navigace: svět: Asie: Taiwan

Čínská republika

státní vlajka vlajka: Taiwan, Čínská republika státní znak znak: Taiwan, Čínská republika
další mapy

Perry-Castañeda Library: Taiwan maps

oficiální/originální název země

中華民國

rozloha

36000 km2

hlava státu

Chen Shui-bian

polit. systém

republika (formálně čínská provincie)

hlavní město

Taipei

jazyk

čínština (mandarínština, tchajwanština - dialekt Min, dialekt Hakka)

náboženství, církve

buddhismus, konfucianismus, taoismus - 93%, křesťané 4.5%, ostatní 2.5%

čas, časová pásma

GMT + 8

měna

1 nový taiwanský dolar (TWD) = 100 centů

elektrický systém

110V / 60Hz

plug_ab.gif tel. předčíslí

00 886

aktualizováno: 03.02.2007 | nahoru

doklady, víza

Občané ČR potřebují pro vstup a pobyt na území Tchaj-wanu cestovní pas platný nejméně 6 měsíců od podání žádosti o vízum a platné vízum. Návštěvnické vízum (visitor visa) udělují tchaj-wanské reprezentační úřady v zahraničí. Občanům ČR doporučujeme zastoupení v Praze (Tchajpejská hospodářská a kulturní kancelář, Evropská 33c/2590, Praha 6 Dejvice, tel. 2-3332-0606, fax 2-3332-6906, e-mail: tecoprag@mlbox.vol.cz, webová stránka ttp://www.roc-taiwan-cz.com/). Na letišti v Taipei je možno získat tzv. landing visa, k jeho vydání potřebujete platný pas, vyplněnou žádost o vízum, 2 stejné aktuální barevné fotografie pasového formátu, potvrzená zpáteční letenku nebo letenku a vízum do další země, potvrzení letištní policie, že žadatel nemá na Tchaj-wanu trestní záznam. Toto vízum se vydává na 30 dní a není možné ho prodloužit.

aktualizováno: 28.06.2006 | nahoru

zdraví

Zdravotnictví na Tchaj-wanu je na vysoké úrovni, náklady jsou proto odpovídající. Doporučujeme cestovní pojištění. Při zachování běžných hygienických pravidel nehrozí nebezpečí nákaz. Vodu je možno považovat za bezpečnou, krátké převaření však není na škodu. (informace MZV ČR)

aktualizováno: 28.06.2006 | nahoru

bezpečnost

Na Tchaj-wanu nejsou hlášeny žádné případy trestné činnosti páchané na občanech ČR. Zemi lze považovat z hlediska turistiky za bezpečnou. Tchaj-wanci jsou přátelští, ochotní a pohostinní lidé. Nejsou přehnaně formální a nevyžadují zachovávání žádných specifických pravidel chování. Jsou dobře obeznámeni se způsoby na Západě a jsou na ně zvyklí. (informace MZV ČR)

aktualizováno: 28.06.2006 | nahoru | zobrazit/skrýt podrobnosti »»

novinky 03.11.2006: Taiwanský prezident Chen Shui-bian, jeho manželka a několik členů jeho týmu byli obviněni z korupce. Opozice si přeje prezidentovo okamžité odstoupení, lidé protestují v ulicích hlavního města.

vaše zkušenosti

Máte k tématu co říci? Je něco jinak? Chcete něco doplnit? Dejte nám prosím vědět!

Před odesláním vašeho komentáře si prosím přečtěte pravidla pro psaní příspěvků. Dále prosím, nepoužívejte HTML formátování, nebude zohledněno!

přidat komentář

Vaše komentáře:

[1] Valery Ukhov (2010-01-12 17:10:50 )
Good afternoon! I need to get a visa to China. I have Russian and Israel passports (I'm a citizen of these countries). I'm registrested in Karlovy Vary. Could your company help me to get the visa. Best regards. Valery Ukhov

Diashow Aljaska 2017