Zájezdy

Bylo nalezeno 98 zájezdů.

Dolomity - "bledé hory" jsou jedinečným přírodním útvarem, který nemá obdoby. Směle vedené turistické a zajištěné cesty "via ferraty" vás dovedou na místa, kde se srdce rozbuší a dech zatají. Akce jako stvořená pro ty, jimž přirostly k srdci vysoké hory s dalekými rozhledy, horské louky, stíny tančící na horských velikánech při západu slunce, ranní jinovatka a parta dobrých lidí. Poznáme Sextenské Dolomity a horské skupiny Marmolada, Sella, Tofane, Rosengarten a Sassolungo.
navštívené země: Itálie
termín: 25.07.14 - 03.08.14
cena: 9500 Kč
organizuje: CK Alpina
Dolomity - "bledé hory" jsou jedinečným přírodním výtvorem, který nemá obdoby. Akce jako stvořená pro ty, jimž přirostly k srdci vysoké hory s dalekými rozhledy, horské louky, stíny tančící na horských velikánech při západu slunce, ranní jinovatka a parta dobrých lidí. Při našich jednodenních túrách poznáme Sextenské Dolomity a horské skupiny Marmolada, Sella, Tofane, Rosengarten a Sassolungo.
navštívené země: Itálie
termín: 25.07.14 - 03.08.14
cena: 8800 Kč
organizuje: CK Alpina
Pojeďte s námi poznat nejvyšší bulharské hory, Rilu, Pirin a Vitošu, nejznámější monastýry Rilský a Roženský, horská městečka Bansko a Samokov i největší bulharskou vinařskou oblast u Melniku a známé Melnické pyramidy. Turistické trasy jsou spíše lehké, přesto se nám podaří vystoupit i na nejvyšší vrchol celého Balkánu Musalu. Na Rile budeme obdivovat průzračná jezera i skalnaté štíty a ledovcové kotle. Oslnivě bílý vápencový Pirin má poněkud dramatičtější charakter s ostrými hřebeny, kouzelnými říčkami a několikapatrovými plesy zrcadlícími nejvyšší štíty. Navštívíme nejproslulejší bulharskou památku a největší bulharský klášter, Rilský monastýr, který svým vzhledem připomíná opevněný hrad. V jižním Pirinu si prohlédneme dřevěný Roženský monastýr a vesnici Melnik vyhlášenou svým vínem.
navštívené země: Bulharsko
termín: 25.07.14 - 03.08.14
cena: 8800 Kč
organizuje: CK Alpina
Bulharsko patří k nejrozmanitějším zemím na Balkáně. Návštěvníkům nabízí vysoké hory, pravoslavné kláštery, historická města, dobrosrdečné obyvatele a hlavně vynikající bulharskou kuchyni. Na kole projedeme nejvyšší bulharské pohoří Rila a vápencový Pirin. Navštívíme nejzachovalejší bulharský klášter Rilský monastýr i dřevěný monastýr Rožeňský. Ochutnáme víno z vyhlášených Melnických sklepů a ulevíme unaveným svalům v termálních lázních. V historickém Bansku nás překvapí množství památek, hospůdek a tradičních vináren (mechan). Čekají nás jednodenní cykloetapy v horách i vesnicích. Budeme se pohybovat po asfaltových, ale i nezpevněných cestách. Skladba etap je volena tak, abychom většinu dne jezdili převážně z kopce s převýšením okolo 500 m a délkou v rozmezí 50-70 km.
navštívené země: Bulharsko
termín: 25.07.14 - 03.08.14
cena: 9600 Kč
organizuje: CK Alpina
Masiv du Sancy a Chaine des Puys ve střední Francii je fantastickým krajem vyhaslých vulkánů, po Alpách a Pyrenejích jde o nejvýše položenou oblast Francie, která poskytuje ideální podmínky pro cyklistiku. Některé krátery byly zaplaveny vodou a vznikla nádherná horská jezera, do jiných kráterů lze sestoupit. Navštívíme jeden z nejkrásnějších románských kostelů Ancienne chapelle du Château, středověký hrad Château de Murol, projedeme mezi pohořím Boise la Comte a Boise de Cheix Blanc a v městečku Saint-Nectaire ochutnáme stejnojmenný sýr, jenž je typickým produktem této oblasti.
navštívené země: Francie
termín: 25.07.14 - 03.08.14
cena: 12000 Kč
organizuje: CK Alpina
Slovinsko, jedna z nejmenších zemí Evropy, leží v záviděníhodné zeměpisné pozici. Ze sedla vašeho kola poznáte zemi, ve které najdete velehory, nádherné krasové oblasti, krásné mořské pobřeží, malebná města a navíc zde žijí sympatičtí lidé, se kterými se celkem snadno domluvíte svou rodnou češtinou.
navštívené země: Slovinsko
termín: 29.07.14 - 06.08.14
cena: 8300 Kč
organizuje: CK Alpina
Norsko nadchne každého cestovatele rozmanitostí a krásou své krajiny. Rozlehlé hory, půvabná údolí, fjordy, které se zařezávají hluboko do pevniny, vodopády, jezera a jiskřící ledovce. My na kole navštívíme jeho jižní část, oblast Geirangerfjordu, NP Rondane a Jotunheimen, vystoupíme na ledovec Glittertind a na raftu sjedeme jeden z nejkrásnějších úseků na řece Sjoa. Na výběr vám každý den nabídneme dvě varianty etap s různým stupněm náročnosti a většinou i možností podpory našeho autobusu. Zájezd je tak vhodný i pro skupinky či páry s odlišnými požadavky na náročnost tras. Nocovat budeme v příjemných kempech ve stanech nebo ve 4 lůžkových chatkách. Po dobu zájezdu vám připravíme polopenzi z naší polní kuchyně.
navštívené země: Norsko
termín: 29.07.14 - 11.08.14
cena: 14700 Kč
organizuje: CK Alpina
Černá Hora patří bezesporu k nejpřitažlivějším zemím Evropy. Najdete zde téměř vše. Monumentální hory s tisícimetrovými kaňony a vodopády, kde po celé hodiny, ba i dny nepotkáte živáčka. Národní parky, které jsou součástí přírodního dědictví UNESCO, ale také jadranské pobřeží s malebnými středomořskými městečky, svědky kdysi bohaté historie. Pokud se rozhodnete pro tuto turisticky ještě nepoznamenanou zemi, čeká vás spousta dojmů a zážitků na které budete dlouho vzpomínat. Čekají nás jednodenní etapy „nalehko“ v horském kopcovitém terénu, povrch je většinou asfalt, často ale i uježděný makadam, někdy vozová cesta.
navštívené země: Černá hora
termín: 30.07.14 - 11.08.14
cena: 10400 Kč
organizuje: CK Alpina
V kantonu Graubünden na jihovýchodě Švýcarska blízko hranic s Itálií a Rakouskem, kde najdeme i nejvyšší vrchol Východních Alp – 4049 m vysokou Berninu, se nachází jedna z nejlepších single trailových oblastí v Evropě. U hory Piz Lunghin je evropské rozvodí pro tři moře – Severní, Černé a Středozemní. Jedním z nejvyhledávanějších výchozích míst je Svatý Mořic, dalším známým střediskem je Davos – světově proslulé letní a zimní lázeňské středisko a svou rozlohou také druhá největší švýcarská obec. Celá oblast je doslova prošpikována trasami různých obtížností, délek a náročností nejenom pro cross country a downhill, ale také pro cykloturistiku.
navštívené země: Švýcarsko
termín: 30.07.14 - 07.08.14
cena: 9900 Kč
organizuje: CK Alpina
Norsko s jeho nedotčenou přírodou můžeme směle označit za nejkrásnější zemi Evropy: drsná krajina tunder a lesotunder se stády divokých sobů, do pevniny hluboce zaříznuté fjordy, bezedná jezera s průzračnou vodou, jiskřící ledovce, vodopády a nad tou vší nádherou se tyčící mohutné a rozeklané vrcholky hor a tisíce čtverečních kilometrů hebkých koberců mechů a lišejníků. Postupně navštívíme národní parky Rondane, Reinheimen, Jotunheimen („Domov obrů“) a Dovrefjel. Ohromí nás nedozírné rozlohy horské tundry, divoké vrcholky nebetyčných hor, nespočet jezer a nespoutaných říčních toků. Dech nám vezme pohled z hřebene Trolltindan na dno údolí Romsdalen, které v tu chvíli bude více než 1300 m pod námi.
navštívené země: Norsko
termín: 30.07.14 - 11.08.14
cena: 14200 Kč
organizuje: CK Alpina
Engadin je dlouhé údolí, ve kterém pramení řeka Inn. Nachází se v kantonu Graubünden na jihovýchodě Švýcarska, blízko hranic s Itálií a Rakouskem. Najdeme zde i nejvyšší vrchol Východních Alp, 4049 m vysokou Berninu. U hory Piz Lunghin je evropské rozvodí pro tři moře – Černé, Středozemní a Atlantský oceán. Jedním z nejvyhledávanějších míst Engadinu je Svatý Mořic, v jehož okolí je obrovské množství turistických cest a stezek. Dalším známým střediskem je Davos. Hory kolem Davosu zpřístupňuje v současnosti 55 lanovek.
navštívené země: Švýcarsko
termín: 30.07.14 - 07.08.14
cena: 9000 Kč
organizuje: CK Alpina
Prokletije - "Prokleté hory" jsou divoké, tajuplné a špatně dostupné. Toto pohoří na hranicích s Albánií je jedním z nejkrásnějších v Evropě. Horské štíty spadající do pohádkových údolí, travnaté vrcholy i strmé, trvale zasněžené svahy splní sny každého horala. Nedávná opuštěnost Prokletije se rychle mění, možná narazíme i na nějaké turisty. Travnatý a opuštěný Visitor je protkaný pasteveckými stezkami a uchvátí nás nádhernými výhledy na okolní horské celky. Komovi - pohoří na hranicích s Albánií je tvořeno několika skalními hroty (Kom Vasojevički, Kom Kučki), které se vypínají nad zelenými loukami planiny Štavno jako přízraky z jiného světa. V krásně zeleném pohoří Bjelasica na nás dýchne romantika černohorských pastevců a volně se potulujících stád ovcí a koní. V horských vesničkách jako by se zastavil čas a budete mile překvapeni spontánní pohostinností a srdečností místních obyvatel. V městečkách Gusinje, Plav a Kolašin si dáme místní speciality, na salaších v horách pak ochutnáme ovčí sýr nebo pálenku rakiju.
