Zájezdy

Bylo nalezeno 33 zájezdů.

Pojeďte do míst, kde více než 2500 m vysoké vrcholky hor vyrůstají z křišťálově čistých vod Ohridského a Prespanského jezera. Kde značených cest a horských chat je poskrovnu, kde místo turistů narazíte na tradiční pastevecké komunity, kde příroda je dosud nespoutaná a divoká. Po sestupu z hor se můžeme vykoupat v příjemných jezerních vodách, vyzkoušet místní specialitky, ochutnat místní vína. Navštivte s námi jeden z nejkrásnějších koutů Evropy, dříve než si jej najde masový turismus.
navštívené země: Makedonie
termín: 01.09.16 - 11.09.16
cena: 8900 Kč
organizuje: CK Alpina
Pojeďte do míst, kde se v průzračných jezerech zrcadlí více než 2500 m vysoké vrcholky štítů hor, kde hladinu jezer čeří hejna pelikánů a kormoránů, v rákosinách se skrývají vzácní ibisové, ve skalách nad jezery jsou schovány středověké kláštery a poustevny a kde můžete ve městech obdivovat pravoslavné kostely. Do míst, kde přátelští lidé a minimum zahraničních turistů jsou dosud realitou. Navštivte s námi jeden z nejkrásnějších koutů Evropy, dříve než si jej najde masový turismus. Tento jedinečný kraj leží na pomezí Makedonie, Albánie a Řecka v okolí Ohridského a Prespanských jezer.
navštívené země: Albánie, Makedonie, Řecko
termín: 01.09.16 - 11.09.16
cena: 12000 Kč
organizuje: CK Alpina
Černá Hora patří bezesporu k nejpřitažlivějším zemím Evropy. Najdete zde téměř vše. Monumentální hory s tisícimetrovými kaňony a vodopády, kde po celé hodiny, ba i dny nepotkáte živáčka. Národní parky, které jsou součástí přírodního dědictví UNESCO, ale také jadranské pobřeží s malebnými středomořskými městečky, svědky kdysi bohaté historie. Pokud se rozhodnete pro tuto turisticky ještě nepoznamenanou zemi, čeká vás spousta dojmů a zážitků na které budete dlouho vzpomínat. Čekají nás jednodenní cykloetpay nalehko, pohybovat se budeme především v horách, profil tras je proto přiměřeně kopcovitý, povrch je častěji asfaltový, někdy šotolina nebo vozová cesta.
navštívené země: Černá hora
termín: 02.09.16 - 11.09.16
cena: 10600 Kč
organizuje: CK Alpina
Černá Hora patří bezesporu k nejpřitažlivějším zemím Evropy. Najdete zde téměř vše. Monumentální hory s tisícimetrovými kaňony a vodopády, kde po celé hodiny, ba i dny nepotkáte živáčka. Národní parky, které jsou součástí přírodního dědictví UNESCO, ale také jadranské pobřeží s malebnými středomořskými městečky, svědky kdysi bohaté historie. Navštívíme nejvyšší pohoří a národní park Durmitor s výstupem na nejvyšší vrchol Bobotov kuk (2523 m). Dalším národním parkem, který navštívíme je NP Biogradska Gora, s druhým největším pralesem v Evropě a s okolními zelenými kopci pohoří Bjelasica.
navštívené země: Černá hora
termín: 02.09.16 - 11.09.16
cena: 9700 Kč
organizuje: CK Alpina
Albánie (Shqipëria) je země turisticky takřka nedotčená a bez základní infrastruktury (silnice, horské stezky, turistické značení). To nám ale vadit nebude, ba právě naopak. Poznáme krásy zdejší přírody, krásné a divoké hory - Albánské Alpy (Bjeshkët e Namuna nebo Prokletije) a velmi přátelské místní lidi. Cesty jsou zde dobrodružné a opuštěné. Krajina často mění svůj charakter – někdy je vyprahlá a krasová, jinde je krásný les, borovice, jedle, buky nebo má vysokohorský charakter.
