [7] autora: Zdeněk Firla:
Ano i mne kontaktovala prostřednictvím seznamky cz dívka udajně z uprchlického tábora v Dakaru. Taktéž uvádí že její otec byl zabit ale za svého života uložil 5,3 mil.dolarů na učet .Kupodivu je jméno reverenda jiné a to Mark Vitalis prostřednictvím jeho sem se mohl s dotyčnou pobyvit po telefonu ! No přátelé ani náhodou jsem dosti starý na to abych tomuto podvodnému jednání byl nějak vstřícný ,takže pozor na to neni to v pořádku a smrdí to!!!!!!!!!!!Kariba Bugiba
[10] Januš (2011-08-14 10:44:52 )
Byl jsem okláman a podveden davějté si pozor s kym pišete.
Nějprvé vy napiště ji vám daji osobni ůdájě a gde bydli.
Jeto nefer a hjenizmus.
[11] iva (2011-09-08 22:19:32 )
proboha, je možné že jste opravdu tak hloupí a někdo z vás si vážně myslel, že dostane nějaké peníze??? a zrovna vy??? tak blbej snad nemůže být nikdo!!! já jsem žena, mám mail na typicky ženské jméno, i cizinec by poznal, že jde o ženu. na profilu ale nemám fotky. i mně přišel tenhle debilní mail s otřesným překladem, ta černá čůza mně tam oslovuje můj drahý a chce si mně vzít za muže. no proč ne, prý se jí líbím. i když neviděla fotku a jsem ženská. no asi jiný kraj jiný mrav. žádný mail z banky vám nepřišel, podívejte se na doménu, je jen trochu podobný nějakému bankovnímu mailu. snad opravdu nejste tak naivní a nemyslíte si, že vám někdo převede peníze??? a všechny ty holky jsou sirotci, otec byl zavražděn, má miliony, tak proč potřebuje troubu z české republiky??? čím myslíte pánové? hlava to asi nebude...
[12] borek (2011-10-13 21:42:41 )
ahoj uz 3 tydni si pisu z jednou holcinou a ta uz mi poslala i cislo uctu a at tam do ty banky napisu tak jsem tam napsal a oni mito potvrdili a ted si nevim rady nebot banka mi napsala ze to prosetrila a ze tam ty prachi jsou na tom jmenu cus
[13] Lukáš Bílek (2011-10-15 15:55:18 )
odpověď na komentář [1] autora: Miloslav REMSA:
Dobrý den, Vámi popisovaný případ se děje právě mě, dopisuji si s děvčetem údajným jménem Morine Matine,která chce převést údajné peníze na můj účet,Je toho ale víc, Právník Ben Omega a hlavně reverend David George můžete mi poslat další informace a jak vše u Vás skončilo? S pozdravem Lukáš
[14] Olda (2011-10-18 23:25:15 )
Stop.Stop.Stop. Nereagujte na tyto výzvy chudáků ze Senegalu. Dávejte jasný pozor co napíšu. Holka černoška mi poslala foto. Fakt krasavice. Žije v táboře uprchlíků v ženské sekci pouze má k disposici jídlo. Fotka je luxusní. Připojení k internetu je okamžité. V uprchlickém táboře? To je docela dobrý že. Zabili jí rebelové rodinu. Ale má na účtě 5.5 mil. dolarů. To je hustý že. Lidi nejsme kreténi že. Nikdo tyto podvodníky nedostane ale oni to budou skoušet pořád. Mažte tyto nesmysly a nereagujte. Ahoj.
[15] Olda (2011-10-18 23:37:11 )
odpověď na komentář [13] autora: Lukáš Bílek:
Okamžitě ukončete s tímto individuem psaní. Okamžitě. Je to banda šmejdů a budete se divit jak vás oškubou. Věřte mi. Nikdo takový neexistuje a píše Vám pouze někdo a pomalu si vás připravuje abyste odeslal peníze. Nereagujte a pokud možno zrušte schránku a zapomeňte...
[16] Lubomír Valárik (2011-11-13 20:09:54 )
odpověď na komentář [13] autora: Lukáš Bílek:
Zdravim úplně to samé se děje právě tedkom mně.Morine Matine atd.
[17] marek (2011-12-22 22:30:49 )
Ahoj,to same,za hodku jsem byl domluveny na hovoru pres reverenda s jednou peknou slecnou s tabora a cirou nahodou jsem najel na tyto stranky..diky,myslim si ze drtiva cast je obycejny hyenizmus a vrha to spatne svetlo na lidi co opravdu maji problemy.
[18] Petr (2011-12-28 13:35:42 )
Dostal jsem maily od "oliviabello65@yahoo.com>" na všechno jsem skočil zavčas mě máma zachránila ať na to neodepisuji. Prosím Vás ignorujte tyto maily. Děkuji.