navštívené země: Černá hora
termín: 31.07.14 - 11.08.14
cena: 6600 Kč
organizuje: CK Alpina
Černá Hora bezesporu patří k nejpřitažlivějším zemím Evropy. Najdete zde dramatické monumentální hory s tisícimetrovými kaňony, jezery, vodopády a zachovalými lesy, kde po celé hodiny, ba i dny, nepotkáte živáčka. Naproti tomu je tu řada klidnějších pohoří s pastvinami, salašemi a jejich přátelskými obyvateli – učiněný ráj pro horské turisty. Černohorci jsou hrdým, svobodomyslným, horami zoceleným národem. Černá Hora jako jediná balkánská země totiž nikdy nebyla úplně pod nadvládou Turků. Ve zdejších horských vesničkách jako by se zastavil čas. Mile vás překvapí spontánní pohostinnost a srdečnost obyvatel. Ochutnáte znamenité místní speciality, na salaších sýr a pálenku rakiju.
navštívené země: Černá hora
termín: 31.07.14 - 11.08.14
cena: 6300 Kč
organizuje: CK Alpina
Pojeďte do míst, kde více než 2500 m vysoké vrcholky hor vyrůstají z křišťálově čistých vod Ohridského a Prespanského jezera. Kde značených cest a horských chat je poskrovnu, kde místo turistů narazíte na tradiční pastevecké komunity, kde příroda je dosud nespoutaná a divoká. Po sestupu z hor se můžeme vykoupat v příjemných jezerních vodách, vyzkoušet místní specialitky, ochutnat místní vína. Navštivte s námi jeden z nejkrásnějších koutů Evropy, dříve než si jej najde masový turismus.
navštívené země: Makedonie
termín: 31.07.14 - 11.08.14
cena: 8900 Kč
organizuje: CK Alpina
Pojeďte do míst, kde se v průzračných jezerech zrcadlí více než 2500 m vysoké vrcholky štítů hor, kde hladinu jezer čeří hejna pelikánů a kormoránů, v rákosinách se skrývají vzácní ibisové, ve skalách nad jezery jsou schovány středověké kláštery a poustevny a kde můžete ve městech obdivovat pravoslavné kostely. Do míst, kde přátelští lidé a minimum zahraničních turistů jsou dosud realitou. Navštivte s námi jeden z nejkrásnějších koutů Evropy, dříve než si jej najde masový turismus. Tento jedinečný kraj leží na pomezí Makedonie, Albánie a Řecka v okolí Ohridského a Prespanských jezer.
navštívené země: Albánie, Makedonie, Řecko
termín: 31.07.14 - 11.08.14
cena: 10900 Kč
organizuje: CK Alpina
Vápencové pohoří Raxalpe je vyhledávanou horskou oblastí všech milovníků outdoorových aktivit, zejména turistů, vyznavačů zajištěných cest a horolezců. Na tomto zájezdu si však budeme užívat jen pohodové horské turistiky. Tu budeme nejprve po dva dny provozovat v okolí nejbližších dvoutisícovek - Klosterwappen (2076 m) a Heukuppe (2007 m). Vystoupáme na vrcholy Heukuppe (2007 m), Preinerwand (1783 m) a v okolí chaty Ottohaus se pokocháme pohledy na horské louky poseté tisíci květy. 4. den se přesuneme k "Vysoké stěně" - Hohe Wand patřící do skupiny Guttensteinských Alp, která je velmi oblíbenou rekreační oblastí. K nebi se zde tyčí dlouhý pás bílých vápencových stěn nad voňavými borovými lesy. Ze známé vyhlídky Skywalk se můžeme pokochat dalekými výhledy.
navštívené země: Rakousko
termín: 31.07.14 - 03.08.14
cena: 3600 Kč
organizuje: CK Alpina
Vápencové pohoří Raxalpe je vyhledávanou horskou oblastí všech milovníků outdoorových aktivit, zejména vyznavačů zajištěných cest a horolezců. Kromě značených horských chodníků zde najdeme více jak dvacet zajištěných cest všech stupňů náročnosti. Velmi vyhledávaný je i skalní útvar Hohe Wand, neboli „Vysoká stěna“ - místo velmi příjemné, kde se nad voňavými borovými lesy tyčí k nebi dlouhý pás bílých vápencových stěn.
navštívené země: Rakousko
termín: 31.07.14 - 03.08.14
cena: 4100 Kč
organizuje: CK Alpina
Korsika, překrásný ostrov, náležející k území Francie, je oprávněně zván perlou Středozemí. Cyklisté silničáři i bikeři si zde přijdou na své. Díky kolu se dostanete i do míst, kam je pěšky daleko a autobus tam po úzkých silničkách neprojede. Častá a někdy vydatná a dlouhá stoupání jsou vyvážena odpovídajícími sjezdy. Před letními vedry vás na mnoha místech ochrání nádherné lesy a skalní soutěsky nebo svěží vánek od moře. Největší odměnou je krajina a bezpočet úchvatných výhledů. Korsické hory mají řadu dvoutisícových vrcholů, bystřiny a říčky, na nichž příroda vymodelovala nádherné kaskády nebo je ukryla v hlubokých soutěskách, malebná horská jezírka i fantastické mořské pláže. Potoky, ani četné prameny pitné vody, nevysychají ani v parném létě. Tehdy je na pobřeží velmi teplo, ale na horách musíme počítat i s velkými zvraty počasí a přibalit si s sebou pláštěnku i teplejší oblečení.
navštívené země: Francie
termín: 31.07.14 - 12.08.14
cena: 14300 Kč
organizuje: CK Alpina
Černá Hora patří bezesporu k nejpřitažlivějším zemím Evropy. Najdete zde téměř vše. Monumentální hory s tisícimetrovými kaňony a vodopády, kde po celé hodiny, ba i dny nepotkáte živáčka. Národní parky, které jsou součástí přírodního dědictví UNESCO, ale také jadranské pobřeží s malebnými středomořskými městečky, svědky kdysi bohaté historie. Navštívíme nejvyšší pohoří a národní park Durmitor s výstupem na nejvyšší vrchol Bobotov kuk (2523 m). Dalším národním parkem, který navštívíme je NP Biogradska Gora, s druhým největším pralesem v Evropě a s okolními zelenými kopci pohoří Bjelasica.
navštívené země: Černá hora
termín: 01.08.14 - 10.08.14
cena: 8600 Kč
organizuje: CK Alpina
Černá Hora bezesporu patří k nejpřitažlivějším zemím Evropy. Najdete zde dramatické monumentální hory s tisícimetrovými kaňony, jezery, vodopády a zachovalými lesy, kde po celé hodiny, ba i dny, nepotkáte živáčka. Naproti tomu je tu řada klidnějších pohoří s pastvinami, salašemi a jejich přátelskými obyvateli – učiněný ráj pro horské turisty. Černohorci jsou hrdým, svobodomyslným, horami zoceleným národem. Černá Hora jako jediná balkánská země totiž nikdy nebyla úplně pod nadvládou Turků. Ve zdejších horských vesničkách jako by se zastavil čas. Mile vás překvapí spontánní pohostinnost a srdečnost obyvatel.
navštívené země: Černá hora
termín: 01.08.14 - 10.08.14
cena: 6700 Kč
organizuje: CK Alpina
edním ze symbolů švýcarských Alp je bezesporu Matterhorn v oblasti Walliských Alp nad světoznámým horským městečkem Zermatt a nad údolím Mattertal. Nachází se zde i druhý nejvyšší alpský vrchol, Dufourspitze, v masivu Monte Rosy. Hned v sousedním údolí Saastal leží další, zejména lyžařům známé, centrum Saas Fee. I další údolí, Val d´Anniviers či Val d´Hérens, obě ústící do údolí řeky Rhony, rozhodně mají milovníkům hor co nabídnout. Navíc hned za řekou Rhonou začíná další úchvatná horská krajina, Bernské Alpy.
navštívené země: Švýcarsko
termín: 01.08.14 - 10.08.14
cena: 10000 Kč
organizuje: CK Alpina
Jedním ze symbolů švýcarských Alp je bezesporu Matterhorn. Leží v oblasti Walliských Alp nad světoznámým horským městečkem Zermatt nad údolím Mattertal. Leží zde i druhý nejvyšší alpský vrchol, Dufourspitze, korunující masiv Monte Rosy. Hned v sousedním údolí Saastal leží další, zejména lyžařům známé, centrum Saas Fee. I další údolí Val d´Anniviers a Val d´Hérens, ústící do údolí řeky Rhony, rozhodně mají milovníkům hor co nabídnout. Navíc hned za řekou Rhonou začíná další úchvatná horská krajina, Bernské Alpy s nejdelším evropským ledovcem Aletsgletcher.
navštívené země: Švýcarsko
termín: 01.08.14 - 10.08.14
cena: 9600 Kč
organizuje: CK Alpina
Ladakh a Kašmír - dvě oblasti Indie se výrazně odlišují od ostatních. Na hřbetu Himálaje leží Ladakh – vyprahlá pustina staletí izolovaná od zbytku světa. Právě proto si zachovala svébytnou buddhistickou kulturu, krásné kláštery a hory, které stojí za to vidět, sedla, která musí být překročena. Tam, kam nevede silnice, půjdeme my. Přejdeme dvě pětitisícová sedla, půjdeme údolím řeky, kolem klášterů, buddhistických stup a vesnic. Potkáme horaly zvyklé na půlroční sníh. Avšak léto je pro tuto oblast tím nejlepším obdobím. Cesta dolů z hor je pak zážitkem sama o sobě. Kroutí se a klesá dolů do Kašmíru.
navštívené země: Indie
termín: 02.08.14 - 24.08.14
cena: 41200 Kč
organizuje: CK Alpina
Julské Alpy jsou považovány za jedny z nejkrásnějších hor v Evropě. Tento kraj slovinského boha Triglava, se stejnojmennou nejvyšší horou, okouzlí každého milovníka horské turistiky – zaujme zejména svými vysokými skalnatými štíty, hlubokými soutěskami, zelenými pastvinami, stříbřitými potoky a do hloubky padajícími vodopády. Zájemci si během zájezdu můžou v údolí řeky Soči vyzkoušet různé adrenalinové aktivity canyoning, rafting, hydrospeeding, speleologii.