navštívené země: Albánie
termín: 07.09.16 - 18.09.16
cena: 7800 Kč
organizuje: CK Alpina
Albánie je zemí divokou, asfaltem příliš neprotkanou, kde je vidět snad největší koncentrace různých modelů Mercedesů na světě. Vydáme se po stopách národního hrdiny Skanderbega, zamíříme do pevností, které budoval, prohlédneme si jeho muzeum i hrobku. Po dnech strávených v horách spočineme u moře. Navštívíme Skadarské jezero, které je největším na Balkáně. Zamíříme do městečka Krujë, jež bylo vystavěno v kopci pod skálou a je jedním z nejpozoruhodnějších v Albánii. Krujë spolu s citadelou spatříme i z vršku skály, zde se totiž nachází místní neobvyklá svatyně, jejíž atmosféry se půjdeme nadechnout.
navštívené země: Albánie
termín: 07.09.16 - 18.09.16
cena: 9000 Kč
organizuje: CK Alpina
Severní Peru je jihoamerickým trekařským rájem. Nejznámější je andský hřeben Cordillera Blanca s proslulým nejvyšším vrcholem Huascarán (6768 m). Nachází se zde také jedna z nejkrásnějších hor světa - sněhové Alpamayo. Jedná se o pohoří s nejvyšší koncentrací šestitisícových vrcholů v Jižní Americe. Pohoří Cordillera Huayhuash je relativně pustější - tedy výzva i pro dobrodruhy. Horské laguny jsou zde snad ještě hezčí než v Cordillera Blanca. Huayhuash hostí také několik špičatých šestitisícovek, často matterhornského typu. Nejvyššími štíty jsou sněhová královna Yerupaja a Siula Grande, na němž se odehrál slavný dramatický příběh se šťastným koncem horolezce Joea Simpsona, známý ve filmové podobě jako Pád do ticha. My však nejedeme do hor lézt, ale trekovat a užít si jejich krásy.
navštívené země: Peru
termín: 07.09.16 - 25.09.16
cena: 61000 Kč
organizuje: CK Alpina
Korsika je právem nazývána "pohořím v moři". Najdeme zde hluboko rozeklané, ostré a divoké pohoří, skalní věže, křišťálově čistá jezera, ale i rozsáhlé lesy, malebné zátoky a dlouhé kilometry písečných pláží. Dravé řeky a horské potoky zde tvoří hluboké kaňony, soutěsky, kaskády a vodopády. Snad nikde jinde nevytvořila příroda na tak malém území tolik zázraků.
navštívené země: Francie
termín: 08.09.16 - 19.09.16
cena: 12700 Kč
organizuje: CK Alpina
Vápencové pohoří Raxalpe je vyhledávanou horskou oblastí všech milovníků outdoorových aktivit, zejména turistů, vyznavačů zajištěných cest a horolezců. Na tomto zájezdu si však budeme užívat jen pohodové horské turistiky. Tu budeme nejprve po dva dny provozovat v okolí nejbližších dvoutisícovek - Klosterwappen (2076 m) a Heukuppe (2007 m). Vystoupáme na vrcholy Heukuppe (2007 m), Preinerwand (1783 m) a v okolí chaty Ottohaus se pokocháme pohledy na horské louky poseté tisíci květy. 4. den se přesuneme k "Vysoké stěně" - Hohe Wand patřící do skupiny Guttensteinských Alp, která je velmi oblíbenou rekreační oblastí. K nebi se zde tyčí dlouhý pás bílých vápencových stěn nad voňavými borovými lesy. Ze známé vyhlídky Skywalk se můžeme pokochat dalekými výhledy.
navštívené země: Rakousko
termín: 09.09.16 - 11.09.16
cena: 3200 Kč
organizuje: CK Alpina
Sardinie je jižní italská sestra francouzské Korsiky, zcela odlišná od navštěvovanější Sicílie. Je známá svými kouzelnými zátokami, průzračnou vodou a překrásnými písečnými plážemi. Vnitrozemí se dá díky odhaleným pozůstatkům dávných civilizací nazvat muzeem pod širým nebem, přesto je téměř nedotčeno turistikou. Projíždět na kole zdejšími zdivočelými pohořími je skutečným zážitkem a dobrodružstvím, tajemné nuraghy (kamenné věžovité stavby) a bizarní žulová skaliska nemají ve Středomoří obdoby. Nejpestřejší severní část Sardinie projedeme hvězdicovitě dle individuální chuti a požadavků, ochutnáme specifická vína a ponoříme se do starověkých legend.