[19] LUCKA (2012-04-13 18:02:36 )
ahoj vsem me zacala psat slecna ktera nema doklady a proto me zadao pomoc jmenuje se prej Juliet Yaya az bude mit doklady tak dojede do ceska a vrati mi to ma na konte 4 500 000 dolaru . Prej je ted v uprchlickem tabore v Dakaru ja ji slusne odepisuji ale ze penize nemam tak ji pomoc nemuzu a ted mi zacal psat Rev otec Alex Philip at ji pomuzu a ted uz radeji neodepisuji nema to cenu ja jim nic neposlu .Davejte si opravdu pozor a velkej .S pozdravem Lucka
[20] tomas syblik (2012-06-01 17:29:45 )
poradte mi,mam v uprchlickem tabore dakar pritelkyni....jak ji dostanu do evropy...dekuju
[21] Viktor (2012-08-26 16:21:55 )
Přeji krásný den či večer právě se nachazím v Dakaru a byl sem v uprchlickém táboře kde jsem hledal slečnu Jenifer Buba a místního revelenda kteří mi psali že mi převedou částku 9,700mil dolarů.Tuto slečnu jsem pod tímto jménem opravdu našel a dokonce jsem ji poznal i na fotkách co mi poslala na můj email.Promluvil sem si sní mezi čtyřma očima a její příběh mně zaujal a dozvěděl sem se že spousty dívek takto zneužívá mísní revelend a také je obírejí o veškeré finance které mají.
Po pravdě je tu několik děvčat které se odsud chtějí dostat a pokud jdou za tímto revelendem tak ten jen jeich jména zneužije.
V Dakaru jsem ještě do konce příštího týdne a jsem ochoten pomoci pokud někdo bude mít zájem.Ale po pravdě v této zemi jen převažují peníze za které dostanete vše.
Kdo chce at mně kontaktuje na mém emailu a rád pomohu pokud jsem tady jinak veškéré informace,moc jich neposkytnou,je naše ambasáda v Maroku
[23] Miroslav (2013-01-29 23:07:10 )
odpověď na komentář [21] autora: Viktor:
Viktore, můžeš se ozvat! Rád bych se s tebou poradil před cestou do Senegalu. Díky!
[24] Miroslav Hahn (2013-05-20 10:28:07 )
odpověď na komentář [21] autora: Viktor:
Dobrý den rád bych se dověděl více o těchto praktikách dopisuji si s jednou dívkou za Senegalu, Mabel Jane Sahin,poslala mi umrtní list svého otce nějaké dokumenty z místního mejvyšího soudu v Senegálu,ale domnívám se že jsou to všechno podvodně udělané doklady s kolky a razítky,mohl by jste se pak na tyto doklady podívat,zaslal bych je vám pak všechny na emeil. M Hahn
[25] Simona (2014-02-14 23:34:42 )
odpověď na komentář [2] autora: Aleš Splitek:
Dobrý večer.Aj mne od utorka píš žena menom Mariam a chce previezt svojich 4,1miliona dolarov na moj ucet.A ze je z uteceneckeho tabora Senegal-Dakar a tiez mí dala meno a kontakt na reverenda.Pozrite si stranku 419.bittenes.com tam je o tychto podvodoch.
[26] Jaroslav Třešňák (2014-07-06 21:09:26 )
odpověď na komentář [21] autora: Viktor:
Dobrý večer,tak já mám podobný případ že jsem dostal email od jedné dívky kterou zřejmě zneužívá nějaký kněz a nějaký reverend.Ta dotyčná dívka se jmenuje Rebecca.Píše mi že taky potřebuje převést peníze po svém zesnulém otci a požaduje 620 amerických dolarů.Jaroslav Třešňák
[27] Jaroslav Třešňák (2014-07-08 12:48:41 )
Taky jsem si dopisoval s údajnou dívkou a takzvaným reverendem a nějakým právníkem.A víte jak to skončilo?Poslal jsem je někam a je klídek.Jarda Třešňák
[28] anonym (2014-07-08 12:53:42 )
odpověď na komentář [20] autora: tomas syblik:
Pane vy jste vůl
[29] Pavel (2015-01-30 14:59:57 )
odpověď na komentář [28] autora: :
Pánové děkuji za předchozí dopisy, i já jsem dostal dopis od nějaké Jessiky, které prý zabily rodiče, když byla ve škole.
Smrdělo mě to od začátku a tak je pošlu také nškam.
ad
[30] Josef Voltr (2015-09-19 13:07:28 )
Dobrý den.
Souhlasím s komentářem 11 od paní Ivy.Se mnou si teď píše taky jedna.Udajně sirotek co má na kontě miliony.Když si s ní budete psát jen tak pro pobavení tak se nic neděje.Ale nenechte se do toho zatáhnout.Jak píše paní Iva.Myslete hlavou a ne spodkem.Když ty peníze co po vás budou chtít utratíte v domě lásky tak uděláte líp.A pozor taky na dopisy od Ruských děvčat.Je to obdobné.Mám s tím už dvě zkušenosti.Ale jak říkám když už si s nimi píšete,tak jedině neformálně.Žádný důležitý informace,jako čísla účtů,kreditek a pod.A komu to myslí vice spodkem ať se raději do těchto komunikací nepouštějí.
[31] Nico Van (2016-02-12 14:19:49 )
dobry den ja take obdrzel email od divky s uprchlic.taborra umrtní list svého otce nějaké dokumenty z místního mejvyšího soudu v Senegálu atd.co si mam o tom myslet? s pozdravem Nico Van

Diashow Aljaska 2017