navštívené země: Slovinsko
termín: 06.08.14 - 11.08.14
cena: 5400 Kč
organizuje: CK Alpina
Norsko s jeho nedotčenou přírodou můžeme směle označit za nejkrásnější zemi Evropy: drsná krajina tunder a lesotunder se stády divokých sobů, do pevniny hluboce zaříznuté fjordy, bezedná jezera s průzračnou vodou, jiskřící ledovce, vodopády a nad tou vší nádherou se tyčící mohutné a rozeklané vrcholky hor a tisíce čtverečních kilometrů hebkých koberců mechů a lišejníků. Postupně navštívíme národní parky Rondane, Reinheimen, Jotunheimen („Domov obrů“) a Dovrefjel. Ohromí nás nedozírné rozlohy horské tundry, divoké vrcholky nebetyčných hor, nespočet jezer a nespoutaných říčních toků. Dech nám vezme pohled z hřebene Trolltindan na dno údolí Romsdalen, které v tu chvíli bude více než 1300 m pod námi.
navštívené země: Norsko
termín: 06.08.14 - 18.08.14
cena: 14200 Kč
organizuje: CK Alpina
Slovinské Julské Alpy jsou považovány za jedny z nejkrásnějších hor v Evropě. Tento kraj slovanského boha Triglava, se stejnojmennou nejvyšší horou, okouzlí každého milovníka horské turistiky – zaujme zejména svými vysokými skalnatými štíty, hlubokými soutěskami, zelenými pastvinami, stříbřitými potoky a do hloubky padajícími vodopády.
navštívené země: Slovinsko
termín: 06.08.14 - 11.08.14
cena: 4900 Kč
organizuje: CK Alpina
Albánie (Shqipëria) je země turisticky takřka nedotčená a bez základní infrastruktury (silnice, horské stezky, turistické značení). To nám ale vadit nebude, ba právě naopak. Poznáme krásy zdejší přírody, krásné a divoké hory - Albánské Alpy (Bjeshkët e Namuna nebo Prokletije) a velmi přátelské místní lidi. Cesty jsou zde dobrodružné a opuštěné. Krajina často mění svůj charakter – někdy je vyprahlá a krasová, jinde je krásný les, borovice, jedle, buky nebo má vysokohorský charakter.
navštívené země: Albánie
termín: 06.08.14 - 17.08.14
cena: 7700 Kč
organizuje: CK Alpina
Albánie je zemí divokou, asfaltem příliš neprotkanou, kde je vidět snad největší koncentrace různých modelů Mercedesů na světě. Vydáme se po stopách národního hrdiny Skanderbega, zamíříme do pevností, které budoval, prohlédneme si jeho muzeum i hrobku. Po dnech strávených v horách spočineme u moře. Navštívíme Skadarské jezero, které je největším na Balkáně. Zamíříme do městečka Krujë, jež bylo vystavěno v kopci pod skálou a je jedním z nejpozoruhodnějších v Albánii. Krujë spolu s citadelou spatříme i z vršku skály, zde se totiž nachází místní neobvyklá svatyně, jejíž atmosféry se půjdeme nadechnout.
navštívené země: Albánie
termín: 06.08.14 - 17.08.14
cena: 8600 Kč
organizuje: CK Alpina
Korsika je právem nazývána "pohořím v moři". Najdeme zde hluboko rozeklané, ostré a divoké pohoří, skalní věže, křišťálově čistá jezera, ale i rozsáhlé lesy, malebné zátoky a dlouhé kilometry písečných pláží. Dravé řeky a horské potoky zde tvoří hluboké kaňony, soutěsky, kaskády a vodopády. Snad nikde jinde nevytvořila příroda na tak malém území tolik zázraků.
navštívené země: Francie
termín: 07.08.14 - 18.08.14
cena: 12000 Kč
organizuje: CK Alpina
Tato akce je určena těm, co se rádi toulají po horách nalehko, nevyhýbají se styku s místními domorodci, občas navštíví nějakou tu pamětihodnost a rádi posedí v místních hospůdkách za nepříznivého počasí. Poznáme nejkrásnější partie karpatského oblouku. Při našem putování se zaměříme na oblast Černohorského hřbetu oddělujícího Podkarpatskou Rus od zbytku Ukrajiny, vyšlápneme si na Svidoveckou poloninu a poloninu Krásná.
navštívené země: Ukrajina
termín: 08.08.14 - 17.08.14
cena: 7000 Kč
organizuje: CK Alpina
Pobaltské státy Litva, Lotyšsko a Estonsko se sice postupně zbavují stop sovětské minulosti, ovšem stále zůstávají stranou zájmu turistů. A to i přesto, že se zde nacházejí starobylá města, jedinečné národní parky a žijí zde přátelští a vstřícní lidé, kteří s otevřenou náručí přivítají každého, kdo má zájem o poznání jejich země. Rovinaté Pobaltí je jako stvořené pro cyklisty. Nečekají na nás strmé kopce, ale příjemně zvlněný terén a pohodové projížďky krásnou krajinou, které si můžete zpestřit návštěvou místních hospůdek, koupáním v jezerech nebo v Baltském moři. Za pěkného počasí není zdaleka tak studené, jak se obvykle předpokládá. Na programu zájezdu jsou jednodenní výlety na kole, každou etapu je možné přizpůsobit vašim potřebám. Ubytováni budeme v kempech a na tábořištích. Po dobu zájezdu vám připravíme polopenzi z naší polní kuchyně. Místní kuchyni můžete ochutnávat plnými doušky v průběhu každého dne.
navštívené země: Estonsko, Litva, Lotyšsko
termín: 08.08.14 - 20.08.13
cena: 12300 Kč
organizuje: CK Alpina
Fagaras - největší a nejvyšší pohoří Rumunska s nejvyšší rumunskou horou Moldoveanu (2543 m). Jeho skalnatý, ale příjemně travnatý hřeben nás zaujme svou mohutností. Hřeben je přes 70 km dlouhý (vzdušnou čarou) a v délce 60 km neklesne pod 2000 metrů. Pro své utváření, svérázný reliéf ledovcového původu, patří Fagaraš mezi pohoří nejzajímavější a turisticky nejnavštěvovanější. Přesto jsou hory dotčeny civilizací jen velmi málo a mohou nám poskytnout vše, co od treku ve velehorách můžeme čekat: kouzlo drsné, ale i romantické přírody, hluboké lesy i daleké rozhledy, směle vedené turistické cesty, pohledy na impozantní ledovcové kary i modravá horská plesa s průzračně čistou vodou.
navštívené země: Rumunsko
termín: 08.08.14 - 17.08.14
cena: 5000 Kč
organizuje: CK Alpina
Tato akce je určena těm, co se raději toulají po horách než v dolinách. Poznáme nejkrásnější partie karpatského oblouku. Při našem putování se zaměříme na oblast Rachivských hor, ležících na pomezí Podkarpatské Rusi a Rumunska, Černohorský hřbet oddělující Podkarpatskou Rus od zbytku Ukrajiny a prošlápneme se i po Svidovecké polonině. Roubené salaše se šindelovou střechou, stáda ovcí, přívětiví bačové, vzdušné svobodné poloniny, pamětníci prvorepublikového Československa - to vše je Podkarpatská Rus. Račte vstoupit!
navštívené země: Ukrajina
termín: 08.08.14 - 17.08.14
cena: 5800 Kč
organizuje: CK Alpina
Osamělá příroda rumunských Karpat, tmavá jezera, malebné vesničky, ve kterých se zastavil čas, přívětiví vesničané a bačové se svými stády ... To vše s námi můžete poznat ze sedla kola. Za prudké stoupání vám bude odměnou sjezd, při kterém se před vámi otevře jedinečný pohled na nekončící travnaté hřbety. Projedeme cyklistické trasy v oblasti jižních Karpat - pohoří Paring, Lotru, Capatini, Sureanu, Retezat, Vilcan a Godeanu.
navštívené země: Rumunsko
termín: 08.08.14 - 17.08.14
cena: 7300 Kč
organizuje: CK Alpina
Vilcan - opuštěné Medvědí hory - opravdová lahůdka pro milovníky divočiny a nefalšované romantiky. Nepotkáme tu zástupy turistů, pouze několik osamělých bačů se svými stády ovcí a stáda polodivokých koní. Retezat - Jezernaté hory - snad nejkrásnější Rumunské hory a dokonalá ukázka ledovcové činnosti někdejšího nejmohutnějšího ledovce rumunských Karpat. Uvidíme strmé skalní stěny, nedozírná suťoviska, žulové hřebeny Velkého Retezatu i krasový vápencový Malý Retezat.
navštívené země: Rumunsko
termín: 08.08.14 - 17.08.14
cena: 4800 Kč
organizuje: CK Alpina
Vysokohorský trek kolem Mont Blancu (4807 m) patří právem mezi nejvyhledávanější vysokohorské přechody v Evropě. Zároveň je tím nejkrásnějším způsobem, jak celý masiv dokonale poznat, aniž byste potřebovali mačky a lano. Trek začíná ve Francii, přechází do Itálie a pokračuje do Švýcarska a celá cesta končí opět ve Francii. Okruh prochází přes louky plné květin, stoupá do sedel, klesá do údolí lemovaných potoky. Míjí obydlí lidí, kteří zde žijí a obchází hory a ledovce, mlčenlivé svědky všech událostí. Každý den přinese se svou etapou nový pohled na Mont Blanc. Proto se výhledy na něj nikdy neomrzí.
navštívené země: Francie
termín: 08.08.14 - 18.08.14
cena: 10300 Kč
organizuje: CK Alpina
Norsko s jeho nedotčenou přírodou můžeme směle označit za nejkrásnější zemi Evropy: drsná krajina tunder a lesotunder se stády divokých sobů, do pevniny hluboce zaříznuté fjordy, bezedná jezera s průzračnou vodou, jiskřící ledovce, vodopády a nad tou vší nádherou se tyčící mohutné a rozeklané vrcholky hor a tisíce čtverečních kilometrů hebkých koberců mechů a lišejníků. Postupně navštívíme národní parky Rondane, Reinheimen, Jotunheimen („Domov obrů“) a Dovrefjel. Ohromí nás nedozírné rozlohy horské tundry, divoké vrcholky nebetyčných hor, nespočet jezer a nespoutaných říčních toků. Dech nám vezme pohled z hřebene Trolltindan na dno údolí Romsdalen, které v tu chvíli bude více než 1300 m pod námi.