navštívené země: Itálie
termín: 09.09.16 - 18.09.16
cena: 14800 Kč
organizuje: CK Alpina
Vápencové pohoří Raxalpe je vyhledávanou horskou oblastí všech milovníků outdoorových aktivit, zejména vyznavačů zajištěných cest a horolezců. Kromě značených horských chodníků zde najdeme více jak dvacet zajištěných cest všech stupňů náročnosti. Velmi vyhledávaný je i skalní útvar Hohe Wand, neboli „Vysoká stěna“ - místo velmi příjemné, kde se nad voňavými borovými lesy tyčí k nebi dlouhý pás bílých vápencových stěn.
navštívené země: Rakousko
termín: 09.09.16 - 11.09.16
cena: 3600 Kč
organizuje: CK Alpina
Provence je perlou jižní Francie a zároveň je tento kraj vína, umělců a příjemného koupání i cyklistickým rájem. My procestujeme její východní část a oproti velkým a rušným městům v západní Provence raději navštívíme malé romantické vesničky a městečka na skalních vyvýšeninách, které nejsou tolik zaplaveny davy turistů. V oblasti Luberon si projedeme nejsevernější cedrový les, navštívíme slavnou vinařskou oblast Châteauneuf du Pape a cyklistickým zážitkem pro všechny po dlouhou dobu určitě zůstane výjezd na monumentální Mont Ventoux a následný sjezd kaňonem Nesque. Milovníci památek nezůstanou ochuzeni o takové skvosty, jako jsou městečka Les-Baux-de-Provence, Gordes nebo Lacoste. A nemůžeme zapomenout ani na odpočinek u Středozemního moře.
navštívené země: Francie
termín: 09.09.16 - 18.09.16
cena: 13800 Kč
organizuje: CK Alpina
Antické Řecko s bájným Olympem – kdo z nás by nechtěl stanout na jeho vrcholu a následující dny si pak projet na kole nejznámější památky v Řecku? Meteora – první pohled na mohutné skály s „létajícími“kláštery se vám vryje do paměti a zůstane tam navždy. Athény – celodenní prohlídka památek od Panthenonu až po Olympijský stadion, včetně posezení v taverně u frappé. Thermopyl, Delfy, Akrokorint, Mykény, divadlo Epidavros – co jméno, to pojem z antické mytologie. A prohlídka Olympie s antickým olympijským areálem bude zlatou tečkou našeho zájezdu.
navštívené země: Řecko
termín: 10.09.16 - 24.09.16
cena: 15800 Kč
organizuje: CK Alpina
Jedinečný cykloturistický zájezd objevující nejkrásnější kouty v okolí horského střediska Zell am See. Čekají nás pohodové etapy v nádherných údolích obklopených několika horskými skupinami. Cesta nás povede pod masiv Vysokých Taur k vyhlášeným Krimmelským vodopádům a projedeme se přímo pod věžemi majestátného Steirernen Meer.
navštívené země: Rakousko
termín: 14.09.16 - 18.09.16
cena: 7400 Kč
organizuje: CK Alpina
Jestli hledáte oblast zaslíbenou bikerům a bikerkám, jste na správné adrese. Okolí rakouského městečka Hinterglemm je opravdovou bikerskou lahůdkou s nádhernými terény pro MTB, dlouhými sjezdy pro downhill a krásnými výhledy na okolní Vysoké Taury. Celá oblast je doslova prošpikována trasami různých obtížností, délek a náročností. Nejen pro cross country a downhill, ale také cykloturistiku. Navíc zde naleznete lahůdku v podobě 5 – Gondel Tour. Pomocí pěti lanovek můžete postupně během dne dosáhnout převýšení více než 5000 m a následně si vychutnat sjezdy a singletraily v celkové délce 72 km! Celý systém je dokonale provázaný, a tak nemusíte udělat doslova ani krok navíc. Lanovky, které máte díky Joker card v ceně, můžete také využívat samostatně. Program si můžete zvolit sami z velkého množství variant (s nižší náročností).
navštívené země: Rakousko
termín: 14.09.16 - 18.09.16
cena: 7400 Kč
organizuje: CK Alpina
Nejznámějším vrcholem Severních vápencových Alp je bezesporu Hoher Dachstein (2995 m). Pohled do jeho bělostných vápencových stěn a ledovců patří k tomu nejúchvatnějšímu v Alpách, díky čemuž patří skupina Dachstein k turisticky atraktivním cílům.