navštívené země: Norsko
termín: 13.08.14 - 25.08.14
cena: 13600 Kč
organizuje: CK Alpina
Pověstné kaňony Ardéche a Verdon patří k perlám jižní Francie a neměl by ji vynechat žádný návštěvník této oblasti. Provence je nejen kraj vína, umělců a příjemného koupání, ale i kraj cyklistů. My se podíváme do její východní části, kam zasahuje jihozápadní výběžek Alp. Hory zde však už ztrácejí svou sílu, jako by spěchaly k moři. Navíc mají úplně jiný charakter. Víc než sníh a led je modelovaly vítr a voda. Proto zde najdeme řadu roklí, kaňonů a soutěsek – víc než kdekoliv jinde v Evropě. Projedeme si ty nejznámější lokality, včetně proslulého Verdonského kaňonu.
navštívené země: Francie
termín: 13.08.14 - 24.08.14
cena: 12200 Kč
organizuje: CK Alpina
Jedinečný cykloturistický zájezd objevující nejkrásnější kouty v okolí horského střediska Zell am See. Čekají nás pohodové etapy v nádherných údolích obklopených několika horskými skupinami. Cesta nás povede pod masiv Vysokých Taur k vyhlášeným Krimmelským vodopádům a projedeme se přímo pod věžemi majestátného Steirernen Meer.
navštívené země: Rakousko
termín: 13.08.14 - 17.08.14
cena: 6500 Kč
organizuje: CK Alpina
Jestli hledáte oblast zaslíbenou bikerům a bikerkám, jste na správné adrese. Okolí rakouského městečka Hinterglemm je opravdovou bikerskou lahůdkou s nádhernými terény pro MTB, dlouhými sjezdy pro downhill a krásnými výhledy na okolní Vysoké Taury. Celá oblast je doslova prošpikována trasami různých obtížností, délek a náročností. Nejen pro cross country a downhill, ale také cykloturistiku. Navíc zde naleznete lahůdku v podobě 5 – Gondel Tour. Pomocí pěti lanovek můžete postupně během dne dosáhnout převýšení více než 5000 m a následně si vychutnat sjezdy a singletraily v celkové délce 72 km! Celý systém je dokonale provázaný, a tak nemusíte udělat doslova ani krok navíc. Lanovky, které máte díky Joker card v ceně, můžete také využívat samostatně. Program si můžete zvolit sami z velkého množství variant (s nižší náročností).
navštívené země: Rakousko
termín: 13.08.14 - 17.08.14
cena: 6800 Kč
organizuje: CK Alpina
Korsika je právem nazývána "pohořím v moři". Najdeme zde hluboko rozeklané, ostré a divoké pohoří, skalní věže, křišťálově čistá jezera, ale i rozsáhlé lesy, malebné zátoky a dlouhé kilometry písečných pláží. Dravé řeky a horské potoky zde tvoří hluboké kaňony, soutěsky, kaskády a vodopády. Snad nikde jinde nevytvořila příroda na tak malém území tolik zázraků.
navštívené země: Francie
termín: 14.08.14 - 30.08.14
cena: 12000 Kč
organizuje: CK Alpina
Korsika je právem nazývána "pohořím v moři". Najdeme zde hluboko rozeklané, ostré a divoké pohoří, skalní věže, křišťálově čistá jezera, ale i rozsáhlé lesy, malebné zátoky a dlouhé kilometry písečných pláží. Dravé řeky a horské potoky zde tvoří hluboké kaňony, soutěsky, kaskády a vodopády. Snad nikde jinde nevytvořila příroda na tak malém území tolik zázraků.
navštívené země: Francie
termín: 14.08.14 - 30.08.14
cena: 12000 Kč
organizuje: CK Alpina
Bosna a Hercegovina - orient uprostřed Evropy. To nejsou jen města a bazary s orientálním zbožím, ale i opuštěné a divoké hory do kterých se po válce vrací život. Nebetyčné štíty Prenje i divoký kaňon Rakitnice. Už jen málokde potkáte památky na válku. Přijmeme pozvání od pohostinných lidí, které se jen stěží odmítá. Budeme putovat lesnatými i travnatými horami. Vydáme se do oblastí, kde se nemusíme obávat minového nebezpečí, a kde budeme obdivovat téměř nedotčenou přírodu.
navštívené země: Bosna a Hercegovina
termín: 14.08.14 - 25.08.14
cena: 7000 Kč
organizuje: CK Alpina
Bosna a Hercegovina - Orient uprostřed Evropy. To nejsou jen města a bazary s orientálním zbožím, ale i opuštěné a divoké hory, do kterých se po válce vrací život. Nebetyčné štíty, divoké kaňony, ale i travnaté hory a hlavně dobrosrdeční lidé. Už jen málokde potkáte památky na válku. Přijmeme pozvání od pohostinných lidí, které se jen stěží odmítá. Budeme putovat lesnatými i travnatými horami. Vydáme se do oblastí, kde se nemusíme obávat minového nebezpečí, a kde budeme obdivovat téměř nedotčenou přírodu.
navštívené země: Bosna a Hercegovina
termín: 14.08.14 - 25.08.14
cena: 7700 Kč
organizuje: CK Alpina
Dolomity - "bledé hory" jsou jedinečným přírodním výtvorem, který nemá obdoby. Směle vedené turistické a zajištěné cesty "via ferraty" vás dovedou na místa, kde se srdce rozbuší a dech zatají. Akce jako stvořená pro ty, jimž přirostly k srdci vysoké hory s dalekými rozhledy, horské louky, stíny tančící na horských velikánech při západu slunce, ranní jinovatka a parta dobrých lidí. Poznáme okolí horského městečka Cortina d´Ampezzo, horské skupiny Tre cime, Cristalo, Tofana, Cadini, Sextenské Dolomity a národní parky Sennes-Fanes a Puez-Geisler.
navštívené země: Itálie
termín: 15.08.14 - 23.08.14
cena: 9100 Kč
organizuje: CK Alpina
Vraťte se s námi v čase o padesát let zpět a zavítejme do překrásného prostředí západní části ukrajinských Karpat. Na vzdušných, svobodných poloninách na nás čekají travnatá sedla, adrenalinové sjezdy a vesničky s místními hospůdkami, kde samozřejmě nemůže chybět ani tradiční ukrajinská vodka. Krásné terény uspokojí snad všechny cyklisty s horským kolem. Jednodenní etapy nás povedou přes karpatské hřebeny polonin a jejich údolí. Nevynecháme ani pamětihodnosti a kulturní památky místního kraje. Trasy, po kterých se budeme pohybovat, vedou především po šotolině s terénními úseky a není vyloučeno, že občas své kolo i potlačíme. Denní délka tras je 40-70 km, většinou je lze zkrátit nebo naopak prodloužit. Ubytovaní budeme po celou dobu zájezdu v pohodlném penzionu, kde nám připraví i ukrajinskou polopenzi. Kratší etapy a více času na poznání pamětihodností i návštěvu hospůdek je u zájezdu Podkarpatská Rus na kole pohodově.
navštívené země: Ukrajina
termín: 15.08.14 - 24.08.14
cena: 9500 Kč
organizuje: CK Alpina
Apuseni - tento přírodní ráj se nalézá na náhorní vápencové planině, na jejímž povrchu i v nitru vytvořila voda jednu z nejzajímavějších a nejznámějších krasových lokalit v Rumunsku. Vydáme se do divokých soutěsek a potemnělých kaňonů a staneme tváří v tvář opravdovým přírodním zázrakům.
navštívené země: Rumunsko
termín: 15.08.14 - 24.08.14
cena: 4800 Kč
organizuje: CK Alpina
Dolomity - "bledé hory" jsou jedinečným přírodním útvarem, který nemá obdoby. Akce je jako stvořená pro ty, jimž přirostly k srdci vysoké hory s dalekými rozhledy, horské louky, stíny tančící na horských velikánech při západu slunce, ranní jinovatka a parta dobrých lidí. Poznáme okolí horského městečka Cortina d´Ampezzo, horské skupiny Tre Cime, Tofana, Cristallo, Sextenské Dolomity a národní parky Sennes-Fanes a Puez-Geisler.
navštívené země: Itálie
termín: 15.08.14 - 23.08.14
cena: 8400 Kč
organizuje: CK Alpina
Překrásné horské scenérie, lehce i hůře dostupné vrcholy, holé skalnaté štíty, hluboké lesy i slunné louky v údolích - to vše jsou Julské Alpy, které jsou považovány za jedny z nejkrásnějších hor v Evropě. Zažijeme náročné výstupy na vrcholy vyšší než 2800 m i odpočinek v zelených údolích, bílé vápence, horské potoky, majestátný vrchol nejvyšší hory Slovinska - Triglavu, letecké rozhledy, soutěsky, mohutné vodopády, prameny průzračných řek, rozkvetlé louky, hojná stáda kamzíků a kozorožců ... To vše v nás zanechá nezapomenutelný zážitek.
navštívené země: Slovinsko
termín: 15.08.14 - 24.08.14
cena: 7600 Kč
organizuje: CK Alpina
Pojeďte s námi poznat nejvyšší bulharské hory, Rilu, Pirin a Vitošu, nejznámější monastýry Rilský a Roženský, horská městečka Bansko a Samokov i největší bulharskou vinařskou oblast u Melniku a známé Melnické pyramidy. Turistické trasy jsou spíše lehké, přesto se nám podaří vystoupit i na nejvyšší vrchol celého Balkánu Musalu. Na Rile budeme obdivovat průzračná jezera i skalnaté štíty a ledovcové kotle. Oslnivě bílý vápencový Pirin má poněkud dramatičtější charakter s ostrými hřebeny, kouzelnými říčkami a několikapatrovými plesy zrcadlícími nejvyšší štíty. Navštívíme nejproslulejší bulharskou památku a největší bulharský klášter, Rilský monastýr, který svým vzhledem připomíná opevněný hrad. V jižním Pirinu si prohlédneme dřevěný Roženský monastýr a vesnici Melnik vyhlášenou svým vínem.
navštívené země: Bulharsko
termín: 15.08.14 - 24.08.14
cena: 8800 Kč
organizuje: CK Alpina
Navštivte s námi kraj zvaný Bukovina, kde se nachází ty nejpůsobivější středověké, freskami bohatě pokryté a hradbami opevněné kláštery z celého Rumunska. Mnohé z nich jsou zapsány v seznamu světového dědictví UNESCO. Zavítáme také do sousední Moldávie, kde se rodí výborné víno Kagor. To ochutnáme v jednom z nejrozsáhlejších vinných sklepů světa v Branesti. Na kole projedeme mystické meandry moldavské řeky Raut s pravoslavným klášterem a zastavíme se i Kišiněvě, kde na nás dýchne dávný duch bývalého Sovětského svazu. Závěr zájezdu strávíme v pohoří Rarau - v místě rozeklaných vápencových skal a širokých horských luk.
navštívené země: Rumunsko, Moldávie
termín: 15.08.14 - 24.08.14
cena: 10800 Kč
organizuje: CK Alpina
Podkarpatská Rus, to jsou vzdušné svobodné poloniny s roubenými salašemi a stády ovcí, zapadlé vesničky kolem prašných cest, dřevěné kostelíky a srdeční usměvaví lidé, se kterými se domluvíte. Vydejme se společně na Boržavu, jednu z nejkrásnějších polonin, kterou si oblíbili čeští turisté již před devadesáti lety. Nahlédněme do prostředí, ve kterém hledali svou inspiraci Ivan Olbracht a jeho přátelé umělci. Navštívíme Siněvirský národní park a Koločavu - rodiště Nikoly Šuhaje. Čekají nás příjemné jednodenní pěší túry ve Východních Karpatech - pochody travnatými pláněmi oblých kopců a šťavnatými loukami zářícími nepřeberným množstvím květin, včetně vzácných orchidejí na počátku léta. Užijeme si fotografování rázovité podhorské architektury i prvků místního života, to vše opravdu plnými doušky. Z „turbázy“, turistické ubytovny, v Podobovci budeme vyrážet pěšky přímo na poloninu Boržava a na protilehlou Věrchovinu nebo autobusem na výlety do vzdálenějšího okolí. Stravovat se budeme formou polopenze v restauraci turbázy. Každý den se můžete rozhodnout, zda absolvujete plánovaný program s průvodcem nebo si uděláte svůj vlastní. Program je určen turistům, kteří mají v oblibě klidnější toulky po horách a zároveň se rádi dozvědí historická fakta a aktuální informace o navštíveném kraji.
navštívené země: Ukrajina
termín: 15.08.14 - 24.08.14
cena: 8500 Kč
organizuje: CK Alpina
Julské Alpy jsou považovány za jedny z nejkrásnějších hor v Evropě. Tento kraj slovinského boha Triglava se stejnojmennou nejvyšší horou okouzlí každého milovníka horské turistiky – zaujme zejména svými vysokými skalnatými štíty, hlubokými soutěskami, zelenými pastvinami, stříbřitými potoky a do hloubky padajícími vodopády. Pomocí zajištěných cest „via ferrata“ zažijeme náročné výstupy na známé i neznámé vrcholy vyšší než 2600 m. Překrásné horské scenérie, holé bělostné štíty, hluboké lesy i slunné louky v údolích ... To vše v nás zanechá nezapomenutelný zážitek.
navštívené země: Slovinsko
termín: 15.08.14 - 24.08.14
cena: 5600 Kč
organizuje: CK Alpina
Pohodová cykloturistika v překrásné krajině Salzburských jezer, jedné z nejhezčích částí Rakouských Alp. Čekají vás nezapomenutelné projížďky v okolí poklidných jezer, v jejichž hladině se třpytí okolní hory. Během jednotlivých etap navštívíme městečka Hallsatt, Bad Goisern, Bad Ischl a St. Wolfgang. Projedeme se v okolí jezer Hallstater see a Wolfgangsee. Zájezd je určen všem milovníkům cyklistiky a cykloturistiky, kteří si rádi užívají jízdu v krásném horském prostředí. Předností tohoto zájezdu je minimální převýšení a možnost volby mnoha variant v závislosti na vaší kondici a vašem přání.
navštívené země: Rakousko
termín: 20.08.14 - 24.08.14
cena: 6500 Kč
organizuje: CK Alpina
Solná komora, východně od Salzburgu a v předhůří Dachsteinu, je nádherná alpská krajina, kde se horští velikáni zrcadlí v temně modrých hlubokých ledovcových jezerech. O prodlouženém víkendu si prolezeme parádní via ferraty - na překrásný skalnatý Traunstein přímo nad jezerem Traunsee, u Predigstuhlu a v soutěsce Postalmklamm.
navštívené země: Rakousko
termín: 20.08.14 - 24.08.14
cena: 6100 Kč
organizuje: CK Alpina
Jedním ze symbolů švýcarských Alp je bezesporu Matterhorn. Leží v oblasti Walliských Alp nad světoznámým horským městečkem Zermatt nad údolím Mattertal. Leží zde i druhý nejvyšší alpský vrchol, Dufourspitze, korunující masiv Monte Rosy. Hned v sousedním údolí Saastal leží další, zejména lyžařům známé, centrum Saas Fee. I další údolí Val d´Anniviers a Val d´Hérens, ústící do údolí řeky Rhony, rozhodně mají milovníkům hor co nabídnout. Navíc hned za řekou Rhonou začíná další úchvatná horská krajina, Bernské Alpy s nejdelším evropským ledovcem Aletsgletcher.
navštívené země: Švýcarsko
termín: 22.08.14 - 31.08.14
cena: 9600 Kč
organizuje: CK Alpina
Fagaraš - největší a nejvyšší pohoří Rumunska. Pro své utváření a svérázný reliéf ledovcového původu patří Fagaraš mezi pohoří nejzajímavější a turisticky nejnavštěvovanější. Přesto jsou hory dotčeny civilizací jen velmi málo a mohou nám poskytnout vše, co od treku ve velehorách můžeme čekat: kouzlo drsné, ale i romantické přírody, daleké rozhledy, směle vedené turistické cesty, pohledy na impozantní ledovcové kary i modravá horská plesa s průzračně čistou vodou. Retezat - snad nejkrásnější rumunské hory a dokonalá ukázka ledovcové činnosti někdejšího nejmohutnějšího ledovce rumunských Karpat: strmé skalní stěny, nedozírná suťoviska, žulové hřebeny. Ovšem nejhezčí jsou kaskádovitě spojená vysokohorská jezera. Ne nadarmo se Retezatu přezdívá "Jezernaté hory". Paring - druhé nejvyšší pohoří Rumunska, které společně s dalšími horskými masivy tvoří nejrozsáhlejší horský uzel rumunských Karpat. Centrální část liduprázdného Paringu v mnohém připomíná Vysoké Tatry. Z výšky jeho nejvyšší hory Paringul Mare (2519 m) budeme shlížet na ledovcové kary, jimž vévodí horská jezera. Piatra Crailui - unikátní pohoří tvořené monumentální bělostnou vápencovou skalní hradbou. Pohoří není tak vysoké jak ostatní navštívená horstva (maximální výška 2238 m), ale díky skalnatému terénu působí neméně přitažlivě. O výjimečnosti tohoto 25 km dlouhého skalního hřebene vypovídá i jeho český překlad názvu - „Královský kámen“.
navštívené země: Rumunsko
termín: 22.08.14 - 31.08.14
cena: 8000 Kč
organizuje: CK Alpina
edním ze symbolů švýcarských Alp je bezesporu Matterhorn v oblasti Walliských Alp nad světoznámým horským městečkem Zermatt a nad údolím Mattertal. Nachází se zde i druhý nejvyšší alpský vrchol, Dufourspitze, v masivu Monte Rosy. Hned v sousedním údolí Saastal leží další, zejména lyžařům známé, centrum Saas Fee. I další údolí, Val d´Anniviers či Val d´Hérens, obě ústící do údolí řeky Rhony, rozhodně mají milovníkům hor co nabídnout. Navíc hned za řekou Rhonou začíná další úchvatná horská krajina, Bernské Alpy.
navštívené země: Švýcarsko
termín: 22.08.14 - 31.08.14
cena: 10000 Kč
organizuje: CK Alpina
Provence je perlou jižní Francie a zároveň je tento kraj vína, umělců a příjemného koupání i cyklistickým rájem. My procestujeme její východní část a oproti velkým a rušným městům v západní Provence raději navštívíme malé romantické vesničky a městečka na skalních vyvýšeninách, které nejsou tolik zaplaveny davy turistů. V oblasti Luberon si projedeme nejsevernější cedrový les, navštívíme slavnou vinařskou oblast Châteauneuf du Pape a cyklistickým zážitkem pro všechny po dlouhou dobu určitě zůstane výjezd na monumentální Mont Ventoux a následný sjezd kaňonem Nesque. Milovníci památek nezůstanou ochuzeni o takové skvosty, jako jsou městečka Les-Baux-de-Provence, Gordes nebo Lacoste. A nemůžeme zapomenout ani na odpočinek u Středozemního moře.
navštívené země: Francie
termín: 22.08.14 - 31.08.14
cena: 13600 Kč
organizuje: CK Alpina
Bulharsko patří k nejrozmanitějším zemím na Balkáně. Návštěvníkům nabízí vysoké hory, pravoslavné kláštery, historická města, dobrosrdečné obyvatele a hlavně vynikající bulharskou kuchyni. Na kole projedeme nejvyšší bulharské pohoří Rila a vápencový Pirin. Navštívíme nejzachovalejší bulharský klášter Rilský monastýr i dřevěný monastýr Rožeňský. Ochutnáme víno z vyhlášených Melnických sklepů a ulevíme unaveným svalům v termálních lázních. V historickém Bansku nás překvapí množství památek, hospůdek a tradičních vináren (mechan). Čekají nás jednodenní cykloetapy v horách i vesnicích. Budeme se pohybovat po asfaltových, ale i nezpevněných cestách. Skladba etap je volena tak, abychom většinu dne jezdili převážně z kopce s převýšením okolo 500 m a délkou v rozmezí 50-70 km.
navštívené země: Bulharsko
termín: 22.08.14 - 31.08.14
cena: 9600 Kč
organizuje: CK Alpina
Jižnímu okraji italských Alp dominují ohromná jezera vzniklá díky ledovcům z vrcholného období doby ledové. Nad nimi se tyčí bílé skalní stěny, kudy vedou odvážné zajištěné cesty – via ferraty. Lago di Garda - modrý klenot, zasazený doprostřed vápencových skal, které se od jezera v nadmořské výšce 60 m zvedají až do výšky 2200 m. Skály, kde se píší hlavní kapitoly světového volného lezení. Massone, Colodri, Arco a samozřejmě každoroční soutěž šampiónů - Rock Masters. Část skal a vrcholů je přístupná i nehorolezcům díky via ferratám – zajištěným cestám různých stupňů obtížnosti. Od lehkých až po extrémně těžké. Každý den po programu nás čeká příjemně vyhřátá voda Gardského „moře“ s plachetnicemi, windsurfingy a loděmi. K večernímu posezení pak jistě oceníte kvalitní italské víno a olivy.