navštívené země: Rakousko
termín: 15.09.16 - 18.09.16
cena: 4100 Kč
organizuje: CK Alpina
Indie je tak obrovská, barevná a různorodá země, že ji lze jen těžko charakterizovat několika větami. Pro svou obrovskou rozlohu, svéráznou filozofii a konzervativní kastovní systém nebyla Indie na rozdíl od některých jiných asijských zemí s výjimkou velkých měst zatím příliš ovlivněna západním životním stylem, masovou turistikou a komercí. Pokud proto chcete v Asii najít něco skutečně původního, je Indie tou nejlepší volbou.
navštívené země: Indie
termín: 16.09.16 - 10.10.16
cena: 37700 Kč
organizuje: CK Alpina
Překrásný ostrov Korsika je oprávněně zván Perlou Středozemí. Páteř Korsiky tvoří impozantní hory s řadou dvoutisícových vrcholů a malebnými jezírky. Do moře pospíchají průzračné bystřiny a říčky, které vymodelovaly nádherné kaskády nebo se skryly v tajemných hlubokých soutěskách. Pásmo alpinských luk se salašemi a volně se pasoucími stády koní, ovcí, koz a krav střídají hluboké lesy a níže přecházejí v nízkou macchii, jejíž omamná, těžká vůně je pro Korsiku tak charakteristická. Pohnutá až krutá historie Korsiky zde zanechala stopy v podobě nespočtu románských kostelíků, pobřežních strážních věží, pevností z doby, kdy byla Korsika pod nadvládou Pisy a Janova, a kamenných klenutých mostů. Vesničky se před nájezdníky usadily ve svazích vysoko nad mořem a návštěvníky ohromí středověkými úzkými dlážděnými uličkami a schodišti mezi kamennými domy.
navštívené země: Francie
termín: 16.09.16 - 25.09.16
cena: 16800 Kč
organizuje: CK Alpina
V Blízkosti Vídně v pohoří Raxalpen a Hohewand je vybudováno mnoho skalních zajištěných cest vhodných pro úplné začátečníky, kteří se s tímto adrenalinovým, ale přitom bezpečným trávením volného času chtějí seznámit. Kurz je určený jak úplným začátečníkům, tak také lidem, kteří již mají nějaké zkušenosti, ale zároveň mají zájem dozvědět se více. Během tohoto víkendu se seznámíme s bezpečnostními zásadami pohybu po zajištěných skalních cestách (tzv. via ferata, klettersteig).
navštívené země: Rakousko
termín: 17.09.16 - 18.09.16
cena: 3500 Kč
organizuje: CK Alpina
Maroko je země mnoha barev, tisíce vůní, chutí a zvuků, které se nedají přenést slovy, fotografiemi ani dokumentem, to je třeba zažít. Maroko je jedno z mála míst, které si zatím uchovává svoji původní atmosféru. O tom, že tato slova jsou pravdivá se přesvědčí každý návštěvník mediny ve Fesu, centra obchodu a řemesel, kde naleznete uličku kovotepců, dřevořezbářů, řezníků, prodavačů koření nebo nití atd. Magnetkou pro návštěvníky jsou koželužny, kde se dodnes barví kůže způsobem, který je znám od středověku.
navštívené země: Maroko
termín: 19.09.16 - 02.10.16
cena: 28000 Kč
organizuje: CK Alpina
Solná komora, východně od Salzburgu a v předhůří Dachsteinu, je nádherná alpská krajina, kde se horští velikáni zrcadlí v temně modrých hlubokých ledovcových jezerech. O prodlouženém víkendu si prolezeme parádní via ferraty - na překrásný skalnatý Traunstein přímo nad jezerem Traunsee, u Predigstuhlu a v soutěsce Postalmklamm.
navštívené země: Rakousko
termín: 22.09.16 - 25.09.16
cena: 5400 Kč
organizuje: CK Alpina
Pohodová cykloturistika v překrásné krajině Salzburských jezer, jedné z nejhezčích částí Rakouských Alp. Čekají vás nezapomenutelné projížďky v okolí poklidných jezer, v jejichž hladině se třpytí okolní hory. Během jednotlivých etap navštívíme městečka Hallsatt, Bad Goisern, Bad Ischl a St. Wolfgang. Projedeme se v okolí jezer Hallstater see a Wolfgangsee. Zájezd je určen všem milovníkům cyklistiky a cykloturistiky, kteří si rádi užívají jízdu v krásném horském prostředí. Předností tohoto zájezdu je minimální převýšení a možnost volby mnoha variant v závislosti na vaší kondici a vašem přání.
navštívené země: Rakousko
termín: 22.09.16 - 25.09.16
cena: 5800 Kč
organizuje: CK Alpina
Zájezd je určen všem bikerům, kteří se nebojí šlapat do prudkých kopců a umí si vychutnat dlouhé sjezdy horským terénem. Vše v překrásném prostředí Solné komory, oblasti Rakouska známé svými jezery a vápencovými horskými vrcholy. Naleznete zde různorodé terény od technických pasáží, přes panoramatické cesty, náročné výjezdy až po adrenalinové sjezdy. Všechny trasy projíždějí okolí Hallstattského jezera, Altauského jezera a městeček Bad Goisern, Obertraun a Hallstatt s majestátným vrcholem Dachsteinu (2997 m) v pozadí.
navštívené země: Rakousko
termín: 22.09.16 - 25.09.16
cena: 5800 Kč
organizuje: CK Alpina
Jižnímu okraji italských Alp dominují ohromná jezera vzniklá díky ledovcům z vrcholného období doby ledové. Nad nimi se tyčí bílé skalní stěny, kudy vedou odvážné zajištěné cesty – via ferraty. Lago di Garda - modrý klenot, zasazený doprostřed vápencových skal, které se od jezera v nadmořské výšce 60 m zvedají až do výšky 2200 m. Skály, kde se píší hlavní kapitoly světového volného lezení. Massone, Colodri, Arco a samozřejmě každoroční soutěž šampiónů - Rock Masters. Část skal a vrcholů je přístupná i nehorolezcům díky via ferratám – zajištěným cestám různých stupňů obtížnosti. Od lehkých až po extrémně těžké. Každý den po programu nás čeká příjemně vyhřátá voda Gardského „moře“ s plachetnicemi, windsurfingy a loděmi. K večernímu posezení pak jistě oceníte kvalitní italské víno a olivy.
navštívené země: Itálie
termín: 23.09.16 - 28.09.16
cena: 7300 Kč
organizuje: CK Alpina
1000 km od portugalského pobřeží se z okolních až pětitisícových hloubek zvedá ostrov Madeira. Vulkanická Madeira nabízí zelená údolí plná bujné vegetace, divoce rozervané skály, pozůstatky lávy a lávových proudů, sopečných bomb a popela i mořské útesy. Celou Madeiru křižují po staletí budované závlahové systémy (levády) a zejména na jaře jsou města i strmé stráně posety květy. Čekají nás túry levádami, místy i tunely, s krásnými výhledy na dramatickou madeirskou krajinu, kolem vodopádů a jezírek a zdoláme vrchol Pico Grande i nejvyšší vrchol Madeiry Pico Ruivo.
navštívené země: Portugalsko
termín: 23.09.16 - 01.10.16
cena: 30500 Kč
organizuje: CK Alpina
Lago di Garda. Modrý klenot zasazený doprostřed vápencových skal, které se od jezera v nadmořské výšce 60 m zvedají až do výšky 2200 m. Ráj horolezců, paraglidistů, cyklistů, windsurfingistů a samozřejmě i horských turistů. Každý den vás bude čekat příjemný výšlap s nádhernými výhledy v překrásné přírodě, kde se přirozeně snoubí stopy lidské kultury až z doby římské a příroda Alp i blízkého Středozemního moře. To vše dohromady s parádním koupáním v příjemně vyhřáté vodě sladkého „moře“, které na vás čeká každý den po ukončení túry.
navštívené země: Itálie
termín: 23.09.16 - 28.09.16
cena: 6900 Kč
organizuje: CK Alpina
Vidět Himaláje, navštívit Nepál, to je sen mnohých cestovatelů. Náš trek povede kolem mohutného masivu Annapurny (8091 m), 10. nejvyšší hory světa. Celé pohoří obsahuje několik dalších sesterských vrcholů s výškou nad 7000 m (Annapurna II 7937 m, Annapurna III 7555 m). Z několika míst je také nádherný výhled na sedmou nejvyšší horu světa Dhaulágiri (8167 m). Trasa prochází různými typy kulturní krajiny, od nepálských terasovitých políček po typicky tibetskou krajinu. Během treku překonáme slavné sedlo Thorung La (5416 m), jenž je také nejvyšším bodem celé trasy. Závěr treku vede údolím řeky Kali Gadanki, které je tvořeno stěnami Dhaulagiri a Annapurny a je považováno za nejhlubší údolí světa. Na konci naší cesty budeme z vrcholu Poon Hill (3193 m) sledovat úchvatné scenerie východu či západu slunce nad Annapurnou a Dhaulagiri. Trek okolo Annapuren je právě díky těmto faktům jedním z nejpopulárnějších treků na světě. Je určen pro všechny, kteří hledají nádhernou přírodu, vysoké hory, zajímavé památky, přívětivé lidi, exotiku a dobrodružství.