navštívené země: Itálie
termín: 24.08.14 - 31.08.14
cena: 9400 Kč
organizuje: CK Alpina
Provincie Trentino na jihu Dolomit je doslova stvořená pro cyklistiku. Nachází se zde velké množství jezer, my využijeme příjemného klimatu i okolí dvou z nich: Lago di Caldonazzo v úrodné ovocnářské oblasti údolí Valsugana je vzhledem ke své teplotě ideální k odpočinku a koupání. Samému okraji italských Alp pak dominuje největší italské jezero Lago di Garda, zasazené doprostřed vápencových skal, které se od jezera v nadmořské výšce 65 m zvedají až do výšky 2200 m. Obě jezera jsou doslova stvořená k provozování vodních sportů a zarelaxovat si můžete i u výborné a levné italské kuchyně či sklenky lehkého vína.
navštívené země: Itálie
termín: 24.08.14 - 31.08.14
cena: 8500 Kč
organizuje: CK Alpina
Lago di Garda. Modrý klenot zasazený doprostřed vápencových skal, které se od jezera v nadmořské výšce 60 m zvedají až do výšky 2200 m. Ráj horolezců, paraglidistů, cyklistů, windsurfingistů a samozřejmě i horských turistů. Každý den vás bude čekat příjemný výšlap s nádhernými výhledy v překrásné přírodě, kde se přirozeně snoubí stopy lidské kultury až z doby římské a příroda Alp i blízkého Středozemního moře. To vše dohromady s parádním koupáním v příjemně vyhřáté vodě sladkého „moře“, které na vás čeká každý den po ukončení túry.
navštívené země: Itálie
termín: 24.08.14 - 31.08.14
cena: 8900 Kč
organizuje: CK Alpina
Stubaier Alpen jsou spolu s Zillertálskými a Ötztálskými Alpami nejznámějšími pohořími Tyrolska. Patří spolu s nimi do Centrálních krystalických Alp, budovány jsou především rulami a v nejvyšších, značně zaledněných partiích i žulami. My budeme putovat po klasických alpských turistických stezkách. Obejdeme se na nich bez horolezeckého a ledovcového vybavení. Nejčastěji se budeme pohybovat v nadmořských výškách 2000 až 2600 m, v některých sedlech a na několika vrcholech se přiblížíme magické výšce 3000 m. Při našem treku uvidíme řadu horských ples, projdeme se pod ustupujícími ledovci, spatříme nad námi se vypínající nejvyšší vrchol celého pohoří - Zuckerhütl (3507 m) a budeme se kochat krásou barevné alpské květeny. Naše trasa bude takřka identická s legendární Stubaier Höhenweg – klasickou ukázkou alpské vysokohorské turistiky.
navštívené země: Rakousko
termín: 25.08.14 - 01.09.14
cena: 4900 Kč
organizuje: CK Alpina
Zillertaler Alpen jsou významným horstvem Centrálních krystalických Alp, jehož největší část leží v Tyrolsku a hřeben tvoří dnešní hranici mezi Rakouskem a italskými Jižními Tyroly. Od sousedních Vysokých Taur jej odděluje sedlo Birnlücke a od Stubaiských Alp Brennerský průsmyk, pod nímž naše putování začneme. Samotné pohoří je známé milovníkům celoročního lyžování díky středisku Hintertux, pozoruhodná jsou ale i velká přehradní díla pro výrobu elektřiny. I přes mohutné zalednění (největší ledovec Schlegeiskees má plochu 4,5 km²) zde můžeme uskutečnit přechod až do třítisícové výšky po klasických alpských stezkách, bez nutnosti použití horolezeckého vybavení.
navštívené země: Rakousko
termín: 25.08.14 - 01.09.14
cena: 4900 Kč
organizuje: CK Alpina
Korsika je právem nazývána "pohořím v moři". Najdeme zde hluboko rozeklané, ostré a divoké pohoří, skalní věže, křišťálově čistá jezera, ale i rozsáhlé lesy, malebné zátoky a dlouhé kilometry písečných pláží. Dravé řeky a horské potoky zde tvoří hluboké kaňony, soutěsky, kaskády a vodopády. Snad nikde jinde nevytvořila příroda na tak malém území tolik zázraků.
navštívené země: Francie
termín: 28.08.14 - 08.09.14
cena: 11500 Kč
organizuje: CK Alpina
Korsika, překrásný ostrov, náležející k území Francie, je oprávněně zván perlou Středozemí. Cyklisté silničáři i bikeři si zde přijdou na své. Díky kolu se dostanete i do míst, kam je pěšky daleko a autobus tam po úzkých silničkách neprojede. Častá a někdy vydatná a dlouhá stoupání jsou vyvážena odpovídajícími sjezdy. Před letními vedry vás na mnoha místech ochrání nádherné lesy a skalní soutěsky nebo svěží vánek od moře. Největší odměnou je krajina a bezpočet úchvatných výhledů. Korsické hory mají řadu dvoutisícových vrcholů, bystřiny a říčky, na nichž příroda vymodelovala nádherné kaskády nebo je ukryla v hlubokých soutěskách, malebná horská jezírka i fantastické mořské pláže. Potoky, ani četné prameny pitné vody, nevysychají ani v parném létě. Tehdy je na pobřeží velmi teplo, ale na horách musíme počítat i s velkými zvraty počasí a přibalit si s sebou pláštěnku i teplejší oblečení.
navštívené země: Francie
termín: 28.08.14 - 09.09.14
cena: 13500 Kč
organizuje: CK Alpina
Pyreneje oddělují od Evropy Pyrenejský poloostrov a tvoří přírodní hranici mezi Francií na severu a Španělskem na jihu. Alpínsko-himalájské vrásnění způsobilo, že Pyreneje nemají hlavní hřeben, který by spojoval západní pobřeží Atlantiku se Středozemním mořem. Když se k tomu ještě přidá různá geologická struktura a geografická poloha, jsou Pyreneje díky těmto skutečnostem jedny z nejrozmanitějších hor v Evropě. Jednotlivé oblasti Pyrenejí jsou jakoby „posbírané“ ze všech koutů planety a seskládané v jeden harmonický celek.
navštívené země: Španělsko
termín: 29.08.14 - 09.09.14
cena: 10900 Kč
organizuje: CK Alpina
Zažijeme prodloužený víkend mezi hřebeny bělostných, holých a skalnatých Julských Alp, které jsou právem považovány za jeden z nejkrásnějších horských celků Evropy. V srdci Triglavského národního parku, jednoho z nejstarších NP na světě, nás čeká bohatý program, ale i odpočinek v okolí průzračných stříbrných horských bystřin a řek. Poznáme divoké a tajemné soutěsky, vysoké a okouzlující vodopády, veliká a teplá jezera vyzývající nás ke koupání, plavání či novým vodním sportům. To vše v nás zanechá nezapomenutelný zážitek.
navštívené země: Slovinsko
termín: 03.09.14 - 07.09.14
cena: 4000 Kč
organizuje: CK Alpina
Nejznámějším vrcholem Severních vápencových Alp je bezesporu Hoher Dachstein (2995 m). Pohled do jeho bělostných vápencových stěn a ledovců patří k tomu nejúchvatnějšímu v Alpách, díky čemuž patří skupina Dachstein k turisticky atraktivním cílům.
navštívené země: Rakousko
termín: 04.09.14 - 07.09.14
cena: 3600 Kč
organizuje: CK Alpina
Černá Hora patří bezesporu k nejpřitažlivějším zemím Evropy. Najdete zde téměř vše. Monumentální hory s tisícimetrovými kaňony a vodopády, kde po celé hodiny, ba i dny nepotkáte živáčka. Národní parky, které jsou součástí přírodního dědictví UNESCO, ale také jadranské pobřeží s malebnými středomořskými městečky, svědky kdysi bohaté historie. Pokud se rozhodnete pro tuto turisticky ještě nepoznamenanou zemi, čeká vás spousta dojmů a zážitků na které budete dlouho vzpomínat. Čekají nás jednodenní cykloetpay nalehko, pohybovat se budeme především v horách, profil tras je proto přiměřeně kopcovitý, povrch je častěji asfaltový, někdy šotolina nebo vozová cesta.
navštívené země: Černá hora
termín: 05.09.14 - 14.09.14
cena: 9600 Kč
organizuje: CK Alpina
Poznáme Chorvatsko trochu jinak, než jen jako lenošení na pláži u moře. Hory Chorvatska naštěstí nepatří ještě ani dnes k příliš navštěvovaným. Jejich krása je masové turistice utajena. Na tomto zájezdu poznáme během jednodenních túr čtyři národní parky Chorvatska – hory, jezera, soutěsky, skalní labyrinty, řeky, městečka i moře.
navštívené země: Chorvatsko
termín: 05.09.14 - 14.09.14
cena: 6700 Kč
organizuje: CK Alpina
Poznáme Chorvatsko trochu jinak, než jen jako lenošení na pláži u moře. Hory Chorvatska nepatří ještě ani dnes k příliš vyhledávaným a umožní nám toulat se po horských hřebenech téměř liduprázdnou krajinou. Uvidíme zářivě bílé skály, horské louky, propasti na krasových planinách, hluboké vápencové soutěsky a překrásné vyhlídky na modré vody Jadranu.
navštívené země: Chorvatsko
termín: 05.09.14 - 14.09.14
cena: 5600 Kč
organizuje: CK Alpina
Černá Hora patří bezesporu k nejpřitažlivějším zemím Evropy. Najdete zde téměř vše. Monumentální hory s tisícimetrovými kaňony a vodopády, kde po celé hodiny, ba i dny nepotkáte živáčka. Národní parky, které jsou součástí přírodního dědictví UNESCO, ale také jadranské pobřeží s malebnými středomořskými městečky, svědky kdysi bohaté historie. Navštívíme nejvyšší pohoří a národní park Durmitor s výstupem na nejvyšší vrchol Bobotov kuk (2523 m). Dalším národním parkem, který navštívíme je NP Biogradska Gora, s druhým největším pralesem v Evropě a s okolními zelenými kopci pohoří Bjelasica.
navštívené země: Černá hora
termín: 05.09.14 - 14.09.14
cena: 8600 Kč
organizuje: CK Alpina
V Blízkosti Vídně v pohoří Raxalpen a Hohewand je vybudováno mnoho skalních zajištěných cest vhodných pro úplné začátečníky, kteří se s tímto adrenalinovým, ale přitom bezpečným trávením volného času chtějí seznámit. Kurz je určený jak úplným začátečníkům, tak také lidem, kteří již mají nějaké zkušenosti, ale zároveň mají zájem dozvědět se více. Během tohoto víkendu se seznámíme s bezpečnostními zásadami pohybu po zajištěných skalních cestách (tzv. via ferata, klettersteig).
navštívené země: Rakousko
termín: 06.09.14 - 07.09.14
cena: 3500 Kč
organizuje: CK Alpina
Jedinečný cykloturistický zájezd objevující nejkrásnější kouty v okolí horského střediska Zell am See. Čekají nás pohodové etapy v nádherných údolích obklopených několika horskými skupinami. Cesta nás povede pod masiv Vysokých Taur k vyhlášeným Krimmelským vodopádům a projedeme se přímo pod věžemi majestátného Steirernen Meer.
navštívené země: Rakousko
termín: 10.09.14 - 14.09.14
cena: 6500 Kč
organizuje: CK Alpina
Jestli hledáte oblast zaslíbenou bikerům a bikerkám, jste na správné adrese. Okolí rakouského městečka Hinterglemm je opravdovou bikerskou lahůdkou s nádhernými terény pro MTB, dlouhými sjezdy pro downhill a krásnými výhledy na okolní Vysoké Taury. Celá oblast je doslova prošpikována trasami různých obtížností, délek a náročností. Nejen pro cross country a downhill, ale také cykloturistiku. Navíc zde naleznete lahůdku v podobě 5 – Gondel Tour. Pomocí pěti lanovek můžete postupně během dne dosáhnout převýšení více než 5000 m a následně si vychutnat sjezdy a singletraily v celkové délce 72 km! Celý systém je dokonale provázaný, a tak nemusíte udělat doslova ani krok navíc. Lanovky, které máte díky Joker card v ceně, můžete také využívat samostatně. Program si můžete zvolit sami z velkého množství variant (s nižší náročností).
navštívené země: Rakousko
termín: 10.09.14 - 14.09.14
cena: 6800 Kč
organizuje: CK Alpina
Nejznámějším vrcholem Severních vápencových Alp je bezesporu Hoher Dachstein. Pohled do jeho bělostných vápencových stěn patří k tomu nejúchvatnějšímu v Alpách. Tento 2995 metrů vysoký obr je nejbližší "třítisícovkou" z ČR. Skupina Dachsteinu patří k nejvyhledávanějším alpským turisticky atraktivním cílům.
navštívené země: Rakousko
termín: 11.09.14 - 14.09.14
cena: 3600 Kč
organizuje: CK Alpina
Vápencové pohoří Raxalpe je vyhledávanou horskou oblastí všech milovníků outdoorových aktivit, zejména turistů, vyznavačů zajištěných cest a horolezců. Na tomto zájezdu si však budeme užívat jen pohodové horské turistiky. Tu budeme nejprve po dva dny provozovat v okolí nejbližších dvoutisícovek - Klosterwappen (2076 m) a Heukuppe (2007 m). Vystoupáme na vrcholy Heukuppe (2007 m), Preinerwand (1783 m) a v okolí chaty Ottohaus se pokocháme pohledy na horské louky poseté tisíci květy. 4. den se přesuneme k "Vysoké stěně" - Hohe Wand patřící do skupiny Guttensteinských Alp, která je velmi oblíbenou rekreační oblastí. K nebi se zde tyčí dlouhý pás bílých vápencových stěn nad voňavými borovými lesy. Ze známé vyhlídky Skywalk se můžeme pokochat dalekými výhledy.
navštívené země: Rakousko
termín: 11.09.14 - 14.09.14
cena: 3600 Kč
organizuje: CK Alpina
Vápencové pohoří Raxalpe je vyhledávanou horskou oblastí všech milovníků outdoorových aktivit, zejména vyznavačů zajištěných cest a horolezců. Kromě značených horských chodníků zde najdeme více jak dvacet zajištěných cest všech stupňů náročnosti. Velmi vyhledávaný je i skalní útvar Hohe Wand, neboli „Vysoká stěna“ - místo velmi příjemné, kde se nad voňavými borovými lesy tyčí k nebi dlouhý pás bílých vápencových stěn.
navštívené země: Rakousko
termín: 11.09.14 - 14.09.14
cena: 4100 Kč
organizuje: CK Alpina
Indie je tak obrovská, barevná a různorodá země, že ji lze jen těžko charakterizovat několika větami. Pro svou obrovskou rozlohu, svéráznou filozofii a konzervativní kastovní systém nebyla Indie na rozdíl od některých jiných asijských zemí s výjimkou velkých měst zatím příliš ovlivněna západním životním stylem, masovou turistikou a komercí. Pokud proto chcete v Asii najít něco skutečně původního, je Indie tou nejlepší volbou.
navštívené země: Indie
termín: 12.09.14 - 06.10.14
cena: 37200 Kč
organizuje: CK Alpina
Překrásný ostrov Korsika je oprávněně zván Perlou Středozemí. Páteř Korsiky tvoří impozantní hory s řadou dvoutisícových vrcholů a malebnými jezírky. Do moře pospíchají průzračné bystřiny a říčky, které vymodelovaly nádherné kaskády nebo se skryly v tajemných hlubokých soutěskách. Pásmo alpinských luk se salašemi a volně se pasoucími stády koní, ovcí, koz a krav střídají hluboké lesy a níže přecházejí v nízkou macchii, jejíž omamná, těžká vůně je pro Korsiku tak charakteristická. Pohnutá až krutá historie Korsiky zde zanechala stopy v podobě nespočtu románských kostelíků, pobřežních strážních věží, pevností z doby, kdy byla Korsika pod nadvládou Pisy a Janova, a kamenných klenutých mostů. Vesničky se před nájezdníky usadily ve svazích vysoko nad mořem a návštěvníky ohromí středověkými úzkými dlážděnými uličkami a schodišti mezi kamennými domy.
navštívené země: Francie
termín: 12.09.14 - 21.09.14
cena: 15100 Kč
organizuje: CK Alpina
Provence je perlou jižní Francie a zároveň je tento kraj vína, umělců a příjemného koupání i cyklistickým rájem. My procestujeme její východní část a oproti velkým a rušným městům v západní Provence raději navštívíme malé romantické vesničky a městečka na skalních vyvýšeninách, které nejsou tolik zaplaveny davy turistů. V oblasti Luberon si projedeme nejsevernější cedrový les, navštívíme slavnou vinařskou oblast Châteauneuf du Pape a cyklistickým zážitkem pro všechny po dlouhou dobu určitě zůstane výjezd na monumentální Mont Ventoux a následný sjezd kaňonem Nesque. Milovníci památek nezůstanou ochuzeni o takové skvosty, jako jsou městečka Les-Baux-de-Provence, Gordes nebo Lacoste. A nemůžeme zapomenout ani na odpočinek u Středozemního moře.
navštívené země: Francie
termín: 12.09.14 - 21.09.14
cena: 13600 Kč
organizuje: CK Alpina
Antické Řecko s bájným Olympem – kdo z nás by nechtěl stanout na jeho vrcholu a následující dny si pak projet na kole nejznámější památky v Řecku? Meteora – první pohled na mohutné skály s „létajícími“kláštery se vám vryje do paměti a zůstane tam navždy. Athény – celodenní prohlídka památek od Panthenonu až po Olympijský stadion, včetně posezení v taverně u frappé. Thermopyl, Delfy, Akrokorint, Mykény, divadlo Epidavros – co jméno, to pojem z antické mytologie. A prohlídka Olympie s antickým olympijským areálem bude zlatou tečkou našeho zájezdu.
navštívené země: Řecko
termín: 16.09.14 - 29.09.14
cena: 14900 Kč
organizuje: CK Alpina
Maroko je země mnoha barev, tisíce vůní, chutí a zvuků, které se nedají přenést slovy, fotografiemi ani dokumentem, to je třeba zažít. Maroko je jedno z mála míst, které si zatím uchovává svoji původní atmosféru. O tom, že tato slova jsou pravdivá se přesvědčí každý návštěvník mediny ve Fesu, centra obchodu a řemesel, kde naleznete uličku kovotepců, dřevořezbářů, řezníků, prodavačů koření nebo nití atd. Magnetkou pro návštěvníky jsou koželužny, kde se dodnes barví kůže způsobem, který je znám od středověku.
navštívené země: Maroko
termín: 17.09.14 - 30.09.14
cena: 26000 Kč
organizuje: CK Alpina
Mrtvé hory neboli Totes Gebirge - to je zdánlivě nehostinný svět plný pustých kamenných plání, opuštěných hor a štítů, sněhových polí, zbytků suché trávy a kleče. Avšak v této krajině, tvořené bělostným vápencem, najdeme květy alpské flóry, stáda poskakujících kamzíků a nad nimi kroužící dravce.
navštívené země: Rakousko
termín: 18.09.14 - 21.09.14
cena: 3400 Kč
organizuje: CK Alpina
Pohodová cykloturistika v překrásné krajině Salzburských jezer, jedné z nejhezčích částí Rakouských Alp. Čekají vás nezapomenutelné projížďky v okolí poklidných jezer, v jejichž hladině se třpytí okolní hory. Během jednotlivých etap navštívíme městečka Hallsatt, Bad Goisern, Bad Ischl a St. Wolfgang. Projedeme se v okolí jezer Hallstater see a Wolfgangsee. Zájezd je určen všem milovníkům cyklistiky a cykloturistiky, kteří si rádi užívají jízdu v krásném horském prostředí. Předností tohoto zájezdu je minimální převýšení a možnost volby mnoha variant v závislosti na vaší kondici a vašem přání.
navštívené země: Rakousko
termín: 18.09.14 - 21.09.14
cena: 5300 Kč
organizuje: CK Alpina
Zájezd je určen všem bikerům, kteří se nebojí šlapat do prudkých kopců a umí si vychutnat dlouhé sjezdy horským terénem. Vše v překrásném prostředí Solné komory, oblasti Rakouska známé svými jezery a vápencovými horskými vrcholy. Naleznete zde různorodé terény od technických pasáží, přes panoramatické cesty, náročné výjezdy až po adrenalinové sjezdy. Všechny trasy projíždějí okolí Hallstattského jezera, Altauského jezera a městeček Bad Goisern, Obertraun a Hallstatt s majestátným vrcholem Dachsteinu (2997 m) v pozadí.