navštívené země: Nepál
termín: 14.10.16 - 05.11.16
cena: 48500 Kč
organizuje: CK Alpina
Etiopie je jednou z nejpřitažlivějších afrických destinací. Divoké přírodní národy, pestrá tržiště, v pustině roztroušené kruhové africké domky tukuly, prach, bída, exotika a krása současně. Velká část země leží na náhorních pláních nad 2500 m, nejhezčí etiopskou krajinou jsou rozhodně hory. Jako všude v Etiopii i v nich žijí zajímavá etnika pastevců, která jakoby patřila o pár století zpět do dávné minulosti. Hory jsou domovem endemické unikátní fauny i „mimozemsky“ vzhlížející flóry a jejich charakter a vzhled je mimořádný a zcela nepodobný jiným světovým horstvům. Slavné pohoří Simien patří k nejkrásnějším pohoří Afriky vůbec. Je zcela odlišné od hor, co běžně známe. Náhorní desky jsou zde rozlámany do ker, které oddělují hluboké kaňony a kolmé stěny s vodopády. Pod nimi se na strmých svazích těsnají barevná terasovitá políčka a krčí chudé chýšovité vesničky. Simien je nejvyšším horstvem Etiopie, jeden z našich cílů je i nejvyšší hora Ras Dashen (4543 m). Pozadu nezůstává ani nádherné pohoří Bale, jehož pláně jsou stejně jako v Simienu porostlé fotogenickými lobéliemi, pohoří je protkané lávovými proudy, stržemi a srázy a navíc poseté horskými jezírky.
navštívené země: Etiopie
termín: 12.11.16 - 28.11.16
cena: 54000 Kč
organizuje: CK Alpina
Aotearoa. Země dlouhého bílého mraku... Tak poeticky pojmenovali původní obyvatelé Maorové Nový Zéland. Tvůrci filmu Pán prstenů si zemi protinožců nevybrali k filmování náhodou. Nádhernější a čistší přírodu spatříte na Zemi jen stěží. Na ploše 3x větší než ČR nalezneme tak pestrou směsici krajin jako nikde jinde na světě. Překrásné divoké hory, ledovce, temně modrá jezera, průzračné řeky plné pstruhů, vodopády, deštné pralesy se stromovými kapradinami, palmami, pabuky s kmeny obalenými zelenými mechy a s girlandami lišejníků, překrásné přirozené divoké pobřeží, pláže jako v ráji, gejzíry, kužely sopek s barevnými krátery, vroucí bublající jezera a exotická fauna - kolonie lachtanů, tuleňů a lvounů, tučňáci, velryby, delfíni, papoušek kea, vzácný kiwi, ... Čeká nás fantastická túra barevnou sopečnou krajinou v NP Tongariro, unikátní trek po písčitých zátokách v NP Abel Tasman nebo toulání v nádherném Fiordlandu. V Rotorua uvidíme stříkající gejzíry, bublající bahno a seznámíme se s kulturou Maorů. Budeme mít jedinečnou příležitost vidět tučňáky, lachtany a lvouny v jejich přirozeném prostředí. Málokoho neokouzlí Jižní Alpy s dominantním Mt. Cookem a se svými hlubokými údolími, jejichž stěny tvoří strmé horské štíty a ledovce. A při výstupu na Mt. Ollivier vzpomeneme na Edmunda Hillaryho, který zde začal svou horozeleckou dráhu.
navštívené země: Nový Zéland
termín: 12.11.16 - 06.12.16
cena: 85000 Kč
organizuje: CK Alpina
Jihovýchodní Asie je jedním z nejinspirativnějších regionů pro dobrodruhy na světě. Tropické skvosty, Laos a Kambodža, nejsou ještě příliš rozvinuté a turisticky tolik objevené jako třeba sousední Thajsko - o to jsou přitažlivější. Najdeme zde nádhernou přírodu tropů s „kuželovitým“ krasem a jeskyněmi, džungli a divoké vodopády, modravé laguny, ráj tropických ostrovů a jejich snové pláže. Fascinující kulturu představují mniši théravádského buddhismu v oranžových rouchách, úžasně zdobené buddhistické chrámy - waty, domorodé vesnice a chatrče postavené na kůlech nad vodou, vodní život na řekách a jezerech, rušná atmosféra pestrých trhů. Při naší cestě budeme kopírovat asijský veletok Mekong, který utvářel místní krajinu, kulturu a historii po tisíce let. Projedeme většinu Laosu od severu k jihu a Kambodžu skrz naskrz.
navštívené země: Laos, Kambodža
termín: 13.11.16 - 03.12.16
cena: 53000 Kč
organizuje: CK Alpina
Trekový zájezd do magické Afriky za exotikou vašich snů, za velkými zkušenostmi a prožitky na černém kontinentu. Čeká nás Mt. Kenya (4985 m) - nejkrásnější vrchol Afriky s nadpozemskou krajinou stromových starčeků a obřích lobélií. Kilimanjaro (5896 m) - nejvyšší vrchol Afriky a nejvyšší osaměle stojící hora na světě, střecha kontinentu s rovníkovými ledovci, jeden ze slavných vrcholů 7 summits. "Hakuna matata" - žádný problém! Cílem je nejen pokusit se vystoupit na nejvyšší vrcholy Keni a Tanzanie, ale hlavně si Afriku vychutnat a poznat. Nechybí safari v nejlepších národních parcích Ngorongoro a Tarangire - projížďky savanami se stády pakoňů, buvolů, zeber, antilop, s krky žiraf, s choboty slonů, s králi zvířat lvy, s nejrychlejšími zvířaty gepardy, s obojživelnými hrochy, se smečkami hyen, s hejny plameňáků, se vzácnými nosorožci a levharty. Africká safari jsou jednoznačně nejlepší na světě. Zpestřením je místní exotické etnikum - barevní Masajové. Nabízí se i třídenní odměna v prodloužené verzi zájezdu - závěrečný relax na tropickém historickém ostrově Zanzibar s kouzelnými plážemi, s vůní koření a mořské soli a chutí tropického ovoce a plodů moře.
navštívené země: Keňa, Tanzánie
termín: 14.01.17 - 01.02.17
cena: 97000 Kč
organizuje: CK Alpina
Dobrodružná cesta za cíli vašich odvážných snů, do pohádky malajské ostrovní přírody exotického světa jihovýchodní Asie. Čekají vás tropické pralesy a džungle s masožravými láčkovkami, orchidejemi, orangutany, zoborožci i endemickými nosatými opicemi, plavby po tropických řekách se vzácnými krokodýly, výpravy za původními domorodými kulturami, žijícími ve stovky metrů dlouhých komunitních domech na kůlech, východ slunce na nejvyšším vrcholu Bornea - skalnatém masivu Mt. Kinabalu, tropické jeskyně obřích rozměrů, světově unikátní, až 40 m vysoký "kamenný les" vápencových špicí Pinnacles, parádní šnorchlování na podmořských korálových zahradách, divoká skalnatá pobřeží i přírodní kouzelné pláže, exotické pokrmy, které jste nikdy neochutnali... K tomu vás zaujme kontrastní sultanát Brunei svým životem na vodě, i zlatem se blyštícími kopulemi monumentálních mešit a Singapur - nejpestřejší město JV Asie se světem mrakodrapů a neuvěřitelnou směsí asijské kultury - čínskými čtvrtěmi s buddhistickými chrámy, indickou čtvrtí s hinduistickými obřady a arabskou oblastí s muslimy. Přestaňte o exotice jen snít. Pojeďte!
navštívené země: Malajsie
termín: 25.03.17 - 17.04.17
cena: 74000 Kč
organizuje: CK Alpina
Bájná pevnost Machu Picchu ukrytá v pralese, záhadné obrazce v Nazce a mumie Indiánů v Chauchille, jeden z nejhlubších kaňonů na světě Valle de Colca, okružní jízda po inckých památkách v okolí Cuzca
navštívené země: Peru
termín: 26.05.09 - 14.06.09
cena: 53990 Kč
organizuje: CK Alvarez