navštívené země: Rakousko
termín: 18.09.14 - 21.09.14
cena: 5300 Kč
organizuje: CK Alpina
V Blízkosti Vídně v pohoří Raxalpen a Hohewand je vybudováno mnoho skalních zajištěných cest vhodných pro úplné začátečníky, kteří se s tímto adrenalinovým, ale přitom bezpečným trávením volného času chtějí seznámit. Kurz je určený jak úplným začátečníkům, tak také lidem, kteří již mají nějaké zkušenosti, ale zároveň mají zájem dozvědět se více. Během tohoto víkendu se seznámíme s bezpečnostními zásadami pohybu po zajištěných skalních cestách (tzv. via ferata, klettersteig).
navštívené země: Rakousko
termín: 20.09.14 - 21.09.14
cena: 3500 Kč
organizuje: CK Alpina
Jižnímu okraji italských Alp dominují ohromná jezera vzniklá díky ledovcům z vrcholného období doby ledové. Nad nimi se tyčí bílé skalní stěny, kudy vedou odvážné zajištěné cesty – via ferraty. Lago di Garda - modrý klenot, zasazený doprostřed vápencových skal, které se od jezera v nadmořské výšce 60 m zvedají až do výšky 2200 m. Skály, kde se píší hlavní kapitoly světového volného lezení. Massone, Colodri, Arco a samozřejmě každoroční soutěž šampiónů - Rock Masters. Část skal a vrcholů je přístupná i nehorolezcům díky via ferratám – zajištěným cestám různých stupňů obtížnosti. Od lehkých až po extrémně těžké. Každý den po programu nás čeká příjemně vyhřátá voda Gardského „moře“ s plachetnicemi, windsurfingy a loděmi. K večernímu posezení pak jistě oceníte kvalitní italské víno a olivy.
navštívené země: Itálie
termín: 24.09.14 - 29.09.14
cena: 6900 Kč
organizuje: CK Alpina
Lago di Garda. Modrý klenot zasazený doprostřed vápencových skal, které se od jezera v nadmořské výšce 60 m zvedají až do výšky 2200 m. Ráj horolezců, paraglidistů, cyklistů, windsurfingistů a samozřejmě i horských turistů. Každý den vás bude čekat příjemný výšlap s nádhernými výhledy v překrásné přírodě, kde se přirozeně snoubí stopy lidské kultury až z doby římské a příroda Alp i blízkého Středozemního moře. To vše dohromady s parádním koupáním v příjemně vyhřáté vodě sladkého „moře“, které na vás čeká každý den po ukončení túry.
navštívené země: Itálie
termín: 24.09.14 - 29.09.14
cena: 6400 Kč
organizuje: CK Alpina
Nejznámějším vrcholem Severních vápencových Alp je bezesporu Hoher Dachstein (2995 m). Pohled do jeho bělostných vápencových stěn a ledovců patří k tomu nejúchvatnějšímu v Alpách, díky čemuž patří skupina Dachstein k turisticky atraktivním cílům.
navštívené země: Rakousko
termín: 25.09.14 - 28.09.14
cena: 3600 Kč
organizuje: CK Alpina
Solná komora, východně od Salzburgu a v předhůří Dachsteinu, je nádherná alpská krajina, kde se horští velikáni zrcadlí v temně modrých hlubokých ledovcových jezerech. O prodlouženém víkendu si prolezeme parádní via ferraty - na překrásný skalnatý Traunstein přímo nad jezerem Traunsee, u Predigstuhlu a v soutěsce Postalmklamm.
navštívené země: Rakousko
termín: 25.09.14 - 28.09.14
cena: 4900 Kč
organizuje: CK Alpina
Dobrodružná cesta za cíli vašich odvážných snů, do pohádky malajské ostrovní přírody exotického světa jihovýchodní Asie. Čekají vás tropické pralesy a džungle s masožravými láčkovkami, orchidejemi, orangutany, zoborožci i endemickými nosatými opicemi, plavby po tropických řekách se vzácnými krokodýly, výpravy za původními domorodými kulturami, žijícími ve stovky metrů dlouhých komunitních domech na kůlech, východ slunce na nejvyšším vrcholu Bornea - skalnatém masivu Mt. Kinabalu, tropické jeskyně obřích rozměrů, světově unikátní, až 40 m vysoký "kamenný les" vápencových špicí Pinnacles, parádní šnorchlování na podmořských korálových zahradách, divoká skalnatá pobřeží i přírodní kouzelné pláže, exotické pokrmy, které jste nikdy neochutnali... K tomu vás zaujme kontrastní sultanát Brunei svým životem na vodě, i zlatem se blyštícími kopulemi monumentálních mešit a Singapur - nejpestřejší město JV Asie se světem mrakodrapů a neuvěřitelnou směsí asijské kultury - čínskými čtvrtěmi s buddhistickými chrámy, indickou čtvrtí s hinduistickými obřady a arabskou oblastí s muslimy. Přestaňte o exotice jen snít. Pojeďte!
navštívené země: Malajsie
termín: 27.09.14 - 20.10.14
cena: 74000 Kč
organizuje: CK Alpina
Vidět Himaláje, navštívit Nepál, to je sen mnohých cestovatelů. Náš trek povede kolem mohutného masivu Annapurny (8091 m), 10. nejvyšší hory světa. Celé pohoří obsahuje několik dalších sesterských vrcholů s výškou nad 7000 m (Annapurna II 7937 m, Annapurna III 7555 m). Z několika míst je také nádherný výhled na sedmou nejvyšší horu světa Dhaulágiri (8167 m). Trasa prochází různými typy kulturní krajiny, od nepálských terasovitých políček po typicky tibetskou krajinu. Během treku překonáme slavné sedlo Thorung La (5416 m), jenž je také nejvyšším bodem celé trasy. Závěr treku vede údolím řeky Kali Gadanki, které je tvořeno stěnami Dhaulagiri a Annapurny a je považováno za nejhlubší údolí světa. Na konci naší cesty budeme z vrcholu Poon Hill (3193 m) sledovat úchvatné scenerie východu či západu slunce nad Annapurnou a Dhaulagiri. Trek okolo Annapuren je právě díky těmto faktům jedním z nejpopulárnějších treků na světě. Je určen pro všechny, kteří hledají nádhernou přírodu, vysoké hory, zajímavé památky, přívětivé lidi, exotiku a dobrodružství.
navštívené země: Nepál
termín: 18.10.14 - 10.11.14
cena: 48800 Kč
organizuje: CK Alpina
Ukrajina a Karpaty jsou pro zimní sportovní radovánky na sněhu opravdovým rájem. Na své si přijdou všichni: snowboardisti, běžkaři, lyžaři, příznivci zimního táboření i přátelé alkoholu a ukrajinské kultury. Tento málo civilizovaný kraj nabízí panenské sněhové pláně pro příznivce volného ježdění (freeride), opuštěné hřebeny pro ty, kteří se chtějí na sněžnicích či skialpech vypravit někam daleko a vysoko, sjezdovky neupravené, které připomínají 70. léta, i moderní sjezdovky kvalitně urolbované. Večery pak můžete strávit v místních krčmách, kde můžete poznat celou pravdu o místním kraji. Místní lidé budou vstřícní, nenamyšlení, ale dostatečně hrdí na to málo, co mají. SNOWBOARDING A LYŽOVÁNÍ - na své si přijdou všichni "prknaři" – ti, co mají rádi FREERIDE i ti, co rádi vykrojí řezaný oblouk na upravované sjezdovce. Slalomáři se vyřádí především v novém moderním středisku Bukovel s perfektně urolbovanými sjezdovkami. Příznivci ježdění v hlubokém prašanu po neupravovaných svazích si přijdou na své především na svazích Svidovecké poloniny v horském středisku Dragobrat (Drahobrat). Je zde nespočet možností jízdy v "hlubčáku" v blízkosti vleků. A až blízké terény rozjezdíme, není problém nasadit sněžnice a vydat se po hřebeni s prknem někam dál ...
navštívené země: Ukrajina
termín: 06.02.15 - 14.02.15
cena: 7300 Kč
organizuje: CK Alpina
Ukrajina a Karpaty jsou pro zimní sportovní radovánky na sněhu opravdovým rájem. Na své si přijdou všichni: snowboardisti, běžkaři, lyžaři, příznivci zimního táboření i přátelé alkoholu a ukrajinské kultury. Tento málo civilizovaný kraj nabízí panenské sněhové pláně pro příznivce volného ježdění (freeride), opuštěné hřebeny pro ty, kteří se chtějí na sněžnicích či skialpech vypravit někam daleko a vysoko, sjezdovky neupravené, které připomínají 70. léta, i moderní sjezdovky kvalitně urolbované. Večery pak můžete strávit v místních krčmách, kde můžete poznat celou pravdu o místním kraji. Místní lidé budou vstřícní, nenamyšlení, ale dostatečně hrdí na to málo, co mají. SNOWBOARDING A LYŽOVÁNÍ - na své si přijdou všichni "prknaři" – ti, co mají rádi FREERIDE i ti, co rádi vykrojí řezaný oblouk na upravované sjezdovce. Slalomáři se vyřádí především v novém moderním středisku Bukovel s perfektně urolbovanými sjezdovkami. Příznivci ježdění v hlubokém prašanu po neupravovaných svazích si přijdou na své především na svazích Svidovecké poloniny v horském středisku Dragobrat (Drahobrat). Je zde nespočet možností jízdy v "hlubčáku" v blízkosti vleků. A až blízké terény rozjezdíme, není problém nasadit sněžnice a vydat se po hřebeni s prknem někam dál ...
navštívené země: Ukrajina
termín: 27.02.15 - 07.03.15
cena: 7300 Kč
organizuje: CK Alpina
Bájná pevnost Machu Picchu ukrytá v pralese, záhadné obrazce v Nazce a mumie Indiánů v Chauchille, jeden z nejhlubších kaňonů na světě Valle de Colca, okružní jízda po inckých památkách v okolí Cuzca
navštívené země: Peru
termín: 26.05.09 - 14.06.09
cena: 53990 Kč
organizuje: CK Alvarez